Şimdi Ara

galaxy s2.nin malzeme kalitesi nasıl yardımcı olurmusunuz lütfen?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
4.025
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar foruma yeni üyeyim ve 1 hafta önce sıfır samsung galaxy s2 aldım ve s2 ilk dokunmatik telefonum.dokunmatik telefonlara karşı hep bir önyargım vardır ezelden düşerse bozulur diye ama telefon süper çok iyi ama şu çok ince ve hafif kasası beni çok şüphelendirdi ve nerdeyse aldığıma pişman ettircek elimden düşşe hemen bi şey olur ya ekran çizilir ve ya dokunmatiği bozulur diye tetikteyim.dün laptop kucağımdayken telefon elimden düştü ve telefonun ekranı(sadece ana menü tuşunun olduğu alt kısım) laptopa çarptı hemen baktım ekranda bi şey yok çizik filan dokunmatiğinde de bir şey yok.bir sorun olmamıştır değilmi sonradan bir şey çıkmaz karşıma bu çarpma yüzünden.telefonu satmayı düşünüyorum sırf bu inceliği yüzünden lütfen akıl verin arkadaşlar...

• ekranı gorilla glass oldugu için ekranını çizmek ya da kırmak bir hayli zor olur sgs2 yi
  • quote:

Orijinalden alıntı: By_Rdv

ekranı gorilla glass oldugu için ekranını çizmek ya da kırmak bir hayli zor olur sgs2 yi

bende öyle sanıyordum amahttp://www.youtube.com/watch?v=jbOSzpH1dp0 bu videoyu izledikten sonra aynı şeyi söyleyebilirmisiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: kun_agüero_16

quote:

ekranı gorilla glass oldugu için ekranını çizmek ya da kırmak bir hayli zor olur sgs2 yi

bende öyle sanıyordum amahttp://www.youtube.com/watch?v=jbOSzpH1dp0 bu videoyu izledikten sonra aynı şeyi söyleyebilirmisiniz

bunu yapacağınızı düşünmüyorum.. koruma alın yararı olur..

• tabiki yapmıcam ekran çizikliği filan elbet olur benim sorum ekran sert mi mesela yakın mesafe yere düşmelerde dokunmatik zarar görürmü çok ince olduğu için soruyorum s2 kullanıcıları tecrübelerini paylaşırsa sevinirim[/b]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kun_agüero_16 -- 20 Eylül 2011; 2:19:15 >
  • ya arkadaşlar s2 kullanan yok mu hiç tecrübesini paylaşçak malzeme kalitesi nasıl ekran camı sertliği filan.ekranın alt köşesi ana menü tuşunun olduğu yer hafif bir darbe aldı bir şey olmadı gerçi çizik,iz filan yok ama hiç güvenmiyorum bu incecik kasa ve ekrana o yüzden elden çıkartabilirim lütfen tecrübelerinizi ve yorumlarınızı esirgemeyin...
  • quote:

ya arkadaşlar s2 kullanan yok mu hiç tecrübesini paylaşçak malzeme kalitesi nasıl ekran camı sertliği filan.ekranın alt köşesi ana menü tuşunun olduğu yer hafif bir darbe aldı bir şey olmadı gerçi çizik,iz filan yok ama hiç güvenmiyorum bu incecik kasa ve ekrana o yüzden elden çıkartabilirim lütfen tecrübelerinizi ve yorumlarınızı esirgemeyin...

cihaz saglamdir gorilla glass sonucta ama sizde biraz takınti var paranoya derecesinde takmissin bu konuya gordugum ama gerek yok.ekran gayet saglam cizilmesi zor ama birde ekran koruyucu uygulayin birde cok hos ince delikli tarzi kiliflar var bunlardanda alin birtane sonra gozun kapali kafana gore kullan zarar gorme ihtimali minimuma duser tabi bundan sonrada ya balkondan dusururum diye takinti yapmazsan:-)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• bence malzeme kaliteside telefonda çok iyi dert etme.ama elinden düşürdünmüde gider yani..yüksek yerden düşürmemeye çalış..
  • quote:

Orijinalden alıntı: wox

bence malzeme kaliteside telefonda çok iyi dert etme.ama elinden düşürdünmüde gider yani..yüksek yerden düşürmemeye çalış..

iyi de burda kendinizle çelişiyorsunuz hem malzeme kalitesi çok iyi diyorsunuz hem de elinden düştümü gider diyorsun nasıl iş...
  • Daha sağlamı varsa gidip onu alın, hiç bir şey olmayan Allah yapısı bir mal bekliyorsunuz anlaşıldığı üzere, durumunuz vahim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: damn2u

Daha sağlamı varsa gidip onu alın, hiç bir şey olmayan Allah yapısı bir mal bekliyorsunuz anlaşıldığı üzere, durumunuz vahim.

benim bir şey beklediğim filan yok tamam mı sadece arkadaşın yorumunu anlayamadım o kadar.ilk kez dokunmatik telefon aldım acemiyim o da s2 çok ince diye biraz korktum s2 kullanıcılarının düşüncelerini almak istedim o kadar
  • quote:

quote:

tamamen fake dikkat ederseniz çizdiği yer çok daha aşşağıda bi yer sanırım o çizik elmasla felan yapılmış

• evet dikkatlice izledim haklisiniz
  • quote:

quote:

Gorilla Glass çizilmez diye bir şey yok ama çizilmeye karşı daha dayanıklıdır. Öte yandan bunun (videodakinin) yapılması için telefona sivri bir cismi iyice kanırttırılması lazım :D

Genel olarak ise sonuçta elektronik bir cihazdan bahsediyoruz, ne kadar sağlam olursa olsun, yüksek bir yerden düştüğünde sorun çıkarabilir. (Hele bir de bu konularda şanssızsanız.)

Eğer dayanıklı telefon arıyorsanız Motorola Defy'ye bakabilirsiniz, ilk kez dokunmatik kullandığınızı yazmışsınız, Defy SGS 2 ile kıyaslanamaz ama kötü bir cihaz da değildir. Size yeterli gelecektir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thyke.mc -- 21 Eylül 2011; 11:27:57 >

• Nokia zenginler için ürettiği bir marka var. Onun bir telefonu var üzerinden tank geçiyor ve sapa sağlam kalıyor telefon.

Çok sağlam telefon isteyen varsa onu alabilir. Yalnız 4-5 sene önce çıktığında 50 bin TL filandı fiyatı yanılmıyorsam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Noctivagant

Nokia zenginler için ürettiği bir marka var. Onun bir telefonu var üzerinden tank geçiyor ve sapa sağlam kalıyor telefon.

Çok sağlam telefon isteyen varsa onu alabilir. Yalnız 4-5 sene önce çıktığında 50 bin TL filandı fiyatı yanılmıyorsam.

50 bine 30 tane sgs2 alır, vura kıra kullanırım
  • oyle genel dusurmelerde bisey olmuyor fakat cok ince kılcal çizikler olabiliyor, arkadas ne oldugunu hatırlamıyor bile ekranında cizik var (cok dikkatli bakıldıgında bile direk fark edilmiyor ama çizik işte )
  • http://www.youtube.com/watch?v=YkR0yQm8pGw

Bu videoda adamın karısı telefonu düşürmüş, bozmuş. Ve adam da "Madem bozuldu, ekranı çiziliyor mu çizilmiyor mu bi bakayım" diye test etmiş... Düşüncelerinize yardımcı olabilir
  • evet saolun yardimci oldu ben korkumu biraz abartmisim galiba :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: kodadiirem

http://www.youtube.com/watch?v=YkR0yQm8pGw

Bu videoda adamın karısı telefonu düşürmüş, bozmuş. Ve adam da "Madem bozuldu, ekranı çiziliyor mu çizilmiyor mu bi bakayım" diye test etmiş... Düşüncelerinize yardımcı olabilir

böyle bir cihaz alınca sigorlatatmak lazım 1-2 sene

telefon bozulmuş ama gerçektenekran gayet iyi.Tabiki çizilmez diye bişey yok ama şimdiye kadarkilerin en iyisi

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.