Yarbay
13 Haziran 2003
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
10 üye
Görüntülenme
Toplam: 71 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Merhaba;


Kullanmakta olduğum Golf'un 5.senesinde ön cam çatlağı sebebi ile yetkili serviste ön cam değişikliği yapıldı. Sonrasında daha önce yaşamadığım bir buğu problemi yaşamaya başladım. Yetkili servis bunun cam değişikliğindne kaynaklanmadığını söyledi. Ancak problemim hala devam ediyor.


Sorun ve çözümü hakkında görüşü olan arkadaşların görüşlerini dinlemek isterim.

Merhaba;

Pazar sabahı uyku modundaki bilgisayarımı açarken oldukça zorlandım. bilgisayarın içini temizledim, RAM'leri taktım çıkardım, bios pil'ini çıkardım. Sonrasında bilgisayar açıldı. Windows ile ilgili hatalar aldım. Gelişmş seçeneklerden onarma'yı seçtim. Ancak başarılı olamadı.
En sonunda bilgisyarı kapat ve devam et seçenekleri çıktı. ben de devam et'e bastım ve PC açıldı. Gün içerisinde kullandıktan sonra bilgisayarın başından kalktım. Akşam tekrar PC'yi açmak istediğimde önce ekranda enerji tasarrufu ifadeli bir cümle göründü. Ve PC bir daha açılmadı.

AÇılıyor gibi yapıyor, fanlar çalışıyor ancka ekrana görüntü gelmiyor, bir süre sonra kapanıyor, fanlar duruyor yine kendi kendine tekrar deniyor, falnlar yine çalışıyor ve bu şekilde loop'a bağlıyor. Sabah denediğim herşeyi tekrar denedim ama bu defa bilgisayarı açamadım. Öneriniz var mıdır acaba?
sildim
bugün 6S plus almak için bir Turkcell bayine uğradım.
4S'den beri taahhütlü iPhone satın alıyorum ve taahhüt bittikten sonra telefonumu yenililiyorum. Cihaz yenilemelerim bu yüzden hep "S" modellere denk geliyor... Neyse sözü uzatmıyayım...

Bayiye talebimi ilettim. Bayi kimliğimi aldı ve işlemleri yapmaya başladı. İşlemi yapan arkadaş, ödenmemiş açık bir faturam olduğunu söyledi. Ben de böyle birşey olmasının mümkün olamayacağını, faturamın otomatik ödeme talimatı olduğunu söyledim. Bu arada hemen Garanti Bankası uygulamasından faaturanın ödenip ödenmediğini kontrol ettim.

Fatura dün itibariyle ödenmişti. Bu bilgiyi personele ilettim. Ancak personel sistemde fatura açık kaldığı için işlem yapamayacağını söyledi. Peki deyip tam bayiden ayrılıyordum ki, POS'tan isterseniz fatura bedelini çekelim, bir sonraki ay mükerrer çekilen işlemden dolayı bugün çektiğimiz bedel size önümüzdeki ay iade olsun dediler. Peki deneyelim dedim.

Ancak POS'dan işlem denediklerinde "açık faturam" olmadığına dair bir hata mesajı aldılar.
532 Platinum'un hattına yönlendirdiler zira burada bir gariplik var siz müşteri hizmetleri ile bir görüşün dediler...

Müşteri hizmetlerini aradım...
Karşıma çıkan bayana, aslında olmayan bir borcum var... Ama sizin ekranlarınız bunun olduğunu iddia ediyor. İyi kapatın borcu ödeme yapayım dediğimde de borcunuz olmadığı için ödemenizi alamıyorum diyorsunuz, dedim.

Kontrol edeyim dedi ve sonrasında beni teyit eden bilgiyi verdi. Gerçekten böyle bir durum var ama bizim buradan yapabileceğimiz birşey yok dedi. Gün içerisinde otomatik ödemenizin sisteme aktarılmasını bekleyeceğiz, dedi.

Müşterisini kendi kifayetsiziğinden eli boş göndermek demek sanırım bu. Koskoca teknoloji firmasının (yani en azından kendisinin öyle olduğunu iddia ediyor) bu ödemeleri real time değil de hala batch ile sisteme gömüyor olması gerçekten saçmalık...
Merhaba;

Dün PC'de çalışırken, monitördeki görüntü gitti ve siyah beyaz diklemesine bir görüntü ile kilitlendi. Bilgisayarı yeniden başlatmayı denediğimde, ekrana görüntü gelmediğini gördüm. Monitörümde daha önce bir takım sorunlar çıkartıyordu, bu yüzden sanırım vadesi doldu diyerek, yenisini aldım.

Yeni monitörü monte ettim. Yeniden bilgisayrı çalıştırdım. Görüntü yine gelmiyordu, bu arada mouse ile klavyenin de ışıklarının yanmadığını ve çalışmadığını gördüm.

Forumda konu ile ilgili aramalar yaptım.

- RAM'lerle ilgili önerilenleri yaptım. (yer değiştirdim, birini çıkartıp, diğeri ile açmayı denedim vs)
- Bios pilini çıkarttım ve 10 dakika bekleyerek yeniden takıp, açmayı denedim.
- Ekran Kartının tam oturtulması gerektiğine dair birşeyler okudum. Çok ihtimal vermesem de herhangi bir açık nokta kalmasın diye, ekran kartını demonte edip, yeniden yuvasına taktım...


Sanırım denenebilecek herşeyi denedim. Belliki servis yolu göründü bize.

2 konuda desteğinizi rica edeceğim.
1.Yukarıda yapılanlar dışında bu konuda yapılabilecek başka birşey var mı?
2. İstanbul Anadolu yakasında önerebileceğiniz, güvenilir bir servis var mı?

şimdiden teşekkürler
Eskiye hiç girmeden bu durumda neler yaşanacağını bir konuşalım istedim...

Fenerbahçe'nin adil yargılama konusundaki beklentileri ile ilgili son günlerde müspet gelişmeler var. PEki bu gelişmeler neleri değiştirebilir?


1.Bu Fenerbahçe suçsuz mu demek? Hayır, Fenerbahçe'nin adil bir mahkemede adil bir hakim tarafından yeniden yargılanması anlamına geliyor. Bu yargılama sonunda beraat da edebilirler, suçlu da bulunabilirler.

2. Trabzonspor'un son günlerdeki itiraflar kapsamında başı ağrır mı? Hayır, bir önceki mahkeme onları kurtardı. Ancak yeni deliller ile yeni bir dava açılırsa Trabzonspor'un başı ağrıyabilir/ağrır.

3.UEFA konusunda bu seneye ilişkin bir gelişme olmaz. Ancak yeniden yargılanma kararı Fenerbahçe'nin İsvicre federal mahkemesindeki erteleme talebine olumlu yansıyabilir. Ancak küçük bir ihtimal.

4.Diyelim yeniden yargılamada Fenerbahçe beraat etti, bu durumda ne olur?
Başta mahkeme hakimi Mehmet ekinci, savcılar ve diğer mahkeme heyeti aleyhine davalar açılır, hak kaybı, prestij kaybı nedeniyle, görevi kötüye kullanma vs vs
UEFA'ya hak iadesi konusunda talep de bulunulur. Büyük bir ihtimal UEFA, maddi tazminat öder.
Dönemin maşaları; Mehmet Ali, Lütfi, Helvacı, Sadri, Nevzat, Zeki, Ebru, dönemin konuyla ilişkileri tüm federasyon yetkileri bla bla hakkında suç duyurusunda bulunabilir.

#dahayenibasliyor
Yakında bu haber internet sitelerine de düşer.

Fenerbahçe'nin şampiyon olması durumunda, şampiyonlar ligine direk gitme şansı olabilecek eğer bu erteleme haberi doğru çıkarsa...
Tapeler...
MAlum tapeler...
Bir iş adamı, TS başkanının kardeşi vasıtası ile TS başkanı ile telefonda görüşüyor.
Ver diyor bir futboluyu X takımı maçı sana kazansın.
TS başkanının kardeşi de, Ver diyor yaw nolacak.
TS başkanı veririz diyor... Gülüşüyorlar.

O iş adamı MAA'ın listesinde...
Sözüm ona Fenerbahçe'ye hizmet için geliyor :)

Fenerbahçemin balık hafızalı skor aşığı taraftarlarına bir hatırlatma yapayım dedim...
Doğma büyüme Göztepeliyim.
Fenerbahçeli olsam...
Başkan adayım Aziz Yıldırım olur.
Oy’umu tereddütsüz ona veririm.

Üç sebebi var.

Şike davası, müstakil bir dava değil aslında... Zamanlama itibariyle, paralel davalar zincirinin, Balyoz, Ergenekon, Odatv, askeri casusluk davalarının bir parçası... Hatta, savcıları bile ortak.

Bir...
Balyoz, Ergenekon gibi davaların hukuki değil, siyasi olduğunu düşünüyorsanız... Yani, sahte delillere, sahte tanıklara dayandığını, somut belge olmadığını düşünüyorsanız... Savunma makamının dikkate alınmadığını düşünüyorsanız... Medyanın kendini mahkeme yerine koyduğunu, henüz karar verilmeden, kararı yönlendirmek için asılsız, kasıtlı manşetler atıldığını düşünüyorsanız... Şike davası da birebir böyle oldu. Balyoz, Ergenekon gibi davalara inanmıyorsanız, şike davasına da inanmıyor olmanız gerekir.
Şike davasında da adaletli karar verilmediğini, siyasi karar verildiğini düşünüyor olmanız gerekir. Bu durumda, Aziz Yıldırım’ın sonuna kadar desteklenmesi gerekir.

İki...
Balyoz, Ergenekon gibi davaların siyasi değil, hukuki olduğunu düşünüyorsanız... Bazı oluşumların hükümeti hedef aldığını... Dışardan etkilerle hükümetin düşürülmeye çalışıldığını düşünüyorsanız... Hükümete karşı olan bazı unsurların, hükümete karşı güçbirliği yaptığını düşünüyorsanız... Şike davası da birebir böyle oldu. Hedef, Aziz Yıldırım’dı. Gelmiş geçmiş onca yönetim varken, onca kulüp varken, onca federasyon varken, sadece Aziz Yıldırım hedef alındı.
80 senelik futbol tarihimizde, şike iddiasına maruz kalan sanki bi tek Aziz Yıldırım’mış gibi bir hava estirildi. Aziz Yıldırım’a karşı bazı unsurlar, fırsat bu fırsat Aziz Yıldırım’ı devirmek için güçbirliği yaptı. Yani... Balyoz, Ergenekon gibi davalara inanıyorsanız, hükümetin arkasında durduğunuz gibi, Aziz Yıldırım’ın da arkasında durmanız gerekir. Çünkü, hükümet mağdursa, aynı gerekçelerle Aziz Yıldırım da mağdur.

Üç...
Şike davasında Yargıtay kararı belirleyici olacak ama... Fenerbahçe kongresi de “manevi Yargıtay”dır. Aziz Yıldırım’ın aleyhinde oy kullanmak, bir anlamda, şike davasındaki iddiaların teyididir. Aleyhinde oy kullanmak, Aziz Yıldırım’ın mahkumiyeti anlamına gelir. Hem Aziz Yıldırım suçlu, hem Fenerbahçe temiz diyemezsin. Aziz Yıldırım hakkında vereceğin oy, kulübünü bağlar.

Fenerbahçeli olsam...
Kişisel olarak sevip sevmememin önemi yok; bu iş bitmeden, Aziz Yıldırım’dan vazgeçmem.

Yılmaz Özdil
ARkadaşlar merhaba ;

Çok yakında Tiguan 1.4 TSI 160 PS BlueMotion Technology Tiptr. DSG almayı düşünüyorum...

Araca mutlaka ilave edilmeli dediğiniz aksesuarlar nelerdir? Gerekçeleri ile paylaşabilir misiniz? Sizden alacağım feedbackleri mutlaka değerlendireceğim.
Hakkında
Konum: İstanbul,Kadıköy
İlgi Alanları: FORMULA 1 , WEB TASARIMI , FUTBOL
Forum İmzası:
Hakkımda:
V : Because while the truncheon may be used in lieu of conversation, words will always retain their power. Words offer the means to meaning, and for those who will listen, the enunciation of truth. And the truth is, there is something terribly wrong with this country
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Özgür
Otomobil
Volkswagen
Mobil cihaz
İphone
Operatör
Turkcell
ISS
Superonline
Takım
Fenerbahçe
Steam
ozgurozcom
TV
Philips
Klima
LG
Xbox Live GamerTag
Xbox Live GamerTag
Game Center
ozguroz
Basketbol
Fenerbahçe
İşlemci
Intel
Anakart
Asus
Ekran Kartı
Asus
Formula 1
Ferrari
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 hafta önce
Son Mesaj Zamanı: 2 yıl
Mesaj Sayısı: 3.513
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 12.143
İkinci El Bölümü Mesajları: 12
Konularının görüntülenme sayısı: 13.493 (Bu ay: 430)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 356 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Spor
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.