Şimdi Ara

Sony fps oyunu yapmayı niye bıraktı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
951
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dikkatinizi çektimi Sony nin birinci parti stüdyoları artık fps oyunu yapmıyorlar, varsa yoksa tps. Killzone u yapan Guerrilla Games bile Horizon ile tps ye geçiş yaptı. Resistance vardı onunda fişi çekildi. Reddit e baktım orda da sormuşlar bu soruyu, bende burda sormak istiyorum. Bu durum sizede garip gelmiyor mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Redunay -- 3 Nisan 2019; 22:44:48 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Piyasada yeterince fps oyunu var bence sony konsol sattıracak türde exclusive fps çıkaramadı kimse killzone için ps4 almaz herhalde onun yerine stüdyolarını hikaye odaklı yeni ip ler çıkarmak için yönlendirmiş olabilir. Sonuçta bunlar hep maliyet. Konsol sattırmıyorsa neden zaman ve para harcasınlar

• quote:

Orijinalden alıntı: snakefatih

Piyasada yeterince fps oyunu var bence sony konsol sattıracak türde exclusive fps çıkaramadı kimse killzone için ps4 almaz herhalde onun yerine stüdyolarını hikaye odaklı yeni ip ler çıkarmak için yönlendirmiş olabilir. Sonuçta bunlar hep maliyet. Konsol sattırmıyorsa neden zaman ve para harcasınlar
    Arkadaşa sonuna kadar katılıyorum piyasada yeterince fps oyunu var Sony hikaye odaklı oyunlara daha çok ağırlık veriyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yakın zamanda cıkacak fps oyunu var mı?

• Sony'nin ilgi odağı olduğu oyunların geneli, tps olduğu için böyle bir tercih yapmaları doğal...Ayrıca tps sunduğu oyunları fps bakış açısıyla sunsa belki bu kadar etkileyici olmayabilirler. Mesela Gow, Tlou, uncharted bu oyunlar fps olsa bu kadar değerli olacaklarını sanmıyorum. Diğer örnek rdr2, hem tps hem fps oynanabiliyor fakat oyuncuların geneli tps oynamayı tercih eder. Ayrıca Fps genel olarak konsolda oynaması zor, tps daha genele hitap ediyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BigMuffin

Yakın zamanda cıkacak fps oyunu var mı?
    Rage 2
    Wolfenstein Youngblood
    Borderlands 3

• Yaklaşık tarihlerini biliyor musun hocam bu ay mı cıkacaklar?

• quote:

Orijinalden alıntı: BigMuffin

Yaklaşık tarihlerini biliyor musun hocam bu ay mı cıkacaklar?
    Rage 2- 14 Mayıs
    Wolfenstein- 26 Temmuz
    Borderlands 3- 13 Eylül

• Sağolasın hocam

• Suan satilan fpslerin kac tanesi gercekten hikayesi icin satiliyor , hikayesi icin satilanlarda call of duty ve battlefieldin yanina ne kadar yaklasiyor tartisilir , killzone shadow fall da kotu bir oyun olunca sony bir daha i topa girmek istemedi haliyle

• FPS türünü genel olarak çok sevmem, konsolda ise hiç oynamıyorum. Sony'nin de o türden uzak durup hikaye tabanlı TPS..vb oyunlar üretmesinden çok memnunum. Umarım öyle devam ederler.
  • Sony, Killzone dışında büyük çapta FPS oyunu yapmadı zaten, pek ilgilenmiyor. Bir de şu an Killzone'un yapısı sektörün istediği oyun değil. İnsanların beklentisi değişti tamamen, ya battleroyal yapacaksın ya da Doom, Wolfeinstein, Rage gibi old school tarzı olacak. COD bile özünden vazgeçti, BF eskisi gibi satamıyor. Bence bu şartlarda çok yaratıcı değilse benzer yapıda bir oyun yapmaya da çok gerek yok diye düşünüyorum.

• Guzel bir soru. Bence Istemediklerinden dolayi yapmiyor. Zaten sukse yapmis 2 tane FPS var Bf ve cod . Bunlardan biriyle anlasip o yone dogru gitmeyi tercih etmis.

Killzone halo killer olarak cikti. Halo da half life dan esinlendi.Cod4 den sonra herkes FPS e cok abandi. Bir ara socom vardi bu nesil gelmedi.

Bir FPS oyunun ozellikle shooter kisminin devamli oynanabilmesi icin Multiplayer olmasi gerekir.Bugun Fps oyunlara baktiginizda BF nin hikaye modu cop. Cod un yok ama bu sene cikacaktir. 5-6 saat bilemedigin suruyor. Sonrasinda online oynaniyor. Online da oyuncuyu memnun etmek onemli.

Mesela Rainbow six siege tarzi bir oyun yapsalar harika olurdu. Paranin belli bir yere dayandigi , oyun dinamiklerinin her season da degistigi belki de ps5 de bu tarz bir oyun gorebiliriz. Ps4 de sirf mouse kullanabilmek icin pc den gelen her turlu sinifdan (silver bronze yada plat ) insanlar var

• Resistance serisi fena degildi, saglam bir fps olsa iyi olurdu cidden ps ex ama tpsleri her zaman daha cok sevmisimdir.

• Konsolda fps aramıyorum ancak Resistance olsa zevkle oynardık
  • Killzone un fisi son oyundan sonra cekildi ancak resistance neden gelmiyor?

• melkor23 kullanıcısına yanıt
    Killzone hakkında ne düşünüyorsun hocam. Dedikleri gibi gerçekten Tech Demo mu ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Anlamadım hangi oyunundan bahsettiğini, Shadow Fall'u kast ediyorsan evet biraz teknoloji demosu gibiydi, sanki Horizon için bir ön deneme yapmak istemişler.
  • melkor23 kullanıcısına yanıt
    Evet Killzone'dan bahsettim. Horizon'da bir deneme
    gibiydi aslında. Robotların belirli güzergahlar dışına çıkamaması, dövüş kısmının çok fazla script olması. Bir süre sonra gerçekten sıkıyordu. Ama ana hikaye muhteşemdi. İkinci oyunda çok daha iyi bir iş çıkaracaklardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sine-FİL -- 6 Nisan 2019; 21:41:28 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şuan hikaye modlu fps ler düşüşte, multi ağırlıklı olanları tercih ediyor insanlar.
    Killzone Shadow Fall grafiksel açıdan çok iyiydi,hala açıp grafiklerine baksanız günümüzdeki oyunlara taş çıkartır, ama geri kalan kısımları başarızdı bana göre.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.