Şimdi Ara

silinebilir

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
0
Favori
3.910
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • silinebilir merak edenler için 1.5 bine anlaştık kapandı konu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AN0NYM0US -- 4 Nisan 2020; 15:28:27 >

• Sigortası varsa uzman kişi gelir incelir sorun kimde bulur, sorunun sizde olduğunu düşünürse sigorta size dava açar masrafı karşılamanız için sizin de avukat tutmanız gerekiyor sizi savunsun ama böyle günlerde ne sigortanın ne mahkemenin uğraşacağını düşünmüyorum. Dediklerim olsa bile en yakın mahkeme 6 ay sonra olur
  • up
  • Sigortası varsa uzman kişi gelir incelir sorun kimde bulur, sorunun sizde olduğunu düşünürse sigorta size dava açar masrafı karşılamanız için sizin de avukat tutmanız gerekiyor sizi savunsun ama böyle günlerde ne sigortanın ne mahkemenin uğraşacağını düşünmüyorum. Dediklerim olsa bile en yakın mahkeme 6 ay sonra olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kara Komite -- 3 Nisan 2020; 18:13:46 >
  • Siz vermeyin, alabiliyorsa alsın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Belediye'ye şikayet ettiğinde boru ve tavan tamir masrafını karşılamak zorundasınız buna ek olarak ev de zarar gören eşyalar var ise hepsinide sizin karşılamanız gerekir.
    + olarak belediye tarafından ceza kesilir.

Adamın eşyası 100 bin tl bile olsa zarar verildiyse seve seve ödeyeceksiniz. Bu konularda kanunlar açıktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kara Komite

Sigortası varsa uzman kişi gelir incelir sorun kimde bulur, sorunun sizde olduğunu düşünürse sigorta size dava açar masrafı karşılamanız için sizin de avukat tutmanız gerekiyor sizi savunsun ama böyle günlerde ne sigortanın ne mahkemenin uğraşacağını düşünmüyorum. Dediklerim olsa bile en yakın mahkeme 6 ay sonra olur
    hocam bizde bir suç yok aslında bina tesisatı fakat bizim eve gelen boru olduğu için bizden sayılıyor. yani fırsatçıya para vermem ben git ne yapıyorsan yap benden para yok sana dersem en yapabilir? ya da benim ne tür hakkım var
  • quote:

Orijinalden alıntı: TulparHAN

Belediye'ye şikayet ettiğinde boru ve tavan tamir masrafını karşılamak zorundasınız buna ek olarak ev de zarar gören eşyalar var ise hepsinide sizin karşılamanız gerekir.
    + olarak belediye tarafından ceza kesilir.

Adamın eşyası 100 bin tl bile olsa zarar verildiyse seve seve ödeyeceksiniz. Bu konularda kanunlar açıktır.
    hocam anlamadınız galiba evde hasar yok yalandan hasar var ödeyin diyor. ayrıca bina tesisatı aslında bizde de suç yok bir anda boru patlamış bizim eve bağlı olduğundan da biz ilgileniyoruz.
  • İlk gittiğinizde video kaydı alabilirdiniz.

• Sigortadan uzman bilirkişi gelecek o inceleyecek, ama ilk gittiğinde video çekmen lazımdı.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • TulparHAN kullanıcısına yanıt
    Hangi kanunlar veya emsal bir karar varsa atmanız mümkün mü ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • AN0NYM0US A kullanıcısına yanıt
    Bina tesisatı olması önemli değil, Tesisat sizin dairenize ait ise siz suçlu olur ve bir önceki mesajımda geçerli olan maddeler uygulanır.

Belediye'ye şikayet etsin hasar tespiti zaten yapılır. Siz elden para vermeyin artık hasar ne ise ödeyip konu kapanır. Siz belediye'ye şikayet etmesini söyleyin.
  • rryzen kullanıcısına yanıt
    Pek müsait değilim hangi kanunlarda olduğunu pek hatırlamıyorum, detaylı incelemek gerekiyor.
    Bizim üst komşunun tuvaleti arızalandı damlatmaya başladı biz söyledik yapmadı belediye'ye şikayet ediyorum diyince hemen yaptırdı.

En net bilgiyi belediye verecektir.
  • Avukat değilim ya da savcı ancak bir de karşı tarafı dinlemek isterdim yani adalet dağıtmadan önce.
  • Olay anlattığınız gibi ise zararını ıspatlamadan rücu olayı olmaz. Olursa da üst mahkemeye taşırsınız.
  • Sizin yapacağınız en mantıklı iş , bir avukat bulup ona danışmak.

• quote:

Orijinalden alıntı: kazuya1978

Avukat değilim ya da savcı ancak bir de karşı tarafı dinlemek isterdim yani adalet dağıtmadan önce.
    Olay bizzat anlattığım gibi pqradan kaçmiyoruz en başta su bastı deyince koştuk hemen tamir ettirdik adamın evini falan temizledik gayet saygılı insanlarız zaten fakat bu parke yalanını atıp eve hasar vermeye çalışinca anladık ki dolandırmaya çalışıyor ama yasal yetkimiz ne bilmiyorum

• verme hocam eğer alabiliyorsa alsın agzını burnunu kırsan da zaten mahkemeye veremez şuan :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: TulparHAN

Pek müsait değilim hangi kanunlarda olduğunu pek hatırlamıyorum, detaylı incelemek gerekiyor.
    Bizim üst komşunun tuvaleti arızalandı damlatmaya başladı biz söyledik yapmadı belediye'ye şikayet ediyorum diyince hemen yaptırdı.

En net bilgiyi belediye verecektir.
    Şikayet prosedürü nasıl. Ben belediyeye yazdım biz ilgilenmiyoruz sulh mahkemesine başvurun dediler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • siz vicani bir şekilde teklif verin kabul etmezse bırakın dava açsın zaten bütün eşyaların sıfır değeri ancak 30000 eder hatta etmez büyük ihtimalle

bol bol resim video çekin zarar tespiti için
  • quote:

Orijinalden alıntı: AN0NYM0US

Olay bizzat anlattığım gibi pqradan kaçmiyoruz en başta su bastı deyince koştuk hemen tamir ettirdik adamın evini falan temizledik gayet saygılı insanlarız zaten fakat bu parke yalanını atıp eve hasar vermeye çalışinca anladık ki dolandırmaya çalışıyor ama yasal yetkimiz ne bilmiyorum

Alıntıları Göster
    Sizi ve muhatabınızı tanımıyorum. İki tarafta çok süper insanlar olabilir. Konuyu yargıya taşıyın. Yargı karar versin.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.