Şimdi Ara

Siz Genclere drift nasıl yapılır öğretiyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
2
Favori
3.570
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • mahalleliye öğrettim sıra sizde . Hakan,can,kamil,burakcan,mehdi hepsi öğrendi şimdi sıra siz mübareklerde ...

Bu en temel tekniktir. Viraja giriş esnasında debriyaja basılır ,aracın hızı ayarlandıktan sonra düğmesi basılı kalacak şekilde el freni çekilir, arkadan kaymanın başlamasıyla birlikte gaz veriler ayak debriyajdan çekilir ve kaymakta olan arka kısım gaz ve kontra ile kontrol edilir.

Not: Drift sırasında ideal viraj çizgisi kaçmış ise bu teknik ile yeniden kontrol sağlanabilir.

VİTES İLE LASTİKLERİ KİLİTLEME (Shift Lock)

Viraja yaklaşırken vites küçültülür.Aracın burnu viraj içine doğru çevrilir. Debiyaj hızlıca bırakılarak arka lastiklerin kilitlenmesi sağlanır,bu şekilde aracın kuyruğu kaymaya başlar.Ardından gaz verilerek bu kayma hareketi devam ettirilir.Bu teknik el freni çekemeye benzetilebilir.
    Not:Aracın güç aktarım organlarını en az yoran tekniktir.

GÜÇ İLE (Power Over)

Virajın merkezine (apex) yaklaşıldığında dip gaz vererek aracın arkasının kayması sağlanır.Bundan sonra gaz ve direksiyon ile araç kontrol edilir.Bu teknik için güçlü çekişe sahip otomobiller gerekmektedir.

SAVURMA (FEINT)

Araç viraja girmeye yakınken önce virajın aksi tarafına doğru yönlendirilir yani kontra verilir. Daha sonra oluşan sekme etkisi ( ağırlık transferi )ile birlikte araç viraj yönüne çevrilir.Bu şekilde arkadan kaymaya başlayan araç gaz ve kontra ile kontrol edilir.

DEBRİYAJ TOKATLAMAK (Clutch Kick)

Aracın güçten düştüğü durumlarda gerekli gücü alabilmek için deviri yükseltip debriyajı bir anda bırakma suretiyle patinaj sağlamak için kullanılır.Bir drift tekniğinde çok diğer tekniklere yardımcı olacak bir kullanıcı bilgisidir.

LİMİT FREN (Braking)

Bu teknikde viraja girmeden önce dreksiyon viraj içine yönelmiş haldeyken frene basılır ve araç viraj içinde arkadan kayana kadar ayak frende kalır.Kayma hareketi başladıktan sonra gaz ve direksiyon ile araç kontrol edilir.Gereğinden fazla hızlı girilen virajlarda araç önden kayacaktır,bu yüzden viraja girerken hızı ayarlamak çok önemlidir.Önden kayma durumunda pilot araca yön verme konrolünü kaybeder ve araç viraj dışına doğru kayar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• sağol şahin abi hepsini yazmışsın bana bir şey bırakmamışsın

• Arabayı buldukta drift öğrenmesi kaldı

•  Siz Genclere drift nasıl yapılır öğretiyorum
  • sağol abi hemen şahine 30 liralık gaz alıyım hemen yapıyorum
  • Araba mi var?

• drift içi uygun lastik ve yol yoksa bu dediklerin biraz zor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bradley Cooper -- 30 Mayıs 2013; 16:48:00 >
  • Nick konu uyumu.
  • emeğe saygı +rep
  • beyler ben denedm süper oluyor sizde deneyin .

oto sanayiden yazıyorum
  • sağol mübarek insan şahine 5 liralık gaz atayım deniyecem bizim köyün dönüşte.
  • Beklenen:

Aslında:

• usta biz hergün yapıyoruz ama bir şartı yazmamışsın difransiyel kilidi olacak yani lsd
  • Debriyaj Balatasını Yaktım,Sanayiden Yazıyorum
  • otomatik viteste ne yapacağız
  • quote:

Orijinalden alıntı: -b0Ni

alıntıdır yazsana kardeş

http://direksiyondersiozel.com/index.php/2012/02/drift-arac-kaydirma-yontemleri/

DH ifşa team iş başında.
  • Copy paste yapmışsın kendin yazmış gibi hava atıyon la

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ağırlığı one ver

understeer varsa tamamdır
  • Hocam silermisin lütfen. Ehliyetsiz küçük kardeşlerimiz evden araba kaçırıp bunları yapmaya çalışabilirler. Kazada yapabilirler hem arabaları hasar alır hem kendileri. Ayrıca trafiği tehlikeye atacaklar. Başkalarının canına ve malına zarar verebilirler. Allah korusun.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.