Şimdi Ara

Şınav, Mekik ve Barfiks Programları (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (2 Mobil) - 3 Masaüstü2 Mobil
5 sn
2.044
Cevap
709
Favori
915.377
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
67 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: fenerista

Şınav için kondisyonunuzu artırmalısınız. 40-50 den sonra nedense yükselmiyor sadece şınavla. Siz de durum nasıl bilmiyorum. Koşup, basetbol oynamaya çalışacağım zaten ihtiyacım var bunlara. Bakalım ne olacak. Bir de barfiks çekebilecek bir yer bulsam buralarda özledim çekmeyi :

30 milyona satılıor,,
    kapı arasına sıkıştırıosun,,

ben de vaardı,baya ii oluordu,canım sıkıldıkça..
  • quote:

Orijinalden alıntı: mahmut716

quote:

Orijinalden alıntı: fenerista

Şınav için kondisyonunuzu artırmalısınız. 40-50 den sonra nedense yükselmiyor sadece şınavla. Siz de durum nasıl bilmiyorum. Koşup, basetbol oynamaya çalışacağım zaten ihtiyacım var bunlara. Bakalım ne olacak. Bir de barfiks çekebilecek bir yer bulsam buralarda özledim çekmeyi :

30 milyona satılıor,,
    kapı arasına sıkıştırıosun,,

ben de vaardı,baya ii oluordu,canım sıkıldıkça..

ben 20 ye almıştım ama kolları fazla açamıyorsun kapı dar

• ben ikinci haftadayım yarın cuma ikinci haftayı bitircem
    2.seviyeden başladım aslında benim 3.haftadan zorundan başlamam lazım ama gözüme zor geldi 2.kuvvet 1.haftadan başladım bence 5.sette nekadar çekebilirsek onu çekecez yani bir keredaha kalkama çalışcaz ama yere yapışana kadar asılıyorum ben.
    IISONII evet ağırlaştı ben zorlanıyoru ben bir yatışta 20 yi rahat geçerim ama kaç çekerim bilmiyorum tam 25 olur belkide geçer devam edelim bir brimizi motve edelim
  • ilk başta 7 şınav çektim şimdi 3 haftaya başlıcam 21 şınav oldu
  • quote:

Orijinalden alıntı: liero

bugün başladım programa. 19 şınav. 6 hafta sonra görüşürüz

2. hafta bitti. 25 şınava yükseldim. ama 2. haftada biraz zorlayıcı oldu.
  • 25-30 arası çekiyorum askerde 45e kadar çıkarmıştık hamlamışız bende başlarım bu akşam
  • quote:

Orijinalden alıntı: smyo

ben ikinci haftadayım yarın cuma ikinci haftayı bitircem
    2.seviyeden başladım aslında benim 3.haftadan zorundan başlamam lazım ama gözüme zor geldi 2.kuvvet 1.haftadan başladım bence 5.sette nekadar çekebilirsek onu çekecez yani bir keredaha kalkama çalışcaz ama yere yapışana kadar asılıyorum ben.
    IISONII evet ağırlaştı ben zorlanıyoru ben bir yatışta 20 yi rahat geçerim ama kaç çekerim bilmiyorum tam 25 olur belkide geçer devam edelim bir brimizi motve edelim

ben 2. haftayı tekrar ediyorum.zorlanmadan yapana kadar 3. haftaya geçmiycem.işe yaradığını farkediyorum ama 6 haftada olcak iş değil
  • Arkadaşlar şunu farkettim ki ara verince bütün çalışmanız da heba oluyor, kaç şınava çıkarmış olursanız olun, sahiden günlük, veya program dahilinde 2 günde bir çalışmak lazım mutlaka. Bu da bize sporun sürekli yapılması gerektiğini bir kez daha göstermiş oldu.
  • Bunun barfiks için olanı var mı?
    Şu an 10 barfiks çekebiliyorum.
  • metalok

Barfiks için bu şekilde bir program yok bildiğim kadarıyla, ancak başlangıç için 10 barfiks gayet iyi. Programın özü zaten haftanın üç günü çalışmak, ve her çalışma gününde setlerdeki hareket miktarını birer ikişer artırmak. Siz de kendi performansınıza göre bu şekilde bir program ayarlayabilirsiniz yukarıdakine benzer.

Mesela 10 barfiks çekebilen birisi için program şöyle olabilir:

1. hafta Pazartesi
    1. Set: 5 barfiks
    2. Set: 6 barfiks
    3. Set: 5 barfiks
    4. Set: 5 barfiks
    5. Set: max ( en az 6 )

1. Hafta Çarşamba
    1. Set: 6 barfiks
    2. Set: 7 barfiks
    3. Set: 5 barfiks
    4. Set: 6 barfiks
    5. Set: max ( en az 7 )

1. Hafta Cuma
    1. Set: 7 barfiks
    2. Set: 8 barfiks
    3. Set: 7 barfiks
    4. Set: 7 barfiks
    5. Set: max ( en az 8 )

Sonraki haftalarda 1'er veya 2'şer artırabilirsiniz hareket sayısını, hatta set sayısını da. Bu şekilde düzenli bir artış, performansı da uzun vadede artıracaktır.

• 116 şınava kadar çıktım.İnsanın inanası gelmiyor.Ama kollar yay gibi oluyor.Bana göre herkes yapabilir.
  • ben saldım ya
    baştan başlamalı
  • evet 6 haftada yüz şınava kendi adıma konuşuyorum ulaşılmaz
    programda hangi seviyede oldumuzu veya bir kerede kaç nizami şınav çektiğimizi yazalım bir birbirimizden kendi ölçülerimizde gerimiyiz ilerimiyiz öğreniriz
    hepimiz boyumuz kaç santim ve kilomuzu yazalım

boy:179 kilo 92 şuanda birkerede tam 20 şınav çekebiliyorum
    en son yaptığım 5 set 17+10+7+6+6 ( önümüzdeki pazartesi programa geri dönüyorum program ağır gelince bu haftam boş gelmesin diye kendim 5set yapıyorum programa nerden başlıcama bakmadım henüz)
    hepimiz değerlerimizi doğru girelim abartmayalım kendimizi mukayese etme imkanımız olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: metalok

Bunun barfiks için olanı var mı?
    Şu an 10 barfiks çekebiliyorum.

http://twentypullups.com/
  • Acaba neden her hafta 3 gün sürüyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: smyo

evet 6 haftada yüz şınava kendi adıma konuşuyorum ulaşılmaz
    programda hangi seviyede oldumuzu veya bir kerede kaç nizami şınav çektiğimizi yazalım bir birbirimizden kendi ölçülerimizde gerimiyiz ilerimiyiz öğreniriz
    hepimiz boyumuz kaç santim ve kilomuzu yazalım

boy:179 kilo 92 şuanda birkerede tam 20 şınav çekebiliyorum
    en son yaptığım 5 set 17+10+7+6+6 ( önümüzdeki pazartesi programa geri dönüyorum program ağır gelince bu haftam boş gelmesin diye kendim 5set yapıyorum programa nerden başlıcama bakmadım henüz)
    hepimiz değerlerimizi doğru girelim abartmayalım kendimizi mukayese etme imkanımız olur

Kilo 92 yken neyapıyorsun öyle ? önce kilonu 75 seviyesine indir.
  • evet 80 e indirmeye çalışıcam herkesin vücut yapısı farklı şuan ben 92 kiloyum ama 92 gibi durmuyorum ama hafif kilolu gözüküyorum.kardiyo yapıcam havalar soğuk bir ay gibi kardiyo yapsam sanırım gider fazlalıklar
  • fenerista neyi sormak istedin tam anlamadım?
  • nedir bu kilo takıntısı anlamadımki adamı görmeden ölçmeden biçmeden 75 e in düz mantık böyle bi şey olmaz olamaz
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.