Şimdi Ara

SON DAKİKA: İŞYERLERİ KİRA ÖDEMEYECEK (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
193
Cevap
1
Favori
16.010
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
119 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Al bakalım şimdi tam kapanma geldi işyerinden,dükkandan kira da alamıcan şimdi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi radko -- 27 Nisan 2021; 0:31:41 >
  • Devlet anlayışına bak: Ben kiracının kira masrafını karşılayamadığım için sen de mal sahibi olarak kira talep edemezsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 27 Nisan 2021; 1:5:44 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kiralar çok yüksek bunuda yapan hükümet bence kiralar için düzenleme yapılsın kimse mağdur olmasın.
  • Çıksa bile Aymden döner bu yasa zira mülkiyet hakkına ters, şöyle olur devletin veya belediyelerin kiraladıkları yerlerle ilgili bir tasarruf olabilir yada kiracılar ödemez devlet ev sahibine öder yada vergiden mahsup eder farkını öder vs.

Ancak şöyle olabilir bazı şartlarda kiradan alınan vergi oranı arttırılırsa mesela %80-90 dense kim ne diyecek

Örnek vereyim su faturaları için ibb pandemi döneminde kesilmesin denmişti hatta biriken borçlar için otomatik 3e bölmüşlerdi, ama özel olan d.gaz yada elektrikte böyle bir şey yapma durumu olmadı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lawbreaker -- 27 Nisan 2021; 4:56:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-89183934B

devlet o kiraları benim vergimle ödeyecek değil

doğru karar verilmiştir. pandemide adam nasıl kira ödesin

babadan kalan dükkanla oturduğun yerden para kazanmak yok öyle. herkes elini taşın altına koyacak

devletten daha mı iyi biliyorsunuz

Alıntıları Göster

Belki baba çok çalışmış almış çocuğu rahat etsin diye. Bu mantıkla düşünürsen senin de baban yan gelip yatmış o zaman seni meteliksiz salmış dünyaya. Şimdi senin babana düşüncesiz birisi desek ne hissedersin?

Milletin malının derdine düşeceğinize biraz yönetimi sorgulayın, bakın bakalım diğer devletler ne yapıyor halkı için bizimkiler ne yapıyor ne yapmıyor bunları irdeleyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acaluka -- 27 Nisan 2021; 12:39:44 >

• Kesinlikle AKP yi destekleyen biri değilim bilakis hiç hazetmediğim bir parti. Ama birde şu var işlek bir yerde 15m2 dükkana 10.000TL kira alan ; bu adam bu parayı nasıl çıkartır diye düşmeyen vicdansız ahlaksız mal sahibi dolu bu ülkede.Konuya yazan biri bizim dükkanımız var senet yapıyorum kirayı ödeyince de senedini veriyorum diyen biri var, işte bizdeki şark kurnazlığı ve aç gözlülüğün en güzel kanıtı.Adam bilmiyorki maliye bunu tespit etse seni oylum oylum oyar.Bu tiplerin bu dönemde kayıpları 10 yıllarca aldıkları fahiş kiranın binde biri değil.Bu konuda devletin kararı çok yerinde .

Edit : cevabımın altına yorum yazan arkadaşlar maliye kira ödemesi için senet aldığımız içinmi oyacak demiş? Senet TTK'na göre mal alım satım veya para borç alma verme işlerinde düzenlenebilir onun haricinde düzenlemez.Maliye (Gelirler Kontrolörlüğü) size sorar bu senetin karşılığı faturanız nerede diye? Eğer cevap olarak borç para vermiştim derseniz bu seferde izinsiz tefecilikten sizi savcılığa sevk eder, vergi kaçakçılığı, usülsüzlük vb. dünya ceza yerleştirir ve uğraşır durursunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DIGIL -- 28 Nisan 2021; 0:54:33 >

• Milletin malinin ortagimi olmuslar hayirdir ? Boyle birsey olmasi mumkun degil. Milleti katil mi edeceksiniz

Kolayi varken

Bunlarla ugrasmaz devlet para arz ini arttirir piyasaya ekstra para surup millete dagitir dolar olur 10-12 tl herkes oder bedeli

Son 3 -4 yildir izlenen politika bu zaten dolasimdaki paryai arttir evi mulku tl i olanin degeri yok olsun o yok olan kismi dagit ve kimsenin sesi cikmasin cok iyi ya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CONQUER. -- 27 Nisan 2021; 3:22:53 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kontratta görünen kira bedelini devlet ödesin. Nasılsa kiranın 3 de 1'ini yazıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pençe_1982 -- 27 Nisan 2021; 3:20:24 >
  • DIGIL D kullanıcısına yanıt

Maliye senet aldığı için mi oyacak? Adam kirayı tahsil etmeye çalışıyor. Ödemeseler icraya verse icrada sıra ne zaman gelecek?

• quote:

Orijinalden alıntı: DIGIL

Kesinlikle AKP yi destekleyen biri değilim bilakis hiç hazetmediğim bir parti. Ama birde şu var işlek bir yerde 15m2 dükkana 10.000TL kira alan ; bu adam bu parayı nasıl çıkartır diye düşmeyen vicdansız ahlaksız mal sahibi dolu bu ülkede.Konuya yazan biri bizim dükkanımız var senet yapıyorum kirayı ödeyince de senedini veriyorum diyen biri var, işte bizdeki şark kurnazlığı ve aç gözlülüğün en güzel kanıtı.Adam bilmiyorki maliye bunu tespit etse seni oylum oylum oyar.Bu tiplerin bu dönemde kayıpları 10 yıllarca aldıkları fahiş kiranın binde biri değil.Bu konuda devletin kararı çok yerinde .

Edit : cevabımın altına yorum yazan arkadaşlar maliye kira ödemesi için senet aldığımız içinmi oyacak demiş? Senet TTK'na göre mal alım satım veya para borç alma verme işlerinde düzenlenebilir onun haricinde düzenlemez.Maliye (Gelirler Kontrolörlüğü) size sorar bu senetin karşılığı faturanız nerede diye? Eğer cevap olarak borç para vermiştim derseniz bu seferde izinsiz tefecilikten sizi savcılığa sevk eder, vergi kaçakçılığı, usülsüzlük vb. dünya ceza yerleştirir ve uğraşır durursunuz.

Sen kiraya verdiğin mesken, işyeri depo arsa, tarla mecur her neyse
    " iş yapsın diye " vermiyorsun.

Böyle bir acındırma içine girmek de yanlış, kira geliri ya bir teyzenin geliriyse, ya birileri o kiraya dayanarak borç ödüyorsa vs.

Öte yandan Kiracılar, Mal sahiplerine karşı daha çok korunuyor zaten.

Tabi Afet, Salgın gibi durumlarda vali bakanlık düzeyinde yarım hafta yada 1 ay kapatıldığında
    buda Hayat durması demek.

Fakat Adam Bakkal işletip o sürede açabilecekse,
    kiralanan yer depo ise mesela bu da doğru değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: CONQUER.

Milletin malinin ortagimi olmuslar hayirdir ? Boyle birsey olmasi mumkun degil. Milleti katil mi edeceksiniz

Kolayi varken

Bunlarla ugrasmaz devlet para arz ini arttirir piyasaya ekstra para surup millete dagitir dolar olur 10-12 tl herkes oder bedeli

Son 3 -4 yildir izlenen politika bu zaten dolasimdaki paryai arttir evi mulku tl i olanin degeri yok olsun o yok olan kismi dagit ve kimsenin sesi cikmasin cok iyi ya
    Üstte bazı yazanlar varya seni sokakta görsün gözü ile devirir bak ha atm den para çekemzsin :)))

NazarMaster

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi retro61 -- 27 Nisan 2021; 7:51:31 >

• DIGIL D kullanıcısına yanıt

Maliyeyi ilgilendiren bir konu yok ortada.senedin kira sözleşmesi ile bir ilgisi bulunmuyor.karşılıklı borç alacak ilişkisi bu.kirayi sozlesmede dusuk gosterirsin, kiraci o tutari bankaya yatirir, geri kalani da senetle halledilir.mahkemenin veya maliyenin buna yapabileceği bir sey yok.bunu bize avukat tavsiye etti.bizim kanunlara gore mulk sahibini bu sekilde koruyabiliyorsun.

• esnaftan vergi alma 6 ayda görelim samimiyetinizi...ama yapamazlar, paraları yedi siyasal islamcılar...vergileri almamazlık edebilirlermi, edemezler...

• bir ülke bu kadar kötü yönetilebilir. kira ödenmeyecek dedim iş bitti yok öyle. bu işin sonu yine kiracılara döner.

• Shadow Fox kullanıcısına yanıt

Önceden 2. Elektrik faturasi geldikten 10 gun sonra ihbarname birakirlardi.simdi ise ilk faturanin son odemesi gectiği gün veya ertesi gun ihbarname birakiyorlar.Bu uygulama pandemi doneminde basladi.

Ailem covide yakalaninca hem karantinada kaldim hem de onlara tek basima bakmak zorunda kaldim.Bu donemde dukkana gidemedim haliyle.1 fatura gecti diye hemen elektrigi kesmeye gelmis adamlar.beni ariyor parayi yatir diye.durumu anlattim, umursamadilar.ben de uygulamadan yatirdim hemen.

• radko kullanıcısına yanıt

Çatır çatır alacağım😊

• quote:

Orijinalden alıntı: Tornado of Souls

Önceden 2. Elektrik faturasi geldikten 10 gun sonra ihbarname birakirlardi.simdi ise ilk faturanin son odemesi gectiği gün veya ertesi gun ihbarname birakiyorlar.Bu uygulama pandemi doneminde basladi.

Ailem covide yakalaninca hem karantinada kaldim hem de onlara tek basima bakmak zorunda kaldim.Bu donemde dukkana gidemedim haliyle.1 fatura gecti diye hemen elektrigi kesmeye gelmis adamlar.beni ariyor parayi yatir diye.durumu anlattim, umursamadilar.ben de uygulamadan yatirdim hemen.

hocam bunlar böyle, ağızlarından Allah, peygamber eksik olmaz, göstermelik cami açar, cumaya giderler...Ama iş insafa, kul hakkına geldi mi umurlarında olmaz

Milletin 1 tl ye aldığı ekmeğe bile göz dikerler. Bunların dinleri kendilerine, kendi refahları için araç olarak kullanırlar. Hem dinimize ihanet hem halka...

Cahil müslüman halkta bunların ağzına bakar, helal olsun der müslüman bunlar der oy verir...Seçim olsun koşa koşa yine oy verenler olacak...Veballeri büyük, bilmiyorlar, dini gerçekten bilseler bunların suratlarına bakmazlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shadow Fox -- 27 Nisan 2021; 15:24:51 >

• Devlet kiracıyı kollayarak durumu düzeltecekse ilk stopaj vergisini kaldırsın.12 kiranın 2 si kadar kiracıdan stopaj alıyor.Dükkan kapansa kira ödemeyecek AMA devlete stopaj vergisi ödeyecek.Bu nasıl bir mantık .Madem yasak dolayısıyla dükkana kira ödemeyecek stopaj vergiside ödemesin.Kiracıların belini büken bu vergiyide kaldırsın ozaman.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi QRocKfire -- 27 Nisan 2021; 16:0:1 >
  • diyecek bir şey bulamıyorum. ayıptır yazıktır. mal sahiplerinin suçu ne peki ?

• kapanma zamanı dükkanını açmayanlar kira ödeyecekler mi

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.