Şimdi Ara

## UPS İle İlgili Her Şey (Kesintisiz Güç Kaynağı) ## [ANA KONU] (391. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
10.472
Cevap
111
Favori
732.069
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 389390391392393
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • http://www.vatanbilgisayar.com/fsp-champ-1-kva-lcd-online-ups.html

Batıkent Vatan bilgisayardan 19.02.2016 fatura tarihli FSP CHAMP 1 KVA LCD ONLİNE UPS almıştım.Kullanmak nasip olmadı malasef, 1-2 ay anca kullandım.

Bilgisayarı kaldırmak zorunda olduğumdan kutusuna geri koydum.Kutusuyla faturasıyla satmak istiyorum..sıfır gibi ürün kesinlikle çok az kullanılmıştır.Ses konusunda çok iyi bence, bilgisayar kasasının yanında kullanıldı hiç rahatsız eden bir sesi yoktu.
    ( bilgisayar+monitör için gün aşırı 2-3 saat işten geldikten sonra 1-2 ay filan kullanıldı.) Elektrik kesintisinden ziyade pc parçalarının sağlığı için alınmıştır.ne kesintili ne de düşük voltajlı bir yerde kullanılmıştır.(Batıkent-ANKARA)

Ankara içi gelip görebilir deneyebilirsiniz.Şehirdışına kargoda yapabilirim talebe göre.
    Fiyat : 600 tl
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ciko_Seko

Merhabalar arkadaşlar Tunçmatik Tuncmatik Lite II 1000VA ups aldım gerçekten çok memnun kaldım çalışma süresinin bu kadar uzun olmasını beklemiyordum.
    Heryerde 10-20dk çalışma sürelerini duyuyorum fakat 2 kez deneme yaptım 1 saat 15dk dakika çalıştı ve %30 kaldı cok rahat 1 buçuk saat gideceğinden eminim.
    PC yi yeni topladım 1 ay oldu.

Özellikler şu şekilde;
    Anakart: MSI Z270 TOMAHAWK
    Ekran Kartı: MSI GTX1050 Ti 4GT OC 4GB 128Bit GDDR5
    İşlemci: Pentium G4560
    Ram: Kingston HyperX Fury Black 8GB 2400MHz DDR4
    Hardisk: 1TB Seagate Barracuda + Sandisk SSD Plus 120GB
    KASA + POWER : DARK SHADOW 600W 80+ 3 FAN USB3.0 ATX SIYAH KASA
    Monitör : SAMSUNG SyncMaster XL2370 LED Monitör

Benim sistem sanırım baya az enerji tüketiyor ups programında normal kullanımda (internet,youtube vs) doluluk oranı %32 olarak gösteriyor.Monitör dahil.
    Yani 1000va en yüksek 600w çalıştırma sunduğuna göre 600w/100*32= 192w normal kullanımda enerji tüketiyor.
     [sizer]## UPS İle İlgili Her Şey (Kesintisiz Güç Kaynağı) ## [ANA KONU]

hocam benimde gtx 1070 i5 6500 lü bir sistemim var ne önerirsiniz 1000 mi 850 mi ?
  • Merhaba arkadaşlar oturduğumuz bina 30 yıllık, evin içindeki kablolar ve sigorta yeni düzenlenmiş işlevleri yerine getiriyor olsalar da zaman zaman giden elektrikler ve çevrede çok bina olması nedeniyle voltaj dalgalanmaları akım yükselmeleri olduğunu tahmin ediyorum. Özellikle salona ilk kez alacağım ses sistemi, modem, router ve tv cihazlarının olası 1 kazaya kurban gitmelerini istemediğimden ilk olarak akım koruyucu prizler baktım şimdiden uyguna bulunca 1 adet 3060 Jul değerinde Belkin priz aldım ancak araştırdıkça bunun korumaya yetmeyebileceğini UPS'lerle daha etkin koruma sağlanabileceğini gördüm. Sorularım

1)Sizce bu cihazlarda tam koruma sağlamak için ekstradan 1 de UPS almalı mıyım?
    2)UPS'lerin voltaj düzenleme özelliği gelen elektriği parazitlerden ayıklaması ses sistemlerinin ses kalitesine olumlu etki yaptığını okudum, bu doğru mudur?
    3)UPS'ye akım korumalı prizi takıp elektronik cihazları da bu akım korumalı prize bağlamak uygun mudur?
    4)Tv,ses sistemi(330w),modem ve router ayrıyetten de ara sıra bağlanacak telefon şarj aletleri için hangi güçte ups gereklidir? ( elektrikler gidince çalıştırma süresi önemli değil, korumayı sağlaması UPS'nin zorlanmamasını isterim)
    *BONUS: Ara sıra salonu süpürürken elektrikli süpürgeyi veya ütü yaparken ütüyü direkt UPS'ye bağlamak doğru mudur? UPS zarar görür mü? Bunları UPS ile diğer cihazlar açıkken 10-15dk kullanabilir miyim?
  • tekrardan merhaba tunçmatik lite 2 1000va ürünü elime ulaştı hemen şarja taktım 5 saat kadar oldu yeşil ısık yanıp sonuyor kitapçığa göre şarj oluyor acaba sarj bitince ışık sabit mi kalıyor ?

ek olarak ürünün üst orta tarafında ısı sözkonusu normalmidir ?
  • arkadaşlar merhaba 650 watt olan kasama 600 va lık fsp marka ups aldım. Kullanma amacım bölgemdeki elektirigin surekli dalgalı şekilde gelmesi acaba aldigim makine işimi gorur mu ? yardimci olursaniz sevinirim
  • tunçmatik lite 2 1000va ürününü aldım kullandım şarj yüzde 97 gösteriyor yük altına girince direk yüzde 61 e düştü ancak yüzde 17 kapasiteyi %44 e 32dk dayandı dahada giderdi be zormalamadım kısaca memnunum..
  •  [sizer]## UPS İle İlgili Her Şey (Kesintisiz Güç Kaynağı) ## [ANA KONU]
     [sizer]## UPS İle İlgili Her Şey (Kesintisiz Güç Kaynağı) ## [ANA KONU]

Arkadaşlar bende Tunçmatik Lite 1500 var. 2011 model. Aküler yeni. Herşey iyi güzel de ben bu programını kuramadım. Benden serial istiyor. Gördüğünüz gibi resimdeki seriali giriyorum fakat seri no geçersiz hatası alıyorum. Program Power Manager II Windows. Yardımcı olabilir misiniz.?

Edit: PM-0ED90-054A0-0DCA0-076E0 seri nosunu girdim kabul etti fakat bu sefer de program UPS'i görmüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ryzen Tevfik -- 25 Temmuz 2017; 17:36:6 >
  • Merhabalar. Şu ürünü iki saat çalıştıracak UPS var mıdır?

http://www.projeksiyon.com/urun/detay/lg-hs201-dlp-projeksiyon-cihazi:4436
  • 22 Haziran'dan beri Tunçmatik Newtech Pro II X9 2KVA kullanıyorum. 3 monitör, 2 bilgisayar, 2 direksiyon seti + 5.1 ses sistemi olarak %45 civarı yük biniyor üzerine. Elektrik kesintilerinde falan bir problem yaşamadım daha fakat ilk program kurulumunda başıma enteresan bir şey geldi. Upsilon2000'i kurarken bilgisayara sanal bir pil kurmak istiyor. Bende kabul etmiştim. Sonra bir baktım ekran kartı gitti. Ünlem işareti çıkıyor aygıt yöneticisinde. Tahminen pil göründüğü için GTX1070'i kapatıyor Windows. Baya bir ayar yapmama rağmen durum düzelmedi. Sonra programı sildim ve durum düzeldi. Tekrar kurarken bu sefer "sanal pil kurayım mı?" dediğinde hayır dedim ve problemsiz olarak her şey çalışıyor.

200-230v arasını by pass moda göre ayarladım. bu voltaj değerlerinde aküyü kullanmıyor. Tunçmatikten akünün uzun ömürlü olması için bu öneriyi aldım.

Fan mevzusu sıkıntı. Cidden sesli. Bilgisayarımda 2 tane önde 14 cm, 2 tane üstte 14 cm radyatör fanı ve 1 tane arkada 14 cm olmak üzere 5 fan var. UPS in tek başına çıkardığı ses bu 5 fondan daha fazla.

Garantisinin bitmesi sonrasında Corsair ML serisi fan takmayı düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: QRX

Merhabalar. Şu ürünü iki saat çalıştıracak UPS var mıdır?

http://www.projeksiyon.com/urun/detay/lg-hs201-dlp-projeksiyon-cihazi:4436

Ups cihazından anlayanlar bir yardımcı olsa..
  • Arkadaşlar Inform Guardian 2000A yada powercom imd-1500 hangisi tercih edilmeli uzun yıllar sorunsuz kullanabilmek icin
  • Şubat 2015'te aldığım Yuasa 12v 9ah akülerim ömrünü doldurdu.

Akü fiyatlarına baktım Yuasa uçmuş resmen. Adetine 67TL ödemişim 9ah için 2015'te, şimdi adeti 150TL olmuş.

O yüzden 12v 7ah ile değiştirmeyi düşünüyorum.

N11'de 2017 üretimi TTec satılıyor. Tanesi 33TL, yorumlar da fena değil.

Yuasa kadar iyi değildir muhtemelen ama iş görür heralde fiyatı da çok uygun geldi.

Edit: Yuasa'dan 1cm uzunmuş Ttec 151cm, umarım UPS içine sığdırmada sorun çıkarmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lasvegaswings -- 16 Ağustos 2017; 20:41:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lasvegaswings

Şubat 2015'te aldığım Yuasa 12v 9ah akülerim ömrünü doldurdu.

Akü fiyatlarına baktım Yuasa uçmuş resmen. Adetine 67TL ödemişim 9ah için 2015'te, şimdi adeti 150TL olmuş.

O yüzden 12v 7ah ile değiştirmeyi düşünüyorum.

N11'de 2017 üretimi TTec satılıyor. Tanesi 33TL, yorumlar da fena değil.

Yuasa kadar iyi değildir muhtemelen ama iş görür heralde fiyatı da çok uygun geldi.

Edit: Yuasa'dan 1cm uzunmuş Ttec 151cm, umarım UPS içine sığdırmada sorun çıkarmaz.

3. Sınıf bir marka fazla beklentiniz olmasın.
  • TurkeyStar kullanıcısına yanıt
    Uzun yıllar kullanmak için biraz daha bütçe ile APC BX1400U-GR modelini alabilirsiniz.
  • çerkes89 Ç kullanıcısına yanıt
    Sürekli elektrik kesilmiyor, voltaj inip çıkmıyor sonuçta o kadar para vermeye değmez diye düşündüm.

Yuasa 2.5 sene dayandı. Bu Ttec 1,5 sene falan dayanmaz mı yoğun kullanımda?
  • Lasvegaswings kullanıcısına yanıt
    Bu kapasitedeki akülerin ömrü 3-5 yıl arasıdır ortam sıcaklığı ve sık kesinti deformasyonu arttırabilir. Ayrıca akülerinde satıcı tarafından 2 yıl garanti kapsamında olması gereklidir. 1.5 sene gider.
    Teşekkürler.

Aslında 9ah bakıyordum ama fiyatı ve 2017 üretimi olduğunu görünce bunda karar kıldım.

Elektrik kesintisinde bilgisayarı kapatacak zaman olsun yeterli.

Durum böyle olunca fazla para vermeye gerek yok.

İki sene sonra yine değişmesi gerekecek, ucuz alternatif oldu benim için.
    Aküleri değiştirdim ancak ups'in içinden çıkan eski Yuasa'ları avometre ile ölçtüm, 12.8v gösterdi.

Buna rağmen elektriği kesince bilgisayar direkt kapanıyor, 10sn olsa bile açık tutamıyordu. Bu durumda 12.8v göstermesi normal mi?
  • Lasvegaswings kullanıcısına yanıt
    Önemli olan voltajı değil amperidir. Arızalı aküde voltaj görebilirsin.
  • 
Sayfa: önceki 389390391392393
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.