Şimdi Ara

## UPS İle İlgili Her Şey (Kesintisiz Güç Kaynağı) ## [ANA KONU] (524. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.472
Cevap
111
Favori
733.108
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 520521522523524
Sayfaya Git
Git
Giriş

Öncelikle şunu belirtmek isterim, Teorik hesaplama kağıt üstünde bu şekilde olsa da pratikte ortam koşulları gibi bir çok değişken var. Daha az süre açık tutma ihtimali olabilir.

Line interaktif ups lerde PF 0.6 civarıdır ve verimlilikleri online gibi yüksek değildir. Aynı akü kapasitesi ile yükü daha kısa süre çalışır durumda tutabilirler.

Ben bir şey söylemiyorum hocam sizin verdiğiniz verilere göre yazdım. Verimlilik %80 diyorsanız 800W tır. 900W olabilmesi için %90 verimlilikte olması lazım ki genelde online ups ler 0.9 PF yani %90 veya üzerinde verimlilik sunarlar.

• Arkadaşlar Schneider bvs 1000 aküde çalışırken sürekli dızzzz şeklinde ses yapıyor bu normal mi? (Buzzer sesi değil)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatih_h -- 29 Şubat 2024; 18:28:5 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • fatih_h kullanıcısına yanıt
    Bende de yapıyor, normal yüksek ihtimal.

• sasuta kullanıcısına yanıt

hocam by pass yapacaksanız online neden kullanıyorsunuz? bilmediğimden soruyorum

bir tane 55" oled tv (azami 200 w) bir tane ps5 (max 210 w olması lazım) var, elektrik kesintisinde en fazla 10 dk çalışsın yeter oled düzgün kapansın diye. 1000 VA apc ups yeter diye tahmin ediyorum

ama konuda herkes online ups tavsiye etmiş. benim gibi bir kullanıcı için elzem midir? balkonuma koyabilirim ama akü maaliyetinden dolayı online alasım yok. teşekkürler şimdiden

• moustapha129 M kullanıcısına yanıt

Çünkü sadece online ups ler tam sinüs dalga üretebiliyor. (Son dönem APC Lİ upslerde de tam sinüs üreten ürünler var)

hocam by-pass yaparken nasıl sinüs veriyor ki? mantıksız değil mi?

Şebeke gerilimi zaten sinüs. Mühim olan aküden beslemeye geçtiğinde sinüs vermesi.

Anladım line olanlar aküden verirken sinüs veremiyor diyorsunuz

Yeni APC Line interaktif modeller hariç benim bildiğim yok.

Teşekkürler

• Ledd kullanıcısına yanıt

Ortec al, geçen hafta n11 üzerinden aldığım Ortec aküler Ocak 2024 üretimliydi ve akü ölçüm cihazıyla ölçtüm. Durum aşağıdaki gibi, yalnız aküleri UPS'e takmadan önce SKYRC iMAX B6 V2 gibi bir cihazla full olana kadar şarj edin öyle kullanın.

[sizer]## UPS İle İlgili Her Şey (Kesintisiz Güç Kaynağı) ## [ANA KONU]
  • Merhabalar bir sorum olacak;

Dün FSP vpro serisi bir ups sipariş verdim. Konuda APC marka kalite olarak çok övülmüş. Ben eve günlerce uğramama ihtimalim olduğu için güvenlik konusunda sıkıntısız olsun istiyorum. Aralarında kalite farkı çok mudur? Ek olarak internet kesintisi hiç istemiyorum. Bazı UPSlerin arkasında dsl girişi konulmuş bunun faydası nedir? Benim aldığım modelde yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BohemianRhapsody -- 23 Nisan 2024; 13:53:17 >
  • 
Sayfa: önceki 520521522523524
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.