Şimdi Ara

(Ss’li) Nadia mı yoksa Dünya Turu mu? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
177
Cevap
4
Favori
10.401
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sevmemek demeyelim de Tutku yok tabi ki, o duygular genelde ergenlik sonrası yaşanan hormonal tepkimeler bence. Bir yaştan sonra insanlar biraz daha realist düşünüyor bence, tutkulu zamanları fazlasıyla yaşamış biri olarak söylüyorum.

Karşılıklı anlayış ve uyumluluk da açıkçası zor bulunan bir durum, ama Tutku derseniz ileri yaşlarda hiç bir insanda olabileceğine pek inanmıyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: omelette

Bu mesaj silindi.
    Bir sonuca varmışsın bu güzel, ama felsefe ve insan psikolojisine ilgili biri olarak neden tek sonuç çıkarma gibi dar bir çıkarım yaptın ki? Bundan bir önceki konu neden dikkatini çekmedi diye merak etmiyor değilim. Hepimizde kabul etsek de etmesek de belli seviyelerde ego var, bende de var ve tatmin ihtiyacı oluyor doğal olarak, bunu neden inkar edeyim ki? Ama bu konu sadece o amaçla açılmış kadar basit değil.

Hemen her konuda tek bir amaç yok asla, alttan alta vermek istediğim Mesajlar var, bunlar hem beni motive ediyor hem ego tatmini yapıyor hem de belli bir kitleyi harekete geçiriyor, sildiğim konularla birlikte 500 ün üstünde konu açtım şimdiye kadar, bu kadar basit bir gerekçesi olamaz bence ilgiliysen bu konuya. (Teknosa açığı, Dynamic Immersion, Tren, Couchsurfing, TV Sosyal Medya vs ilk aklıma gelenler) hepsinde konu öncesinde listelediğim onlarca madde var amaç, tez, anti—tez, sentez ve gerekçe bağlamının oluşturduğu. Kız konuları genelde dikkat çekiyor amacı aşılamada sadece aklıma gelen Bianca, Alejandra, Kristina, Jade vs vs üstüne konuları açmıştım.

Umarım bu mesaj daha geniş bakış açısı sağlar.

• Dünya turunu yarıda bırakma. İlerde hayalimi gerçekleştiremedim diye pişman olursun. Hayattaki en kötü şeyde pişman olmaktır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bak kanka süt gibi kız benle zaman geçirmek istedi ben kabul etmedim aha bu da fotoğrafı gözünüze sokayım da cool olayım kıskanın beni

• omelette kullanıcısına yanıt
    Sonuna kadar haklı madem burda asıl konu dünya turumu kız mı? konusu. O zaman neden kalkıpta konuşmalarını yada resimlerini paylaşıyosun? Dersin bi kız var benimle zaman geçirmek istiyor ama ben dünya turu yapmak istiyorum hangisini tercih edeyim? diyemiyosun. Bide Ss li yazmış konuya kskskskksks sonra diyo ki ego için yapmıyom. Yemezler bebişim

• Nadia senin özgür ruhunu asla tatmin edemez. Bir kere nadia dersen renklerin solar.
  • Theologist kullanıcısına yanıt
    Neden entel oldugun belli oldu seni gidi seni
    Kayra yazmisti gezide dh deki kizlarla cay ictik demissin doru mu seni gidi sen
    Bu kadar arastirmayi bu yuzden mi yapiyordun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi T-E-K- -- 4 Şubat 2019; 2:54:2 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-A773460ED

Sonuna kadar haklı madem burda asıl konu dünya turumu kız mı? konusu. O zaman neden kalkıpta konuşmalarını yada resimlerini paylaşıyosun? Dersin bi kız var benimle zaman geçirmek istiyor ama ben dünya turu yapmak istiyorum hangisini tercih edeyim? diyemiyosun. Bide Ss li yazmış konuya kskskskksks sonra diyo ki ego için yapmıyom. Yemezler bebişim
    O mesaja cevap yazdım zaten yeterince, konu dışında Ss’li kız konusu çok iyi etki uyandırıyor, fazlasıyla kullandım daha önce, bilinç altına mesaj ulaşsın da pek önemli değil nasıl göründüğü. Bazen Türk milliyetçiliği, bazen kız bir şekilde etki, tepki oluşuyorsa amacına kavuşuyor konular.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • He he tamam yedik

• quote:

Orijinalden alıntı: T-E-K-

Neden entel oldugun belli oldu seni gidi seni
    Kayra yazmisti gezide dh deki kizlarla cay ictik demissin doru mu seni gidi sen
    Bu kadar arastirmayi bu yuzden mi yapiyordun
    Dh’deki kızlar bu mesajını okuyor olabilir :) fazla heyecan yapma onlar da senin benim gibi işte. Ne zaman onları da normal bir insan olarak kabul edersen belki çekinmez seninle de çay içebilirler dışarıda.

• Bu konunun amacını bende 10dakikadır düşünüyorum ve bulamadım.
    Bi kere konunun amacı soru sormak değil.

Yani ne diyelim anlamadımki
    Tebrikler, hem dünyayı geziyorsun, hemde kızlar sana hasta, bizde tavuk gibi konu dışında takılıyoruz,hayatımız anlamsız, keşke senin gibi olsam gibi şeyler mi demeliyiz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 07kubi07 -- 4 Şubat 2019; 3:10:50 >
  • Ben olsam hayalimi gerçekleştirirdim. Harika biri bile olabilir Nadia bilmiyorum ama ya siz o kadar harika değilseniz sorun çıkar yahut siz mükemmelseniz o büyük ihtimal değildir yani sizin kararınız ama huyunu suyunu bilmediğiniz biri ile bu yolculuğa çıkmak bence çok büyük risk yine siz bilirsiniz ama mantığınızı dinleyin derim yaşım sizden 4 yaş küçük o yüzden edep sınırları içinde yazmaya çalıştım naçizane.

• quote:

Orijinalden alıntı: omelette

Bu mesaj silindi.
    ‘Hedef’ aşılamak amacım, hemen bir önceki konun devamı niteliğinde bu konu (o konu da amaçsızlık üstüne) o amaçla açtım diğer konular gibi, mesela Bianca konusunu yabancı dil öğreniminin önemi üstüne açmıştım, konu altında Dynamic Immersion linki dağıtmıştım, bu konuyu dünya turundayken açıyorum, ve inanmak size kalmış ama onlarca benzeri yazışma var bu son ay içinde gerçekleşen kızlarla, Türk veya yabancılardan gelen ama paylaşma ihtiyacı duymadığım. Özne olarak kendimi sunmasam pek bir etkisi de olamayacak.

Malumunuz konu dışında etki uyandırmak ya kız konusu ile olur ya da Türk ve Tembel ifadelerini bir arada kullanmakla olur, bunun dışında daha etkili bir yöntem keşfedemedim henüz.

İnstagram bile kullanmıyorum ki ego tatmini için çok daha cazip bir platform bence, mesleğim fotoğrafçılık olduğu halde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Theologist -- 4 Şubat 2019; 3:14:14 >

• quote:

Orijinalden alıntı: 07kubi07

Bu konunun amacını bende 10dakikadır düşünüyorum ve bulamadım.
    Bi kere konunun amacı soru sormak değil.

Yani ne diyelim anlamadımki
    Tebrikler, hem dünyayı geziyorsun, hemde kızlar sana hasta, bizde tavuk gibi konu dışında takılıyoruz,hayatımız anlamsız, keşke senin gibi olsam gibi şeyler mi demeliyiz?
    ‘Konu dışında takılıyoruz hayatımız anlamsız o halde bunu değiştirelim’

Cümlesi 9 yıldır ısrarla açılan konuların zahmetine fazlasıyla değecektir :)

Yöntem farketmez, Cocuchsurfing ile yurt dışını ayağınıza getirebilirsiniz, ya da siz dünyaya açılabilirsiniz, olmadı evde Dynamic Immersion ile zahmetsiz dil öğrenebilirsiniz, hiç önemli değil yani nasıl olacağı.

Sosyal medya, televizyon, tembellik batağından bir şekilde kurtulmalıyız çünkü bizi dünyada Tembel başarısız pis bir millet olarak gösteren bu sorunlarımız maalesef.

• omelette kullanıcısına yanıt
    Requizm kullanıcısına yanıt
    Konuya mesajı ilk yazan arkadaş nokta atışı yapmıştı zaten, yeterince tanıyor artık, önceki konulardan çözmüş belli ki :)

• Theologist kullanıcısına yanıt
    ya bırak bu işleri hakan Nadya da sana bakmaz

• quote:

Orijinalden alıntı: sioux

ya bırak bu işleri hakan Nadya da sana bakmaz
    Hakan kim?

• 1. Evlenmeyi kafanıza koysaydınız evlenirdiniz. Sorduğunuza göre daha evlenme vaktiniz gelmemiş ve serbest yaşamak istiyorsunuz. Evlilik bir sorumluluk bunu kabul etseydiniz evlenirdiniz. Zengin bir kız demişsiniz. Yabancılar çok rahatına düşkündür ve sıkıldığında sizi anında bırakırlar. Ona da sorumluluk ağır gelir ve anladığım kadarıyla sen de aynısın.

2. Yabancıyla evlenen neredeyse bir sürü tanıdığım var ama yürütemeyen de o kadar tanıdığım var. Yabancıyla evlilik yürütmek yukarıda açıkladığım sebeplerden zor.
  • Oooo welcome back kinggg

Usta nadia 3 yil bekleyebilir ama dunya seyahati hemen yapilmali bence

Ilerde 60 yasinda çocuklarından ve karindan vefa görmediğinde cok uzulursun ama dunyayi suanki gibi gezmeye mecalin kalmaz

Ama belkide nadia hayatinin kadini ondan iyisi olamaz ve 3 yil bekleyemez sende bu gezide pek iyi seyler yasamazsin afganistanda bir taliban kolunu keser ve o sekilde yasamaya devam edersin basina bela olur yada bir timsah ayagini yer yuruyemezsin falan yani o da riskli is

Ama suda var sen benim gibi gezmeye cok ac bir adam değilsin cok yer gezmisligin var cidden cok lazim mi bu dunya gezisi

Ama suda var kadinlarin erkekleri cok uzebildigi bir gercek yan komsum hergun kavga ediyor bagris cagris sirf parasizlik yuzunden kadin agzina ediyor hergun bazi kadinlar boyledir 2 gun para verme 3.gun adam yerine koymaz seni

Yani reyiz iyi düşün ikisi de cok cok cok buyuk macera

Ben kendi adima bir aile kurmanin yapilmasinin hicbir getirisi olmayan bir macera oldugunu dusunuyorum yuzde 99 dunya gezisini secerdim ama sen benim kadar insan dusmani bir psikopat olmadığın gibi gezmeye doymus birisin senin icin yuzde 99 oranı veremem

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.