Şimdi Ara

Sigorta Tahkim Komisyon Kararı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
420
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2021 Ağustos ayında kaza yaptım. Karsi taraf 100% kusurlu.

Aracım tamir edildi, masrafı sigorta ödedi, sigorta şirketine değer kaybı başvurusu yaptım 475 tl ödedi.

Sigorta Tahkim e başvurdum. 100 tl başvuru ücreti, 500 tl bilirkişi ücreti ödedim. Kurul 1075 tl sigorta şirketinin bana + ödeme yapması için ara karar verdi. Itiraz sonrası iki gün önce karar geldi. 10 gün içinde yeniden itiraz edilebilirmiş.

Benim aracim eski, pek fazla bir para da alamayacağımi biliyorum ancak gelen kararda 1075 i bana ödeyecekler.

Anlamadigim yer son madde "avukatlık vekalet ücretini başvurundan alınarak sigorta şirketine ödenmesi" yani tahkim sen 1075 i al ama sigortanın avukat parasını öde mi diyor?

Bilgili, tecrübeli arkadaşlar yardım ederse sevinirim.

Sigorta Tahkim Komisyon Kararı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Tam olarak anladığınız gibi, 1020 TL vekalet ücretinin sizden tahsili amacıyla büyük ihtimalle icra takibi başlatacaktır, icra masrafları ve icra vekalet ücreti de eklenince yaklaşık 2.000 TL cebinizden çıkacak. Bu tarz durumlarla karşılaşılmaması için her türlü hukuki süreci avukat yardımıyla takip etmenizi tavsiye ederim

• @yesilduman

Karşı tarafın avukat ücreti 3920 TL tutuyor bunun 1020 TL'sini sizin üzerinize bırakmışlar.

Takribi %25'e tekabül ediyor.

Bilirkişi+yargılama giderleri de takribi %25 civarında sizin üzerinize bırakılmış.

• Siz basvururken ne kadar talepte bulundunuz? Eger talebiniz karar sonrasi ortaya cikan tutar olan 1.075Tl den fazla ise kaybetmis olarak gorunuyorsunuz, bundan dolayi karsi tarafin vekalet ucreti cikiyor diye dusunuyorum.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.