Şimdi Ara

silinebilir (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
96
Cevap
0
Favori
7.441
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
54 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Alvr Recoba

quote:

Orijinalden alıntı: Limonen

quote:

quote:

İki kez yedim tadı güzeldi kavurması on numara dürüm yapıp yiyince kebaptan farkı yok. Yine kasapların bı oyunu gibi geldi daha dur bu iyi günleriniz

"Yazının devamında ise etlerin imha edilmesi istendi"

Sizi gidi uyanıklar

Kasap değilim söyleyim baştan.

Sen et daha önce yedin mi ?

Arada dağlar kadar fark varda. Tadı bir kere değişik. Kokusu da var.

Tadı biraz farklı koku olarak ben hiç kötü kokuya rastlamadım belki sana öyle gelmiştir. Ben beğendim iki kez yedim hala yaşıyorum ölmedim. Çok et seven birisi değilim ama gidip kasaplara kilosu 50 lira olan ete para da vermem arada bundan alır et ihtiyacımı karşılarım. Herkes istediği yerden alır ama bu haberde özellikle ucuz ete karşı olumsuz algı yaratılmak istenmiş ve insanların tercih etmemesini istemişler.

Böyle gidersek bu ülkede hiçbirşey ucuz olmaz menfaatçiler kolayca at koşturur. En basitinden ben hayatımda hiç kuzu pirzola yemedim bu gidişle yemeden ölecem
    https://www.carrefoursa.com/tr/kuzu-pirzola-p-30055441

Adamlar menfaatçi felan değil. Devlet niye el koyamıyor ete 30 liraya sat diyemiyor ?

Ekmek fiyatında sınır koyuyor da et satışında niye koyamıyor ? Hiç düşündün mü ?

Devlette biliyor yerli etin bu fiyat aralığında olduğunu.Çünkü ülkemizde tarımda hayvancılıkta bitik. O yüzden ithal et yiyorsun.

Evet et pahalı bunun sebebide üretici de değil kasapta değil.Zaten kasap aldığını 3-4 tl koyup satan bir işletme.Kasapların et fiyatlarının pahalı olmasında alakası bile yok.Suçluyu yanlış yerlerde arıyorsunuz.

Bu arada eti yiyenlerden aldığımı tepkide aynı benim gibi. Kokusu ,tadı,yağı. farklı

O zaman suçlu kim devlet mi? Ben bu halka acımıyorum neden mi nerde kendi yararına birşey olsa hemen kusur buluyorlar ama sözde yerli olana gelince pahalı olsa iyidir diyor. Kimse size zorla alın demiyor ben beğendim beğenmeyen almasın bu kadar basit. Adamın donu yok sorsan eti beğenmiyor ee iyisini alacak parasıda yok iki ucu kazık değnek. İşin kısası kimse babamın oğlu değil bana uygun fiyata kim verirse ordan alırım beğenmezsem zaten almam.

• quote:

Orijinalden alıntı: ARES007

Orta sınıfa biyolojik savaş başlatmışlar demek :D

Dur ya neden gülüyorum. Bende orta sınıfım.

Tüm cephelerden saldırı altındayız siyasal islam bizi yok etmeye ant içmiş.
    Ölüncede cehennemde yakacaklarmış :D
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

İki kez yedim tadı güzeldi kavurması on numara dürüm yapıp yiyince kebaptan farkı yok. Yine kasapların bı oyunu gibi geldi daha dur bu iyi günleriniz

"Yazının devamında ise etlerin imha edilmesi istendi"

Sizi gidi uyanıklar

Kasap değilim söyleyim baştan.

Sen et daha önce yedin mi ?

Arada dağlar kadar fark varda. Tadı bir kere değişik. Kokusu da var.

Tadı biraz farklı koku olarak ben hiç kötü kokuya rastlamadım belki sana öyle gelmiştir. Ben beğendim iki kez yedim hala yaşıyorum ölmedim. Çok et seven birisi değilim ama gidip kasaplara kilosu 50 lira olan ete para da vermem arada bundan alır et ihtiyacımı karşılarım. Herkes istediği yerden alır ama bu haberde özellikle ucuz ete karşı olumsuz algı yaratılmak istenmiş ve insanların tercih etmemesini istemişler.

Böyle gidersek bu ülkede hiçbirşey ucuz olmaz menfaatçiler kolayca at koşturur. En basitinden ben hayatımda hiç kuzu pirzola yemedim bu gidişle yemeden ölecem
    https://www.carrefoursa.com/tr/kuzu-pirzola-p-30055441

Adamlar menfaatçi felan değil. Devlet niye el koyamıyor ete 30 liraya sat diyemiyor ?

Ekmek fiyatında sınır koyuyor da et satışında niye koyamıyor ? Hiç düşündün mü ?

Devlette biliyor yerli etin bu fiyat aralığında olduğunu.Çünkü ülkemizde tarımda hayvancılıkta bitik. O yüzden ithal et yiyorsun.

Evet et pahalı bunun sebebide üretici de değil kasapta değil.Zaten kasap aldığını 3-4 tl koyup satan bir işletme.Kasapların et fiyatlarının pahalı olmasında alakası bile yok.Suçluyu yanlış yerlerde arıyorsunuz.

Bu arada eti yiyenlerden aldığımı tepkide aynı benim gibi. Kokusu ,tadı,yağı. farklı

O zaman suçlu kim devlet mi? Ben bu halka acımıyorum neden mi nerde kendi yararına birşey olsa hemen kusur buluyorlar ama sözde yerli olana gelince pahalı olsa iyidir diyor. Kimse size zorla alın demiyor ben beğendim beğenmeyen almasın bu kadar basit. Adamın donu yok sorsan eti beğenmiyor ee iyisini alacak parasıda yok iki ucu kazık değnek. İşin kısası kimse babamın oğlu değil bana uygun fiyata kim verirse ordan alırım beğenmezsem zaten almam.

Devlet niye ülkedeki tarım ve hayvancılığı düzeltmiyor diyeceğine ithal et yiyorum ölmedim diyorsun.Sorun ithal ette değil .Kalitesiz ette . Basbas bağırıyor ben kalitesizim diye.Onuda pahalı yiyorsun.Et fiyatlarına bakabilirsin.Kaliteli et ithal edip 30 liraya satabilirsin.

Ben zaten ithal et yemiyorum niye yerli eti yemiyoruz diye sorguluyorum.

Adamların bu sorunu çözecek kapasitesi yok işte 15 yıldır durum ortada. Et kalitesiz olabilir ama ne yapalım bizde biliyoruz iyisini almayı ama bütçe meselesi. Daha önce angus falan getirdiler kimse beğenmedi. Bizim ülkemizin hayvanı hiçbir yerde yok. Şimdide ithal et yüzünden sakatat zamlandı. Böyle bir ülkede et yememiz bile mucize.

• Açgözlü kasaplar birliği bunu beğendi. Olaya siyasi bakmaya gerek yok. Yıllardır vurgun yapan hayvancılık üzerinden zenginleşen lobilerin musluğu kesildi. Et ithalatını gönülden destekliyorum.
  • ESK haberin doğru olmadığını ve o etleri imha ettiklerini açıklamış. Bu durumda hastalıklı ete para verip imha etmişiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hümiyettin

ESK haberin doğru olmadığını ve o etleri imha ettiklerini açıklamış. Bu durumda hastalıklı ete para verip imha etmişiz.

Ne imhası canım paketleyip bize itelemişlerdir. İhracattan geri dönen tarım ürünleri de pazarlarda bize satılıyor. Rusya bile ilaç kalıntısı var diyerek vatandaşına yedirmiyor bizde devlet halkı düşünmez.
  • Biz herzaman sıfır liralık et aldığımız için bizi etkilemez!

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Et sizin neyinize yol yaptık yol asfaltı kemirin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hümiyettin

ESK haberin doğru olmadığını ve o etleri imha ettiklerini açıklamış. Bu durumda hastalıklı ete para verip imha etmişiz.

Rapor Ağustos'ta , İmha iddiası 5 Ocak'ta.
    - Sence imha edildi mi ?
    - İmha edildi ise neden beklenildi , ödemesini mi kurtaramadılar (Phileas-Ankapark vs)

Olsun bize et verdiler , et fiyatları zaten cehape zamanında ulaşılamaz hale gelmişti.
    Et fiyatları düşer ama talep azalınca.
  • BÜYÜYEN TÜRKİYE DAHA NELER YİYECEK BAKALIM, DAHA BETER OLABİLİRMİYİZ BİLMİYORUM...

quote:

Açık İstihbarat
    ‏ @acikistihbarat
    10 sa.10 saat önce

Açık İstihbarat Retweetledi: TEO

Ülkesinde sıkışan kapitalist kendine yeni alan açmak için soluğu Türkiye'de alıyor.
    Tesla'dan sonra Brezilya'lılar da bizi keşfetmiş.

TEO‏ @teo_dorakis

1. Erdoğan 5 Şubat'ta;
    "Kudüs" için Vatikan'a,
    “moral ve petrol” için Venezuela’ya,
    "tavuk" için Brezilya'ya,
    “kaçak et” için Paraguay’a gidiyor.!
    16:27 - 22 Oca 2018

2. Vatikan'a,
    59 yıl sonra Cumhurbaşkanı düzeyinde yapılacak ilk ziyaretin nedeni,
    ilan edilmesi planlanan "Kutsal Kudüs"ün yönetimini almak için,
    Papa'nın desteğini istemek.!

3. ABD/İsrail,
    Mescid-i Aksa'nın da yeraldığı,
    Müslüman/Othodoks/Katolik/Musevi'lerin ortak mekanı olan Eski Kudüs'e, "Kutsal Şehir" statüsü verilerek, yönetiminin Ürdün Kralına devredilmesini planlıyor.

4. Erdoğan da,
    Filistin'den alınarak ilan edilecek "Kutsal Kudüs",
    yani Haremu'ş-Şerif'in yönetimini almak için,
    Vatikan'da Papa'dan destek isteyecek.

5. Vatikan’dan sonra,
    Putin’in himayesine aldığı,
    'seçilmiş Narko-Diktatör Maduro'nun ülkesi Venezuela’ya geçerek,
    moral destek ve petrol alacak.!

silinebilir

6. Venezuela’dan sonra Brezilya’ya geçip,
    yolsuzluk nedeniyle 15 yıl hapse mahkum edilen suç ortağı Meclisi Başkanına,
    itirafçı olup,
    kendisini ihbar etmemesi için rüşvet verdiği ortaya çıkınca,
    istifa etmeyeceğini açıklayanhttp://D.Ba şkanı Temer ile görüşecek.

silinebilir

7. Brezilya’da, çürük et satmak için rüşvet verirken yargılanıp,
    hapse atıldığı için,
    bütün dünyada tecrit edilen,
    Banvit Tavuk’un sahibi Brezilyalı BRF konusu da herhalde görüşülecek.!

silinebilir

8. Tavuk mafyası BRF,
    Brezilya DB Temer ile rüşvet ses kayıtları ve
    çürük et sahtekarlığı ortaya çıkıp,
    dünyada ambargo yeyince,
    kapağı Türkiye’ye atmıştır.

Banvit’i satın alan RÜŞVETÇİ Brezilya’lı BRF,
    Keskinoğlu’nu da alarak,
    Türk tavukçuluğunu tekeline almaya çalışmaktadır.

silinebilir

9. ABD dahil pek çok ülkede KARA LİSTE'ye alınan Brezilya’lı rüşvetçi, çürük etçi Banvit sahibi BRF'nin Türkiye'deki durumu halledildikten sonra,
    Paraguay’a geçip,
    usulsüzlük ve yolsuzluklardan dolayı yargılanıp hapse girmemek için anayasayı değiştiren Paraguay DB ile görüşecek.

silinebilir

10. Paraguay diktatörü ile görüşme sırasında,
    kuvvetli ihtimal,
    Türk hayvancılığını kökünden kazımak için,
    kaçak et sorunu çözülüp,
    resmi UCUZ ET ithali bağlantısı yapılabilir.

silinebilir

11. Bilgi:
    Ülkesinde fabrikaları kapatılan,
    dünyanın pek çok ülkesinde ambargo uygulanan,
    rüşvetçi,
    çürük etçi Brezilya'lı kartel BRF'nin,
    Türk tavukçuluğunu bitirmek için satın aldığı BANVİT Tavuk ürünleri kullanmıyorum.!
    Keskinoğlu'nu satınalırsa,
    onu da BOYKOT edeceğim.!

silinebilir

12. Bu da bonus.!

silinebilir

13. Bu da Erdoğan'n Brezilya'da görüşeceği,
    rüşvetçi Devlet Başkanı Temer.!

Rüşvet konuşmasının ses kayıtları ortaya çıkınca,
    "Montaj" diyerek inkar edip,
    çoğunluk elinde olan mecliste oylama yaptırarak,
    kendini yargılanmaktan kurtardı.!

14. Ürdün (Haşimioğulları) tarihte, Mekke ve Küdüs dahil bütün kutsal şehirlerin koruma ve bakımını üstlenen ailedir.
    Ürdün Kutsal Kudüs'ün bakım ve koruma sorumluluğunu;
    1923'ten sonra fiilen,
    1967'den sonra da resmi anlaşma ile yürütmektedir. @FatihinFKMhttps://kingabdullah.jo/en/page/the-hashemites/custodianship-over-holy-sites

TEO
    ‏ @teo_dorakis
    23 Oca

#PT
    ABD/İsrail kuklası Ürdün Kralı Abdullah'ın,
    Kudüs konusunda ABD/Trump'a 'cılız' çıkış yapmasının nedeni,
    ileride, Hristiyan/Musevi bölümleri ile birlikte,
    yönetimini üstlenmeyi planladığı müslüman Kudüs için taktik yatırımıdır.http://www.jordantimes.com/news/local/hashemite-custodianship-jerusalem%E2%80%99s-islamic-and-christian-holy-sites-sacred-duty%E2%80%99http://www.maannews.com/Content.aspx?id=581765

https://twitter.com/teo_dorakis/status/955597796190707712

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Merkur -- 25 Ocak 2018; 8:47:46 >

• İlla hemen hasta olmaya gerek yokmuş

"Hemorajik kolit veya E. coli O157: H7 enfeksiyonu :

Neden Olan Bakteri: E. coli O157: H7

Kuluçka Süresi: 1-8 gün

Belirtiler ve Bulgular: Şiddetli (genellikle kanlı) ishal, karın ağrısı ve kusma. Genellikle, çok az veya hiç ateş görülmez. Böbrek yetmezliğine yol açabilir.

Gıda Kaynakları: Az pişmiş sığır (özellikle hamburger), pastörize edilmemiş süt ve meyve suyu, çiğ meyve ve sebzeler (örneğin lahana), ve kirli su"

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • silinebilir

quote:

Odatv “et skandalının” peşini bırakmıyor
    Odatv’nin Bosna Hersek’ten ithal edilen 20 ton karkas etinde hastalık olduğunu ortaya çıkarması, gündeme bomba gibi düştü...
    104
    Facebook Paylaşımı

24.01.2018 16:12 Karakter boyutu :

Odatv’nin Bosna Hersek’ten ithal edilen 20 ton karkas etinde hastalık olduğunu ortaya çıkarması, gündeme bomba gibi düştü.

İthalatı yapan ve kontrolünden sorumlu olan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, etlerin piyasaya sürülmediğini iddia etti. Ancak Bakanlık, yaptığı açıklamada, etlerin sınır kapısından giriş yaptıktan sonra Sakarya, Diyarbakır, Ankara ve İstanbul’a neden dağıtıldığına dair bir ifade kullanmadı.

Dahası, imha işleminin, 5 gün süren hastalık tespit sürecinden tam 5 ay sonra yapılmasına dair de bir açıklama yapmayan Bakanlığı zor durumda bırakacak bir gelişme daha yaşandı.

Hastalıklı etlerin dağıtıldığı yerlerden biri olan Sakarya’da 309 kişinin yedikleri etlerden zehirlendikleri ortaya çıktı.

Sakarya Sağlık İl Müdürlüğü de yaptığı resmî açıklamayla zehirlenme olayını doğruladı. Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yaşanan toplu zehirlenme vakasında doktorlar, hastalar, refakatçiler ve hemşirelerin zehirlendiği belirtildi.

Sakarya Yeni Haber’in yayımladığı açıklamada, “Bazı basın organlarında gıda zehirlenmesi ile ilgili çıkan haberler İl Sağlık Müdürlüğünce incelenmiş olup, aşağıdaki açıklamaya ihtiyaç duyulmuştur” ifadeleri kullanılarak şu bilgiler aktarıldı:

“Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde meydana gelen gıda zehirlenmesiyle ilgili adli ve idari soruşturma devam etmektedir.

Personellerimize, hasta ve refakatçilerimize tekrar geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor yaşanan bu üzücü olayın sonuna kadar takipçisi olacağımızı ifade etmek istiyoruz.

Gıda zehirlenmelerine sebep olan bakteri vücuda girdikten sonra belli bir kuluçka süresini tamamlayarak belirti vermeye başlamaktadır.

Hastalığın etkilerinin ortalama 1 ile 3 gün arasında ortaya çıkması nedeniyle hasta sayımız günden güne değişiklik göstermiştir.

Etkilerin ortaya çıkmaya başladığı ilk gün 71 olan hasta sayımız geçen süreç içerisinde bugün itibarıyla 22 doktor, 86 yardımcı sağlık personeli, 160 diğer hastane personeli, 17 hasta, 24 refakatçi olmak üzere toplam 309’dur.

24 Ocak 2018 tarihi itibarıyla 4 yardımcı sağlık personeli, 8 diğer hastane personelimiz olmak üzere 12 hastamız yatarak tedavi görmektedir.

Hastalarımızın yapılan kontrollerinde genel durumlarının iyi olduğu tespit edilmiş çoğu taburcu olacak duruma gelmiştir.”

https://odatv.com/odatv-et-skandalinin-pesini-birakmiyor-2401181200.html

• Bugün yarın ucuz eti de bulamayacağız. Ekonomi iyi veya kötü olsa da insanlık artık kendini bitirecek. Doğal ürünler çok çok pahalı olacak. Nüfus artışı dünya düzenini bozdu zaten.

Şu 7 kız kardeş veya Blade runner 2047deki filmlerindeki gibi olacak. Fare eyi yiyeceğiz. Daha bu iyi günlerimiz..

Yavrularımıza, torunlarımıza hiç iyi bir gelecek bırakmıyoruz.

Ülkemizin yöneticileri yönetmeyi bilmedikleri, işinin uzmanı insanlar çalışmadığı sürece bu böyle olacak.
    Tarım ve hayvancılığa önlem alınmadı şu 10 yıllık süreçte.
    Sonucu da maalesef böyle oluyor.
    Hadi sen tarım ve hayvancılığı bitirdin de, dışardan ithal ettiğin hayvanı neden testten geçirmiyorsun. Bunların halen görevde kalmaları yanlış bir kere. Siz nasıl bu sorumsuzluk içine giriyorsunuz. Halen şu ülkede bunlar oluyorsa biz bir arpa yolu gidemedik anlaşılan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Babangida Babayaro -- 25 Ocak 2018; 11:18:4 >

• E.coli O157:H7 serotipi ciddi anlamda ölümcüldür dışkı kaynaklıdır ve bünün analizi geleneksel yöntemlerle dahi 5 günde yapılıyor en kötü şartlarda 5 gün kontrol edip onay vermek gerekirken nasılda böyle bir bakterili eti dağıtırlar eğer bu ciddi ise arkadaşlar etleri az pişmiş asla yemeyin bu bakterinin neden olduğu Amerika salgını vardır köfteli sandviç olayı olarak geçerek ayrıca diğer bir serotipi O104 ise Almanya’da görülmüştür cidden böylesine bir tutarsız davranış için yazıklar olsun ülkenin gıda mühendislerine ve başlarında ise akıllı fikirli ve vatanını seven birisi olması lazım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Neyseki et alacak paramız yok yoksa hasta edecek bunlar bizi.
  • Sağda solda, yerli, milli diye bağıranlar eti bile dışarıdan ithal ediyor. Daha bir tarım ve hayvan ülkesi olarak yiyeceğini bile dışarıdan ithal ediyorsan yerli, milli gibi sözleri ağzına bile alma. Eti bizim satmamız gereken ülkeler bize et satıyor. Olsun ülke eyiye gediy. Yersen...
  • Etler Sırbistan'dan gelseydi tahminimce manşetlerde "SIRP ETİ ZEHİRLEDİ" falan olurdu.

Din kardeşi olduğumuz için tepki göstermeye de gerek yok, yorumlardan anlaşılabileceği gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jeasme -- 25 Ocak 2018; 16:57:6 >
  • Kasaplara etlerin nasıl geldiğini bir bilseniz. Esnafın hijyen hakkında en ufak bir bilgisi bile olmadığını bir bilseniz bu üç kağıtçı esnafların para kazanmalarına vesile olmazdınız.

En azından ambalajlı ürünlerin daha dikkatli kontrolden geçtiğini en azından hijyen kurallarının asgari düzeyde de olsa uygulandığını bilmek içinizi rahatlatacaktır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: resdent

Aldığınız etlerin sağlık açısından değil de dini açıdan uygun olup olmadığınla ilgilenirseniz daha neler yersiniz neler..

Dini açıdan uygunluğa bakılırsa zaten sağlıksız et yenilmemesi lazım. Sağlıksız olan herşey dinen hoş görülmez. Mesela ben dine bakmıyorum leş eti yiyorum dersen zaten dinin yasakladığı eti yemişsindir.
  • Bu haberler bir ay öncede çıkıyordu. Bakan etler henüz ülkeye gelmeden böyle haberlere şaşıyoruz demişti. Etler geldi mi gerçekten , odatv neticede

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.