Şimdi Ara

sil

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
420
Cevap
6
Favori
17.285
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
159 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-38BAFF06C -- 27 Mart 2021; 0:40:43 >

• Geri ödeyeceğinizi bile bile aldığınız para bu. Onca ödeyen varken sizin niye borcunuz silinsin? Bilmem hangi şirketin kaç milyarlık vergi borcu silinmiş de bizim KYK borcumuz niye silinmesinmiş. Hepiniz o vergi kaçıran firmaların küçük bir örneğisiniz. Hepiniz aynı fırsatı bulduğunuzda milyarlarca vergi borcunu sildirmek istersiniz. Bir yanlışı örnek gösterip başka bir yanlışı talep etmeyi kendinizde hak göremezsiniz.

Şuan KYK borcu ödemekteyim yeni başladım ödemeye.

Ama mantıken benim 4 sene boyunca harcadığım parayı niye silsinler? Eğer hak etseydim burs alırdım. Zaten okul bittikten 2 sene sonra başlanıyor ödemeye. 2 sene boyunca iş bulmuş olmam gerek ki 4 sene öncesi o KYK kredisini almaya başlamışım. Yani bunu göze almışım.

Şimdi yüzsüz gibi ödeyebileceğimi göze alarak harcadığım paranın silinmesini isteyemem şahsi fikrim.

2006 yilinda üniversitedeyken 3200 tl olarak almıştım. Ve 3200 tl olarak ödedim.

Madem kredi cekiyorsun.madem o parayı çatır çatır yiyorsun. İciyorsun . Gaita yapiyorsun.

O borcu odeyeceksin.

Biz çalışıp ödedik.
    Evde oturacaklarina çalışsınlar. Çalışın.

Markete girin, magazaya girin vs iş begenmiyorsaniz oturmaya devam.

Ama kyk silinmesini istiyorsaniz tüm ülkedeki kredi çekenlerin kredileride silinsin!!!
    Bizim halkın şu huyuna bayılıyorum. Ben ödediysem herkes ödeyecek. Aşırı bencil ve kıskaçsınız yahu herhalde af çıksa forumda benzin döküp kendini yakanlar olur. 18K ya imza atmıştım 23K ödeme geldi.Sağolsun reisimizin mükemmel ekonomi planları sayesinde.Ben şuan ödüyorum zaten borcumu da komple bitirmişte olsaydım ben ödediysem herkes ödesin kafasında olmazdım.Yanlış psikoloji
  • Devlet benim 3 sene önceki yatırdığım 7000 tl'yi bu zamana kadarki faizli ile geri vericekse eyvallah. Yok vermiycekse herkes paşa paşa ödeyecek o parayı.

• bir kyk borçlusu olarak utandım. devlet iş vs verirse çalışayım onu borcuma saysın ama borcu silmesini isteyemem, ayıp.

ama erteleme süresini arttırırsa güzel olur, iş bulduktan sonra ödeyeyim.

• Şuan KYK borcu ödemekteyim yeni başladım ödemeye.

Ama mantıken benim 4 sene boyunca harcadığım parayı niye silsinler? Eğer hak etseydim burs alırdım. Zaten okul bittikten 2 sene sonra başlanıyor ödemeye. 2 sene boyunca iş bulmuş olmam gerek ki 4 sene öncesi o KYK kredisini almaya başlamışım. Yani bunu göze almışım.

Şimdi yüzsüz gibi ödeyebileceğimi göze alarak harcadığım paranın silinmesini isteyemem şahsi fikrim.

• Biz çatır çatır harcadık eşek gibi ödedik. Ne demek silmek almayanın suçu günahı ne !!!

Faiz indirimini anlarım ama borç silinmesini istemek terbiyesizlik.

Yok öyle yağma zaten öyle birşey olsa ödeyen herkes mahkeme açar. Bir kere anayasanın eşitlik ilkesine aykırı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Umarım reis öğrencileri sevindirip affeder

İsteyenler ağlamaya devam edebilir.

• Ödüyorum ve faiz indirimi bekliyorum açıkçası.

Borcu silmesin, faizi silsin.

• kusura bakmayin da herkes geri odeyecegini bilerek ve sozlesmedeki faiz oranlarini gorerek noterde imza atti. simdi borc silinsin diye aglamak mantikli gelmiyor bana.

benim burstu sirf okul degistirdim diye krediye cevirdiler, asil benim isyan etmem lazim ama sozlesmede oyle yaziyormus kabul etmisiz

• Ben ödemeye yeni başladım. Komple ödeyince %30 indirim oluyo demişsin o nasıl oluyor varmı böyle birşey

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 2006 yilinda üniversitedeyken 3200 tl olarak almıştım. Ve 3200 tl olarak ödedim.

Madem kredi cekiyorsun.madem o parayı çatır çatır yiyorsun. İciyorsun . Gaita yapiyorsun.

O borcu odeyeceksin.

Biz çalışıp ödedik.
    Evde oturacaklarina çalışsınlar. Çalışın.

Markete girin, magazaya girin vs iş begenmiyorsaniz oturmaya devam.

Ama kyk silinmesini istiyorsaniz tüm ülkedeki kredi çekenlerin kredileride silinsin!!!

• Ben yapılandırdım.Taksit taksit ödüyorum.Devlet ödenmesi için belirli bir süre tanıyor zaten ama işte faiz ve işsizlik olunca insanlar ödemek istemiyor.Elbette ödemeliyiz borcumuzu.Bu para devletten yani vatandaştan çıkıyor.Ama devlette hiç değilse iş bulamayandan bu parayı tahsil etme derdine düşmesin.Veya daha uzun bir süre versin çünkü öğrenciler gerçekten mağdur oluyor.Bir diğeri de devlet büyük sermayenin vergi borçlarını affederken öğrencinin borcuna faiz eklemesi insanları kızdırıyor.Devlet insanları vergi kaçırmaya teşvik ediyor.

• borcun silinmesi mi   faiz vs. anlarım borcun silinmesi fazla olmuş, ödeyenlerin ne günahı var.

• Cem kullanıcısına yanıt

bunlar yarin bankadan da kredi alip odemezler bu kafayla

• Hirsizligi yerden yere vururlar ama borcum silinsin derler bu ne yaman çelişkidir. Hirsizligin buyugu kucugu olmaz. Faiz indirimi yapsınlar ya da faizi tamamen kaldırsınlar. Borc odememek gibi bir sacmalik olamaz.

• her ay nedensiz faizli borç çıkarılan gssyi silmiyorlar kyk yı nasıl silsinler

• quote:

Orijinalden alıntı: Cem

borcun silinmesi mi   faiz vs. anlarım borcun silinmesi fazla olmuş, ödeyenlerin ne günahı var.

ee aynı mantıkla ülkede hiçbir şey değişmesin

@kangaetemo

faizler düşer >> "biz yüksek faizden ev kredisi aldık "

askerlik kısalır >> "biz 10 yıl askerlik yaptık"

pandemin döneminde öğrencilerin borcu affedilir >> biz ödedik

klasik boomer kafası

• Faizi silinsin dersin anlarım.Ülke battı diyip borç sildirmek ne ? "ama ama şu firmanın borcunu sildiler" demeyin artık.Ona yanlış diyip aynı mallığı siz istiyorsunuz baydı artık.Alacağınız zaman geri ödeyeceğinizi biliyordunuz (partizan değilim) fakat burada mantıklı davranın.Faiz silinsin, ödeme planı kolaylaşsın vs dersin millet destek olur ama yok ben o parayı aldım şimdi sil üstüne yatayım moduna girmeyin.Neymiş iş vermedi verse öderdim! Ya abi ezelden beri böyle biliyorsun, böyle gidecek kim gelirse gelsin nerden kime iş sağlıyorlar ? Şartlara göre yaşayın hayal kurduğunuz dünyaya göre değil

• İlk defa bir konuyu okurken yorum yapanların hepsine helal olsun dedim.

Bu şekilde düşünürleri ülkeyi yönetime koysak gerçekten ülkemiz çok daha ileri ve çağdaş olur.

• Mezun olduktan sonra ilk sene içersinde ödersen enflasyon farkı üzerinden %30 indirim yapıyorlar ikinci sene ödersen bu oran %20 (toplu ödeme)

• ben okuyamadim. okusaydim o parayi iyi degerlendirirdim bundan eminim. eğitime ihtiyaca giderdi biliyorum ama en değerli şekilde kullanırdım. kullanmayanlar utansin. kullananlar için destek veririm öğrenci dediğin her türlü desteği almalı sonra ne zikkim yerse yesin adam olsun yeter

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.