Şimdi Ara

SONY A-864 İNCELEMESİ S-MASTER MX ÜSTÜN SES KALİTESİ (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
250
Cevap
5
Favori
18.309
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: erhan seçen

hayırlı olsun en kısa zamanda silikon kılıf alın tavsiyem ben aldım çok memnunum

bende almak istiyorum silikon kılıf, cihaz yeterince ince elimde kayboluyor :) birşey olacağından korkuyorum nereden bulabilirim kılıf
  • quote:

Orijinalden alıntı: dost..:)

quote:

Orijinalden alıntı: svideoz

dost..:) dışı senden içi benden olsun adamlar cirus logic CS47L01 dsp kullanmışlar ricoh çipin ise teknik detaylarını bulamadım

Nwz-a864
     SONY A-864 İNCELEMESİ S-MASTER MX ÜSTÜN SES KALİTESİ

teşekkürler fotoğraf için garantisi yoktu heralde, içi dışından daha kaliteliymiş japonlar yapıyor bu işi üst düzey bir ses çipi kullandığına eminim yoksa bukadar kaliteli sesi başka türlü veremezler

E tabi 240 liraya birde tr garantisi isteseydim adam beni kovalardı herhalde işçilik kalitesi benide memnun etti açıkcası.kılıf için birsey diyemicem piyasaya bakmak lazım zira elden kayıp gidecek gibi bir hissiyat veriyor.

• erhan arkadaşımız silikon kılıf bulmuş a864 için acaba bulabileceğimiz biryer varmı istanbulda

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Radyosunda rds destegi yok , guncellemeyle gelebilir mi bu ozellik?
  • evet belki gelebilir yazılımla ama rds gerçekten önemli bir özellik koysalar güzel olurdu benim sonyericsson w810i de vardı rds şarkı ismi vs öğrenmek istediğimde telden bakıyorum ama a864 de olsa mükemmel olurdu çünkü radyosu mükemmel net ve kaliteli çekiyor
  • quote:

erhan arkadaşımız silikon kılıf bulmuş a864 için acaba bulabileceğimiz biryer varmı istanbulda

ben cihazı almadan önce kılıfını aldım 19 gün bekledim ebay da buldum singapur dan satılıktı singapur daki satan şahıs türkiyeye satışı yoktu bende almanyadaki enişteme söyledim oda ebay dan aldı ve bana gönderdi baya uzun bir yolculuk oldu 19 gün sonunda geldi geldiği gün teknosaya gittim aldım satan çocuk bile şaşırdı abi sen nerden buldun bunu diye getir biz burda satarız diyor
  • a864 test menüsünü sonunda bulabildim service manual'dan kırptım dileyene link gönderebilirim tarafımdan denenmiş olup çalışmaktadır

SONY A-864 İNCELEMESİ S-MASTER MX ÜSTÜN SES KALİTESİ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-A21AA1D72 -- 4 Mart 2012; 14:19:52 >
  • quote:

erhan arkadaşımız silikon kılıf bulmuş a864 için acaba bulabileceğimiz biryer varmı istanbulda

Ebaya gerek yok, dokunmatiğin hassasiyetini etkiler mi bilemem ama

http://www.btsony.com/asp/product/2411/Sony-Silikon-Kilif-CKM-NWA860
  • Bende aldım Flac desteği olmamasına rağmen doğru düzgün dap yok piyasada kaliteli ses veren ... şuanda wav parçalar attım cihaza ses çok net ve detaylı !!! bu cihazda wav dinleyin kesin farkını o zaman ortaya koyuyor daha önce hifiman hm-602 yine sony x1050 filan kullandım bu cihaz açıkara iyi her yönden sahne, detay, enstrüman ayrımı . Ufacık aletten çok kaliteli ses çıkıyor ,sony yapmış yine !!! ses yüksekliğide diğer sony'lere göre daha yüksek clear bass'ın ayarını en sonunda tutturmuşlar eski serileride clear bassı açtığınızda sadece bass ön plana cıkıp diğer sesleri kısıyordu bunda yok o problem , yalnız malzeme kalitesinde x1050 serisini tek geçerim bu bildiğimiz plastik kasa , ahh birde micro sd girişi olaydı bari wav'ları atardım içine 16gb az geliyor wav atınca tabi , son olarak sm3 ile ses sinerjisi çok iyi uydu birbirine sm3 sony'ler ile cok iyi anlaşıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi helsloot -- 6 Mart 2012; 22:41:36 >

• quote:

Orijinalden alıntı: helsloot

Bende aldım Flac desteği olmamasına rağmen doğru düzgün dap yok piyasada kaliteli ses veren ... şuanda wav parçalar attım cihaza ses çok net ve detaylı !!! bu cihazda wav dinleyin kesin farkını o zaman ortaya koyuyor daha önce hifiman hm-602 yine sony x1050 filan kullandım bu cihaz açıkara iyi her yönden sahne, detay, enstrüman ayrımı . Ufacık aletten çok kaliteli ses çıkıyor ,sony yapmış yine !!! ses yüksekliğide diğer sony'lere göre daha yüksek clear bass'ın ayarını en sonunda tutturmuşlar eski serileride clear bassı açtığınızda sadece bass ön plana cıkıp diğer sesleri kısıyordu bunda yok o problem , yalnız malzeme kalitesinde x1050 serisini tek geçerim bu bildiğimiz plastik kasa , ahh birde micro sd girişi olaydı bari wav'ları atardım içine 16gb az geliyor wav atınca tabi , son olarak sm3 ile ses sinerjisi çok iyi uydu birbirine sm3 sony'ler ile cok iyi anlaşıyor

Hayırlı olsun. Sony'ler ile "renkli" karakterdeki kulaklıkların uyumu çok güzel olur ve her zaman hoşuma gitmiştir.

X1050 ile hatırladığınız kadar A864'ü kıyaslayabilir misiniz? Yani arada çok fark var mı yoksa minör farklar mı var?

Bir de HM602 ile A864'ü birebir karşılaştırma şansım olmuştu Konya buluşmasında, HM602 çok daha iyi gelmişti bana. SM3 ile HM602'nin uyumu güzel değildi, beğenmemenizin sebebi belkide odur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Siyah Nur

quote:

Bende aldım Flac desteği olmamasına rağmen doğru düzgün dap yok piyasada kaliteli ses veren ... şuanda wav parçalar attım cihaza ses çok net ve detaylı !!! bu cihazda wav dinleyin kesin farkını o zaman ortaya koyuyor daha önce hifiman hm-602 yine sony x1050 filan kullandım bu cihaz açıkara iyi her yönden sahne, detay, enstrüman ayrımı . Ufacık aletten çok kaliteli ses çıkıyor ,sony yapmış yine !!! ses yüksekliğide diğer sony'lere göre daha yüksek clear bass'ın ayarını en sonunda tutturmuşlar eski serileride clear bassı açtığınızda sadece bass ön plana cıkıp diğer sesleri kısıyordu bunda yok o problem , yalnız malzeme kalitesinde x1050 serisini tek geçerim bu bildiğimiz plastik kasa , ahh birde micro sd girişi olaydı bari wav'ları atardım içine 16gb az geliyor wav atınca tabi , son olarak sm3 ile ses sinerjisi çok iyi uydu birbirine sm3 sony'ler ile cok iyi anlaşıyor

Hayırlı olsun. Sony'ler ile "renkli" karakterdeki kulaklıkların uyumu çok güzel olur ve her zaman hoşuma gitmiştir.

X1050 ile hatırladığınız kadar A864'ü kıyaslayabilir misiniz? Yani arada çok fark var mı yoksa minör farklar mı var?

Bir de HM602 ile A864'ü birebir karşılaştırma şansım olmuştu Konya buluşmasında, HM602 çok daha iyi gelmişti bana. SM3 ile HM602'nin uyumu güzel değildi, beğenmemenizin sebebi belkide odur.

X1050 den daha iyi x1050 nin sesini hala hatırlıyorum çünki , daha açık daha airy bir ses var bunda bass olarak ve netlik olarakta daha iyi ... hm-602 dinamik kulaklıklar ile daha iyi gidiyor sanki açıkcası sm3 ile hm-602 den hiç zevk alamadım , mono gibi cıkan bir ses ve ölü basslar .... mp3 'leride çok net çalıyor ama ben wav attım hep wav da cok daha iyi oldu

• @helsloot

Benim attığım 320 kbps AAC leri dinlediysen mp3 ten daha iyi onlar da... Tabi wav gibi değil ama ben mp3 e nazaran daha çok beğendin doğrusu... Bu arada tekrar hayırlı olsun... Bu gidişle Sony RH1 MD alacağım ben de...
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Siyah Nur

quote:

X1050 den daha iyi x1050 nin sesini hala hatırlıyorum çünki , daha açık daha airy bir ses var bunda bass olarak ve netlik olarakta daha iyi ... hm-602 dinamik kulaklıklar ile daha iyi gidiyor sanki açıkcası sm3 ile hm-602 den hiç zevk alamadım , mono gibi cıkan bir ses ve ölü basslar .... mp3 'leride çok net çalıyor ama ben wav attım hep wav da cok daha iyi oldu

Wav benim favorimdir ve nedense bana aynı şekilde riplenmiş flac'ten daha da kaliteli gelir. Ben de A845 aldım da o nedenle sormuştum. PFE ile uyumu çok iyi A845'in...

• Bende pili ve kulaklik girisi olen x1050 min yerine mecburiyetten a864 aldim,yarinelimde olur ve detayli bir x vs. A karsilastirmasi yaparim 2-3 gune.
  • a864 almak ıstegen arkadaslar bu hafta sonu cumartesı gunu teknosa cevahırde turuncu indirim varmis ordan alabılırsınız ben ole yapıcam

incelemede cok ıyı olmus benımde begenımı kazandı ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: java

@helsloot

Benim attığım 320 kbps AAC leri dinlediysen mp3 ten daha iyi onlar da... Tabi wav gibi değil ama ben mp3 e nazaran daha çok beğendin doğrusu... Bu arada tekrar hayırlı olsun... Bu gidişle Sony RH1 MD alacağım ben de...

Evet AAC 'de denerim bir ara , fakat bunda ogg desteği yok sanırım ogg 'de bayağı iyi cowonda 500 kbps olarak riplediğim ogg leri dinlerdim hep
  • Bu arada yeni farkettim ekranında kendiliğinden koruma filmi var
  • Bende a845 var, aac formatinda 400 kbps destekliyor. 500 kbps' de olabilir tam hatirlayamadim, yanimda degil alet.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: filozif

Bende a845 var, aac formatinda 400 kbps destekliyor. 500 kbps' de olabilir tam hatirlayamadim, yanimda degil alet.

AAC'nin bir Low profili var birde High profili var Sony'ler Low profili destekliyor
  • Yanlış hatırlamıyorsam Sony'nin bazı modellerinde şarkıya özel ekolayzer ayarı yapılabiliyordu . Şu şekilde ; Her bir şarkıya özel bir ses ayarı belirliyorsunuz ve o şekilde çalıyor . Bu özellik bu modelde mevcut mu ? Değilse var mı bildikleriniz ?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.