Şimdi Ara

Sizce F1'in gelmiş geçmiş en iyi pilotu kim? (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
267
Cevap
0
Favori
30.696
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Schumacher teklojik olan ve olmayan 2 dönemdede yarıştığı için ikisindede kanıtladı kendini.. Ayrıca yapmur yağıpta aracın elektronik sistemleri etkisini azalttığında diğerleri tın tın giderken shumi uçuyordu rainmaster

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Senna benim için tartışılmaz en iyi pilottur. Klasmanı farklıdır.
    Sonrası için Schumacher (rainmaster),Lauda, Prost

Kaliteleriyle değil araçları ile şampiyon olduklarına inandıklarım.
    Villenueve
    Hamilton
    Hakkinen
    Vettel
    Button

Bir de hayal kırıklıkları var,

Massa
    Irvine
    Luca
    Barrichello

Herşeye rağmen hayran olduğum;

Jos Verstappen (uçan hollandalı)
  •  Sizce F1'in gelmiş geçmiş en iyi pilotu kim?
  • Tartışmasız A. PROST
  • Bencede schumi gerek kisiligi gerek pilotlugu olarak f1 tarihinde efsanedir b

• Michael Schumacher, Niki lauda, Jakie Stewart, Hamilton, Alonso gibi f1 de yer edinmiş efsane pilotlar bile gelmiş geçmiş en iyi Ayrton Senna'dır diyerek kabul etmişlerdir. Hatta 7 kez şampiyon f1 efsanesi Schumacher in kendi sözüdür : "F1 pilotları içinde mükemmelliğe en yaklaşan pilot Senna ydı, onun ardından da sanırım ben geliyorum. "
    Böyle efsaneler Senna yı en iyi kabul ederken bizim o en iyi bu en iyi diye laf söylememiz dahi abes zaten.

SENNA belgeseli var çok harika bir belgeseldir imdb de 8.6 oranı vardır ( http://www.imdb.com/title/tt1424432/ )
    izleyen arkadaşlar zaten neden Senna nın en iyi olduğunu bilirler. tavsiyedir gerçekten güzel bir belgeseldir.

Senna ile ilgili en iyi olduğuna dair bir örnek vermek gerekirse f1 i az da olsa bir süre takip etmiş bir kişi monako pistini bilir. Normalde monako da insanların cadde olarak kullandığı alanlar etrafları kapatılıp pist oluşturulur. çok dar bir pisttir ve kullanılan araçtan çok sürücü yeteneklerini en çok ön plana çıkartan pist olarak bilinmektedir f1 izleyicileri tarafından. Ayrton Senna 10 senelik f1 kariyerinde 6 kere bu pistte kazanmıştır. ve tarihte 6 kere bu pistte kazanabilen başka bir pilot yoktur. schumacher dahil. ve 88 de bu pistte senna sıralamala turlarında 2. olan ve aynı aracı kullanan takım arkadaşı Alain Prost a 1.5 saniye fark atmıştır. tarihte bununda başka örneği yoktur.

ayrıca;

http://greatestdrivers.autosport.com/

http://www.bil5.com/ansiklopedi/

bu iki linte tarihin en iyi pilotlarını sıralamışlar. özellikle ilk linkteki gayet iyi bir sıralama olmuş veriler açısından.

• aytontsenna

• yaş itibari ile shumacher dönemine yetişebildiğim için benim için ilk sıra shumacher. senna dönemine yetişseydim senna olurdu...

1- shumacher
    2- senna
    3- lauda
    4- prost
    5- hakkinen
  • benim izlediğim kadarıyla gördüğüm pilotlar arasında : yarış hızı, pol, geçiş yeteneği, konsantrasyon, mentalite , aracın dilinden anlama vb. gibitüm kriterleri bir araya getirip bir sıralama yapmam gerekirse:

1- Senna = 95
    2- Schumacher: 90
    3- Alonso : 83
    4- Prost : 82
    5- Hakkinen: 80
  • Her şeyiyle Ayrton Senna. Yarış zekası çok üstün bir pilottu kanımca, ve çok yerinde davranışları vardı -her konuda-.
    "İkinci olmak demek, kaybeden ilk kişi olmak demektir."
  • Oyum Michael Schumacher den yana.
    Schumacher rakiplerinin yanısıra 2000lerde kendisini durdurmak isteyen fia ya karşı da mücadele etmek zorunda kalmıştır. her sezon öncesi sık sık yapılan köklü değişikliklerin ferrari ve schumacher i durdurmak için yapıldığı bilinen bir gerçek.

Senna dönemini bilmiyorum, zaten yarım kalmış bir dönem bu nedenle kıyaslamak ne derece doğru bilinmez ama fia nın sennaya karşı bu tarz bir engelleme çabası içinde olduğuna dair birşey görmedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jacques

quote:

Orijinalden alıntı: HyperioИ

quote:

Orijinalden alıntı: Jacques

quote:

Orijinalden alıntı: HyperioИ

Tur bindirdiği Coulthard'a çarpıp yarış dışı kalan sonra bi de garaj basan beyinsiz de kim di çıkaramadım ?

Zaten coulthardın üstüne bilerek arabayı sürdü schumi. yazdım onu da. beyinsizdir ama hakkinen kadar değildir.

He canım he evet doğrudur, kesin öyledir. Çok büyük çıkarı vardı çünkü orda, çok lazımdı yarış dışı kalması. Yarış dışı kalmazsa işler çok kötü gidiyordu onun için ama yarış dışı kaldı ve görevini yerine getirdi.

2008 Singapur GP'sinde de tarihin en büyük skandallarından biriyle yarşı kazanıp sonra utanmadan bile olaydan haberim yok diyen karaktersiz de avatarında dolanıyor sanırım. Maşallah'ın var.

Sağlam troll'sün tebrik ederim. Ama burdan fazla ekmek çıkmaz sana haberin olsun. En fazla benim gibiler işte 1,2 mesaj atar hafiften uğraşır ama sonrası gelmez.

Konu Dışı değil burası. Başka kapıya canım lütfen. Hadi anam.

fanatikliğin dibine vurmuşsun. boş boş konuşuyosun.

alonso dünyadaki en iyi ilk 3 pilottan birisidir. yıllardır ferrari tarafından üvey evlat muamelesi görmekte kendisine verilen o iğrenç, dandik araca rağmen 2 yıldır şampiyonluğu sonuna kadar kovaladı.

şampiyon olduğu 2005, 2006 yıllarında ki o dönem ferrari araçları, renault araçlarına göre kat kat daha üstündü, tamamen kendi başarısıyla şampiyon olmuştur.

size göre senna'dan daha büyük yarışçı yok. yanlış. schumacher her ne kadar kendisini pek sevmesem de, senna'dan kat kat kariyerli birisidir.

bu arada senna kazanmak için her şeyi yapan birisidir. tamam doğru. ancak schumacher kadar değildir. schumacher kazanmak için kardeşinin üstüne bile araba sürmüştür.

boş boş konuşmayalım. f1 dünyası sadece senna'dan ibaret olmadı. şuan senna'yı al bi mclaren mercedes MP4-29'e koy. hiçbir şey yapamaz. en fazla 3.lük. aynı zamanda alonso'yu al Ferrari 412T'ye koy. o da hiçbir şey yapamaz.

şu senna dışındaki pilotlara saygısızlık yapmayı kesin artık.

adam kalifiye troll, ben böyle bilgisiz yorum yazan birisine ilk defa denk geliyorum f1 bölümünde.
    ''şampiyon olduğu 2005, 2006 yıllarında ki o dönem ferrari araçları, renault araçlarına göre kat kat daha üstündü'' bu nasıl bir cehalettir? renault'un o dönemki aracı ile ferrari aracını bir kıyasla teknik tabloları ve anlık çekiş gücünü hangisi daha üstün görürsün...
    birde şu videoyu izle ki daha yarış çizgisinde gitmeyi beceremeyen alonso'nun aracı ferrari'den nasıl böyle kaçabiliyor sence? aracı ''kat kat üstün olan'' schumi aracı herşeyi yapmasına rağmen yakalayamıyor...

birde couldhart yorumuna hasta oldum, '' arkadan çarparak yarış dışı kalmış birde garaj basmış'', hakikaten arkadan mı çarptı? hemde hakinen yarış dışı kalmışken? yani couldhart bilerek frene basmadı?
    vay anasını, daha nelere şahit olacağız bu forumda, her bölüme özel troller yeşeriyor..

• Forumdaki diğer Alonso hayranlarına soruyorum vede Alonso hayranı olmasada yukarıda alonso ile yazılanlara dürüstçe katılmayan diğer F1 fanatiklerine. Bu konuda açıklama yapmalımıyım ?
  • Herkesin sevdiği pilot farklı olabilir tabiki ama gelmiş geçmiş en iyisi diye açılmış konu. Seversiniz ya da sevmezsiniz saygı duyarım ancak fanatikliği bir kenara bırakıp objektif olmak lazım. Açık ara, tartışmasız, şüpheye yer bırakmayacak şekilde Michael Schumacher'dir. Gerçi konunun açılması bu sorunun sorulması bile başlı başına saçmalık. Üstüne bir de farklı cevaplar verilmiş. Şaşırdım açıkcası...
    Ayrton Senna'ya sevgim ve saygım sonsuz Formula 1 denince akla ilk gelen isimlerden fakat trajik bir şekilde vefat ettiği için bu kadar efsaneleşti. Tarihteki en iyi 3-4 pilottan birisi olmasına rağmen 1.lik için Schumacher'in yanına bile yaklaşamaz.
  • Bence en iyilerden 4 pilot vardır:

Schumacher
    Senna
    Hakkinen
    Gilles Villeneuve

En iyisi kim diye sorarsanız Schumacher derim.

Bir de şu anda gridin en iyi, komplike pilotu Alonso var.

Her ne kadar takım arakadaşının kazası sayesinde yarış kazanıp bir de üstüne deliler gibi sevinse de, 400 mt. önündeki adama el kol sallasa da Alonso griddeki en iyi pilot.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SalutGilles -- 28 Haziran 2014; 15:10:02 >
  • Michael Schumacher veya Jim Clark
  • Jacques Villenuve en iyi diyemem ama Michael Schumacher i alt etmiş biri olarak başarılı bir pilot.

• quote:

Orijinalden alıntı: yldrmakshr

Jacques Villenuve en iyi diyemem ama Michael Schumacher i alt etmiş biri olarak başarılı bir pilot.

Babasıdır yanında hiç yetenekli değil bence.

1997'de üstün olan Williams'a rağmen şampiyonluğu son yarışa bıraktı. Jerez'de Schumacher'in soğutma sisteminde arıza çıkmasaydı şampiyon olamayacaktı. Dolayısıyla o meşhur çarpışma da olmayacaktı.

Bu arada kendisi en çok para kazanan ikinci sporcu olmak için McLaren yerine BAR'a gitmiştir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SalutGilles -- 4 Temmuz 2014; 15:39:23 >
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.