Şimdi Ara

Sokakta Evinin/ Dükkanının Önüne Araç Koydurmama Sorunsalı (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
217
Cevap
1
Favori
20.484
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tayfun91

Dükkanların koyduğu dubalarla zabıta gelir bize şikayet edin. Gelmezse ekipler bimere şikayet edin.

Zabıtayım o dükkan önü dubalardan nefret ediyorum. Bazen dükkana girip bi şey alıcağım oluyor o dubalar yüzünden park edemiyorum başka yerden alıyorum.

Peki gördüğünüz yerde niye islem yapmıyorsunuz. Şikayet yok diye mi o yer için yani. Ya da şahsi olarak şikayet edin kendiniz gibi gene olmaz mı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: flegga34

quote:

Orijinalden alıntı: auto_man

mantığın bittiği yerdeyiz. Yorumlara bakarsak duba koyan da haklı, arabasını istediği yere park eden de haklı. Nasıl oluyor bu iş? Bilmem kaç sokak ötedeki adam gelip benim kapımın önüne park edecek sonra ben gidip sokak sokak gezip park yeri arayacağım. Boş bulduğun yere park etmek zaten etik değil. Ama Kimse kimseyi takmadigi için kendini kurtaran Yani park yeri bulan başkasını hiç düşünmüyor. Adam da haklı olarak arabasını evinin önünde tutmak istediği için duba koyuyor. Bu işte ne tam doğru var ne de tam yanlış. Herkes baktığı yere göre kendince haklı. Ama kendinden önce başkasını düşünmeyi öğrendiğimizde emin olun o dubalar orada olmayacaktır. Ekleme: arabamı bahçeme bırakıyorum.

Duba koymak yasak. Kanunda hükmü yok onun için yazdığınız tez baştan çürüyor. Haklı ve haksızlar belli yani

benim yazdığımdan anladığıniz bu mu? Vaktiniz varsa bence bir kez daha okuyun.

• Ulan konuya hukuki sinirlari ogrenmek icin girdik yazik su yorumlara bak

• flegga34 kullanıcısına yanıt
    Yapılması gerek aslında. Ama tek başına değilsin gruptan biri mız mızlık yapsa uğraşmak istemese o iş olmuyor. Sonra o dükkanlar birilerinin tanıdığı oluyor hep yapmayalım deniyor. Fakat şikayet olursa iş değişir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MEMATİ

yok be abicim ne garajı. kaç yıllık komşular hiç sevmem pisliğin tekiler ama işte boşver diyorum bir daha bi vukuat yaşarsam öyle yapıcam. sanırım bütün binaya ceza kesiliyormuş

Eğer garaj yada apartman kapısının önüne çekilmesin diye koymuşlarsa normaldir ama bunun dışındaysa şikayet edin.

• quote:

quote:

quote:

mantığın bittiği yerdeyiz. Yorumlara bakarsak duba koyan da haklı, arabasını istediği yere park eden de haklı. Nasıl oluyor bu iş? Bilmem kaç sokak ötedeki adam gelip benim kapımın önüne park edecek sonra ben gidip sokak sokak gezip park yeri arayacağım. Boş bulduğun yere park etmek zaten etik değil. Ama Kimse kimseyi takmadigi için kendini kurtaran Yani park yeri bulan başkasını hiç düşünmüyor. Adam da haklı olarak arabasını evinin önünde tutmak istediği için duba koyuyor. Bu işte ne tam doğru var ne de tam yanlış. Herkes baktığı yere göre kendince haklı. Ama kendinden önce başkasını düşünmeyi öğrendiğimizde emin olun o dubalar orada olmayacaktır. Ekleme: arabamı bahçeme bırakıyorum.

Duba koymak yasak. Kanunda hükmü yok onun için yazdığınız tez baştan çürüyor. Haklı ve haksızlar belli yani

Aynen yazdığınızdan anladığım bu. Okuduğumdan anlıyorum bi kerem okusam kafi. Ayrıca bi cümle yazmışsınız 15 satır da tekrarını, ondan ilk cümlenize cevap yazdım

• quote:

quote:

quote:

quote:

Aynen yazdığınızdan anladığım bu. Okuduğumdan anlıyorum bi kerem okusam kafi. Ayrıca bi cümle yazmışsınız 15 satır da tekrarını, ondan ilk cümlenize cevap yazdım

olması gereken nedir? Herkesin aracını evinin önüne bırakması. Doğru mudur? Ama evinin önüne bırakamiyorsa yapması gereken nedir? Bir başkasını mağdur etmeden başka bir yere aracını bırakması. Şimdi siz iki sokak öteden gelip benden 5 dakika önce evimin önüne park ederseniz kuralları kanunu geçtim bu etik midir? Zaten bu park olayıni herkes layığı ile yapabilse Kimse kapısının önüne duba koymaz. Duba koymak yasak yada değil benim bahsettiğim şey bu değil zaten.

• Golfümü Almışım daha 2. Ayında. Bizim apt önü doluydu bende direk bitişik apartmanın önüne park ettim. Her zaman park ettiğim yerin 5 metre ilerisi. Yan komşu kendi apartmanına girerken motorla ön tamponumu çizmiş. Ertesi gün Adamı karısıyla birlikte apt den motorla çıkarken uyardım sadece biraz daha dikkat edin dedim. Demesinler mi suç sende bizim aparmanın önüne park ettin diye adabımı bozmadan konuşmayı bitirdik yaşlı başlı çift ne diyim. Kısacası böyle kazma insanlar çok.

• quote:

Orijinalden alıntı: matador_mirkhan

Golfümü Almışım daha 2. Ayında. Bizim apt önü doluydu bende direk bitişik apartmanın önüne park ettim. Her zaman park ettiğim yerin 5 metre ilerisi. Yan komşu kendi apartmanına girerken motorla ön tamponumu çizmiş. Ertesi gün Adamı karısıyla birlikte apt den motorla çıkarken uyardım sadece biraz daha dikkat edin dedim. Demesinler mi suç sende bizim aparmanın önüne park ettin diye adabımı bozmadan konuşmayı bitirdik yaşlı başlı çift ne diyim. Kısacası böyle kazma insanlar çok.

İşte bu gibi durumların çaresi "Garaj" Hala sokakta arabamı nereye koyacam diye tartışıyorsunuz sizleri anlamıyorum. Garaj sahibi olun hem aracınız hemde siz rahat edin. Motorsikletle çarpmasalar bile dolu yağar kaporta göçer terörist gelir sırayla araçları kundaklar. Bunların önlemi sokağa koyularak alıncak birşey değil.

• dr20mouse kullanıcısına yanıt
    BİRDAHAKİNE AFFETMİCEM
  • boşuna stres yapıyorsun
    oraya duba,varil vs. koymasalar ,dükkan sahipleri buraya araba koyma demese senden önce gelir birileri araba koyar ve sen yine park edemezsin :)
    bu arada sen niye kendi kapı önüne park etmiyorsun (çünkü başkaları ediyor değil mi)
  • Empatileri zayıf egoları kapkalın olmuş bir milletiz. Sana yapılmasını istemediğin şeyleri başkalarına yapma. Ya da kişi her durumda kendini haklı çıkarır ama aynı şeyi yaşadığında şikayet eder. Bu insan ruhunun ne kadar ikiyüzlü olduğunun göstergesi.

• 300 binlik 500binlik arabası olanlar bile parka koymuyor herkese dert olmuş araban varsa parka koy diye
  • quote:

Orijinalden alıntı: keremyan

300 binlik 500binlik arabası olanlar bile parka koymuyor herkese dert olmuş araban varsa parka koy diye

parka koy dememişler arabayı bırakacak yer yoksa parka koy demişler. Sokakta bırakacak yer yoksa ne yapacaksın cebine koyup eve mi çıkartacaksin?

• barracudaaa kullanıcısına yanıt
    Hak,hukuk,kanun,yasa varken niye ellerimizi kirletelim ? Dağda mı yaşıyoruz ? Orman kanunları mı geçerli ? O Höt diyenler kanun karşısında bir yaptırımla ceza ile karşılaşınca öyle bir kuzuya döner ki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BorgaXxX

Hak,hukuk,kanun,yasa varken niye ellerimizi kirletelim ? Dağda mı yaşıyoruz ? Orman kanunları mı geçerli ? O Höt diyenler kanun karşısında bir yaptırımla ceza ile karşılaşınca öyle bir kuzuya döner ki.

4 yıldır istanbul anadolu adliyesinde çalışıyorum, inan oradada ezik ezikliğini yaşıyor değişen bir şey yok :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: barracudaaa

quote:

Orijinalden alıntı: BorgaXxX

4 yıldır istanbul anadolu adliyesinde çalışıyorum, inan oradada ezik ezikliğini yaşıyor değişen bir şey yok :)

ben de bursa adliyesinde calisiyorum. sokak arasina birakiyoruz esnaf ariyor servis araci geldi gel cek bidi bidi. hakim savci mudure yer var katibe yok. sokakda bosluk ariyoruz :)

• Akşam işten gelirken bu sıkıntılı komşunun önüne bi araba parketmiş sileceklerini kaldırmıştı. Az önce bi sesler duydum camdan baktım silecekler yerde kırmış araç sahibi kadın bağrıyor kim bu o...... hangi şerefsiz kırdı bunu öyle bi küfür ediyorki bu komşu dayanamadı çıktı cama git otoparka parket diyor kadın ise sanamı sorucam pez.....k filan saydırıyor polis çağırdılar birşey yapamadı polis foto çekip suç duyurusu yapın diyor. Adamda içeri girdi ama ben inanıyorum ki rabbim buna öyle bi bela verecekki milletin canını yakıp develtin kaldırımını kendi malı gibi kullanıyor cezasını çekecek.

• quote:

Orijinalden alıntı: tempraclube

yapacağın pek bişey yok kendi evinin önüne park edebiliyorsan edeceksın ama onun kapısında duba var bunda cıcek var dıyıp baskasının kapısına cekemezsın sende olsan bır baskasına cektırmezsin.dukkan önüne arac ceken ilerı zeka arkadaslarada uyma onlar ısyerıyle evin farkını bilmeyen ve haliyle basları belaya gırmeye meyıllı tıpler.yapacagın tek sey cıkmaz sokakta yolun ıcıne bırak zaten arac cıkamıyor yada mecburen kafam rahat olsun dersen otopark.ben park sorunu yuzunden 5 yılda 4 arac deıstırdım yan sokakta oturan ve ısrarla kapıma arac cekıp aracımada zarar veren sahısları en son gecenın bı yarısı su anahtarıyla komaya sokana kadar dovup bıraktım ve polis ıfadelerı aldı mahkemeye sevk ettı.savcı bu tarz ufak seylere bakmadı bıle yıne aynı devam edıyoruz ve 5 aracım

Ben evde pek durmadigim icin evin onune gelen gecen araba birakiyor bizim buralar istanbul vs gibi degil yolun sagi solu bos duba falan yok. Dukkanlarin onune asla araba birakmam cunku dukkanlara mal indiriyorlar hem araba engel olur hemde zarar gorebilir ona cok dikkat ederim. Burada cok suriye plaka arac var kimseye arabanizi evimin onune birakmayin diyemiyoruz ancak yer bulamayinca adama saracak bahane ariyan tipler var meseleyi onlar cikariyor adam bura benim evimin onu arac birakmayin dedi bana yalan yok 2 gun sonra benim sokagimda park edecek yer ariyordu bunu her zaman yapiyor ve benim sokaga aracini park etti.sence bu durumda kim hakli.millet yuzsuz olmus hocam Zaten kavga etme sebebim de buydu.

• ahadayıyasor42 kullanıcısına yanıt
    Saygı görmek istiyorsan önce saygı göstereceksin. Kendi kapısının önüne park etmeye müsade etmiyorsa sonrasında uyaniklik edip başkasının kapısının önüne araç bırakmayacak. Parasını verecek otopark a bırakacak.

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.