Şimdi Ara

(Ss’li) Nadia mı yoksa Dünya Turu mu? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
177
Cevap
4
Favori
10.401
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu tipsiz için cidden hayallarinden vazgeçmeyi aklından mı geçiriyorsun ? Hocam hiç kimse mi bakmıyor size ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: WaxKitten

Nvidia sandım şimdi gidiyorum
    4 rtx 2080 ti parasına dunya turu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TrErO

1. Si Nadyamı dünya turumu diye soruyordan zaten onunla evlilik yürümez. Evleneceğin kişi bırak dünya turunu canından vaz geçecek kadar gözünü kör edecek bir aşkla bağlandığın kişi olmalı ki mutlu olasın, sen bu soruyu sorduğuna göre iki ihtimale de açıksın ve hangisini seçersen diğerini arka da bırakacaksın. İşte olayın gizli yanı bu arkada bıraktığın nadya olursa onun üzüntüsü asla hayalini gerçekleştirme sevincini bastıramayacak çünkü sen ilk bu hayali kurmuşsun nadyayı değil. Nadya bu hayale başlamışken sana alternatif sunan bilmediğin bir ara sokak. Bilmediğin bir ara sokağa saparsan sonu çıkmaz sokakta olabilir oysa diğer tarafta bir hedefin ve bunu gerçekleştirme hayaliyle bu yola girdiğin bir yol var. O yolun sonu belli mutluluk, bunu yapabilirimin ispatı, ego tatmini (bunu kötü anlamda söylemiyorum herkeste tatmin edilmesi gereken bir ego vardır).

2. Si Doğru insanla evlenmek, ondan çocuk sahibi olmak, mutlu bir aile yaşamı. O çocuğun sana babacığım diye sarılması, bırak dünya turunu dünyaları sana verseler o ufaklığın sevgisine değişemezsin işte. Hayatı paylaşmak, rastgele çıktığın dünya turunda x bir ülkede bir parkta uyumak özgürlük olsa da, kendi huzurlu benim diyebildiğim bir çatı altında sevdiğine sarılıp uyumak, x ükenin bilmediğin bir sokağında gezmek ya da eşinin elinden tutup bildiğiniz nezih ortamlarda eğlenmek ya da çocuğunun elinden tutup onu okula götürmek ama unutma şu soruyu sorduysan şayet bu seçeneği unut gitsin
    İşte beklenilen muhteşem kaleme alınmış, seviyeli ve üstün bir tecrübeden çıktığı belli bir yorum. Teşekkürler.

İlk olarak yaş 30 olunca karşı cinse olan aşk veya sevgi, yerini mantık veya anlayışa bırakıyor, ikincisi keşke aşka artık inanıyor olabilsem ama insanlar çoğalsın diye verilmiş bir araç olarak bakmaktan alıkoyamıyorum kendimi aşka tanıyınca.

Baba olmak ise yatmadığım bir duygu, illa güzeldir anlatılanlara göre, bir yandan da çocukluk ve gençlik hayallerini gerçekleştirme fırsatı varken elinde, baba olmayı geciktirmek bile olsa bedeli, gerçekleştirmek istiyor insan yine de.

Aslında içinde bulunduğum ikilemi çok güzel de ifade etmişsiniz.

Karar verebilmek için aydınlatıcı bir yorum, teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: LORIK

Bir sorum olacak, bu dünya turunu bitirdikten sonraki hayaliniz nedir?
    Dünya turuna çıkacağım zamanı belirlememiştim, Türkiye turu 9 yılımı aldı, belki de bir ömür alacak dünya turu bilemem, o nedenle sonraki hayallerim için bir limit veya kesinlik söz konusu değil.

• cidden nvidia diye okudum
    Cok kafa yoruyoruz bu ekran kartlarina

• Theologist kullanıcısına yanıt
    teojuuuum,ben mantıklı olan bişeye karşı çıkmam. sen küçük teonun yönlendirmesiyle hareket ediyorsun şuan. bu çok belli oluyo. beynin kontrolü kaybetmiş,küçük teonun kafası kontrolü ele almış nadia nadia diye bağırıyo durum aynen bu.

şimdi bizim nadia amerikan olsa olum beklemen hata derdim. ingiliz olsa kop oğlum kop uç derdim. ama gel gör ki bizim nadia lithuania latvia polska gibi bi milletten gibi gözüküyor.bu ahval ve şeraitte yapılacak en güzel şey topuklamaktır.arkadaş kalmak yeterlidir. sen davet et gelsin çak gönder o olur bak. ama oraya gidip aile ile tanışmalar işi ciddiyetr bindirmeler falan büyük sarmalın içine girer kontrolü kaybedersin gözünü açtığında çocuk 2yaşında olur kendini market market gezip 6 numara bez ararken bulursun.

bak ben burda herkesi sever,abi tavsiyesi vermeye çalışırım. çünkü mutsuz hayatlar çok gördüm. atıyorum sana 2011de dolar al desem ve alsan şimdi köşeydin,dolar al yerine gümüş al desem nalları dikmiştin şimdiye. şuan sana gümüş al diyorum inanıyorum ki ilerde artacak.bak gördüğün gibi bir söz insanı nerden nereye götürebilir. yani bunlar önemli şeyler. hayatını bambaşka yere taşır.

nadia yı çağır yat ama eğer seni evliliğe yönlendiriyorsa küçük teoya dur de,seni uçuruma götürmesine izin verme. 250gram heryerde var teojuum. o kız uygun değil.

dünyayı gezme konusuna gelince. dünyada hemen hemen heryer aynı. ben 10-15e yakın ülke gezdim. 12yıldır da yurtdışındayım. heryer aynıdır. dil farklıdır onun haricinde çoğu şey aynıdır. heryer ağaç ev yol araba köprü market vs işte heryer aynı be teo. şimdi kalkıp 10bin km yapıp tüm düzeni bozup ordan oraya gitmeye ve stoğu eritmeye gerek yok.tamam git de dünya turu nedir 5gün kal biyerde gel.

sen git amerikayı gez ordan da bi kız bul bu abine dua edicen. oğlum bu abin neler gördü neler. benim 5-6ülkede türkler biliyorum arkadaşlarım yabancıyla evlenenler hep loser oldu bulaşma o işe.he amerikalı ingiltereli başka. onun haricinde fransız alman rus farketmez kimle evlenirsen evlen loser olursun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pakaji -- 4 Şubat 2019; 1:12:47 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Kün Togdı

ya dayı millet para yok diye çadırda kalıyo siz de bi numarası var zannediyonuz. ille de çadırda kalcam diyosan git nadyanın parasıyla on numara bi çadır aş zengin gibi sürün.

Alıntıları Göster
    Mesele para değil ki, Nadia da para için bir araç değil. Para kesinlikle mutluluk kaynağı değil olamaz.

Çadır özgürlük için güzel bir araç, yıllarca bizim ülkenin insanlarını, doğasını, tarihini o araç sayesinde daha iyi tanıma fırsatı oldu.

Çok numarası var aslında kıymetini bilene...

Süründürmüyor özgürleştiriyor, o yüzden dokuz yıldan sonra dünya turuna devam isteği uyandırıyor.

• pakaji kullanıcısına yanıt
    Hocam slavlara laf ettin anladım da almanı fransızına niye laf ettin onu anlamadım

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 1.dünya savaşında arka planda israil vardır. israil orda kazandı.

israilin dünya liderliğine gittiğini gören hitler,bunu durdurmaya karar verdi ama o da başarısız oldu.

artık israilin dünya liderliği perçinlendi.
    israiloğulları lider geriye kalanlar köledir.
    ruslar almanlar fransızlar bu oyundaki çok arkadaki piyonlardır. öndeki piyon sağlam taraflar ve israilin en büyük prtakları ingiltere ve amerikadır. israilin sağ kolu bunlardır ve dünyadaki en sağlam ülke bunlar. yalandan rusları sahneye çıkardılar ama rusya da aynı göreve hizmet ediyor. almanlar çocuklarını ingilizce kreşe gönderiyor benim alman arkadaşım var ve napalım be abi geçim dünyası diyo eleman. onlar da loser yani. yabancıyla evleneceksen amerikalı ve ingiliz haricinde uğraşmaya değmez çünkü diğerlerinin dillerinin ve ekonomilerinin dünyada ciddi bir geçerliliği yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: pakaji

teojuuuum,ben mantıklı olan bişeye karşı çıkmam. sen küçük teonun yönlendirmesiyle hareket ediyorsun şuan. bu çok belli oluyo. beynin kontrolü kaybetmiş,küçük teonun kafası kontrolü ele almış nadia nadia diye bağırıyo durum aynen bu.

şimdi bizim nadia amerikan olsa olum beklemen hata derdim. ingiliz olsa kop oğlum kop uç derdim. ama gel gör ki bizim nadia lithuania latvia polska gibi bi milletten gibi gözüküyor.bu ahval ve şeraitte yapılacak en güzel şey topuklamaktır.arkadaş kalmak yeterlidir. sen davet et gelsin çak gönder o olur bak. ama oraya gidip aile ile tanışmalar işi ciddiyetr bindirmeler falan büyük sarmalın içine girer kontrolü kaybedersin gözünü açtığında çocuk 2yaşında olur kendini market market gezip 6 numara bez ararken bulursun.

bak ben burda herkesi sever,abi tavsiyesi vermeye çalışırım. çünkü mutsuz hayatlar çok gördüm. atıyorum sana 2011de dolar al desem ve alsan şimdi köşeydin,dolar al yerine gümüş al desem nalları dikmiştin şimdiye. şuan sana gümüş al diyorum inanıyorum ki ilerde artacak.bak gördüğün gibi bir söz insanı nerden nereye götürebilir. yani bunlar önemli şeyler. hayatını bambaşka yere taşır.

nadia yı çağır yat ama eğer seni evliliğe yönlendiriyorsa küçük teoya dur de,seni uçuruma götürmesine izin verme. 250gram heryerde var teojuum. o kız uygun değil.

dünyayı gezme konusuna gelince. dünyada hemen hemen heryer aynı. ben 10-15e yakın ülke gezdim. 12yıldır da yurtdışındayım. heryer aynıdır. dil farklıdır onun haricinde çoğu şey aynıdır. heryer ağaç ev yol araba köprü market vs işte heryer aynı be teo. şimdi kalkıp 10bin km yapıp tüm düzeni bozup ordan oraya gitmeye ve stoğu eritmeye gerek yok.tamam git de dünya turu nedir 5gün kal biyerde gel.

sen git amerikayı gez ordan da bi kız bul bu abine dua edicen. oğlum bu abin neler gördü neler. benim 5-6ülkede türkler biliyorum arkadaşlarım yabancıyla evlenenler hep loser oldu bulaşma o işe.he amerikalı ingiltereli başka. onun haricinde fransız alman rus farketmez kimle evlenirsen evlen loser olursun
    Dünya turuna mantıksız diyorsun ama sana göre tüm dünya aynıysa tüm Türkiye de aynı olmalı dil dahil üstelik ama Türkiye turunu bisikletle yapmak dokuz yılımı aldı, yine de doyamadım öğrenmeye, görmeye o zevki yaşamaya.

Tecrübene fazlasıyla saygı duyuyorum, saygıdeğer tutumuna ve özverine de, ancak dünya turunun boş olduğu konusuna hali hazırda turdayken ve şu an altıncı yedinci ülkedeyken katılmıyorum, şimdi Beyrut’u yazmaya kalksam saatlerce bitiremem, Ermeni mahallelerinde beni Türkçe karşılamaları ve bana özel lahmacun yapmalarını, ağırlamalarını, sokak sokak gördüklerimi, onlarca farklı dinin bir arada yaşandığını vs vs...

Küçük teo olayına gelince bu konuya da katılmıyorum, hali hazırda zaten İngiliz ve Amerikalı ciddi bir ilişkiye gebe olan arkadaşlıklarım da var ama bir kişinin vatandaşlığını kullanıp faydalanmak asla etik gelmedi bana, gelmemeli de...

Daha önce forumda konularını açmıştım, yani o mantıkla düşünseydim şimdi Amerikan veya İngiliz vatandaşı olmuştum bile. Parayı da dert etmiyorum, yatırım yapmak da hayat amacım değil, yaşamadıktan sonra paranın anlamı ne ki... Bambaşka işlerde çalışmış biri olarak diyorum, ama senin tecrübene de saygı duyuyorum tabi.

Amaç mutluluk ve verimli bir yaşam sadece, bir yere kapak atmak değil kesinlikle.

• Dünya dolaş dolaş bitmez. Özgürce takılayım derken en sonunda başına bir iş gelir kalırsın, sonuçta her yer güvenli olmayacak. Kız zenginse kızı al güzel güzel gezin işte fırsat buldukça.

• pakaji kullanıcısına yanıt
    Bu mesajına binaen yazıyorum, geçen sene konusunu açmıştım, bir Yahudi İsrailli hala konuşuyor olduğum ve bekleyen biri var İsrail’de şu an...

varlıklı da üstelik babadan muazzam servet var...

ama şuna emin olabilirsin kendisi dahil, ailesi dahil hiç bir mutluluğu yok bu dünyada...

Herşey para veya milliyet değildir, insan bu hayatta huzurlu değilse elindeki pasaportun hiç kıymeti yok.

Almanya’da da yaşarken gördüm, ülkemiz insanının da farkı yok pek.... tatminsizlik ve amaçsızlık, ideal eksikliği büyük sorun.

Servet, kapak atmak, looser olma korkusu, cahillik en büyük sorunlar.

• Theologist kullanıcısına yanıt
    ben de kosova prizren de türkçe konuştum sokaklarda ne var ki bunda. aç haritadan bak prizren'e ve tarihine. makedonya ohrid'te türk bakkal gördüm. casablanca da türk gördüm. fransada azerilerle karşılaştık vs vs de bunların çok önemi yok. dünya menfaat dünyasıdır ve hayat şartları zordur.hayat hahaha hihihi ile yürümez ay biz tanışmıştık arkadaşız zırvalarıyla hiç yürümez. menfaati kesilen beklentisi artık kalmayan baban bile satışı koyabilir sana. dünya böyle biyer henüz tanımadıysan biraz daha zaman geçince tanırsın. parayı tüketirsen daha iyi tanırsın.

ben sana aşkı öldür tamamen mantığa git cebine ne uygun geliyorsa onu yap demiyorum. aşk ve aklın sentezi olsun yaptıkların diyorum ama sen gençliğin ve küçük teonun verdiği gazla zaten kararı vermiş gibisin. küçük teo ön planda olmasa o kızın fotosu da ön planda olmazdı. neyse kardeşim ben yazacağımı yazdım artık hayat senin hayatın ister nadia ister jet fadıl nasıl istiyorsan takıl.hayat senin karar senin. ama sonra ağlama

• Bu soruyu sorduğunuza göre kadını belli ki sevmiyorsunuz ve sadece iyi anlaştığınızı ve uyumlu olduğunuz fikri var.

Burası güzel bir şey olsa da içinde sevgi barındırmıyor. Yani bana göre seviyorsunuz ama bu sevgi normal bir sevgi. Sıradan bir şey. ''Madem iyi anlaşıyoruz o zaman hadi evlenelip beraber yaşayalım'' fikri sadece belli bir düzen kurup, geçinip gitmekle ilgili. Ben şahsen böyle seçeneğim olsa seçmem, dünya turunu seçerdim. Sonradan sevginiz de değişebilir, çok sevebilirsiniz bu sevgi çok öteye gidebilir belki ama şu anki haliyle yapay gibi duruyor. Yani ben uyandığımda birinin gözlerine sabahları sevgiyle bakıyorsam, sevgiyle düşünüyorsam bunu isteyebilirim ama böyle olduğunuzu sanmıyorum. Sonraki 20-30 yılı ''düzenli bir hayat ve anlaşabiliyoruz'' kafası olup da karşıdaki kişiye belli özel bir sevgi hissetmeyince pek bir anlamı kalmıyor. Sevmeyip, iyi anlaşıyoruz yaşarız denilen kişiyle beraber aynı evde yaşayıp beraber uyumakla, tutkuyla ve sevgiyle bakıp o evde yaşayıp uyumak bambaşka şeyler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rarels -- 4 Şubat 2019; 1:52:13 >

• quote:

Orijinalden alıntı: pakaji

ben de kosova prizren de türkçe konuştum sokaklarda ne var ki bunda. aç haritadan bak prizren'e ve tarihine. makedonya ohrid'te türk bakkal gördüm. casablanca da türk gördüm. fransada azerilerle karşılaştık vs vs de bunların çok önemi yok. dünya menfaat dünyasıdır ve hayat şartları zordur.hayat hahaha hihihi ile yürümez ay biz tanışmıştık arkadaşız zırvalarıyla hiç yürümez. menfaati kesilen beklentisi artık kalmayan baban bile satışı koyabilir sana. dünya böyle biyer henüz tanımadıysan biraz daha zaman geçince tanırsın. parayı tüketirsen daha iyi tanırsın.

ben sana aşkı öldür tamamen mantığa git cebine ne uygun geliyorsa onu yap demiyorum. aşk ve aklın sentezi olsun yaptıkların diyorum ama sen gençliğin ve küçük teonun verdiği gazla zaten kararı vermiş gibisin. küçük teo ön planda olmasa o kızın fotosu da ön planda olmazdı. neyse kardeşim ben yazacağımı yazdım artık hayat senin hayatın ister nadia ister jet fadıl nasıl istiyorsan takıl.hayat senin karar senin. ama sonra ağlama
    İnsanların geneli, dediğin şekilde menfaat üstüne bir yaşam kurmuş olabilir, ama bu dünyayı o şekilde, onlar gibi görmeye çalışmanı gerektirmez.

Yoksa bu hayattan zerre zevk alınmaz ki çıkarımlarından da o sonuç çıkıyor maalesef. Karar vermedim henüz, sadece karşımdaki kız mesleğini kenara bırakmayı, nerede olursam oraya geleceğini, yaşayacağını aile kurmak istediğini söyleyecek kadar çok istiyor diyorum. Kafamı kızla cinsel birleşme amacına takmadım ki o fırsat her yerde her zaman ele geçirilebilir.

Parasız kaldığım günler paralı günlerden çok daha fazla, bulaşık yıkamak, temizlik, ekmek karşılığı hamallık bile yaptım gittiğim yerlerde, bazen de günlük 500 dolar gelirim oluyordu, hala olabilir çalışınca... mesele para değil, ego hiç değil burada veya gelecekte. Kızın fotosu konuyu trollemelerin önüne geçme amaçlı.

Yazdıklarına saygı duyuyorum tekrardan, ama abartılı realist olduğunu ifade edeceğim, mental yön ağırlıklı.

Arkadaşlık güzel şey, on yıl önce trende bir saat bulunduğum Fransız bir arkadaş ziyarete geliyorsa görmeye örneğin dünya o kadar da kötü bir yer değil... bir lokma ekmeği yolda karşılaştığın eleman seninle paylaşıyorsa o kadar kötü değil dünya.

• Aman kesinlikle dünya turuna çık da senin o doğu ekspresi konularını görmeyelim bari.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bocha Boston

Aman kesinlikle dünya turuna çık da senin o doğu ekspresi konularını görmeyelim bari.
    Doğu ekspresi konusu hiç açmadım ki...

Bir defa buradaki üyelerle tren organizasyonu yaptık o da Kurtalan ekspresi Diyarbakır...

Ayrıca zaten çıktım ama konuları fırsat buldukça paylaşmayı düşünüyorum, talep fazla.

• Bırak onla arkadaş kal. Kafa dengi, doğayı gezmeyi seven, değişik kültürleri görmeyi amaç edinmiş, birlikte turu tamamlayabileceğiniz biri karşına mutlaka çıkacaktır diye düşünüyorum ne de olsa milyonlarca insan var. Çıkmazsa da dünyanın sonu değil ya.
    Zaten hayallerimiz için yaşamıyor muyuz?..

• WaxKitten kullanıcısına yanıt
    Çok daha mantıklı, haklısın.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.