Şimdi Ara

Sinerji Bilgisayar kullanılmamış ürünü iade kabul etmiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
143
Cevap
1
Favori
9.505
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
94 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sinerji Bilgisayar üzerinden bilgisayar topladım yaklaşık 17.000 TL'lik bir alışverişim oldu. Fakat DDR5 anakartıma DDR4 RAM aldım. Sonra hatamı fark edip tekrar kendilerinden DDR5 RAM sipariş edip DDR4 RAM ürününü yanlış aldığımı ve iade istediğimi rica ettim. Mail olarak benden ürünün görselleri istendi. Ürünün görsellerini gönderdim fakat bana ürünü açıp kullandığımı(montajını gerçekleştirdiğimi) bu yüzden iade yapamayacağım söylendi. Ürün DDR4 Anakart DDR5 ben ürünü nasıl kullanıp montaj yapayım ? Ürünün sticker'ları üzerinde-yeniden satın alınabilirliğini bozan hiç bir şey yok. Gerçekten ülke'de yaşamak-alışveriş yapmak her şey gittikçe zorlaşıyor.

Edit:Firma iadeyi incelemek adına ürünü istedi. İnceleyip geri dönecekler, haber bekliyorum.

Sinerji Bilgisayar kullanılmamış ürünü iade kabul etmiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oulcanx -- 31 Ağustos 2022; 12:56:1 >

• Iade dersen almaz. Telefonuna gorusne kaydedici yukle, konustugun herkese gorusmeyi kaydettigini soyle ama mutlaka. Cayma hakkimi kullaniyorum, alimdan cayiyorum de. Kaldirildi derse o garantisi isme baslatilan urunler icin, su an beni kasitli olarak yaniltmaya calisiyorsunuz basinizi derde sokarim de.
    O rma kitini paketi acilsa, 14 gun kullanilsa bile almka zorunda, cayma hakki gecerli o mal icin. Sadece sen iade degil cayma demelisin. Hemen fatura uzarindeki adreslerine aps ile cayma hakki dilekcesi gonder.
    https://ticaret.gov.tr/tuketici/internet-uzerinden-yapilan-tuketici-islemlerinde-yasal-haklar
    Daha once de cayma hakki ile alakali mecburi bildiriyi yazarken virgul oyunu yaparak elektronik urunler de sanki hijyenik ve bozulabilir urunler gibi cayma hakki kapsami disindaymis gibi yapiyorlardi. Haklarimin farkindayim basinizi derde sokarim dedigimde her defasinda pasa pasa mali geri aldilar. Seni haklarin konusunda yaniltip bundan cikar sgalamasinin da ayri bir suc olmasi lazim bu arada.
  • tüketici hakem heyetine şikayet et

• Tüketici hakem heyetine gidin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yasa daha çıkmadı, keyfi iade kaldırılacak ama henüz kaldırılmadı. Hakem heyetine gidin.

• Thh bir işe yaramaz 4 ay sonra sonuç çıkar.
    Ya zorlayın iade için ya da ikinci elde satın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Açılsa bile iade almak zorunda.

Ayrıca 17.000 tl lik alışveriş yapıp üstüne bu muaemele yapılıyorsa, thh ye gidip hepsini iade edin.

• Diktatör58 kullanıcısına yanıt

İşe yaramaz diye birşey yok bilmeden adamı yanlış yönlendirmeyin.

https://forum.donanimhaber.com/mesaj/yonlen/153700780

• Sinerji çok bozmuş. Eskiden güvenilir yer diye 3-5 daha pahalı demeden alırdım. İmkanınız varsa hepsini iade edin isterseniz.

• sedatistan kullanıcısına yanıt

Thh ye başvuru yapacaktık bozuk çıkan telefon için, 4 ay beklersiniz, orta yolu bulmaya bakın önce dediler.

• Vallahi hocam dişimizden tırnağımızdan ayırıp bir şeyler alıyoruz sonra bu tatlı su kurnazlarıyla uğraşıyoruz.

Amazon'da böyle bir problem yaşamadım. Adamlara servis değil iade istiyorum dedim ürünü servise bile göndertmeden iade verdiler. Bu da bana ders oldu fark ne olursa olsun Amazon'dan alacağım.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Sinerji, hmm.

• Geri gönderin sonra banka ile irtibata geçip durumu aktarın. İnternette de bu yaptıkları çakallığı herkese duyurun.

• kanka takası zorla vakit kaybetme

• Arkadaşlar öne çıkaralım ben olsam aldığım her şeyi iade gönderirdim ne rezil firmaymış.

• Alışveriş yapılmaması gerekenler listesine bir site daha eklendi.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Iade dersen almaz. Telefonuna gorusne kaydedici yukle, konustugun herkese gorusmeyi kaydettigini soyle ama mutlaka. Cayma hakkimi kullaniyorum, alimdan cayiyorum de. Kaldirildi derse o garantisi isme baslatilan urunler icin, su an beni kasitli olarak yaniltmaya calisiyorsunuz basinizi derde sokarim de.
    O rma kitini paketi acilsa, 14 gun kullanilsa bile almka zorunda, cayma hakki gecerli o mal icin. Sadece sen iade degil cayma demelisin. Hemen fatura uzarindeki adreslerine aps ile cayma hakki dilekcesi gonder.
    https://ticaret.gov.tr/tuketici/internet-uzerinden-yapilan-tuketici-islemlerinde-yasal-haklar
    Daha once de cayma hakki ile alakali mecburi bildiriyi yazarken virgul oyunu yaparak elektronik urunler de sanki hijyenik ve bozulabilir urunler gibi cayma hakki kapsami disindaymis gibi yapiyorlardi. Haklarimin farkindayim basinizi derde sokarim dedigimde her defasinda pasa pasa mali geri aldilar. Seni haklarin konusunda yaniltip bundan cikar sgalamasinin da ayri bir suc olmasi lazim bu arada.

• MrMartin kullanıcısına yanıt
    Cep telefonu, akilli saat, tablet ve bilgisayarlar icin gecerli o soyledigin. Lutfen git, metni anlayana kadar tekrar tekrar oku.

• MrMartin kullanıcısına yanıt

O yasa 1 ekimden itibaren yürürlüğe girecek birşey okuyorsunuz ama yarım yamalak.

• Bu kadar yüklü bir alışveriş yapmanız gerektiğinde müşteriye önem veren firmaları tercih etmekte fayda var. N11 deki satıcılara karşı bile böyle iade sorunu yaşamadım. Kullanıp denedim hatta ürün hatalı çıktı direk iade aldım. Siz direk firmayla muhattap olmanıza rağmen böyle ürün görsellerinden sadece iade hakkı tanınmıyorsa bu tür şirketleri kara listeye almakta fayda var.

Hiçbir sebep belirtmeden cayma hakkımı kullanmak istiyorum demeniz yeterli iade için ürünün açılmamış/jelatinleri sökülmemiş olması şartıyla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RElS -- 30 Ağustos 2022; 12:31:36 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.