Şimdi Ara

silinebilir (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
0
Favori
3.913
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ne insanlar var yahu. Millet nasıl kandıracağının hesabını yapar oldu. Bir evi su basınca ne oluyor parkelerin biraz şişmesinden başka ? Bu mu komşuluk yaw ???

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • hakuk kullanıcısına yanıt
    Belediyeler ilgileniyor diye biliyorum,farklı bir yerde ilgileniyor olabilir.
    Cimer üzerinden soru sorup net bilgi alınabilir.
  • TulparHAN kullanıcısına yanıt
    Binada yönetim varsa belediye ilgilenmez kat mülkiyeti kanununa bakılması gerekir

• Şimdilik Seni ilgilendiren bir durum yok, aldırma. Bina tesisatı En baştan kusurlu yapıldıysa veya bina eski ise ve boru hattı zamanla paslanip çürüdüyse ondan olduysa v.s.v.s bi ton bilinmeyen ayrıntı var konuda, kimseye gidip enayi gibi para falan verme.. Kirada oturuyorsan sorumlu ev sahibidir sen değil.. SADECE Senin anlattıklarina göre karar vermek gerekirse açıkçası para koparmaya çalışıyor, mutfak komple göçse yinede 30.000 TL etmez.. Şikayet olayını ona bırakma sen git yetkili kişilerle görüş iki tarafında mağdur olduğunu ilet gerekli olan ne ise sırasıyla olur biter.. Ama kimseye hiç bir şekilde para falan vermeyin şuan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sedat. -- 3 Nisan 2020; 19:31:8 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şu dönemde çok sıkıcı bi durum geçmiş olsun.

• İyi niyetli değilse bırak,sigorta ile sigorta avukatı ile uğraşsın.Siz de avukat tutarsınız illa ödeyecekseniz 1-1,5 sene sonra ödersiniz,faizden kazanırsınız.O da parkesiz kaldığıyla para harcadığıyla kalır,hazır üst komşusunuz arada ses de yaparsınız
    Yav deliyle uğraşmayı bırakın,bırakın onlar sizinle uğraşsın biraz gevşeyin usta,bu hayat hep bizim gibileri mi darlıcak
  • Vermek istemezsen 5 kuruş bile alamaz. En kötü adamın parkeleri eskiydi yenisini yaptırmak için kendi ıslattı dersin. Onunda ispatı yok, senin de.
  • Gene iyilikten maraz doğmuş. Sen adamın evine gitmesen para bile istemez belki. Baktı ki sen iyi davranıyorsun ben bunları yolayım demiş. Bizim alt komşuyu da basmıştı 2 kere, binanın parasından ödendi, borular tıkanmış yapacak bir şey yok kimse bilerek tıkamadığına göre, bina parasından yapılır. Patlayan borunun da senle alakası ne ki ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oğuzhaan -- 4 Nisan 2020; 0:31:2 >
  • Birde karşı tarafı dinlemek lazım ama suç sizin gibi gözüküyor siz boruda madem böyle bir sorun var ve eski diyorsunuz ilk önce böyle bir sorunun oluşabileceğini anlamanız lazımdı ki adamın istediği parada biraz abartı olmuş 5-10 bin liraya kapatılacak bir sorun

• Bugüne kadar abartmıyorum 10 kez evin çeşitli yerlerinden (Üst katlardan hatta yan daireden) su sızıntısı oldu. (Kendi evimiz).

Şanssızlığımız binaya girince ilk daireler sol-sağ şeklinde,
    Üst kat ve sonrası kapı girişleri değişiyor.
    Yani bizim üstümüzün yarısı bir daire, yarısı diğer daireye denk geliyor.
    Her ikisinden de dönem dönem su sızıntısı oldu.
    Evi boyattık, 2 ay geçmeden yine su bastı.
    Sıvalar bile döküldü, tavanın demirleri göründü/paslandı).

Oralara sıva çekilip tadilat yaptırdık, şimdi yine sıvalar şişti ve boya pul pul oldu.

2 gün önce yine bu kez farklı noktadan avizenin tam üstünden ampulden damlayacak şekilde su bastı.

Her olay yaşandığında üst kata çıkıyoruz.(üst kat kiracı).

Bazı dönemler sinirlerimize zor engel olduk ama artıl biz üst kata çıkmaktan utandık/sıkıldık, onlar da bu durumu yaşamaktan utandı/sıkıldı.

Üst kattakilerin değişmeyen tesisatı, fayans derzi falan kalmadı. Her şey değişti her şey.

İşte bir süre önce tavanın tine soyulduğunu görünce yaza tekrar boyatırız diyordum, 2 gün önce yine su bastı.
    Ya beklemeyip boyatsaydım...

Bıktık tükendik arkadaşlar. Apartmandaki komşularımız da yaşadığımız sıkıntıyı biliyor. Üst kattakiler olsun, eski yöneticiler olsun herkes iyi niyetli. Bizim üzüldüğümüzün veya ne duruma geldiğimizin farkında olup iyi davranıyorlar ama elden bir şey de gelmiyor.

Bu arada kendi masraflarımızı hep kendimiz karşıladık. İnsanlık halidir, duvar içindeki borudur kendiliğinden patlar normaldir diye düşündük ama bıktık...

Öyle bıktık ki bu son olaydan sonra taşınmaya karar verdik. Bu evi kiraya verip başka eve kiraya çıkıcaz.

Niye bu kadar anlattım. Eğer alt kattaki bu durumu sizle veya sizden önce çok sık yaşadıysa veya sizin tutumunuz ona kötü geldiyse (ki öyle olmadığını söylemişsiniz) o da sinir harbi bir şeyler söylemiş olabilir.

Belki de biz fazla enayiydik hiç üst kattan bir şey talep etmedik bilmiyorum.
    Ya da sizin komşunuz kötü niyetli krizi fırsata çevirmeye çalışıyor.

Her halükarda alt katta olup da üstten su sızdığını görmek, onu yaşamak insanı çok ama çok yıpratıyor sadece bunu unutmayın.
    Geçmiş olsun.

• TulparHAN kullanıcısına yanıt
    Güzel sallamışsın eline koluna sağlık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ReisiCabo

Birde karşı tarafı dinlemek lazım ama suç sizin gibi gözüküyor siz boruda madem böyle bir sorun var ve eski diyorsunuz ilk önce böyle bir sorunun oluşabileceğini anlamanız lazımdı ki adamın istediği parada biraz abartı olmuş 5-10 bin liraya kapatılacak bir sorun
    Hocam suç bizde değil boru eski olduğundan patlamadı öyle denk gelmiş patlamış var olan bir sıkıntıydı da biz umursamamazlıktan yapmadık gibi bir durum yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sing_a_song

Bugüne kadar abartmıyorum 10 kez evin çeşitli yerlerinden (Üst katlardan hatta yan daireden) su sızıntısı oldu. (Kendi evimiz).

Şanssızlığımız binaya girince ilk daireler sol-sağ şeklinde,
    Üst kat ve sonrası kapı girişleri değişiyor.
    Yani bizim üstümüzün yarısı bir daire, yarısı diğer daireye denk geliyor.
    Her ikisinden de dönem dönem su sızıntısı oldu.
    Evi boyattık, 2 ay geçmeden yine su bastı.
    Sıvalar bile döküldü, tavanın demirleri göründü/paslandı).

Oralara sıva çekilip tadilat yaptırdık, şimdi yine sıvalar şişti ve boya pul pul oldu.

2 gün önce yine bu kez farklı noktadan avizenin tam üstünden ampulden damlayacak şekilde su bastı.

Her olay yaşandığında üst kata çıkıyoruz.(üst kat kiracı).

Bazı dönemler sinirlerimize zor engel olduk ama artıl biz üst kata çıkmaktan utandık/sıkıldık, onlar da bu durumu yaşamaktan utandı/sıkıldı.

Üst kattakilerin değişmeyen tesisatı, fayans derzi falan kalmadı. Her şey değişti her şey.

İşte bir süre önce tavanın tine soyulduğunu görünce yaza tekrar boyatırız diyordum, 2 gün önce yine su bastı.
    Ya beklemeyip boyatsaydım...

Bıktık tükendik arkadaşlar. Apartmandaki komşularımız da yaşadığımız sıkıntıyı biliyor. Üst kattakiler olsun, eski yöneticiler olsun herkes iyi niyetli. Bizim üzüldüğümüzün veya ne duruma geldiğimizin farkında olup iyi davranıyorlar ama elden bir şey de gelmiyor.

Bu arada kendi masraflarımızı hep kendimiz karşıladık. İnsanlık halidir, duvar içindeki borudur kendiliğinden patlar normaldir diye düşündük ama bıktık...

Öyle bıktık ki bu son olaydan sonra taşınmaya karar verdik. Bu evi kiraya verip başka eve kiraya çıkıcaz.

Niye bu kadar anlattım. Eğer alt kattaki bu durumu sizle veya sizden önce çok sık yaşadıysa veya sizin tutumunuz ona kötü geldiyse (ki öyle olmadığını söylemişsiniz) o da sinir harbi bir şeyler söylemiş olabilir.

Belki de biz fazla enayiydik hiç üst kattan bir şey talep etmedik bilmiyorum.
    Ya da sizin komşunuz kötü niyetli krizi fırsata çevirmeye çalışıyor.

Her halükarda alt katta olup da üstten su sızdığını görmek, onu yaşamak insanı çok ama çok yıpratıyor sadece bunu unutmayın.
    Geçmiş olsun.
    Ben adamı biliyorum hocam sizi de anladım zaten biz zorunda olmasak bile sırf insanlık olshn diye her şeyi düzgünce yapıyoruz ama bu adam gerçekten şerefsiz çıktı ve krizi fırsata çeviriyor zaten ilk defa oluyor 20 yıldır böyle bir şey.

• quote:

Orijinalden alıntı: AN0NYM0US

Ben adamı biliyorum hocam sizi de anladım zaten biz zorunda olmasak bile sırf insanlık olshn diye her şeyi düzgünce yapıyoruz ama bu adam gerçekten şerefsiz çıktı ve krizi fırsata çeviriyor zaten ilk defa oluyor 20 yıldır böyle bir şey.

Alıntıları Göster
    Size 30.000 gibi saçma bir teklif ve üstüne sigorta mahkeme vb Muhabbeti yaptığı için bırakın ne yaparsa yapsın. Hiç bir surette o tutarlara ulaşacağını sanmıyorum. Zaten büyük ihtimalle davaya dönüşmeden uzlaşma memuru aşamasında ikinizin de görüşü alınıp uzlaşılmaya çalışılır. Hayırlısı olsun. Hiç münakaşaya girip sinirinizi keyfinizi bozmayın.

Ha belki coronadan dolayı eve kapandık falan herkesin sakin kişilerin bile psikolojisi bozuluyor, belki komşunuzun da ona benzer bir şey olmuştur.
    Şu dönemde ev içinde bile sırayla arada dalga dalga sinir harbi yaşanabiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sing_a_song -- 4 Nisan 2020; 1:35:21 >

• ev sigortalarinin hepsi dolandırıcıdır. her zaman gelip suçu komşuya atıp komşuya fahiş fatura çıkartıp giderler. böyle sahtekar bir sistem.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Siz bir kuruş vermeyin muhatap olmayın açsın davayı mahkemede hesaplaşırsınız...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TulparHAN

Belediye'ye şikayet ettiğinde boru ve tavan tamir masrafını karşılamak zorundasınız buna ek olarak ev de zarar gören eşyalar var ise hepsinide sizin karşılamanız gerekir.
    + olarak belediye tarafından ceza kesilir.

Adamın eşyası 100 bin tl bile olsa zarar verildiyse seve seve ödeyeceksiniz. Bu konularda kanunlar açıktır.
    şunu okuyan da seni baya bi adama sanır he
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.