Şimdi Ara

Skoda Rapid Sedan (83. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.079
Cevap
28
Favori
280.101
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8182838485
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bir de kararan iç dikiz aynası olsaymış tamamdı. Acaba sonradan alınıp takılabilir mi. Başka skoda modellerinin çıkma aynalarını satanlar var. Sabitlendiği yer uyar mı bilemiyorum.
  • lektonstar kullanıcısına yanıt
    Rica ederim, bir faydam olduysa ne mutlu bana. Ikinci el mi alacaksiniz, cunku biliyorsunuz ki yeniler 1.4 TDI DSG. Hayirli olsun simdiden. Bu arada, ben de alirken aracin tek eksigi olarak kararan dikiz aynasini goruyordum (bu 3. sifir aracim ve daha oncekilerde kararan dikiz aynasi yoktu ve gece yolculuklarinda arkadaki araclar cok yoruyor gozleri) ancak sanki kararan ayna var gibi duruyor ya da arka ve arka yan camlar renkli oldugu icin mi artik bilemiyorum, arkadan gelen araclarin farlari beni rahatsiz etmiyor artik. Aynaya baktigimda hic rahatsiz olmuyorum ve bir koyuluk mevcut. Paylasmak istedim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • gokhan5942 G kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. Evet 1.6 tdi düşünüyorum. Bence sıfırına 67 bin lira vermek pek mantıklı değil. Fiyatı gereksiz yere uçuk. 55 civarı temizinden ikinci el almayı düşünüyorum. Şu anki aracım 2011 model 50 bin de Fiat Punto Evo 1.3 dizel Multijet. Aracımda kararan iç dikiz aynası. cruise cortrol, ASR, ESP, yokuş kalkış desteği, viraj içi aydınlatma, yağmur sensörü, kumandadan cam açma kapama, kapı içi tuşlardan tek seferde cam açma kapama (basılı tutmaya gerek yok), park sensörü gibi özellikler mevcut. Yani demem o ki, artık bazı şeylerin aşılması gerek. Bu zamanda hala kararan ayna, kumandadan cam açma gibi özellikler lüks ya da ekstra paket olarak görülmemeli.
    Dediğim gibi şimdilik gördüğüm eksikler kararan ayna, tek hareketle camları kapama, kumandadan cam açma kapama. Ama bunlar halledilebilir gibi geliyor. Eğer bu aracı alırsam. Projeler hazır :)
    Bir de beni düşündüren ses sistemi ve ileride oluşabilecek trim sesleri. Çok üst düzey bi sisteme ihtiyaç duymam ama ses sisteminde bi değişiklik gerekebilir.
    Ayrıca alırsam aklımda yapmak istediğim şeyler var. Tavana parlak siyah film ve bagaj kapağına ince siyah bir spoyler düşünüyorum. Bir de ileriki zamanlarda spaceback lerde bulunan mercekli farların çıkmasını bulursam alabilirim.
     Skoda Rapid Sedan Skoda Rapid Sedan

• selamlar,

spaceback alanlar izlenimlerini yazarlarsa memnun oluruz. sedan mı h.back mi karar vermede yardım cı olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tigerito

selamlar,

spaceback alanlar izlenimlerini yazarlarsa memnun oluruz. sedan mı h.back mi karar vermede yardım cı olur.

2.el rapid sedan bakan varsa aracımı satıyorum. Sahibindendeki ilan numarası 251484976 dır.
    Forumdakiler için ölücü olmadıkça üçe beşe bakmam.

• quote:

Orijinalden alıntı: mmavcu

quote:

Orijinalden alıntı: tigerito

selamlar,

2.el rapid sedan bakan varsa aracımı satıyorum. Sahibindendeki ilan numarası 251484976 dır.
    Forumdakiler için ölücü olmadıkça üçe beşe bakmam.

alıcı değilim ama iki fotoğraf bence az olmuş. hem dört yönden hem iç tarafları gösteren bir şeyler paylaşmanızı tavsiye ederim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslar bende rapid sedan veya spaceback almayi dusunuyorum. Arac sahipleri tavsiye edermi? Eksi yonleri nelerdir paylasirmisiniz?
    Baktigim model dizel dsg
  • Ocak basinda 1.4 tdi dsg rapid spaceback aracimi teslim aldim.simdiye kadar gayet memnunum yol ve motor sesi probleminin abartildigini dusunuyorum. Sadece sabahlari ilk calistirmada 1 ve 2. Viteste biraz gurultulu calisiyor ama yuksek suratlerde motor sesi benzinliden farksiz bence. Ruzgar sesinide yeterince iyi izole etmisler bence istanbul donusunde otobanda biraz sikistirdim araci, kis lastikleri takili ve hava yagmurlu olmasina ragmen ruzgar sesi beni cok rahatsiz etmedi acikcasi.onun haricinde gayet basarili buldum araci. Biraderde 1.4 crdi 2015 model i20 var oda surdu aracimi bu nasil 1.4 arac adamin altindan kaciyor dedi p3rformansini begendi yani bende yeterli oldugunu dusunuyorum. Ozellikle dizel dsg kombinasyonu mukemmel birsey kesinlikle tanismaniz lazim. Iki cocugum var arka diz mesafesi olsun bagaj olsun yeterli olacagini test sursunde hanimla beraber gorduk. bagaj manyagi olanlar sedan dusunebilirler. Sanirim 5~10 sen3 binecegim bir arac aldim insallah yanilmam. 2.el almayi riskli gordugum icin sifir aldim aralik ayi kampanyasiyla 15k i bir senede faizsiz odeyebilirdunuz. Memnunum tavsiye ederim style pakette ozellik daha cok az biraz fazla verip style paket almanizida oneririm. En azindan vw grubu arabasi mekanik otomatik vites ve motor kisminda yillarin tecrubesine sahipler,tamam bir golf yada passat kadar ic malzeme kalitesi iyi degil ama golf dizel otmtiklerin fiyatindada deil arac neticede. Bence fiyatini hakeden bir arac.

• 9 aylik 11000kmdeki rapidde son 1 aydir falan kasislerden gecerken bir gicirti geliyor. isin garip yani on tekerler kasisten gecerken gicirti arkadan bir yerlerden geliyor :D boyle bir sorunla karsilasan var mi acaba? bulundugum ilde servis yok, 15 tatilde ancak gosterebilirim...

• Aracim daha yeni oldugu icin boyle bi sikinti yok simdilik

• biraz arastirinca vw grubunda kronikmis galiba bu sorun. superblerde, passatlarda bile bundan sikayet edenler var...

• 1.2 tsi (105'lik)kullanan yok galiba. Varsa tüketim ve performans konusunda ne diyebilir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi norton772 -- 13 Ocak 2016; 14:20:05 >
  • arabadakimvar A kullanıcısına yanıt
    Rapid Sedan, B segmenti bir sedandir.

• gokhan5942 G kullanıcısına yanıt
    O boyutla B segmenti? bence tartışılır
  • quote:

Orijinalden alıntı: norton772

1.2 tsi (105'lik)kullanan yok galiba. Varsa tüketim ve performans konusunda ne diyebilir?

Ben platform kardeşi toledo kullanıyorum. Izmir şehir içi 6.7

malzeme kalitesi b, hacim cogu c den daha buyuk. b diyorum kimse inanmiyor cevremde...

• "segment" denilen şey zaten doğrudan boyutla alakalı aslında, ama tabi herkes kafasına göre bir anlam çıkarabiliyor

https://en.wikipedia.org/wiki/A-segment
    https://en.wikipedia.org/wiki/B-segment
    https://en.wikipedia.org/wiki/C-segment

Yalnız bunların eşdeğerleri olarak her ülke ya da kıta kendine göre standartlar biçmiş, benzer standartlara bakınca işin içine boyut harici şeyler de giriyor. dolayısıyla kafalar karışıyor.

https://en.wikipedia.org/wiki/Car_classification#Classification_methods

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wolkien -- 14 Ocak 2016; 1:28:14 >

Fabia ise B segmenti bir hatchback'tir.

• wolkien kullanıcısına yanıt
    Evet bence de tartisilir, arac hem sundugu on ve arka mesafeleri hem bagaj hacmiyle hem de bence donanimiyla C segmenti cogu araca nal toplatir. Ama Rapid Sedan B segmenti bir sedan sonuc olarak. Sadece boyutlar degil anladigim kadariyla. Ornegin, Audi A3 Sedan C segmenti. Bence boyut ve genislik anlaminda Rapid Sedan acik ara onde ama baska faktorler de isin icine girince durum boyle oluyor. Fiyatlara bakinca da anlasiliyor aslinda. Kimi yerlerde B+ gibi ilginc makaleler okumustum ama neticede Rapid Sedan B segmenti.

• 
Sayfa: önceki 8182838485
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.