Binbaşı
17 Haziran 2018
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 156 (Bu ay: 2)
Gönderileri
Kısa bir süre önce apple ios 14.3 ile ecosia arama motorunu ios’a ekledi 2009’dan bu yana vardı ama direk ios’a güncelleme yoluyla eklenmesi tekrar dikkatimi çekti peki nedir bu ecosia arama motoru?

Öncelikle ecosia çevreci bir arama motoru peki çevreye katkıları ne? Açıkçası doğrudan ağaç dikiyorlar. Şuan 115 milyon ağaç dikmişler. Aslında bağışda kabul ediyorlar ama biz sadece arama motoru olarak ecosia kullansak bile çok önemli çünkü belli bir arama yaptıktan sonra bir fidan dikiyorlar. Şuan sanırım 45 diye biliyorum ama eskiden sanırım 50-60 falandı. Neyse dostlar bir fidanda siz dikersiniz belki diye böyle hem Google arama motoru oldukça sapıttı Şam aratıyoruz artık Şam araması için en çok kim reklam veriyorsa onun adı çıkıyor ecosia’da böyle saçmalıklarda yok bir şans verip deneyin bir dikili ağacımız olsun ölmeden :)
Merak ediyorum bir kulüp 4-5 hafta üst üste puan alamayınca insanlar aşırı tepki veriyor yönetim istifa teknik adam istifa yok kalecisinden top toplayıcısına kadar herkesin istifa etmesi bekleniyor yani bir anlamda bir tepki var Twitter’da yardırıyor millet sanki sanırsın Bjk, Gs veya Fb ülkenin geleceğine şekil veren kulüpler...

Öte yanda siyasi partiler üst üste başarısızlıklar ekonomide siyasette sanatta bilimde kısacası refaha doğrudan yada dolaylı etki edecek her alanda geri kalıyoruz ama müthiş tahammül var. Hani diyeceksiniz ki çok sabırlı insanlarınız hep iyi niyetliyiz ama yok öyle de değil trafikte veya ışıkta 1 saniye geç kalın yediğiniz küfürün kornanın haddi hesabı yok. Gerçekten müthiş bir tutarsızlık olağanüstü bir ahmaklık var...

Tabi amacım şu değil ortaya atılalım John rambo gibi elimizde pankartlarla yürüyelim değil. Çünkü muhalefet milletvekilleri, demeç veya röportaj veren insanlar sadece fikirlerini ifade ettikleri için “ yani Halktan birileri” hapis yatıyorda sırf partisiz örgütsüz yani sözün özü sıradan halk diye tenezzül edip ziyaretine gitmiyor bile. İnsanların korkması tamamen doğal ve doğru binlerce örnek var 80 yaşında adam içeri alınıyor hangi muhalefet vekili ziyarete gidiyor? Zavallı gibi twit atıyorlar onu bende yapıyorum tek farkla ben vekil falan değilim.

Neyse arkadaşlar demek istediğim elimizde çok önemli bir güç var oyumuz var biliyorum bu platformda insanlar aklı başında insanlar hatta bu yazdıklarımın bir çoğunuz farkında ama yine de yazmak içimi dökmek istedim selametle....
Arkadaşlar bugün Türkiye 10 milyon Çin aşısı alacak diye bir haber okudum adeta beynimden vurulmuşa döndüm. Lütfen ciddiye alın Çin aşısı olmayın faz çalışmaları hangi ciddiyetle yapıldı kimse bilmiyor hangi yan etkiler hangi komplikasyonlar oluşuyor kimse bilmiyor. Felç mi kalırız inme mi gelir kör mü kalırız ya da sağır kimsenin hiç bir fikri yok çünkü aşı Çin aşısı yani güvenilirliği yok zaten aşı tonlarca komplikasyonlara sahip olsa bile Çin’de bunu yazacak bir medya bir kuruluş yok. Lütfen ama lütfen Amerikan ya da Alman aşısını bekleyin marka söylemek istemiyorum başka yerlere çekilmesin. Bilimin ciddiye alınarak yapıldığı ülkelerin aşısını kullanın hukukun medyanın daha özgür olduğu yerlerden aşı alın ve vurdurun. Maske mesafe ve hijyen emin olun Çin aşısından daha koruyucu olmayacaktır. Zararı hakkında kimsenin bilgisinin olmadığı aşıyı kullanmayın.
Arkadaşlar cidden merak ediyorum bu adamı okuyan var mı? Ama lütfen köşe yazılarını okuyanlar yazsın Twitter’da orada burada köşesinden çekilen üç beş kelimeyi değil.

Zamanında evet utanarak söylüyorum bende akpyi desteklemiştim ancak yinede klasik akp profiline yakın biri olduğum söylenemezdi. Okumaya çalışıyordum yani meraktan dolayı, entelektüel hazdan değil sadece merak. Neyse akpnin nasıl kurulduğunu vs merak ettim ancak muhalif yazarlar okumak ciddi anlamda beni korkutuyordu. Yani ya fikrim değişirse ya düşman olursam gibisinden hani bu düşüncenin sebebini soracak olursanız muhafazakar ve tabi ki varoş bir yerdi yaşadığım. Yani muhalifler pek haz edilen tipler değildi. Neyse bende akpnin nasıl kurulduğunu merak ettim ancak buradakiler bilir muhtemelen böyle şeyleri genelde muhalifler yazar ancak kimse itibar etmez bu böyledir yukarda bahsettiğim korku sosyal dışlanma vb. faktörler. Bunun üzerine Dilipak okumaya böyle başladım; ama ondan öğrendiklerim kafamdaki o pürü pak akp statüsüne demir balyozlarla vuruyordu param parça ediyordu. Tabi direk inkar başladı ama zamanla parçaları birleştirmeye ve diğer muhalif yazarları okumaya başladım. Zaten olay şöyleydi eğer muhalif kalemler bir konuda bir fikir beyan ediyor ve iktidar kanadından yalanlanmıyorsa, konusu hiç açılmıyorsa bu iddiadan ziyade gerçekliktir. Mesela herkes chpnin nasıl kurulduğunu biliyor Atatürk kurdu işte ana iskeletteki isimlerin çoğu asker okuldan falan filan.

Mesela medyadaki de bu mavi vatan doktrinine ne oldu neden doğu akdenizle ilgili tek satır yazı yazamıyorlar? Arkadaşlar doğruları öğrenmek istiyorsanız ne yazıldığından çok ne yazılmadığına bakın iktidara yakın yazarları bahsetiyorum. Mesela şuan neden doğuakdeniz’de gaz aramıyoruz dünyaya kafa tutup navtexler ilan ediyorduk birden bire ne oldu mesela? Ya da suriye ve libya’da ne alemdeyiz. Tek kelime edilmiyor değil mi çünkü bataklığa battık oralarda. Eğer ufacık minicip bir kazanç elde etseydik kiralık kalemler dünyanın süper gücüyüz diye gayri ciddi başlıklar atıp yazmaktan zerre hicap duymazlardı. Doğu Akdeniz’de işler iyi değil Libya ve Suriye’de öyle ekonomi ve hukuku söylemiyorum bile. Yani anlayacağınız arkadaşlar devlet yönetmek kolay değil ve akpnin harcı değil.
Merak ediyorum muhalefet niye bu kadar basiretsiz tamam iktidardan ümidi kestim bende şu son derece elzem konular neden tartışılıp konuşulmuyor?

1) Deprem
2) Ekonomi
3) İşsizlik
4) Yoksulluk
5) Adalet
6) Eğitim
7) Yolsuzluklar
8) Yasaklar

Konuşulması gereken asıl mevzular bunlar niye hala abuk subuk gündemlerle bu millete bu halka hem zaman kaybettirip hem ihanet ediliyor. Eğer deprem olur ve yunanistan bize savaş açarsa ki 15 temmuzda Yunan general ekonomik krizde olmasak Türkiye’ye savaş açarız demesine rağmen niye hala kimse bu konuları dert edinmiyor. Hala daha kim ne demiş kişiler üzerinden basit vasat tartışmalar yürütülüyor gerçekten çok üzülüyorum.


"Türkiye geleceği çok parlak bir ülkedir ve hep öyle kalacaktır." Lord Salisbury

Sanırım biz hep potansiyelimizle övünmeye devam edeceğiz...
İlk kez denk gelmediğim için yazıyorum. sadece muhalif olarak yorum yazdığım için yorumum silindi. Üstelik içinde ne hükümet geçiyor ne bişey mesajım silinmiş yani tuhaf gerçekten. Yani ne yapalım herşey çok iyide ben mi göremiyorum. 3 yıl önce aldığım ürünlerin faturalarına baktım normalde teknolojik aletler ucuzlar dimi aksine pahalılaşmış yani anlamıyorum gerçekten troller şikayet edip dh’ye baskı mı uygulanıyor yoksa dh’nin politkası gereği mi böyle davranılıyor. Biz o kadar zamma vergi üstüne vergi hatta verginin vergisinin vergisine tahammül ediyoruz. Altı üstü basit bir mesaj ve hiç bir şekilde küfür içermeyen yorum siliniyor. Demem o ki biz bu kadar vergiye yoksulluğa tahammül ediyorsak insanlarda eleştiriye tahammül edecek yani bunun lamı cimi yok.
Cumhurbaşkanı Ayasofya'nın camii olarak ibadete açılması hakkında böyle oyunlara gelmeyelim duygusal olmaya gerek yok dedi. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Sizce Ayasofya tekrar camii olarak açılmalı mı?
Bugün turkcell tvyi iptal ettim. Iptalden sonra kargolaya gittim kargoya verdim fakat tv kumandasını unutmuşum ücret yansır mı? Ne yapmam gerekiyor bilgisi olan var mı?
Arkadaşlar ben bu sorunun sebebini superonline zannediyordum ev biraz geniş olduğundan kablolarla uğraşmak istemedim bu sebeple hep wifi kullanıyorum ve hg255s ve netgear7800'e default gatewaylerine ping attım sonuçta %1-2 arası loss vardı bu değer eskiden sıfırdı.

Lafı uzatmayacağım eğer r7800 kullanıyorsanız ve 5-10 dakika arasında bir pinginiz fırlıyorsa sebebi firmware olabilir ama bunun öncesinde speedtestten yapmış olduğun hıztestinde aldığınız değerlerin size sunulan değerle aynı olması gerekir misal bende 100mbit speedtestte 98mbit görüyorum.

Öncelikle şu sürümü netgear r7800 V1.0.2.52 sürümünü indirmeniz lazım netgaerin sitesinden. Daha sonrasında routerinizi fabrika ayarlarına döndürmeniz lazım sonrasında mümkün mertebe ethernet kablosu ile yazılımı downgrade etmeniz gerekiyor.

Son olarak router firmware version kısmında sağ üst köşede V1.0.2.52 görmeniz lazım. V1.0.2.58-60 firmwarelerinde wifi de çok ciddi sorunlar yaşatıyor. Daha güncel bir sürüm çıkana kadar V1.0.2.52 ı kullanmanızı tavsiye ediyorum.
Mevzuyu biliyorsunuz canlar açıkçası fazla bişey söylemek istemiyorum günlük 2 poşet alınırsa yıllık 180 lira para ödeyeceğiz. Lütfen kimse olayın çevre boyutu falan var gibi geyiklere girmesin kalpler kırılmasın. Her tepkisiz kalışımızda daha da cesaretleniyorlar gelin hep beraber boykot edelim poşet almayalım. Şu eski tip poşetlerden iki tane alınsa yeter hem daha sağlam oluyorlar öyle kolay kolay yırtılmıyorlarda hemen her markette satılıyor ayrıca.

Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: geçen yıl
Son Mesaj Zamanı: 3 hafta
Mesaj Sayısı: 1.446
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.826
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 0 (Bu ay: 221)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 6.850 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.