Şimdi Ara

Sınava 92 Gün Kala Hukuk Kazanmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
2
Favori
777
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • (En üst satır her gün güncellenecektir genel açıklama aşağıdadır.)

çALIŞMALARIM TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR. HAFTALIK PLANLARIMA İKİ HAFTADIR UYMAKLA BERABER VAKİT DARLIĞINDAN GÜNCEL FORUMU TUTAMIYORUM

Başlangıç 14.03.2019

Haftalık PLAN - 1 -
    *21 Mart 2019 tarihine kadar TYT Matematik konularını fonskiyonlara kadar Hocalarageldik.com üzerinden hızlı bir şekilde tekrar etmek.

*Günde 1-2 saat Edebiyat Genel Tekrar yapmak. ( Bu konuda Tonguç'un hızlı edebiyat tekrar videosu var 3.5 saatlik tavsiye ederim) *Her gün 2 saat -salona gidiş dönüş ve yemek süresi dahil- hafif/orta body yapmak (vücudumu zinde tutmak için buna ihtiyacım var spora alışık bünyeniz varsa tavsiye ederim yoksa çok yorgun hissedersiniz yeterli zaman kalmadı vücudu alıştırmak için bunun yerine günde hiç değilse 1 saat yürüyüş yapmanız hem beden hem ruh sağlığı açısından çok önemli)

Aylık PLAN (Mart sonuna kadar)
    *TYT Matematik hızlıca (eksik) olunan konuların tekrar edilip konu tekrarlarının bitirilmesi, soru çözebilecek seviyeye gelinmiş olunması.
    *AYT Matematik türev integral bitirilmesi (stratejim bu şekilde üniversite okuduğumu unutmayın)
    *Random bir şekilde her gün sonu Türkçe-Coğrafya-Tarih derslerinden bir miktar soru çözüp uyumak.
    *Fen derslerine bu ay hiç bakmayacağım.
    Haydi Bismillah.

27 yaşında üniversiteyi bırakmayı kafasına koymuş bir abiniz/kardeşinizim.
    Fen lisesi mezunuyum fakat hiç bir zaman ders çalışmamış biri olarak fen lisesinin hiç bir şeye yaramadığını yıllar yılı yaşayarak öğrenmiş birisiyim. Çalışmazsan hiç bir şey olmuyor.
    Bir takım maddi sıkıntılar, ailesel, psikolojik, duygusal problemler vs vs derken bugün hala Ege üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümü ile cebelleşmekteyim. (ayrı bir parantez açmak istedim geleceğin mesleği diye bizi kandırdılar 45 bin sıralama ile girdim olur da denk gelen kardeşim olursa sakın ha gıda mühendisliği yazma garsonluk yap daha çok kazandığın zamanlar olur saygınlık zaten sıfır)
    Dibine kadar mutsuzum. En basitinden en sevdiğim dersler tarih,coğrafya,edebiyat ve matematik iken fen lisesi okuyarak yaptım hatayı tabi çocukken nereden bileceğiz kim yönlendirecek seni taşrada.
    Her neyse tek hayalim olan Dokuz Eylül Hukuk Fakültesi'ni kazanmak için 92 gün kala çalışmalara başlıyorum.

Edebiyat dersi ile alakalı herhangi bir sıkıntım yok geçen sene sınava girdim Edebiya-coğrafya 6 yanlış yaptım ama malum soru tarzları çok değişmiş Matematik patladı 85 bin sıralamada kaldım.
    Bu sene mutsuzluğum iyice tavan yaptı ve ikinci dönem itibariyle okulu bırakma kararı aldım kesin olarak biraz kafamı toparladım ve bugün şu an çalışmaya başlıyorum. Hedefim günde 6-7 saat civarı verimli çalışarak başarmak.
    Kendime bir program çıkardım dileyen olursa atarım.
    Siz sevgili kardeşlerimin tavsiyeleri ve görüşlerine her zaman açığım benim durumumda olan, bir türlü çalışmaya başlamayanlarla da burada birbirimizi gaza getirip el ele başaralım istiyorum.
    Başlığı her gün güncelleyip neler yaptığımı paylaşacağım, umarım sonunda hedeflerimize ulaşabiliriz.

peşin notlar : olmaz demeyin ben gıda mühendisliğine gelirken ygs sıralamam 16bindi son üç ay çalışmayı bıraktığım için patlamışken son 3 ay canla başla çalışarak 120 binden tıp kazanan arkadaşlarım oldu.

*27 yaşına gelmişsin iş bitmiş diyecekler moralimi bozamazsınız bunları düşüne düşüne 27 yaşına geldik zaten :)

Kullanacağım kaynaklar,
    hocalarageldik.com
    çözüm yayınları hocalara geldik tyt/ayt matematik ve geometri kitapları
    üç dört beş tyt ayt matematik geometri
    karekök tyt ayt matematik geometri
    acil yayınları tyt/ayt matematik geometri

Dil Bilgisi için Onur Soğuk özel ders formatlı kısa kitap (gayet yeterli sınav için)

Edebiyat için ise palme edebiyat konu anlatımı kitaptan tekrar yapıp bulduğum denemeleri çözeceğim
    Tarih coğrafya Türkçe problemim yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fiyaka1903 -- 31 Mart 2019; 3:40:28 >

• Ben kazanabilecegini düşünüyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • neinname kullanıcısına yanıt
    Konuyu açma amacım motivasyonumu yüksek tutmak ve hiç bir şey için geç olmadığını gösterebilmek eğer başarabilirsem. Bakalım programa uyar çalışırsam kazanamasam da içim rahat olur, teşekkürler :)
  • Başarılar 😊 azminiz ilham verici.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.