Şimdi Ara

(Ss’li) Corona Tembelliğe ve Asosyalliğe Bahane Olmamalı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
2
Favori
4.537
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ön Not: Katılım sağlayanların %50’si Sağlıkçı (Doktor, Hemşire)

Doğada yapılacak etkinlikler kesinlikle şehirlere nazaran daha güvenli, sosyal mesafe korunarak yapılacak aktiviteler insanın ruh ve beden sağlığını olumlu yönde etkiliyor, tembellik yapmamıza engel oluyor.

Doğa yürüyüşü, kamp ve mesafe korunarak yapılacak ortak etkinlikler pandeminin bize hapis hayatı yaşatmasının önüne geçiyor.

Dün tanışma toplantısı düzenledik. Toplanzi üstünden duyuru Whatsapp üstünden organizasyon şeklinde bir araya geldik. Forumdan da tanıdık çıktı şaşırdım, tanışma sırasında ben seni tanıyorum abi deyince garip oldu :) @cübbeligandalf :)

Birbirini hiç tanımayan insanlar bu amaçla buluştuk... saatlerce sohbet muhabbet çok koyu ve renkli geçti... Herkes o kadar dolu ki çok şey öğreniyor insan.

Hafta sonu ODTÜ Ormanı > Eymir gölü doğa yürüyüşü yapacağız, sonraki hafta kamp :) 20 kişi kadar katılacak.

Fotoğraftakiler;

Buket > Doktor (Sağlıkçı)

Murat > Öğretmen

Zafer > Avukat

Miraç > Cerrahi Tekniker (Sağlıkçı)

Cansu > Hemşire (Sağlıkçı)

Aybanu > Sayıştay Müfettişi

Okan > GATA Tıp Öğrencisi (Sağlıkçı)

Katılmak isteyenler, renkli aktiviteler yapmak isteyenler konu içinde yazarlarsa elimden geleni yapmak isterim. İstanbul > İzmir veya diğer şehirler hiç farketmez.

Not: Para bahanesi sunanlara şimdiden uyarı yapmış olayım... Maddi veya zaman olarak durumu olmayanlar eğer gerçekten ihtiyaç sahibiyse iş imkanı da verebiliriz çok fazla zaman ayırmasına gerek kalmayacak şekilde :) Tanışma sırasında detaylandırırız.

(Süreç ile ilgili merak edilenlere atıf Bir süredir konu açmadım ancak süreç sürekli çok hızlı geçtiği için zaman bulamıyordum...

Pandemi nedeni ile ülkeye dönüş sonrası gerek İstanbul, gerek Ankara, Van, Bingöl, Diyarbakır vs. Şehirlerde sürekli aktivite ve etkinlik düzenliyorduk. (Dağcılık, Kamp, Bisiklet)

En son bisikletle Türkiye turuna çıkmıştım, Ankara > Zonguldak > Düzce > Sakarya > Kocaeli > İstanbul > Tekirdağ > Çanakkale > Balıkesir > İzmir — Amacım Hatay sonrası Mardindi ancak aksilik oldu ve bisikletimde meydana gelen arıza ara verdirtti... araya başka şeyler girince bitirmek zorunda kaldım)

Ne iş yapıyorsun diye sorular gelecek...

Profesyonel fotoğrafçılık ilgiliyseniz eğer... > İnstagram @deniziminsta (https://www.instagram.com/accounts/login/?next=/deniziminsta/ )
    Finans
    Öğretmenlik
    Tercümanlık

Toplanzi ( 1030 kişiyizhttps://toplanzi.com/Kampsever/ )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Theologist -- 23 Ekim 2020; 9:1:22 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Yine bir kıskançlık krizi... Yaşam tarzı empoze veya ekstra bir durum yok ortada... Gayet olağan ve sıradan şeylerden bile uzakta yaşamanın getirmiş olduğu bunalımdan toplumu kurtarmaya çalışmak bu sadece...

Avrupa’da bu aktiviteler günlük yaşamın bir parçası... Bizde ise çok uzak...

Bunu teşvik etmeye çalışmak bile taşlanmaya yetiyor, bağnaz, kapalı, asosyal, yeniliğe kapalı kişilikler tarafından.
  • Tanıştığıma memnun oldum :)

• baya sosyal mesafeyi korumuşunuz hocam evet şu masada 1 inizde korona olsa hepiniz olmuştunuz

• quote:

Orijinalden alıntı: YigitErkin20

baya sosyal mesafeyi korumuşunuz hocam evet şu masada 1 inizde korona olsa hepiniz olmuştunuz

En az 1.5 metre mesafe kuralına uyduk. Toplu taşımadan veya alışveriş kuyruğundan, asansörden veya kaldırımda yürümekten daha güvenli.

Dikkatini çekmek isterim ki oturanların 4’ü sağlıkçı zaten :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Theologist

En az 1.5 metre mesafe kuralına uyduk. Toplu taşımadan veya alışveriş kuyruğundan, asansörden veya kaldırımda yürümekten daha güvenli.

Dikkatini çekmek isterim ki oturanların 4’ü sağlıkçı zaten :)

Alıntıları Göster

hocam ben korkudan insanlarla maskeyle bile görüşemeiyorum

• quote:

hocam ben korkudan insanlarla maskeyle bile görüşemeiyorum

Alıntıları Göster
    Geçen hafta halamın oğlunu kendi elimle hastaneden alıp morga götürüp, morgdan alıp toprağa koydum kardeşimle beraber, tanıdığım herkesten daha çok dikkat ediyordu, mecburiyet dışında asla evden çıkmazdı. Sürekli eldiven ve çift maske... İki çocuk babası, 42 yaşında, tek bir hastalığı yoktu...

Linkini bırakayım..

https://www.ntv.com.tr/turkiye/beu-guzel-sanatlar-fakultesi-dekan-yardimcisi-orhan-laboc-corona-virus-kurbani,wcg0S-h1aU-3-VKLFKSW7w

Yani bilemiyorum bu süreçte 2 ülke, 40’tan fazla şehir değiştirdim... Şaşkınım nasıl bir virüs bu diye...

• Gına geldi konularından mesaj vermek istiyorsan başka yer bul kendine virüs tavan yapmış bu hala yaşamayı sevin derdinde

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: standartlarabidesi

Gına geldi konularından mesaj vermek istiyorsan başka yer bul kendine virüs tavan yapmış bu hala yaşamayı sevin derdinde
    Tam senin bu mesajın üstüne onlarca başka mesaj geliyor :)
    Güzel oldu cevap olarak

• quote:

Orijinalden alıntı: Theologist

Geçen hafta halamın oğlunu kendi elimle hastaneden alıp morga götürüp, morgdan alıp toprağa koydum kardeşimle beraber, tanıdığım herkesten daha çok dikkat ediyordu, mecburiyet dışında asla evden çıkmazdı. Sürekli eldiven ve çift maske... İki çocuk babası, 42 yaşında, tek bir hastalığı yoktu...

Linkini bırakayım..

https://www.ntv.com.tr/turkiye/beu-guzel-sanatlar-fakultesi-dekan-yardimcisi-orhan-laboc-corona-virus-kurbani,wcg0S-h1aU-3-VKLFKSW7w

Yani bilemiyorum bu süreçte 2 ülke, 40’tan fazla şehir değiştirdim... Şaşkınım nasıl bir virüs bu diye...

Alıntıları Göster

sigara içiyormuydu hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: standartlarabidesi

Gına geldi konularından mesaj vermek istiyorsan başka yer bul kendine virüs tavan yapmış bu hala yaşamayı sevin derdinde
    Virüsten önce de sonra da değişen pek bişey olmadı bence...

Tembel yine tembel bahanesi önceden eğitim sistemi ve ekonomiydi şimdi virüs oldu...

Söyleyince da ağır geliyor işte..

Bak masada oturanların dördü sağlıkçı, doktor hemşire... daha güzel nasıl mesaj verilebilir ki?

Konular neden seni bu kadar rahatsız etti? Alınganlıktan olsa gerek sanırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Theologist -- 23 Ekim 2020; 8:53:16 >
  • quote:

sigara içiyormuydu hocam

Alıntıları Göster
    Asla

Ne sigara ne alkol kullanmadı, tek bir hastalığı da yoktu...

• Theologist ve yine mükemmel konuları 👌 elinize ayağınıza sağlık hocam çok iyi işler yapıyorsunuz umarım ben de şu sınavdan sonra aranıza katılmayı çok isterim :)

• quote:

Orijinalden alıntı: ZewZack

Theologist ve yine mükemmel konuları 👌 elinize ayağınıza sağlık hocam çok iyi işler yapıyorsunuz umarım ben de şu sınavdan sonra aranıza katılmayı çok isterim :)
    Çok teşekkür ederim, mesajı doğru şekilde anladığın için de tebrik ederim :) amacına kavuştuğunu görmek mutlu ediyor gerçekten.

• Ortam çok iyi gözüküyor, bol eğlenceler dilerim.

• Manus baba?

• Doğu ekspresi seyahati sırasında aydınlanma yaşadığımı zannederken de ütüleyim mi ? Ama beni doğu ekspresi kesmez trans sibirya ekspresine binmeden ve everest dağının zirvesine çıkmadan ölürsem gözüm açık giderim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zodion -- 23 Ekim 2020; 9:33:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cheerfulfoot

Manus baba?

Orada da öyle söylediler :) İlginç bir benzerlik

• Bol eglenceler herkese

• Uzun zamandır yoktu duyar kasıp kendi yaşam tarzını herkese empoze etmeye çalışan konuları..

• quote:

Orijinalden alıntı: trakyAli-1986

Uzun zamandır yoktu duyar kasıp kendi yaşam tarzını herkese empoze etmeye çalışan konuları..
    Yine bir kıskançlık krizi... Yaşam tarzı empoze veya ekstra bir durum yok ortada... Gayet olağan ve sıradan şeylerden bile uzakta yaşamanın getirmiş olduğu bunalımdan toplumu kurtarmaya çalışmak bu sadece...

Avrupa’da bu aktiviteler günlük yaşamın bir parçası... Bizde ise çok uzak...

Bunu teşvik etmeye çalışmak bile taşlanmaya yetiyor, bağnaz, kapalı, asosyal, yeniliğe kapalı kişilikler tarafından.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.