Şimdi Ara

Sokakta Evinin/ Dükkanının Önüne Araç Koydurmama Sorunsalı (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
218
Cevap
1
Favori
20.475
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: BekiRoRo

30-40 binlik arabayla gezip aylık 145 lira otopark ücretine çok diyenlerle aynı havayı solumak...

Yaş kaç

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cancan_burak

quote:

30-40 binlik arabayla gezip aylık 145 lira otopark ücretine çok diyenlerle aynı havayı solumak...

Yaş kaç

Akıl yaşta olaydı...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cancan_burak

quote:

Yaş kaç

Akıl yaşta olaydı...

Haklisin bazen yillar gecse de o akil başa gelmiyor

• Araba icin park yeri bulmak kadar sıkıntili bir is yok neyseki arabayi saattim kafam rahatladi yoksa burasi benim evimin onu ben arabami park edecem arabanizi baska yere birakin diyen adamla daha cok kavga ederdik. Allahimin yolunu sahipleniyorlar , la ev senin ev yolda neden hak iddaa ediyon !!!

• yapacağın pek bişey yok kendi evinin önüne park edebiliyorsan edeceksın ama onun kapısında duba var bunda cıcek var dıyıp baskasının kapısına cekemezsın sende olsan bır baskasına cektırmezsin.dukkan önüne arac ceken ilerı zeka arkadaslarada uyma onlar ısyerıyle evin farkını bilmeyen ve haliyle basları belaya gırmeye meyıllı tıpler.yapacagın tek sey cıkmaz sokakta yolun ıcıne bırak zaten arac cıkamıyor yada mecburen kafam rahat olsun dersen otopark.ben park sorunu yuzunden 5 yılda 4 arac deıstırdım yan sokakta oturan ve ısrarla kapıma arac cekıp aracımada zarar veren sahısları en son gecenın bı yarısı su anahtarıyla komaya sokana kadar dovup bıraktım ve polis ıfadelerı aldı mahkemeye sevk ettı.savcı bu tarz ufak seylere bakmadı bıle yıne aynı devam edıyoruz ve 5 aracım
  • yanlış biliyosun bir dene istersen denemesi bedava , ben arabamla geleceğim evimin önüne çekemiycem yabancı adam gelecek çekecek bende seyredecem öyle mi diyosunuz? açık adresimi veriyim gel bi dene istersen
  • tempraclube T kullanıcısına yanıt
    haklısınız anlattığınızda mahkeme olayı ne oldu nasıl sonuçlandı ?
  • muradisdan kullanıcısına yanıt
    Ses kaydınız ile savcılığa gitmediğiniz iyi olmuş, çünkü konuşmanın başında ses kaydı yaptığınızı söylemediğiniz için aleni olmayan bir konuşmayı rıza dışı kaydetmiş oldunuz. Elde ettiğiniz delili kullanamayacağınız gibi, aleni olmayan konuşmayı rıza dışı kaydetmekten hakkınızda suç duyurusunda bulunurlardı. Usulü bilmeden hukuku kullanmaya kalkarsanız durum aleyhinize dönebilir maalesef. Elbette savcılığa gidip elinizdeki kaydı vermeden suç duyurusunda bulunabilirsiniz, konuşma kayıtlarını onlar çıkaracaklardır. Bu tür insanlara acımaya gerek yok, herkes yaptığının hesabını yargı önünde vermeli.

Araca zarar verme gibi durumlar için araç kamerası en güzel çözüm, hele ki park modu olup 24 saat kayıt yapabilen modeller çıkmışken. Bunlar dışında güvenlik kamerası ve görgü tanığı da pek mümkün, günümüzde her yer kamera artık. Mala zarar vermekten gereken cezai müeyyidenin yanında tazminat, faiz ve avukatlık ücretlerini de ödeyince anlarlar dingonun ahırı mı bu memleket.

• Konuyla pek alakası yok ama yeni ev bakan kardeşlerim mutlaka evlerin otoparkı olup olmamasına dikkat etsinler yoksa bu arkadaş gibi uğraşırlar işte

• tempraclube T kullanıcısına yanıt
    @TEMPRACLUBA sana anlatsın burda boş efelik yapmak kolay reelde yapında görelim ama dikkat edin yapmaya giderken kapı bir tarafınıza çarpmasın
  • EgeArsln.EA kullanıcısına yanıt
    uğraşmakla kalsa iyi malından hatta canından bile olabilirler o yüzden başkasının evinin önüne yada işyerinin tam önüne çekipte birde diklenmeye kalkmasınlar kendi iyilikleri için
  • konuyu başka yere çekme sokak sahipliğinden bahsetmedim her binanın önü ve işyerinin önü önce o kişilere aittir park etmek.yani adam sana benim aracım gelcek ben çekicem derse bi halt edemezsin, ha olduya inatlaştın arabayı park ettin çektin gittin geldiğinde karşılaştığın manzara seni mutlu etmeyebilir tecrübeyle sabittir.konuyuda şahsıma çekme
    genel yazdım herkesin kapısının önü kendinindir bunu anlamıyosan yaşayarak öğreneceksin
  • Ne kadar cahil var dubayı bimere yazıp şikayet et demişler tam işsizler,en az 40 milyar para verip araba alan birinn otopark parası vermemek için fırıldak çevirenler görmek ülkem için beni derinden üzdü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi radko -- 5 Aralık 2016; 2:47:27 >
  • çok gördük senin gibileri gidip arabasının kapısını açınca hepsi yutkundu arabadan bile inemedi
  • Savcılığa gidip dilekçe veribilirsiniz , yukardan emir gelince poliste zabıtada paşa paşa gelir parsel parsel ölçer ortak devlet malına xxx koymak engel olmak onlar istedimi doğru kelimeleri yerleştirip ceza keserler , kendi parsell alanları içinde olmayan yere duba engel vs.. koymaları aslında yasal değil , ev önüne araç koyup koymamak insanlar arası bir anlaşma tatlı sohbet ile halledile bilir ancak çünkü yol , kenarı , kaldırım gibi mallar parsel dışı ortak alandır , dükkan kendi önüne duba koysa bile yasaktır bunun için para ödeyip parsellerini alanları görebilirsiniz..

Hakkınızı doğru yerde arayın malesef her görev başında olan insan sizi düşündüğü için o işi yapmıyor olabiliyor , nice görevliler var işini savsaklayan. nice görevliler var canla başla yapan.

Soyulurken bile yanımızda olmayan polisleri gördük biliyoruz biz , araştırmıyolar savsaklıyolar ne yapalım , hepsiyle tek tek uğraşacak gücümüzde yok , geçmişler almışlar makamı ellerine işimiz düşmesin diye ümit etmekten başka elimizden bişey gelmiyor. ist.

• Zabitayi ara burda da oyle tipler vardi ama evimin onu aman dukkanimin onu. Zabita geldi dozerle ne kadar duba, beton saksi aldiysa gitti.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Maxy_

Ses kaydınız ile savcılığa gitmediğiniz iyi olmuş, çünkü konuşmanın başında ses kaydı yaptığınızı söylemediğiniz için aleni olmayan bir konuşmayı rıza dışı kaydetmiş oldunuz. Elde ettiğiniz delili kullanamayacağınız gibi, aleni olmayan konuşmayı rıza dışı kaydetmekten hakkınızda suç duyurusunda bulunurlardı. Usulü bilmeden hukuku kullanmaya kalkarsanız durum aleyhinize dönebilir maalesef. Elbette savcılığa gidip elinizdeki kaydı vermeden suç duyurusunda bulunabilirsiniz, konuşma kayıtlarını onlar çıkaracaklardır. Bu tür insanlara acımaya gerek yok, herkes yaptığının hesabını yargı önünde vermeli.

Araca zarar verme gibi durumlar için araç kamerası en güzel çözüm, hele ki park modu olup 24 saat kayıt yapabilen modeller çıkmışken. Bunlar dışında güvenlik kamerası ve görgü tanığı da pek mümkün, günümüzde her yer kamera artık. Mala zarar vermekten gereken cezai müeyyidenin yanında tazminat, faiz ve avukatlık ücretlerini de ödeyince anlarlar dingonun ahırı mı bu memleket.

Hocam sarı çizmeli mehmetle sarı çizmeli ahmet ağanın telefonlarını kaydetmemiş ya bu arkadaş. Kendisini arayan tehtit eden bir bir telefon sapığını kaydetmiş. Olayları karıştırıyor olmayasınız ?..

İşim gereği bu ses kayıtlarını tutuyoruz. Şimdiye kadar suç olduğuna dair de bir ultimatom almadım. Bence suç olmasıda saçma olur...

• quote:

Orijinalden alıntı: 1881-193∞

quote:

Çizerler Birgün
    Bu çizik nasıl geçer konusu da açarsınız

Araba da yeterince çizik var, araba boyaya da girecek zaten. Yani çok acıtan bir şey olmaz. Piyasa kaygısında değilim, sende insanlıktan nasibini alamamışsın. Az ötede oynarsan sevinirim.

Bu lolololo yu bukadar dışlamayın her önüne gelen bu insanı dışlıyor :)))) lolololo ne olucak bu senin halin ya herkez de aynı muameleyi görüyorsun yazık sana :)))

• Senyour kullanıcısına yanıt
    Bana geri kafalı diyip arabaya zarar vererek nasıl bir cahil oldugunu cok guzel gostermis oldun helal milletin malina zarar vererek ve devletin yolunu/kaldirimini kendi maliymis gibi kullanman da ayri guzel. Bu arada ben de kanitlamaya ugrasmam ben de isimi gece gelir dukkanla hallederim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Verdiğimiz ÖTV ve MTV ler ile her sokağa bundan yapmaları lazım.

Tabi devletimizi krize sokmayalım derseniz, ayda 140tl yılda 1680tl yapar bu sistemin maliyeti kişi ( 3 araba olduğunu düşünürsek )başına 3 bin bile değildir .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EneSerhat -- 5 Aralık 2016; 9:03:16 >
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.