Şimdi Ara

## UPS İle İlgili Her Şey (Kesintisiz Güç Kaynağı) ## [ANA KONU] (390. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.472
Cevap
111
Favori
733.071
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 388389390391392
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: görkemöztürk

quote:

Orijinalden alıntı: Since1903

quote:

Orijinalden alıntı: görkemöztürk

Arkadaşlar bu cihazlardan hangisini tavsiye edersiniz?

http://www.hepsiburada.com/schneider-apc-bx1400u-gr-1400va-line-interactive-ups-p-BD804941
    http://www.hepsiburada.com/emerson-liebert-iton-1500-va-line-interactive-ups-p-BD801613

Benim tercihim kesinlikle Schneider APC olurdu.

Evet hocam 2 gün önce siparişini verdim APC'nin teşekkürler.

sizce http://www.hepsiburada.com/schneider-apc-bx950u-gr-950va-line-interactive-ups-p-BD804940

szin aldığınızın sanırım bir üst modeli bunu alsam işimi görürmü şuan 450 liraya geliyor %15 indirim var

PSU'um 1000 watt birde ekran kartım gtx 1080 yeterli olurmu sizce?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ysftnr333 -- 18 Mayıs 2017; 5:6:3 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ysftnr333

quote:

Orijinalden alıntı: shupusbu

Online ups'lerin hepsi mi aşırı sesli çalışıyor ? Bu sesliden kasıt, elektrikler gitti zaman çıkardığı ses mi yoksa hep mi ses yapıyor ? .
    Tunçmatik çok sesli diyorlar.
    1 kva online ups önerebilecek var mı ?
    http://www.hepsiburada.com/emerson-liebert-gxt-mt-g2-e2-1kva-230v-online-ups-p-BD802959

Bu var sepette %15 daha indirim yapıyor 624 tl diyor. Değer mi sesli midir ?

hocam bende alacam beraber en ucuzunu alalım bu konuda sıfır b,lgim var kimse tavsiye etmiyor nedense

Dostum sen elektrikler gidince pc yi kapatmaya yetecek kadar bir usp arıyorsan line interactive olanlardan bakabilirsin daha ucuzdur. Bende jeneratör olduğu için online ups bakıyorum. Yoksa line interactive bende var ama elektrikler gidince sıkıntı yok, elektrikler geri gelip jeneratör devreden çıkarken bir işe yaramıyor.

ve evet kimse bir şey söyleyip tavsiye etmiyor. Ana konu yazıyor ama ölü konu aslında .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shupusbu -- 18 Mayıs 2017; 9:44:1 >

• Arkadaşlar 150 watt cihaz için tam gün iş örecek uygun fiyatlı ne tavsiye edersiniz ? 150 watt için süre ve satın alınacak ürün nasıl hesaplanıyor ?

Teşkkürler.
  • quote:

quote:

quote:

Online ups'lerin hepsi mi aşırı sesli çalışıyor ? Bu sesliden kasıt, elektrikler gitti zaman çıkardığı ses mi yoksa hep mi ses yapıyor ? .
    http://www.hepsiburada.com/emerson-liebert-gxt-mt-g2-e2-1kva-230v-online-ups-p-BD802959

hocam bende alacam beraber en ucuzunu alalım bu konuda sıfır b,lgim var kimse tavsiye etmiyor nedense

Dostum sen elektrikler gidince pc yi kapatmaya yetecek kadar bir usp arıyorsan line interactive olanlardan bakabilirsin daha ucuzdur. Bende jeneratör olduğu için online ups bakıyorum. Yoksa line interactive bende var ama elektrikler gidince sıkıntı yok, elektrikler geri gelip jeneratör devreden çıkarken bir işe yaramıyor.

ve evet kimse bir şey söyleyip tavsiye etmiyor. Ana konu yazıyor ama ölü konu aslında .

bizim evde elektrik dalgalanması var sanırım yüksek voltaj geliyor evet pcyi kapamaya eyetecek kadar istyiorum bana hangisini önerebilirsin peki?

• quote:

quote:

quote:

quote:

bizim evde elektrik dalgalanması var sanırım yüksek voltaj geliyor evet pcyi kapamaya eyetecek kadar istyiorum bana hangisini önerebilirsin peki?

aynı amaç + bios güncellemede sorun çıkmması için ben şunu kullanıyorum. büyük olanlar çok gürültülü

http://www.vatanbilgisayar.com/tuncmatik-lite-ii-1000va-line-interactive-ups.html

• quote:

Orijinalden alıntı: hopsera

Arkadaşlar elimde powercom 625AP model 10 yıllık ups var. Aküsünü 5 yıl önce 1 defa degiştim . yeniden akü degişimi istiyor.
    yeni bir akü mü alam yeni bir ups mi ? hangi marka tavsiye edrsiniz?

(Sisteme bir laptop , 2 tane external hdd ve 1 tane 2+1 speaker bağlı.)

Arkadaşlar yok mu yardımcı olacak ???
  • quote:

quote:

Arkadaşlar elimde powercom 625AP model 10 yıllık ups var. Aküsünü 5 yıl önce 1 defa degiştim . yeniden akü degişimi istiyor.
    yeni bir akü mü alam yeni bir ups mi ? hangi marka tavsiye edrsiniz?

(Sisteme bir laptop , 2 tane external hdd ve 1 tane 2+1 speaker bağlı.)

Arkadaşlar yok mu yardımcı olacak ???

Akü değiştirip kullanmaya devam edebilirsiniz, eğer kapasite yetersiz geliyorsa yeni bir ups bakabilirsiniz.
  • Arkadaslar bir sorum olacak yanitlarsaniz sevinirim.

Ps4 bagli tuncmatik 850va var.

Normalde ps4 direk fişe bagli olsa standbyda yaklaşık 3 watt elektrik çekiyor.internette değerleri böyle

Ups bagli iken daha fazla mi harcıyorum? Ps4 ups e devamli bagli bu durumda elektrik sarfiyatim ne kadar tahmini artıyor?

Simdiden teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar 1000 watt everest dragon platinum psu var sistemim 660 watt falan çekiyor ne kadarlık bir ups almam lazım, 1000va yetermi 680 watt destekliyor, yoksa psu 1000 watt olduğu için 1000 watt güç destekleyen ups mi almam lazım iyi akşamlar herkese

• Tunçmatik 3kva online ups'im akü bağlantısı eksik hatası veriyor ve sürekli buzzer uyarısı veriyor sorunu daha önce yaşıyan varmı ?
  • Merhaba arkadaşlar bende tunçmatik lite ii 850va var. Pc ve monitör ona bağlıydı. 2 hafta önce bilgisayarın psu su bozuldu ve o günden sonra ups nin yeşil ledi sürekli yanıp sönmeye başladı. Ne kadar şebekeye ups kapalı olarak bağlı olsada yeşil led sürekli yanıp sönüyor ama monitör sağlıklı bir şekilde çalışıyor. Sizce bu bir problem mi ? Ve problem nerede olabilir ? Cevaplarsanız çok teşekkür ederim. :)

• Merhabalar arkadaşlar Tunçmatik Tuncmatik Lite II 1000VA ups aldım gerçekten çok memnun kaldım çalışma süresinin bu kadar uzun olmasını beklemiyordum.
    Heryerde 10-20dk çalışma sürelerini duyuyorum fakat 2 kez deneme yaptım 1 saat 15dk dakika çalıştı ve %30 kaldı cok rahat 1 buçuk saat gideceğinden eminim.
    PC yi yeni topladım 1 ay oldu.

Özellikler şu şekilde;
    Anakart: MSI Z270 TOMAHAWK
    Ekran Kartı: MSI GTX1050 Ti 4GT OC 4GB 128Bit GDDR5
    İşlemci: Pentium G4560
    Ram: Kingston HyperX Fury Black 8GB 2400MHz DDR4
    Hardisk: 1TB Seagate Barracuda + Sandisk SSD Plus 120GB
    KASA + POWER : DARK SHADOW 600W 80+ 3 FAN USB3.0 ATX SIYAH KASA
    Monitör : SAMSUNG SyncMaster XL2370 LED Monitör

Benim sistem sanırım baya az enerji tüketiyor ups programında normal kullanımda (internet,youtube vs) doluluk oranı %32 olarak gösteriyor.Monitör dahil.
    Yani 1000va en yüksek 600w çalıştırma sunduğuna göre 600w/100*32= 192w normal kullanımda enerji tüketiyor.

• Selamlar. Inform marka 1000 veya 1500 lük UPS im var. Daha önce yaşadığım ilde sık sık elektrik kesildiği için aküleri değiştirmiştik. Tekrar değiştirmem gerekiyor sanırım. Elektrik kesintisinde neredeyse dayanmadı. Sadece modem adaptörü bağlı.

ANKARA için UPS tamir ve akü değişimi yapan tavsiye edebileceğiniz bir yer var mı? Inform'un servisine gidip günlerce bekleyip tekrar tekrar gidip gelmek istemiyorum (daha önce böyle bir durum oldu)

Mümkünse elden teslim edeyim akü değişim ve varsa başka bakımı yapılıp teslim alayım şeklinde. Tahmini maliyet konusunda da bilgi verebilecek varsa buyursun. Tavsiyelerinizi bekliyorum.
  • Arkadaşlar gerçekten net ve doğruy bilgiler ile kullanıcılarına ulaşamadıgım için ve Tunçmatikden sonra fan sesi beni çok çok ürküttüğü için bu işin ehli olan doslatlarımın bana yardım edeceğini umuyorum.
    http://www.hepsiburada.com/emerson-liebert-gxt-mt-g2-e2-1kva-230v-online-ups-p-BD802959?magaza=G%C3%B6kalp%20Bilgisayar
    http://www.hepsiburada.com/fsp-champ-1k-900w-1000va-online-ups-guc-kaynagi-p-BD400032?magaza=Hepsiburada
    http://www.hepsiburada.com/necron-dt-serisi-1-kva-1-1-online-5-15-dk-ups-p-BD803320?magaza=Abtek
    http://www.hepsiburada.com/schneider-apc-br900g-gr-900va-230v-pro-back-ups-p-HBV0000036DJM

Online UPS bakıyorum ve fiyat/ performans açısından aslında bir kaç tane gözüme kestirdim ama bu işten anlayan ve bu aralıklarda önerisi olan dostlarıma sesleniyorum :D lütfen yardımcı olun :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SefirEmre -- 21 Haziran 2017; 1:30:25 >

• SefirEmre kullanıcısına yanıt
    İlk 3 link online ups son sırada APC line interactive. İlk 3 link arasında emersonu öneririm fakat online cihazların fanı sürekli aktif çalışacağından ev ortamında rahatsız edebilir.
  • Arkadaşlar sessiz ve fiyatı uygun bir öneriniz var mı? Bunların sağladığı Max gücü nasıl anlıyoruz?

• Merhaba arkadaşlar UPS arayışı içindeyim 2 dakika bile açık tutsa yeter bana zira jeneratör var 20 sn falan içinde devreye giriyor. Fakat sistemim biraz güç tüketen bir sistem o yüzden ne almalıyım karar veremiyorum. Sistemi yazıyorum.

2 adet 1000w Psu olan bilgisayar.
    2 adet 27" 2k 165 hz oyuncu monitörü
    1 adet 23" led monitör
    2 adet direksiyon seti
    1 adet 5+1 sistem
    1 adet modem

2 bilgisayarın aynı anda açık olduğu zaman az. Fakat 2'si açık olduğunda ve 2 sinde de aynı anda oyun oynandığında sistemin çektiği gücü kaldırıp, kesinti esnasında 1 dakika bile olsa sistemi ayakta tutabilecek bir UPS'e ihtiyacım var. Deneyimlerinizden ve bilgilerinizden yola çıkarak önerilerinizi bekliyorum.

Teşekkürler.
  • 27 inc İmac içinhttp://www.hepsiburada.com/schneider-apc-bx650li-gr-650va-line-interactive-ups-p-BD804939?magaza=Hepsiburada

bu ürünü almayı düşünüyorum uygun mudur? Bilen arkadaşların yorumlarını ve önerilerini bekliyorum

• arkadaşlar benim evde elektriksel problem var kablolar çok eskidiğinden değiştirmeyede gücüm yetmediginden şuan ups çözümü arıyorum bilgisayarda aşırı performans düşüşü oluyor mesela atıyorum 1070 var güzel oynuyorsun ediyorsun sonra bir anda performans düşüyor kart %30 performans veriyor mesela güç kaynagım 750w ben elektrikler gittiginde uzun süre durması falan sıkıntı değil ucuz yollu bir çözüm varmıdır
  • 22 Haziran'dan bu yana baya baya araştırdım ve sonunda bugün Tunçmatik Newtech Pro II X9 2KVA siparişi verdim. Normalde gözüme FSP Champ kestirmiştim ama bana 1 KVA yetmiyor. Tüm araştırmalarım görüştüğüm firmalar sonucu 1200 - 1300 VA ihtiyacım var. FSP Champ'ın 2 KVA olanı TR'de olmadığı için Tunçmatik sipariş verdim.

Önce Line'mı alsam diye düşündüm ama sonra Line olanların jeneratör ile sorun yaşadığını okudum ve Tunçmatik ile görüştüğümde onlarda sorun yaşarsınız dediler.

Zaten 1 KVA üzerine Line olanlarda da fan olduğu için sipariş ettik bakalım online modeli. Tecrübelerimi ürün geldikten sonra paylaşırım tekrar.
  • 
Sayfa: önceki 388389390391392
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.