Şimdi Ara

Şimdiye kadar çıkmış olan Assassin's Creed 'ler ve oynanış sırası nasıl?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
31.220
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Şimdiye kadar çıkmış olan Assassin's Creed 'ler çıkış tarihlerine göre nasıl oynanmalı?

Şimdiye kadar çıkmış olan Assassin's Creed 'ler ve oynanış sırası nasıl?

Wikipedia'dan gördüğüm kadarıyla 10 oyun var, doğru mudur? Ama sanıyorum ki bazı oyunlar bir öncekinin expansion pack'i gibi bir şey sanırım. Örneğin "Assassin's Creed II" ve "II: Discovery" gibi.

Yani "II: Discovery" yi oynayabilmemiz için "Assassin's Creed II" ye mi sahip olmamız gerekiyor? Ayrıca, ayrı bir oyun mu yoksa expansion pack mi emin olmadığım bu oyunlar, hikayeye kaldığı yerden devam mı ediyor? Yoksa "II: Discovery" ye sahip olduğumuzda "Assassin's Creed II" nin başladığı yerden başlayıp, farklı özellikler ya da farklı seçeneklerle aynı hikaye bir yere kadar tekrar mı işleniyor? (Örneğin, Diablo II: Lord of Destruction paketine sahip olduğumuzda, expansion pack öncesi Diablo II oynamamıza gerek yok; çünkü Act IV'e kadar aynı hikaye tekrar işleniyor, fakat LoD eklentisi ile Act IV sonrasında Act V geliyor, gibi.)

Bunun yanında hangi Assassin's Creed oyunlarının Co-op ilerlemeli oynanabildiğini de söylerseniz sevinirim.

Teşekkür ederim.

• - 2007 | Assassin's Creed
    - 2009 | Assassin's Creed II
    - 2010 | Assassin's Creed: Brotherhood
    - 2011 | Assassin's Creed: Revelations
    - 2012 | Assassin's Creed III
    - 2013 | Assassin's Creed IV: Black Flag
    Discovery, Liberation gibi oyunlar; PlayStation Vita, Nintendo gibi farklı konsollarda da oyunu çıkardık demek için yapılmış, ana hikayeyle alakası olmayan oyunlardır. Yukarıda yazdığım sıralama ve oyunlar dışında, hikayeye etki edecek bir DLC ya da ek paket olmadığı gibi, Multiplayer seçeneği Brotherhood'la birlikte eklenmiş olsa da, ana hikayede Co-op seçeneği maalesef henüz hiçbir oyunda yok.

@Haplo
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • Assasin's Creed = Altair = Galiba Osmanlı'da geçiyordu. Yada Arap bir ülkede olabilir.
    Assasin's Creed II = Ezio Auditore Da Frienze =İtalya'da geçiyor. Hikaye birazcık daha değişiyor. Ama amaç aynı. En sevdiğim seri buydu. Bunun dışındakilerin hiçbiri aynı tadı veremedi.
    Assasin's Creed Brotherhood = Ezio Auditore Da Firenze = İtalya'da geçiyor Kardeşlik adı altında asas birliği kurmaya ve o küreyi aramaya devam ediyor.
    Assasin's Creed Revelations = Ezio Auditore Da Firenze = Osmanlı'da geçiyor. Galiba Kanuni zamanlarında geçiyordu. Daha böyle 1500 küsürlü yıllarda olması lazım. Altair'in keşiflerinin Osmanlı'da olması nedeniyle Osmanlıya geliyordu galiba.
    Assasin's Creed III = Connor = Amerika'nın bağımsızlık savaşı dönemleriydi diye hatırlıyorum. George Washington zamanlarında geçiyordu.
    Assasin's Creed IV Black Flag = Oynamadığım için bir bilgi veremeyeceğim

Amaçlarını küçük bir özetle yazmaya çalıştım ama yanlışlıklar olabilir. Uzun zamandır oynamadığım için tam aklımda değil.

• cikis sirasina gore oynayabilirsin fakat ac4 u direk oynasan yani en son cikani sıkıntı olmaz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bilgilendirme için teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TraVeLL

cikis sirasina gore oynayabilirsin fakat ac4 u direk oynasan yani en son cikani sıkıntı olmaz

Hocam Black Flag 4. oyun , black flagtan sonra çıkan syndicate sonra rogue mi?
    Ve neden 4ten başlayınca bir şey olmaz dediniz merak ettim açıkçası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Worcestershire -- 28 Şubat 2016; 17:49:37 >
  • Seriye başlamak istiyorum birinci oyun haricindekileri steamde buldum.Birinci oyun steam'de yok mu varsa link atabilir misiniz.

• Vallaha bro bende bi AC yapayım dedim o kadar çok oyunu varki vakit yetmez cıvıtmış bir seri gibi birtek black flag dlc leri ile aldım sadece onu oynayacam , sen bütün seriyi oynamak istiyorsan bile bazı oyunları es geç efsane denilen oyunlarını oyna...

• HKnatas kullanıcısına yanıt
    Steam'de mevcut Assassin's Creed diye arat 2008 çıkışlı olan oyun ilki figuranın tek başına durduğu. Mobil olduğum için link atamıyorum ben de böyle anlatayım dedim.

• Assassin's Creed - 2007
    Assassin's Creed II - 2009
    Assassin's Creed: Brotherhood - 2010
    Assassin's Creed: Revelations - 2011
    Assassin's Creed III - 2012
    Assassin's Creed IV: Black Flag - 2013
    Assassin's Creed Rogue - 2014
    Assassin's Creed Unity - 2014
    Assassin's Creed Syndicate - 2015
  • quote:

Orijinalden alıntı: Storm Raider

Vallaha bro bende bi AC yapayım dedim o kadar çok oyunu varki vakit yetmez cıvıtmış bir seri gibi birtek black flag dlc leri ile aldım sadece onu oynayacam , sen bütün seriyi oynamak istiyorsan bile bazı oyunları es geç efsane denilen oyunlarını oyna...

Hikayenin kopuk olmasini istemiyorum , o yüzden bitirdikce steam'den siradakini alicam.

• Steam'de Assassin's Creed : Director's Cut Edition. diye geciyor 2008 çıkışlı. Internetten arastirdim da bu ilk oyunun PC icin grafik iyilestirmeli olaniymis , ilk oyun bu degil mi? 20.00 TL olan.

• HKnatas kullanıcısına yanıt
    Doğrudur, ilk oyun o HKnatas.
  • Chronicles çıktı sanırım bir de.
  • Ooo, konu hortlamış benim.

Ben hala oynayamadım, hatta tüm AC serisinden vazgeçmiş bile olabilirim. Kahrolsun Ubisoft eski oyunları bile çok pahalıya satıyor. Her sene de klozete çıkarır gibi oyun çıkarıyor; hangi birine yetişeceksin. İndirimler konusunda ise pek bir cimri.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Haplo

Ooo, konu hortlamış benim.

Ben hala oynayamadım, hatta tüm AC serisinden vazgeçmiş bile olabilirim. Kahrolsun Ubisoft eski oyunları bile çok pahalıya satıyor. Her sene de klozete çıkarır gibi oyun çıkarıyor; hangi birine yetişeceksin. İndirimler konusunda ise pek bir cimri.
    Alıp başladın mı usta Bende başlayacağım da ilk oyunun Türkçe yaması yokmuş. Youtube de Türkçe çekmiş bir arkadaş ilk oyunu izleyip sonra 2. oyunu oynamaya başlayacağım

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.