Şimdi Ara

SON DAKİKA: İŞYERLERİ KİRA ÖDEMEYECEK (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
193
Cevap
1
Favori
16.010
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
119 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İsterse adamın kirada binlerce işyeri olsun tapulu malına rızasız hükmetmek nedir?Sonra niye yabancı yatırımcı gelmiyor.Gelmez tabi yerli yatırımcı kaçmaya çalışıyor zaten.

• Proprietor P kullanıcısına yanıt

Kiralamadan önce mülk sahibiyle sıkışırsam ödemem diye mi anlaştınız?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mezuni -- 26 Nisan 2021; 21:5:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CSB yazmayan adam

Nasıl olacakmış o senin iş yeri kiralarından haberin yok sanırım. Ana caddelerde 30 bin tl den başlar. Bu ülkedeki en ballı kesim buralarda evi dükkanı olanlardır birazcık onlar da elini taşın altına koysun ne olmuş yani..

Hakaret edince sonra çemkiriyorsunuz. Soylediginin akilla izah edilebilecek tek bir tarafi yok. Empati bu kadar mi zor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kirada oturanın da işine gelmez.Niye?Dükkan sahibi zaten para almıyor çıkartacak dükkan yıpranmasın diye.Hatta birçoğu da dükkanı kendi işletmeye başlar o zaman kirada oturan esnaf diye bir şey kalmaz.İşte kiracı da o zaman açıkta kalır.İki tarafa da zararlı bir karar.

• anti komünistler komün politikaları savunur olmuş  

• Tam kapanmada geldi herkese gecmis olsun

• krstarica kullanıcısına yanıt

Hakaret edilecek bir şey yok. Zenginleri zaten kimse sevmez malumdur. Burada o nefreti kusabiliyoruz aradaki fark bu. Ne diyelim hep dünya barışı insan sevelim kardeşlik vs mi? Yok öyle bir dünya.

• Devlet giderleri karşılayacak ise ne ala bunu yapacak mı tabi ki hayır.

Onların işi gücü safsata, yalan, dolan..

• quote:

Orijinalden alıntı: CSB yazmayan adam

Hakaret edilecek bir şey yok. Zenginleri zaten kimse sevmez malumdur. Burada o nefreti kusabiliyoruz aradaki fark bu. Ne diyelim hep dünya barışı insan sevelim kardeşlik vs mi? Yok öyle bir dünya.

Git çaliş malın olsun da kira al o zaman. Senin kapasiten düsükse ticaretten meslekten anlamiyorsan, calismaktan tat almiyorsan alacak olan adama nifak atamazsin. Haddin degil.

Senin gibi biri kiracim olsa. Zor kullanarak sokaga atarim. Gitsin mahkemeye versin Bi Allahın kulu da bana kiracim olarak bunu diyemez. Buradan böyle insan olmanin yanindan bile gecemeyecek soylemleri ancak edi ver.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi krstarica -- 26 Nisan 2021; 20:42:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: krstarica

Git çaliş malın olsun da kira al o zaman. Senin kapasiten düsükse ticaretten meslekten anlamiyorsan, calismaktan tat almiyorsan alacak olan adama nifak atamazsin. Haddin degil.

Senin gibi biri kiracim olsa. Zor kullanarak sokaga atarim. Gitsin mahkemeye versin Bi Allahın kulu da bana kiracim olarak bunu diyemez. Buradan böyle insan olmanin yanindan bile gecemeyecek soylemleri ancak edi ver.

Alıntıları Göster
    Üstlerde biri yazmış, " Yok öyle yattığin yerden para kazanmak" bu zihniyet Sittin sene iflah olmaz zaten.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• baranel B kullanıcısına yanıt

hocam bu hesap neye göre %5 bakılıyor? Bilmediğimden soruyorum. Ve bir gayrimenkul kendini kaç senede amorti etmeli sizce?

• Hemen dükkan aramaya başlimmm :D

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Tsunayoshi kullanıcısına yanıt

Hocam vergilendirmede taban fiyat hesaplanırken kullanılıyor. Emlak değeri %5 çıkan sonucu 12 ye böl çıkan rakam en düşük kira bedelidir.

• Benim dedem ve babam 40 sene birlikte çalışıp çabalayıp mal,mülk yapmış. Sonra’da bana kalmış. Yukarıda kendini bilmez biri gibi bir kiracı bana gelip yok dede’den kaldı,yok baba’dan kaldı sende taşın altına elini sokacaksın yok öyle yok böyle kelime yapacak? Ciddi söylüyorum türkiye’nin en tehlikeli adamı ben olurum! Hiç para kazanmayacağımı bileyim o dükkan’da oturur içinde fakire fukaraya çorba yapar dağıtırım. Ben kiracıya diyormuyum sen bu ay çok kazandın gel bakalım buraya diye? Şuan’da hali hazırda hem iş yeri hem dükkan hemde dairelerimiz var. Pandemiden dolayı yükü ağır olanlardan ve işi etkilenen kiracılar’dan yarım kira alıyoruz. Bizde insanız halden anlayabiliyoruz. Hatta bir kiracımızda her ay 15 gün aksatarak ödüyor ve istemesekte idare ediyoruz. Ama biri benim malıma yukardaki arkadaşın mantığıyla dede’den ebe’den kaldı mantığıyla işgal ederse kimin kime gücü yeterse . .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Canaktas93 -- 26 Nisan 2021; 23:11:17 >

• Bu kafayla seçime girmesinler fena yamulurlar. Ne demek kira ödememek? O kiradan stopaj kesiyorsun, emlak vergisi alıyor, kira geliri olandan gmsi alıyorsun o ne olacak?

Ayrıca millete kredi çektirip bu mülkleri aldırdın. Miras kalandan bile veraset diye vergi aldın.

• Yok adamlar ilk kez doğru yaptı onu da eleştiriyorsunuz. Adam para kazanmıyorsa ne kirası verecek sana. Hem madem dükkana ihtiyacın yok neden aldın? Yatarak kazanç olur mu, git çalış. Tek geliri oymuş! Asalak insan.

• Dahiyane fikir.. Ha bir de soran olursa Adalet, Kalkınma falan filan.

İşin müslümanlık kısmına hiç girmiyorum bile. Demek ki bu takunyalı çakma Müslümanlara göre zenginin malını çalıp, hakkını yemekte bir sıkıntı yok... Artık bir dükkan sahibi olmak ne kadar zenginlik sayılıyorsa...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kankkunen -- 27 Nisan 2021; 0:0:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BalkanGöçmeniBirBey

google dan bak

👋😄

• İlk olarak bu kira stopajının kiracının yükümlüğünden çıkıp mal sahibine geçmesi gerekiyor. 5.000 TL kira bedeli var üstünü birde stopaj diye (ki stopajın açılımı mal sahibinin gelir vergisi demek) bir de devlete vergi ödeniyor. Şimdi şunu diyebilirsiniz o zaman kirada 6.000TL olur diye ama olursa o şekilde olsun. Kiracının mal sahibinin gelir vergisini ödemesi gibi bir saçmalık olamaz. Bu devletle mal sahibi arasında çözülmesi gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EjderLefLef -- 27 Nisan 2021; 0:24:58 >
  • A.h.met kullanıcısına yanıt
    Çok doğru dediniz çoğu miras yiyen dedelerinin babalarının miras yiticisi bu tayfa.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.