Şimdi Ara

(Ss’li) Nadia mı yoksa Dünya Turu mu? (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
177
Cevap
4
Favori
10.401
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merak ettiğim nadia gerçek mi değil mi. sanal ise birsonraki ss ben var pasaport almak sen vermek 100 dolar, uçak bilet sen vermek 200 dolar, ben gelmek yanına diye devam eder
  • quote:

Orijinalden alıntı: an4cond4

Dünya turu yapmak herhangi bir şarta veya şekle bağlı değil. 60 yaşına bile gelsen sağlığın elverdiği sürece bunu gerçekleştirebilirsin. Kaldı ki bunu aralıksız bir şekilde yapmanda gerekmiyor, her yıl tatile farklı bir ülkeye giderek tamamlama şansında var.

Hayat arkadaşı öyle bir şey değil. Gerçekten mutlu olacağın birisini bulmak çok zor. Ama bu ikileme bile düştüysen ben yeterince sevdiğini sanmıyorum. Gerçekten sevsen böyle bir ihtimali dahi düşünmeden hayat arkadaşını seçerdin.

Yani bir ikilemde değilsin. Dünya turu veya güzel bir kadın arasındasın bence sadece o kadar.
    Aksine dünya turu için belli şartlar var, enerjinin yüksek olması lazım, sürekli hareket halinde olmak gerek, belli yaştan sonra da bu çok zor.

Benim hedeflediğim tarzdaki dünya turu otellerde kalıp meşhur yerlerini gezmekten ibaret değil ki, sokak sokak kültürü, şehrini, doğasını yaşamak ülkelerin, bazen bir ormanın ortasında bazen bir dağın başında bazen de bir sokak arasında.

Bunları gerçekleştirmek için en ideal yaşı bekledim yani 30 yaşını. Öncesi de sonrası da sıkıntılı olabilir, sırf bu amaçla İngilizce, Arapça, Almanca ve biraz da Fransızca konuşmayı öğrendim ki başım derde girmesin, daha iyi öğreneyim kültürü.

Zaten belli yaştan sonra sevgi büyük olmaz karşı cinse karşı, doğal bir süreç, evlilik için bir araç aslında aşk denilen olay, yirmili yaşların başına yaşanır genelde.

Evlilik de bir nevi gereklilik insan için ancak hedefleri gerçekleştirmek her zaman mümkün olmayabiliyor, gereklilikler mi yolda hedefler mi arasında kaldım sadece dediğin gibi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Theologist kullanıcısına yanıt
    33 yaşındayım. 27 yaşında evlendim 31 yaşında boşandım. Bazı şeyleri kestirmek mümkün değil.

Abim ise 39 yaşında evlendi ve gayet güzel bir yuvası var. Bu kimle neyi nasıl yaptığına bağlı. Ama bir yaştan sonra dünya turu cidden zor. Hem o vakti, hem o enerjiyi bulamayabiliyorsun. Ayrıca Nadia yı ne kadar tanıyorsun bilmiyorum ama 2 ay sonra bambaşka bir şeyle karşılaşıp hem onunla tanıştığına hem de planlarını durdurduğuna pişman olabilirsin.

Dediğim gibi,

Dünya turu şansı karşına bir daha çok zor çıkacaktır. ama hayatına bir sürü insan girip çıkacak ve her zaman daha iyisini bulma şansın olacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rukaplan

merak ettiğim nadia gerçek mi değil mi. sanal ise birsonraki ss ben var pasaport almak sen vermek 100 dolar, uçak bilet sen vermek 200 dolar, ben gelmek yanına diye devam eder
    Nadia gerçek, sanal değil, gayet varlıklı bir avukat ki ülke ülke dolaşıyor tatillerde ama yıldızlı otellerde lüks arabalarda... bu da bana göre olmadı hiç... tek farklı yönümüz bu gördüğüm kadarıyla

• quote:

Orijinalden alıntı: Piêr Dé Sans

33 yaşındayım. 27 yaşında evlendim 31 yaşında boşandım. Bazı şeyleri kestirmek mümkün değil.

Abim ise 39 yaşında evlendi ve gayet güzel bir yuvası var. Bu kimle neyi nasıl yaptığına bağlı. Ama bir yaştan sonra dünya turu cidden zor. Hem o vakti, hem o enerjiyi bulamayabiliyorsun. Ayrıca Nadia yı ne kadar tanıyorsun bilmiyorum ama 2 ay sonra bambaşka bir şeyle karşılaşıp hem onunla tanıştığına hem de planlarını durdurduğuna pişman olabilirsin.

Dediğim gibi,

Dünya turu şansı karşına bir daha çok zor çıkacaktır. ama hayatına bir sürü insan girip çıkacak ve her zaman daha iyisini bulma şansın olacaktır.
    Çok mantıklı, akla yatkın gerçekler.

Güzel tavsiyeler gerçekten.

Teşekkürler hayat size çok şey öğretmiş, çok ekstrem bir durum olmazsa Nadia konusunda tura devam etmek çok daha iyi olacak.

• Dünyayı dolaşırken bunun gibi tonlarcasına denk gelirsin zaten.

• Theologist kullanıcısına yanıt
    Diğer söylediklerime ek olarak " tek farklı yönümüz " dediğin konu aslında en büyük sorun.

Çünkü alıştığı rahatlık, ileride de beklediği bir konu olacak. Bu sadece bu kişiyle alakalı değil. İnsanların alışkanlıklarını değiştirmek imkansıza yakın. O yüzden ileride daha büyük sorun olabilir.

Kişiden kişiye değişiyor falan dense de hikaye. karakteri ne kadar iyi olursa olsun o beklenti her daim olacak. Alacağın hediyeden, içeceğin şaraba, bineceğin uçaktan, oturacağın restorana kadar.
  • Rumen falan mı bu kadın? güzelmiş baya
  • Ukraynalı kadınlara güven olmaz. Çok net söylüyorum. Çık dünya turuna orda kafana göre birini bulursun. Bu kadın gelirim der gelmez, gelecek olur son dakikada başka bir sevgili bulur seni şak diye engeller. Gelme günü gelince, bilmem ne aksiliği çıktı acil 200 dolar gerekiyor yoksa gelemeyecem der. Daha neler neler olabilir.
    Avukatım dediğine falan kanma, oralarda doktorun maaşı bile bizim asgari ücretten bir tık fazlasına denk geliyor. Avukat deyip bir eli balda bir eli yağda öyle ilk uçakla Türkiye ye falan gelmez gelemez. Senin sponsorluğunu ister %90

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ceh.meh -- 5 Şubat 2019; 23:31:7 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ceh.meh

Ukraynalı kadınlara güven olmaz. Çok net söylüyorum. Çık dünya turuna orda kafana göre birini bulursun. Bu kadın gelirim der gelmez, gelecek olur son dakikada başka bir sevgili bulur seni şak diye engeller. Gelme günü gelince, bilmem ne aksiliği çıktı acil 200 dolar gerekiyor yoksa gelemeyecem der. Daha neler neler olabilir.
    Avukatım dediğine falan kanma, oralarda doktorun maaşı bile bizim asgari ücretten bir tık fazlasına denk geliyor. Avukat deyip bir eli balda bir eli yağda öyle ilk uçakla Türkiye ye falan gelmez gelemez. Senin sponsorluğunu ister %90
    Sanal olarak değil gerçekte tanıyorum kendisini, Ukraynalı de değil zaten. Çok varlıklı diye biliyorum para derdi olacağını sanmıyorum. Ama hedef doğrultusunda gitmek daha mantıklı, çok isterse zaten bekler beklemezse de çok istemiyor demektir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Theologist -- 5 Şubat 2019; 23:36:12 >

• Tur

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Theologist

DonanımHaber’de tahmin edemeyeceğiniz kadar hanım arkadaş var, görüştüklerim hiç az değil ama yatma tabiri hiç doğru değil. Hiç biri ile o amaçla bir araya gelmedik.

Alıntıları Göster
    Peki hocam o zaman o amaçla yatmadıysanız ne amaçla yattınız?
  • rukaplan R kullanıcısına yanıt
    sanal kardeş. adam sizi sayfalardır trolluyor bi tane resim bulmuş biyerden kıraathane muhabbeti

• quote:

Orijinalden alıntı: sioux

sanal kardeş. adam sizi sayfalardır trolluyor bi tane resim bulmuş biyerden kıraathane muhabbeti
    Tanıyanlar bilir asla trol konu olmadı 10 yıldır.

• ilk önce Nadia ile evlen sonra beraber dünya turuna çıkın bi taşla iki kuş
  • WaxKitten kullanıcısına yanıt
    Ben de 😁😁😁

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 1- sizi az çok tanıyorsam bir kadın ile uzun bir ilişki yürütebileceğinize bağlılık duygusu geliştirebileceğinize inanmıyorum.

2- ne kadar süre devam edeceği belli olmayan bir ilişki için belki de dünya turuyla çok daha iyilerini bulabilme imkanınız varken neden elde olan ile yetinmeye çalışasınız ki. Ek olarak dediğim gibi ne kadar devam edeceği de belirsiz yani sizi ne kadar süre mutlu edebilir ki? Varsayalım sizi terketti anlaşamadınız v.s. bu durumda onunla olduğunuz geçirdiğiniz bütün zaman çöpten ibaret olacak ve belki de içinizde kocaman bir pişmanlık duygusu hissedeceksiniz. Belki de dünya turu için tekrar bir şansınız olmayacak kendinizde o enerjiyi bulamayacaksınız. Ek olarak aklımda bir şey varsa onu yapmadığımda kötü hissediyorum. Hatta biriktikçe bu yapmak istediğim de yapmadığım, yapmayı tercih etmediğim şeyler aklımda belirli bir alanı işgal etmeye başlıyor. Ki siz en büyük hayalinizi bir ilişkiye tercih etmekten bahsediyordusunuz. Bu 2 seçenek arasında kalmanızın sebebini yaşınıza bağlıyorum. Yaşlanıyorsunuz bir ailenizin olmasını istiyorsunuz aynı zamanda da aklınızdaki şeyleri de aradan çıkarmak istiyor olabilirsiniz. Ben olsam dünya turunu tercih ederdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mysterious79 -- 6 Şubat 2019; 2:33:14 >

• 80 günde devr-i alem yapabilirsen bence her ikisini de gerçekleştirebilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mysterious79

1- sizi az çok tanıyorsam bir kadın ile uzun bir ilişki yürütebileceğinize bağlılık duygusu geliştirebileceğinize inanmıyorum.

2- ne kadar süre devam edeceği belli olmayan bir ilişki için belki de dünya turuyla çok daha iyilerini bulabilme imkanınız varken neden elde olan ile yetinmeye çalışasınız ki. Ek olarak dediğim gibi ne kadar devam edeceği de belirsiz yani sizi ne kadar süre mutlu edebilir ki? Varsayalım sizi terketti anlaşamadınız v.s. bu durumda onunla olduğunuz geçirdiğiniz bütün zaman çöpten ibaret olacak ve belki de içinizde kocaman bir pişmanlık duygusu hissedeceksiniz. Belki de dünya turu için tekrar bir şansınız olmayacak kendinizde o enerjiyi bulamayacaksınız. Ek olarak aklımda bir şey varsa onu yapmadığımda kötü hissediyorum. Hatta biriktikçe bu yapmak istediğim de yapmadığım, yapmayı tercih etmediğim şeyler aklımda belirli bir alanı işgal etmeye başlıyor. Ki siz en büyük hayalinizi bir ilişkiye tercih etmekten bahsediyordusunuz. Bu 2 seçenek arasında kalmanızın sebebini yaşınıza bağlıyorum. Yaşlanıyorsunuz bir ailenizin olmasını istiyorsunuz aynı zamanda da aklınızdaki şeyleri de aradan çıkarmak istiyor olabilirsiniz. Ben olsam dünya turunu tercih ederdim.
    Muhteşem tespitler, gayet iyi tanıyorsunuz ve yaş tespiti konusunda da son derece haklısınız. Aklın yolu bir sanırım.

• Tabiki Nadia beyler. Sapık mısınız; dünya turu da nedir?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.