Şimdi Ara

Sim Racing Ekipmanları [ANA KONU] (220. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
9.156
Cevap
239
Favori
472.605
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
33 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 218219220221222
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: smurats

arkadaşlar fanatec setim geldi.
    dün kurulumu yaptım ama tatsız bir olay yaşadım.

vites çalışmıyor bütün bağlantıları yaptım ama pcye bağladığımda vitesi algılamıyor.

yabancı sitelere de baktım bir kaçı içini açıp kabloları kontrol edin diyor, o zaman da garanti dışı kalıyormuş nerden anlayacaklarsa artık.

Belki bilen olur bir yazayım dedim.

Aldığınız ürünler nedir tam olarak ?
    Base var mı ?
    Base varsa ona takıp mı denediniz yoksa usb adaptör ile pc ye bağlayıp mı denediniz ?
  • Yardimci olmak isteyen arkadaslara tesekkur ederim.

Fanatec ile gorustum vitesi sok kablolari kontrol et dediler bende bi guzel parcaladim aleti sokup taktim tekrar sonra calisti. Vitesin telefon girisi olan yeri sallaniyor bazen temassizlik orda sanirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • smurats kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun muratcım güle güle güzel günlerde keyifle kullan

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Thrustmaster yeni ürünü THRUSTMASTER’S TSS HANDBRAKE SPARCO MOD u duyordu . Hem el freni hem de sequential video olarak kullanılabilecek olan bu ürün sparco nun aksesuarları ile uyumlu. 240 sterlin gibi bir fiyatı olacak ürün Türkiye 1500 civarında bir fiyat ile satışa sunulması bekleniyor.

Sim Racing Ekipmanları [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MtkP HuSnU -- 27 Ocak 2018; 15:4:9 >

• cabriyo kullanıcısına yanıt
    Bende Türkiyede uygulanan fahiş fiyat politikasından dolayı yurtdışından aldım direksiyon setimi, zaten sürekli kullandığım birşey değil. Buradaki satıcıların satış sayısı az ve belli bir kitleye (zengin) hitap ettiklerini düşünüyorlar sanırım..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Herkese merhabalar, 209'dan bu yana okudum ve iştahım iyice kabardı. (3. kez sil-baştan yazıyorum ama bu kısmı aynı bıraktım)

Sanırım sorduğum soruları kendim bilmem kaçıncı kez düşünerek sonunda yazmaktan pas geçiyorum.

-Gamestandpro ile WSP aynı olmamasına rağmen resmen kopya gibi yapılmış. Normal kısmı WSP almayı düşünüyorum zira yorumlar gayet olumlu. DFGT kullanıyorum ve zaten yakın vadede bir değişiklik olmayacak (g29 ile ilgili olumsuz kısımları görünce daha da uzaklaştım olaydan ve DD ile ilgili durum da meraklandırdı) Neyse efenim ben GSP'den ek kısmı alsam shifter için sizce sıkıntı çıkarır mı? Aslında ona dair isteğim uçuş simulasyonları için ek kısım oluşturmak ama belki DFGT ile zevkli olur derseniz TH8A da gözüme güzel gözüktü. Tabii yarış konusunda kullanmak için değil de daha çok ETS-ATS gibi oyunlarda kullanmak için TH8A cezbetti.

-Bir de WSP sitesinde Logitech ve Thrustmasters için farklı ürünler var uyumlu olarak ama gördüğüm direksiyon kısmının açısı oldu sadece. Kaçırdığım ayrıntı nedir (bir de sabitleme mandalının yeri farklıydı)

-Son olarak ileride bu gelişmiş DD olan cihazlar bu standlarda ağırlık bakımından ne etki gösterir. Yani sıkıntı olur ve firma v3 mü hazırlar sizce yoksa görünümleri kallavi olup ağırlık konusunda üzmeyecekler midir?

edit: Bu arada amacım daha çok oyun ağırlıklı yaklaşmak. Şu dönem için bu şekilde. İleride tabii ki değişebilir. Hatta öncelikli olarak direksiyonumu derli toplu tutup hızlı kurulum yapayım ve her seferinde bir şeyler ile uğraşmayayım diyorum. O nedenle işin WSP-GSP alma kısmı zaten ağır basıyor.
    Bir de arada bir yerlerde GT Omega gördüm ki o da ilgimi çekti. Sağlamlık açısından daha iyi gözüme gelse de ilk bakışta, fonksiyonellik açısından düşündürtüyor ve TR alımı nasıl olur kestiremiyorum. Amazon'dan almada sıkıntım normalde yok ama kargosu ve bulunabilitesi açısından sürüncemedeyim. Bir de garanti olayı da düşündürüyor.

GT Omega için bir edit daha: Amazon.de üzerinden baktığımda sipariş kargo ücretsiz gelebiliyor ve 113 Euro gibi bir fiyat efsanevi geldi bana. Direkt çevirtirsem de yine 564 lira gibi bir şey oluyor ki güzel aslında. Sizce daha iyi bir seçim olur mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi St Batuhan -- 29 Ocak 2018; 16:10:43 >

• Yeni ürünüm;
    Aylardır Thrustmaster T500 base'e bağlı bir şekilde test ediyorum. Herhangi bir sıkıntı yok. Kullanmaya başladığım andan itibaren bir daha stok simide geri dönemedim.

https://forum.donanimhaber.com/thrustmaster-direksiyon-setleri-icin-el-yapimi-direksiyon-simidi-buttonplate-ve-shifter--131145595#131145595

Sim Racing Ekipmanları [ANA KONU]Sim Racing Ekipmanları [ANA KONU]

• erolkoroglu kullanıcısına yanıt
    Switchli button plate ve paddle shifterların muadillerinden çok daha başarılı olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.
    Özellikle donanım da fonksiyon arayan benim gibi kullanıcıların çok beğeneceğini tahmin ediyorum.
    Ellere sağlık.
  • St Batuhan kullanıcısına yanıt
    Amazon.de'den bakıyorum bende g27 için stand, 2 senedir stand olmadığı için çoğunlukla kutusunda yatırdım ürünü, şimdi almaya karar verdim:). GT-Omega amazon.de tarafından değil satıcının kendisi tarafından gönderiliyor. Lakin gümrük vergisini hesaplamıyor. Gümrüğe gelirse ne olur bilemiyorum. 69DB-wheel stand evo var onu almaya niyetlendim, 149euro. Kullananı az, bi kaç farklı sitede buldum yorum işte kaliteli falan standart şeyler yazmışlar. Yada next level racing lite olanı düşünüyorum 159euro. Wheel stand pro t300-tx diye modeli var g27 ilede uyumlu diyor 159euro.
    Normal wheel stand pro ise 210euro civarı aynı şekilde next level racing'in prosuda o fiyatta. Polonyadan ithal denilen 350tlye satılan wheel stand pro ise türk yapımı game stand pro'nun ta kendisi. Ama kullanımda nasıldır incelemek lazım. Açıkçası o ürünlere 150-200euro bize göre fazla, 700-900tl edecek ürünler değiller. Game stand pro 350tl fiyatı düşünülünce iş görür diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cannonturko -- 1 Şubat 2018; 17:32:18 >

• quote:

Orijinalden alıntı: cannonturko

Amazon.de'den bakıyorum bende g27 için stand, 2 senedir stand olmadığı için çoğunlukla kutusunda yatırdım ürünü, şimdi almaya karar verdim:). GT-Omega amazon.de tarafından değil satıcının kendisi tarafından gönderiliyor. Lakin gümrük vergisini hesaplamıyor. Gümrüğe gelirse ne olur bilemiyorum. 69DB-wheel stand evo var onu almaya niyetlendim, 149euro. Kullananı az, bi kaç farklı sitede buldum yorum işte kaliteli falan standart şeyler yazmışlar. Yada next level racing lite olanı düşünüyorum 159euro. Wheel stand pro t300-tx diye modeli var g27 ilede uyumlu diyor 159euro.
    Normal wheel stand pro ise 210euro civarı aynı şekilde next level racing'in prosuda o fiyatta. Polonyadan ithal denilen 350tlye satılan wheel stand pro ise türk yapımı game stand pro'nun ta kendisi. Ama kullanımda nasıldır incelemek lazım. Açıkçası o ürünlere 150-200euro bize göre fazla, 700-900tl edecek ürünler değiller. Game stand pro 350tl fiyatı düşünülünce iş görür diye düşünüyorum.

Satıcı kısmına dikkat etmemişim okuduktan sonra baktım evet Amazon demiyor. Altında Amazon tarafından satılan diye başlayan ifade ile atladım sanırım. Güzel bir ürün toplu hali falan da. Çift taraflı desteği olması yine daha sağlam bir his veriyor insana.

GSP konusunda da ben de emin olamıyorum yoksa fazlasıyla benzer ve uygun fiyatlı olması ilgi çekici bir durum. Yine de bu uygun fiyat tersine etkiyle acaba dedirtiyor. Alıp denemiş olan biri varsa ya da üstadlardan biri keşke buraya bir yorum yazsa buna dair.

• quote:

Orijinalden alıntı: St Batuhan

quote:

Orijinalden alıntı: cannonturko

Satıcı kısmına dikkat etmemişim okuduktan sonra baktım evet Amazon demiyor. Altında Amazon tarafından satılan diye başlayan ifade ile atladım sanırım. Güzel bir ürün toplu hali falan da. Çift taraflı desteği olması yine daha sağlam bir his veriyor insana.

GSP konusunda da ben de emin olamıyorum yoksa fazlasıyla benzer ve uygun fiyatlı olması ilgi çekici bir durum. Yine de bu uygun fiyat tersine etkiyle acaba dedirtiyor. Alıp denemiş olan biri varsa ya da üstadlardan biri keşke buraya bir yorum yazsa buna dair.

• quote:

Orijinalden alıntı: erolkoroglu

Yeni ürünüm;
    Aylardır Thrustmaster T500 base'e bağlı bir şekilde test ediyorum. Herhangi bir sıkıntı yok. Kullanmaya başladığım andan itibaren bir daha stok simide geri dönemedim.

https://forum.donanimhaber.com/thrustmaster-direksiyon-setleri-icin-el-yapimi-direksiyon-simidi-buttonplate-ve-shifter--131145595#131145595

Button plate i edinmiş biri ve ayrıca bu işi en iyi yapanlardan ascher racing in ürününe de sahip biri olarak söyleyebilirim ki ürün mükemmel.

Öncellikle kullanılan butonların hissiyatı çok iyi . Aynı şekilde konumları da güzel ayarlanmış. Yine paddle shifter hissiyatı olarak , en iyi muadillerinden hiçbir farkı yok . Ürünü herkese tavsiye ederim. Bu fiyata bu kaliteyi TR de zaten bulamazsınız da bahsettiğim ascher racing in ürününün fiyatını koyuyorum. Oradan karşılaştırırsınız. Ellerine sağlık abi

https://www.ascher-racing.com/shop/c26l-sparco-p300-q1r/

Sim dünyası ile alakalı mükemmel bir paylaşım. Yine Yiğit Tezcan dan.Videonun Devamı gelecek

https://www.youtube.com/watch?v=WVFd17q3usQ

• Arkadaşlar thrustmaster t300 gt 3 pedallı setimi satiyorum 2 ay olmaadı
    Toplam on saat kullanmadım ortombodan alınma 3 pedaslli
    Garantili faturalı full orjinal sıfır gibi kutulu ambalajında

1600 tl
    Linki altta

https://forum.donanimhaber.com/thrustmaster-t300-direksiyon-3-pedalli-1-5-aylik-sifir-gibi-garantili-ortombodan-alinma--131220721

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kafkaslı57 -- 5 Şubat 2018; 14:47:58 >
  • Arkadaşlar Thrustmaster t300 ferrari alacantara versiyonunda bütün tuşlar varmı yani şu eksik bu eksik diye düşünen oldumu ben ps tuşu yok diye biliyorum ama sorun oluyormu bide t500rs neden hala daha pahalı t300 serisi daha yeni teknoloji değilmi farkı nedir tam olarak????

• quote:

Orijinalden alıntı: erolkoroglu

Yeni ürünüm;

Elinize sağlık Erol Bey, gerçekten müthiş görünüyor. Atakan Bey 'in ön incelemesinde dikkatimi çeken en önemli özelliği hafifliği oldu.

Acaba aynı veya benzer özelliklere sahip (özellikle hafif olması önemli), Thrustmaster Rally Sparco versiyon direksiyon gibi tam yuvarlak bir add-on wheel yapmayı planlıyor musunuz? Çünkü tam yuvarlak bir add-on wheel daha fonksiyonel (rally sevenler içinde) olabilir diye düşünüyorum.

Teşekkürler, iyi çalışmalar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr.Gonzo -- 6 Şubat 2018; 19:10:52 >

• Ps tuşu olmadan olurmu hiç var tabiki ana düğmenin orada üstüne bastınmı
    Ps tuşu vazifesi görüyor

• Kafkaslı57 kullanıcısına yanıt
    hocam wash yazan tuşun yanında siyah bir tuş var omu acaba yoksa direksiyonun arkasındamı oluyor?? yada neyse işte neredeyse nerde sonuç olarak var yani... öyleyse süper yani bütün aklımdaki sorular kalktı yalnızca fiyat kaldı.... Acaba amazon mu daha iyidir fiyat konusunda yoksa nanokatolog mu....

• Hayır main yazan düğmede bastırıyorsun

• Dr.Gonzo kullanıcısına yanıt
    İstediğiniz modelin resmine ve ölçüsüne göre butik çalışma yapabilirim. Ergonomisi yine benim yaptığım simitin ergonomisinde olacak.

Hafiflik konusunda şunu söylemek isterim; Standart baseler için gerçekten avantaj oluşturuyor. Ben T500 sistemimde çok rahat bir şekilde aldığım FFB detayı arttı diyebilirim.

Ayrıca dayanıklılık ile ilgili şu ana kadarki izlenimlerimi aktarmak isterim.

Simit %100 plastik, içeriğinde herhangi bir metal iskelet yok. (o yüzden hafif)
    Dayanıklılık ilk test ettiğim günden beri kafamda soru işareti ama 3 aydan fazla zamandır test ediyorum. iracing de Rally Cross etkinliklerinde de bol bol test ediyorum. Şu ana kadar bir sorun yok. Simit kokpite oturmak için tutamaç olarak kullanılmadığı sürece hiç bir problem yaratmadan hayatına simit olarak devam edebilecektir.
  • erolkoroglu kullanıcısına yanıt
    İnteraktif bir geliştirme ve butik bir çalışma çok güzel olur. Bu simit projesini ilerleyen zamanlarda değerlendireceğim.

Verdiğiniz bilgiler için de çok teşekkürler. İyi çalışmalar.
  • 
Sayfa: önceki 218219220221222
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.