Şimdi Ara

SONY A-864 İNCELEMESİ S-MASTER MX ÜSTÜN SES KALİTESİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
249
Cevap
5
Favori
18.309
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba arkadaşlar uzun araştırmalar sonucu bugün sony a serisinin yeni üyesi sony A-864 8gb modelini almış bulunuyorum almadan önce çok araştırdım ama değdi

kutu içeriği sony a864
    sony mdr-ex300 kulaklık + küçük orta büyük başlıklar
    usb kablosu
    stand

malzeme kalitesinden bahsetmek gerekirse tüm sony lerde olduğu gibi sağlam bir malzemesi var cihaz küçük ve ince olsada ağırlığını hissetiren cinsten. ekran dokunmatiği hassas ve kullanışlı sorun yaşatmıyor iphone a yakın bir hassasiyeti var müzik listeleri arasında geçiş yapmak çok pratik istediğimiz müziği bulmak için çok çaba sarfetmenize gerek kalmıyor.

ekran parlaklığı yeterli düzeyde çözünürlük ise idare eder çok yakından baktığımızda pixelleri görüyorsunuz ama rahatsız edici düzeyde değil zaten bu cihazı video vs izlemek için pek tavsiye etmem film izliyecekseniz ve yüksek çözünürlüklü olsun diyorsanız daha büyük ekranlı modeller var a864 ise doğası gereği ses için tasarlanmış video biraz daha ikinci planda kalıyor ama yinede tatmin edici düzeyde

yan taraftaki tuşlar müzik dinlerken çok kullanışlı oluyor ses açma müzik durdurma değiştirme ilerletme özellikleri mevcut ayrıca hold tuşu ile tuşları ve dokunmatiği kilitleyebiliyorsunuz isterseniz sadece dokunmatiği kilitleyip tuşları serbest bırakabiliyorsunuz

şarj olarak batarya boşken yaklaşık 1,5 saatte tam şarj oldu şarj ile ilgili diğer ayrıntıları kullandıkça yazacağım

radyo performansı çoğu sony de olduğu gibi başarılı ve sesleri birbirine karıştırmadan net veriyor, radyo dinleyen biriyseniz memnun kalırsınız büyük ihtimalle

ses kalitesi bu cihazı bana aldıran en önemli özelliği ses kalitesi müzikle iç içeyseniz ve hayatınızın ayrılmaz bir parçasıysa a864 ü kesinlikle tavsiye ederim cowon ve iriverin birçok üst düzey modelini kullandım ama hiçbiriyle karşılaştırılamayacak bir sesi var bu yeni nesil cihazda bir önceki seriden daha gelişmiş olan s-master mx digital amplifikatör kullanılıyor yani sony nin bu zamana piyasaya çıkardığı en iyi ses teknolojisine sahip cihaz, a864 ün ses kalitesi nasıl diye soranlara şukadarını söyliyeyim şuana kadar kullandığım ve denediğim dap lar içerisinde en güzel ve en keyif verici sese sahip cihaz, kalite olarak çok üst düzeyde donanımdan kaynaklanan ses kalitesinin üzerine birde yazılımsal bazı ses geliştirme ayarları eklenince cihaz tadından yenmez hale geliyor, 128 lik mp3 lerde ses kayıplarını en aza indirecek teknolojileri içinde barındırıyor yani yüksek kalite müzikleri dinlerken gerçekten mest oluyorsunuz 320 lik mp3 leri flac gibi kaliteli veriyor içerisinde s-master mx, Dynamic normaliser,Clear Bass,Clear Stereo,DSEE,5 band Ekolayzer ses ayarıyla oldukça geniş bir müzik zevki yaşatıyor özellikle bu cihazı diğer müzik çalarlardan ayıran en büyük özelliklerden biri çok güçlü ve derinden bass vermesi sony lerin genel özelliği zaten bass konusundaki başarıları ama a864 öyle güçlü ve derinden bass veriyorki bazı müziklerde sanki mtx jackhummer subwoofer çalışıyormuş gibi hissediyorsunuz ve bunu yaparken tizleri ve midleri yok etmeden çok rahat verebiliyor müzik dinlerken yaşattığı sanal surround ses efektleriyle dinlediğiniz müzikten dahada keyif alıyorsunuz ben genelde r&b techno arada slow müzikler dinliyorum diyorsanız tam size göre derin bass olarak ama bass dan sıkılırsanızda 3 kademeli clear bass ayarından kısabilirsiniz ama sanmıyorum çünkü basslar rahatsız edici düzeyde değil frekans olarak çok tatlı ve nerede vurması gerektiğini biliyor oyüzden keyif verici zaten isteğinize göre manuel ayarlayabiliyorsunuz sesle ilgili herşeyi, isterseniz sadece bazı ayarları kapatıp sesin doğallığına kendimi bırakmak istiyorum diyorsanızda tam size göre bir cihaz yani kısaca ayarlar gerçekten çok etkili a864 de dinlediğiniz müziğin türü ne olursa olsun çok baraşılı sonuç veriyor... ses yüksekliği olarak yeterli düzeyde kulakiçiyle dinliyorsanız 30 kademe olan sesi 25 ten fazla açmanızı tavsiye etmem son seste çok yüksek bir sesi var ben genelde 20 den fazla açmadım zaten gayet yeterli benim için..

yanında verilen kulaklık sony mdr-ex300 yeni olmasına rağmen sennheiser cx300 ep630 gibi kulaklıkları ses kalitesi olarak geride bırakacak bir kulaklık bir süre bu kulaklıkla idare edebilirsiniz daha sonra cihazın sesini daha iyi almak istiyorsanız daha üst düzey kulaklık almanızı öneririm...

kısaca çok şık kullanışlı ve ses kalitesi çok üst düzey bir cihaz ses tutkunlarına kesinlikle tavsiye ederim ayrıca kaliteli mp3 formatında ses kayıt, ve bluetooht la veri aktarım özelliğide mevcut

bu arada ruh halinize göre müzikleri analiz edip ona göre guplandırıyor çok güzel bir özellik mesela sabah otomatik olarak günün saatine uygun müzikler çalıyor o anki ruh halinize göre yani...

arkadaşlar bir kaç gündür farklı kulaklıklarla farklı müziklerle ve farklı ayarlarla cihazı test ettim, cihaz flac desteklemediği için desteklediği en kaliteli format olan wav formatında birkaç farklı müzik türü ve canlı performans kayıtları konser müzikleri vs. ile denedim ve sonuç muhteşem ses kalitesi olarak wav mp3 formatından kat kat daha iyi bundan sonra mecbur kalmadıkça mp3 formatı dinlemeyeceğim a864 te, cihaza yazık etmeyin mp3 formatıyla gerçekten tüylerim diken diken oldu kayıpsız ses formatıya dinlerken bir parça yaklaşık 60 mb büyüklüğünüde oluyor ama değer kaliteli ses için, yani şöyle söyleyeyim ayrıntılar çok net vokaller mükemmel tizler kristal gibi çok temiz ve kaliteli basslar çok net ve dolu dolu geliyor kulağa, birkaçtane farklı kulaklıkla denedim şunu farkettim kafa üstü kulaklıkları besleyememe gibi bir derdi yok banamısın demiyor güçlü bir ses çıkışı var heralde dahili s-master mx amfisinden kaynaklanıyor diye düşünüyorum gerçekten işe yarıyor denediğim kulaklık beats pro kafaüstü kulaklık wav olarak dinlediğim parçalardan biri, zaz- je veux bu parçada tizler vokaller sahne enstruman ayrımını daha iyi test ettim ve sonuç mükemmel beğenmeyenlere sözüm yok ama ben sony a864 den aşırı derecede menunum ses olarak tatmin olmayacak çok az kişi vardır diye düşünüyorum geri kalan herşey kulaklıkla ayarlarla ve dinlediğiniz müzik formatıyla alakalıdır...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dost..:) -- 13 Mart 2012; 1:39:08 >

• ......................................................

• ............................................................................................

• ...................................................

• .......................................................

• ............................................................................

• .................................................

• .........................................

• ........................................

• Hayırlı olsun diyelim öncelikle ve inceleme için elinize sağlık.

"çok üst düzey bir cihaz ses tutkunlarına kesinlikle tavsiye ederim" cümlenize katılmadığımı belirtmek isterim. Çok üst düzey algısını oluşturan temel sebep, ses karakterinin sıcak olmasıdır. Bass ve tizlerdeki tatlılık vs. etki etmiştir. Yoksa ben o cihazdan aman aman bir ses alamadım. Sesi zevkli ve müzikal ama, o konuda bişey diyemem.
  • hayırlı olsun,güzel inceleme
  • Flac çalmıyor bence yaramaz bu saatten sonra
  • quote:

Orijinalden alıntı: helsloot

Flac çalmıyor bence yaramaz bu saatten sonra

iPod kullananlar alac'a , flac desteklemeyenler wav'a çevirir, olur biter. Dert etmeye gerek görmüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Siyah Nur

quote:

iPod kullananlar alac'a , flac desteklemeyenler wav'a çevirir, olur biter. Dert etmeye gerek görmüyorum.

wav çok yer kaplıyor , wav'ı zaten her alet çalıyor universal bir format , önemli olan tüm dünyada kabul görmüş free olan Flac çalması BENCE
  • Hayırlı olsun, inceleme için teşekkürler. Ben de Walkman'lerin taşınabilir daplarda zirvede olduğu kanaatindeyim (Türkiye pazarı için söylüyorum, ötekileri bilemem). Cihazlara amfi falan bağlayarak tabi ki daha kaliteli ses alabilirsiniz fakat bunlarla uğraşmak istemeyen dinleyiciler için gayet iyi bir ses kalitesi sunduğunu düşünüyorum cihazın. Günlük seyahatlerde yanında hem müzikçalar hem de amfi taşıyan var mı bilemiyorum ama bence çok gereksiz piyasada böyle kaliteli müzikçalarlar varken hem amfi hem oynatıcı taşımak. Zira evinizde sağlam donanımlarla bu zevkinizi tatmin edebilirsiniz. Sözün özü günlük dışarda kullanım için "bence" en kaliteli sesi veren cihazlar Walkman'in A ve X serileri.

Düzeltme: imlâ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Paul Klee -- 22 Şubat 2012; 23:10:42 >
  • quote:

Hayırlı olsun diyelim öncelikle ve inceleme için elinize sağlık.

"çok üst düzey bir cihaz ses tutkunlarına kesinlikle tavsiye ederim" cümlenize katılmadığımı belirtmek isterim. Çok üst düzey algısını oluşturan temel sebep, ses karakterinin sıcak olmasıdır. Bass ve tizlerdeki tatlılık vs. etki etmiştir. Yoksa ben o cihazdan aman aman bir ses alamadım. Sesi zevkli ve müzikal ama, o konuda bişey diyemem.

evet çok üst düzey olmasada üst düzey bir cihaz sayılır piyasadaki sıradan playerlere göre hangi player kendi içinde amfi kullanıyor bilmiyorum ben onlarca dap kullandım ve denedim ses olarak en beğendiğim cihaz buydu özellikle bass gücü ve derinliği açısından diğer sesleri öldürmeden net bir şekilde verebilmesi açısından, evet haklısınız çok aman aman bir sesi yok zaten aman amandan kastınız nedir bilmiyorum ama 5 tane ses özelliği var bunları doğru şekilde ayarladığınızda ve kaliteli bir kulaklıkla dinlediğinizde farkı anlıyorsunuz öyle sıradan bir cihaz değil elimde 9 tane dap var iriver cowon samsung trekstor markalarından üst modellerinden ama en çok beğendiğim a864 oldu ses rengi gerçekten çok güzel diğerlerini kullanmıyorum bunu aldıktan sonra ama siz çok aman aman bulmamışsınızdır saygı duyuyorum müzik işi ses işi tamamen zevk işidir alacak olanların dinleyip almasını tavsiye ederim saygılar ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dost..:) -- 23 Şubat 2012; 0:55:45 >

• quote:

flac çalmıyor evet bazıları için eksi bir sebep ama 320 lik mp3 leri içerisindeki ses ayarlarıyla neredeyse flac gibi kaliteli çalıyor o açıdan sorun oluşturmuyor benim için
  • quote:

Orijinalden alıntı: mudeb

Hayırlı olsun, inceleme için teşekkürler. Ben de Walkman'lerin taşınabilir daplarda zirvede olduğu kanaatindeyim (Türkiye pazarı için söylüyorum, ötekileri bilemem). Cihazlara amfi falan bağlayarak tabi ki daha kaliteli ses alabilirsiniz fakat bunlarla uğraşmak istemeyen dinleyiciler için gayet iyi bir ses kalitesi sunduğunu düşünüyorum cihazın. Günlük seyahatlerde yanında hem müzikçalar hem de amfi taşıyan var mı bilemiyorum ama bence çok gereksiz piyasada böyle kaliteli müzikçalarlar varken hem amfi hem oynatıcı taşımak. Zira evinizde sağlam donanımlarla bu zevkinizi tatmin edebilirsiniz. Sözün özü günlük dışarda kullanım için "bence" en kaliteli sesi veren cihazlar Walkman'in A ve X serileri.

Düzeltme: imlâ

katılıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: dost..:)

quote:

Hayırlı olsun diyelim öncelikle ve inceleme için elinize sağlık.

evet çok üst düzey olmasada üst düzey bir cihaz sayılır piyasadaki sıradan playerlere göre hangi player kendi içinde amfi kullanıyor bilmiyorum ben onlarca dap kullandım ve denedim ses olarak en beğendiğim cihaz buydu özellikle bass gücü ve derinliği açısından diğer sesleri öldürmeden net bir şekilde verebilmesi açısından, evet haklısınız çok aman aman bir sesi yok zaten aman amandan kastınız nedir bilmiyorum ama 5 tane ses özelliği var bunları doğru şekilde ayarladığınızda ve kaliteli bir kulaklıkla dinlediğinizde farkı anlıyorsunuz öyle sıradan bir cihaz değil elimde 9 tane dap var iriver cowon samsung trekstor markalarından üst modellerinden ama en çok beğendiğim a864 oldu ses rengi gerçekten çok güzel diğerlerini kullanmıyorum bunu aldıktan sonra ama siz çok aman aman bulmamışsınızdır saygı duyuyorum müzik işi ses işi tamamen zevk işidir alacak olanların dinleyip almasını tavsiye ederim saygılar ...

Eq ile oynayarak diğerlerinden de kaliteli ses alabilirsiniz. Ama eğer kalite konusu karşılaştırılacaksa, eq olmadan karşılaştırılmalı. Yoksa ses teknolojileri ile oynayarak size göre bir kalite olmuş olur, objektif olmaz.

• Eline saglik, guzel inceleme.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.