Şimdi Ara

Sizce Vodafone'nun Ses kalitesi nasıl?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
1
Favori
926
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Aksaray merkezde oturuyorum. 2 yıl öncesine kadar vodafone bi çok yerde çekmiyordu. şuanda ise turkcellin bile çekmediği yerlerde vodafone çekiyor. 5. katta oturuyorum apartmana yakın 3 tane vodafonun baz istasyonu olmasına rağmen ses kalitesi çok düşük sesler kesik geliyor. bazende (haşırt diye parazit sesi) duyuyorum evde hareket etmeden konuşmaya gayret gösteriyorum farklı telefon modelleriyle denemedim değişen bişey yok. daha önce turkcell ve avea kullanmıştım bulunduğum bölgede ses kesikliği gibi problem yaşamadım. Peki Turkcellin kullandığı teknik alt yapı ne? vodafone bunu neden sağlayamıyor? bi çok kez muşteri hizmetlerini aradım sorunu ilettim ama nafile değişen bişey yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: osmanbahadir
    Aksaray merkezde oturuyorum. 2 yıl öncesine kadar vodafone bi çok yerde çekmiyordu. şuanda ise turkcellin bile çekmediği yerlerde vodafone çekiyor. 5. katta oturuyorum apartmana yakın 3 tane vodafonun baz istasyonu olmasına rağmen ses kalitesi çok düşük sesler kesik geliyor. bazende (haşırt diye parazit sesi) duyuyorum evde hareket etmeden konuşmaya gayret gösteriyorum farklı telefon modelleriyle denemedim değişen bişey yok. daha önce turkcell ve avea kullanmıştım bulunduğum bölgede ses kesikliği gibi problem yaşamadım. Peki Turkcellin kullandığı teknik alt yapı ne? vodafone bunu neden sağlayamıyor? bi çok kez muşteri hizmetlerini aradım sorunu ilettim ama nafile değişen bişey yok.

Bulunduğunuz yerden kaynaklı olabilir geçici bazı teknik sorunlar.Kaç yıldır vodafone kullanıyorum böyle bir sıkıntı yaşamadım.Bu baz istasyonları ile ilgilenen teknik birimler var onlarla irtibata geçseniz sanırım daha iyi olur

• Klasik vodafone sorunu.Evin içinde arka odalara geçtiğinde kesiklikler,araç kullanırken komple kesilmeler vesaire..
  • quote:

Aksaray merkezde oturuyorum. 2 yıl öncesine kadar vodafone bi çok yerde çekmiyordu. şuanda ise turkcellin bile çekmediği yerlerde vodafone çekiyor. 5. katta oturuyorum apartmana yakın 3 tane vodafonun baz istasyonu olmasına rağmen ses kalitesi çok düşük sesler kesik geliyor. bazende (haşırt diye parazit sesi) duyuyorum evde hareket etmeden konuşmaya gayret gösteriyorum farklı telefon modelleriyle denemedim değişen bişey yok. daha önce turkcell ve avea kullanmıştım bulunduğum bölgede ses kesikliği gibi problem yaşamadım. Peki Turkcellin kullandığı teknik alt yapı ne? vodafone bunu neden sağlayamıyor? bi çok kez muşteri hizmetlerini aradım sorunu ilettim ama nafile değişen bişey yok.

Vodafone kullanmakta ısrarcı iseniz buna alısmanız lazım. Vodafone'un nasıl bir farklı sistemi var ki diğer 2 operatörde bazlar stabilken, Vodafone'da çok sık değişiyor bu bazlar. Telefon bir o bazdan, bir bu bazdan sinyal alıp duruyor.

Hatta telefonunuz der ki bir şu baza bakayım iyi mi diye, sonra bir öbür baza bakar iyi mi diye, sonra tekrar diğer baza gecer baz mı diye Sonra karşıya geçer.

Tabii siz de bu arada konusmaya çalışırsanız konuşamazsınız dogal olarak. Hatta telefonunuzuz o bazdan bu baza geçme işlemini yerinizde stabil dursanız dahi yapar.

İşte bu yüzdendir ki, Vodafone'da telefonunuzun şarjı diğer 2 operatöre göre daha çabuk biter..

• quote:

Orijinalden alıntı: SeTha

quote:

Vodafone kullanmakta ısrarcı iseniz buna alısmanız lazım. Vodafone'un nasıl bir farklı sistemi var ki diğer 2 operatörde bazlar stabilken, Vodafone'da çok sık değişiyor bu bazlar. Telefon bir o bazdan, bir bu bazdan sinyal alıp duruyor.

Hatta telefonunuz der ki bir şu baza bakayım iyi mi diye, sonra bir öbür baza bakar iyi mi diye, sonra tekrar diğer baza gecer baz mı diye Sonra karşıya geçer.

Tabii siz de bu arada konusmaya çalışırsanız konuşamazsınız dogal olarak. Hatta telefonunuzuz o bazdan bu baza geçme işlemini yerinizde stabil dursanız dahi yapar.

İşte bu yüzdendir ki, Vodafone'da telefonunuzun şarjı diğer 2 operatöre göre daha çabuk biter..

Vodafone'nu zaten uygun fiyatlı diye kullamıyorum aynen dediğin gibi telefonun hücre bilgi ekranındaki mahalle isimleri sürekli değişiyor hareket etmesem bile kesilmeler çok oluyor.

• quote:

ben de vodafone kullanıcısıyım o tarafa yakın oturuyorum belki bölge merkezli bir sorundur ancak genel de memnunum vodafone'dan

• 17 milyon kişi vodafone kullanmakta ısrarlı neden acaba......mükemmel dediğiniz turkcellde eksik yada rakiplerinden daha kötü bişeyler olmasaydı herhalde herkes turkcell kullanırdı.....artı sürekli vodafonu kötüleyici yanlı mesajlarınızdan vazgeçseniz acaba nasıl olur....siz turkcellden memnunsunuz, biz vodafondan memnunuz....sürekli vodafone kullananları aşağılayıcı işte vodafone kullanmakta ısrarcı iseniz vb.. mesajlarınızdan artık lütfen vazgeçin...tavrınızın ne size ne kimseye ne foruma bir faydası yok..

quote:

quote:

• simkarttan kaynaklanıyor bendede aynı sorun vardı sim kartı değiştirdim sorun düzeldi
  • Ben iki hat kullaniyorum birisi Vodafone digeri Turkcell...Son zamanlarda Turkcell ile gorusmelerimde kesilmeler ses gitmeme gibi durumlar cok sik yasaniyor diger arkadaslara soruyorum onlarda ayni seyi soyluyor Vodafone'da boyle bir sorun yok Turkcell'de kesin problem var...
  • 3 operatörüde kullanıyorum vodafonun baz sorunu ve sim kart problemlerinden dolayı vodafone kullanmaktan korkuyorum şarj konusuna bişey diyemiyeceğim dikkat etmedim ama vodafone konuşurken ses kesilmeleri klik klik sesler karşıdakini duysam bile benim sesim gitmeme bu olayı çok yaşadım üstelik tek biryerde değil genelde kapalı alanlarda çok oluyor heleki bizim evde 18 yıldır bu evdeyiz 10 sene önce neyse şimdide aynı telsim vodafone full çekiyor konuşmak işkence oluyor bazen sabit kalmak gerekiyor,şuan turkcellin akşam 9 sabah 9 kampanyası var ondada sorun yok değil hışırtı turkcellin genel sorunu ara ara oluyor iki tarafta şikayet ediyor dışarı falanmı çıktın rüzgar sesi geliyor diyolar bu aralar da çok kesiliyor yapcak bişey yok, avea ise aslında beni şaşırtıyor çektiği yerlerde çok iyi konuştum sıkıntı çekmedim ama malum oda sorunsuz değil ama çektiği yerlerde beğeniyorum konuşma sesini
  • quote:

Orijinalden alıntı: sevimlican

17 milyon kişi vodafone kullanmakta ısrarlı neden acaba......mükemmel dediğiniz turkcellde eksik yada rakiplerinden daha kötü bişeyler olmasaydı herhalde herkes turkcell kullanırdı.....artı sürekli vodafonu kötüleyici yanlı mesajlarınızdan vazgeçseniz acaba nasıl olur....siz turkcellden memnunsunuz, biz vodafondan memnunuz....sürekli vodafone kullananları aşağılayıcı işte vodafone kullanmakta ısrarcı iseniz vb.. mesajlarınızdan artık lütfen vazgeçin...tavrınızın ne size ne kimseye ne foruma bir faydası yok..

quote:

quote:

Dostum ben tam 10 senelik turkcell kullanıcısı olarak yediğim kazıkların hatte hesabı yok diyerek,vodafone geçiş yaptım.geçmez olaydım ,iş yeri yerden 1 metre aşağıda telefon çeksemmi çekmesemmi ,görüştürsemmi kesilsemmi arasında gidip geliyor,günün yarısnda telefonum çekmiyor ,turkcell hatla 3 gün giden iphone um un şarjı 1 gün gidiyor.arabayla giderken konuşamıyorum zırt diye kesiliyor.velhasıl bunlara 3 ay dayanabilidim.

tekrar turkcell e döndüm.oh be dedim şu an telefonum full çekim gücünde,aynı telefon a sadece sim kartı taktım şarj 3 güne çıktı,arabayla bile 100 km üzerinde giderken 20 dakika muhabbet yaptım 1 dakika kesilmedi..

Evet turkcell gerçekten kazık ama buna değiyor..

• baz istasyonunun o anki yoğunluğu,
    baz istasyonu ile aranızdaki fiziksel mesafe, yapılar,
    cep telefonunuzun sinyal yakalama ve işlemesi,
    telefonununuzun ahize hoparlörü ve mikrofonu,
    havadaki parazit dalgalar,

bunlar hep fiziksel ses kalitesini etkiler.

ses kalitesi olayı biraz da göreceli.
    aynı operatörü kullanan iki kişi farklı yerlerde aynı ses kalitesini alsa bile farklı yorumlayabilir, neye göre ölçüyorsunuz sonuçta.
    bunları es geçip 3 operatörü karşılaştıralım mı yani.

herkes kendi kullanımına göre operatörleri denemeli, ona göre tercih etmeli ses kalitesi istiyorsa.
    nerede yaşıyor, orada niyetlendiği operatör ne kadar çekiyor. evinin mekanına göre evin her yerinde her operatör çekiyor mu,
    sonuçta cep telefonu iletişiminde kullanılan ses verisi modülasyonları belli

bazı yeni telefonlarda çift mikrofon var mesela, gürültüyü daha iyi filtreden geçirip daha net bir ses gönderebilmek için.
    her telefonun ahize hoparlörü aynı kalitede olmuyor ayrıca, üst segment bluetooth kulaklıklar misal çoğu telefonun ahize hoparlöründen daha kaliteli
    mikrofonları da öyle...

benim telefonun ahize hoparlörü kötü, bariz çoğu telefondan daha boğuk ses veriyor.
    bass sesli adamların seslerini almada hele ki dışarıdayken çok zorlanıyorum.
    kutu içeriği kulaklığın sesi daha makul, genelde uzun konuşacaksam kulaklıkla konuşuyorum.
    sabitsem, baz çekimi 1-2 dişken bile normal görüşme yapıyorum, kesilme yaşamıyorum.
    (sakarya, adapazarı, camili mah. ve kadıköy hasanpaşa gazhane mevkii için)
    (kız arkadaşımla konuşmalarımda kimden kesiliyor senden ötürü benden ötürü derken bunlara dikkat edip ortalama bir kanaate vardım, yılların tecrübesi)

özetle önce donanımlar, sonra operatörlerin başarımı derim.
    ki her operatör için çekmeyen yerleri okuyoruz forumlarda, yani %100 kapsama alanı diye bir şey yok,
    çektiği her yerde de %70 üzeri görüşme başarımı diye bir şey yok.

3 operatörü de kullandım ben de. yersiz genelleme yapmaya gerek yok.

bak unuttum, kişinin kendi kulağına da bağlı iletişim kalitesi
    aynı sesi iki farklı kişinin kulağı farklı duyar. hele ki yaşa ve kulak yıpranmasına vurursak.
    (mesleki yıpranma ya da yüksek sesli müzik dinleme duyma eşiğini deforme eder mesela, kulak temizliği etkiler)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.