Şimdi Ara

Sony, PlayStation 5'in neden bilgisayardan daha iyi olduğunu açıkladı (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
242
Cevap
1
Favori
13.072
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • evde yerim olsa bir tv bir ps5 almak isterdim. her şeyin tadı ayrı ya ps4 pro da last of us 1 ve 2 yi bitirmiş tadı apayrıydı. rtx 3080 li bir pc ye sahibim imkanım olsa alırdım bir ps5.

• SerdarS. kullanıcısına yanıt
    Daha ne fps düşecek. Zaten konsolun çıktığı fps kac ki bi de düşsün.

• veteriner69 kullanıcısına yanıt
    hocam o eskidendi. dün playstation fallot 4 red dead redemtion doom ve it takes two aldım hepsi 300 tl tuttu nays 60 geri verince 240 falanb oldu. steam dolara geçince hem konsol almak pc dizmekten ucuz hem de oyunlar ucuz oldu

staemde sadece rdr2 600 tl den fazla. şimdi steam nerdeyse bu oyunları alıca 10 kat yüksek. haa hala epic games var o da ps store ve steam kadar kaliteli değil.

• CWaRRioR kullanıcısına yanıt
    Valla reis 4090ı bilmem ama yeni 3080li pc aldım aynı oyunu ps5dede oynuyorum pcde hayvan gibi drop yiyor çok düşük oyunlar hariç çoğu oyunun optimizasyonu sıkıntılı en baba sistemide toplasan ben optimizasyonu iyi oyunun 10u geçeceğini sanmıyorum

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • veteriner69 kullanıcısına yanıt
    Bro dhnin bu ps dijital kardeşlik diye bölümü var kaç senedir ordan oynuyorum senin ondan haberin yoksa pahalı demen normal alıyosun oynuyosun tekrar satıyosun pcde böyle bir şey söz konusu değil maalesef

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Valla çok laga luga yapılmış. PS 5 kullanıyorum. Bilgisayardan daha avantajlı kullanımı var. Parası olmayan öğrenci arkadaşlarım, çalışmaya başlayınca paket alırsınız , sevdiğiniz oyunları oynarsınız. Net bir şekilde şunu söyleyeyim , 30 yaşımdayım halen oynuyorum , vakit geçmez yaş geçmez

• Oyun konsoluna göre oldukça saçma sapan bir açıklama olmuş.

• Türkiye’de Pc mi Ps mi Xbox mu daha mantılı. Ve bu üçünü almaya kalksam (sadece kasa) fiyat performans olarak hangisi daha verimli? Oyun ucuzluğu ve çeşiti hangisinde daha çok?

• Pc hamallıktır kırk kere söyledik. Benchmark showdan başka bir meselesi yok. Konsolcular genellikle oyun konuşurlarken pc muhabbeti şöyle oluyor;

-ağbitermal macunları yeniledim 2 fps fazla alıyorum

+ben de karta overclock yapacağım sies go ve volorantta 5 fps artış bekliyorum

-ağbi benim kartla mining yapılmış o riske giremiyorum

bla bla bla..

Donanım yenileme derdi yok, fps sayaçlarına bağımlı yaşama derdi yok. Bas tuşa gir oyuna. Minimum 7-8 sene kafan rahat etsin. Daha ne ? Sony, PlayStation 5'in neden bilgisayardan daha iyi olduğunu açıkladı 

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • joven kullanıcısına yanıt
    PS4 için öyle demeyelim bir arkadaş üzülüyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leopard76 -- 10 Aralık 2023; 20:24:34 >
  • joven kullanıcısına yanıt

Örneğin gerçekle pek örtüşmüyor. Geçmişe bakarsak PS4 çıkışıyla yaklaşık aynı zamanda alınmış bir GTX 980 ve İ7 4790K ikilisine sahip sistem şuanki güncel PS5 oyunlarını bile Full HD olarak rahatlıkla oynatabilecek güçte. Yani elinde 10 senelik bu donanımı olan biri bile hala Xbox Series S havasında her güncel oyunu oynayabiliyorken RTX 4090 dan bu kadar düşük ömür beklemek mantıklı değil.

• Krone K kullanıcısına yanıt

PS4, PS5 ve pc ye sahip biri olarak,

Hocam Kaplumbağa hikayede tavşanı geçiyor. Bende beyaz atlı prensim zaten . Bak yukarıda ne yazıyor Donanım Haber, donanıma ilgin yoksa yanlış yerdesin. He evet ps5 de de donanım var ama sen 7 yılda bir uğrasan yeter bence. Pardon minimum 7 yıl.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi filozof1281 -- 10 Aralık 2023; 21:37:16 >
  • filozof1281 kullanıcısına yanıt

Donanıma ilgim var ama oyun için doğru adres konsol. Sony, PlayStation 5'in neden bilgisayardan daha iyi olduğunu açıkladı 

• Tercih meselesi açıkcası, PC ve Konsol kitlesinin oyun tarzları pek de aynı değil. PC'ciler MMORPG, MOBA ve Indie oyunlara daha fazla takılıyor. Bunlar da konsolda yok gibi.

Konsol alan da exclusive single player oyunları oynamak için alıyor. Ama günün sonunda Xbox oyunları zaten geliyor, PS oyunları da 1-2 sene sonra PC'ye de geliyor. Acelem yok.

Para sorun değilse konsol almak için pek bir sebep yok açıkcası, düşününce Xbox + PS + PC derken en büyük ve en geniş oyun kütüphanesi PC'de çünkü.

Para olayına da çok katılmıyorum açıkcası, Xbox Game Pass ile hadi yine ekonomik neyse de PS5'te de aylık üyelik ve oyunların çok daha pahalı olması derken toplam maliyet bazında PC'ye yaklaşıyor.

Üstüne klavye-mouse ile oyun oynamaya alıştıysanız onun zevki başka hiçbir kontrolcüde yok. Bir oyun bilgisayarını aynı zamanda güçlü bir workstation olarak kullanabilmeye değinmiyorum bile,

aynı makinada hem oyun yapıp hem oyun oynayabiliyorum. Ben konsolcu bile olsam sağlam bir PC'm olmak zorunda.

• Sony bu açıklamayı yapacak kadar düştüyse şirkette durumlar vahim demekki.

• yeri değil belki ama bugun arkadaşıma psn den oyun almak istediğimde karşılaştığım manzara

XboX için son aldığım indirimdeki oyunların sadece ikisi Tüm NFS serisini aldım

Sony, PlayStation 5'in neden bilgisayardan daha iyi olduğunu açıkladı

Sonrasında TR ve Nfs den bir oyun alalım dedik psn hesabını filan kurduk fiyatlarını gorunce xbox donecek arkadaşımda.

• Krone K kullanıcısına yanıt
    10 sene aynı ps4 konsolu kullandım sadece 4 kere içini açıp tam temizlik yaptım. Son 2 senedir ps5 ile yola devam ediyorum. Konsol candır valla. Parça değiştirme derdi yok, oyun çalışır mı endişesi yok. Bir tek oyunlar pahalı olabiliyor ama indirim falan yolumuzu buluyoruz.

• 600 dolara ryzen 3600/rx 6700'lü sistem kurabiliyorsunuz. Bu daha ucuz safsatası pandemi çip krizi dönemine ait

• PC'ye geçtikten sonra dünya varmış dedim. Hem görsellik, hem de özgürlüğe kavuştuk resmen. PC'ye geçme sebeplerinden birisi ise; Türkçe yama ve Alternatif oyun uygulamaları oldu. Bir gün Ubisoft+ dan oyunumu oynuyorum, bir yandan Gamepass'ten oynuyorum. Bir yandan EA Play Pro alıp yeni çıkan oyunları oynuyorum. Satın almak istediğim zaman da Steam veya Epic'den alıp geçiyorum. Sony, PlayStation 5'in neden bilgisayardan daha iyi olduğunu açıkladı 

PS5'imi sadece özel oyunlar için tutuyorum. Başka hiç bir albenisi kalmadı benim için. 22 Mart'a kadar da kutusunda kalmaya devam edecek. Sony, PlayStation 5'in neden bilgisayardan daha iyi olduğunu açıkladı 

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.