Şimdi Ara

Park Yerinden Çıkarken Arkadan Çarptılar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
14.727
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba, dün akşamüzeri otoparktan çıkarken görseldeki kazayı yaşadık, aracın arkasından daha önce bir araç geçtikten sonra boş olduğunu görüp geri vaziyette alandan çıkmaya başladım, aracın kuyruk kısmı sağa doğru 1-1.5 metre çıktıktan sonra görseldeki beyaz araç sağ arkadan çarptı aracıma, benim aracımın şükür sadece tamponu hasar gördü, bu durumda sigorta eksperi ne yapar yardımcı olursanız sevinirim.

Park Yerinden Çıkarken Arkadan Çarptılar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Geçmiş olsun ,

geri geri çıkarken uyarıcı birileri yoksa suç %100 size verilecektir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: spacewolf

Geçmiş olsun ,

geri geri çıkarken uyarıcı birileri yoksa suç %100 size verilecektir.

Cevabınız için çok teşekkürler, peki bu noktada aracın geri lambaları ve 1.5 metre zaten hali hazırda dışarıda olması bir şeyi değiştirmiyor mu, o geri lambası orada boşa yok fark edilebilsin diye var.

Ve bunu da geçtim illa böyle bir durumda aracımı çıkartmak için biri mi olması gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bay H -- 11 Mart 2018; 13:47:35 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam geçmiş olsun,

yol hakkı beyaz araçta olduğundan dolayı %100 kusur sizde.

• Bay H kullanıcısına yanıt
    Kanuna göre sadece kolluk kuvvetleri eşliğinde geri hareket edebilirsiniz hocam.

Park yerine girerken geri geri park etmeniz gerekiyor , yasa her zaman acil çıkış yönüne parkı şart koşar maalesef.

• quote:

Kanuna göre sadece kolluk kuvvetleri eşliğinde geri hareket edebilirsiniz hocam.

Park yerine girerken geri geri park etmeniz gerekiyor , yasa her zaman acil çıkış yönüne parkı şart koşar maalesef.

Şimdi eğer ben kolluk kuvvetleri eşliğinde sadece geri manevra yapabiliyorsam bu durumda aracımı da park edemem, sonuçta bu da bir geri manevra ve bu da aykırı; sonucu park etmek de olsa yapılış tarzı yasal değil doğru mudur?

Yanlış anlamayın size karşı herhangi bir art niyetim yok ancak araca geri manevra kabileyeti verildiyse bunu ancak ana yollarda kısıtlayabilirsin, burası baştan sona otopark olan bir yer, herhangi bir cadde veya tali yol bile yok ve kalkıp da burada da bunu şart koşuyorsa ben de en ince ayrıntısına kadar sorgulamak durumunda kalırım.

Neyse artık bakalım, eksper birkaç güne bildirecektir, öyle ya da böyle geldi başımıza bir bela.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Bay H

quote:

Şimdi eğer ben kolluk kuvvetleri eşliğinde sadece geri manevra yapabiliyorsam bu durumda aracımı da park edemem, sonuçta bu da bir geri manevra ve bu da aykırı; sonucu park etmek de olsa yapılış tarzı yasal değil doğru mudur?

Yanlış anlamayın size karşı herhangi bir art niyetim yok ancak araca geri manevra kabileyeti verildiyse bunu ancak ana yollarda kısıtlayabilirsin, burası baştan sona otopark olan bir yer, herhangi bir cadde veya tali yol bile yok ve kalkıp da burada da bunu şart koşuyorsa ben de en ince ayrıntısına kadar sorgulamak durumunda kalırım.

Neyse artık bakalım, eksper birkaç güne bildirecektir, öyle ya da böyle geldi başımıza bir bela.

Aynen söylediğiniz gibi , bu nedenle park ederken de hem gidiş hem dönüşte hiç bir araç olmaması gerektiği belirtilir kanunda hocam.

• Hocam merhaba. Aynı durum benimde başıma geldi. Sonuç ne oldu sizin?

• park yerinden çıkışlarda geri manevra esnasında geri gidebilirsiniz polisi arayıp ben geri çıkacağım olay yerine gelin deseniz tepkisi ne olurdu merak ettim:)

Karayolları trafik kanunu madde 67 a bendine göre kusur sizde.
  • Konuyu hortlatıyorum kaza sonucu ne oldu hangi taraf suçlu çıktı.

• Hocam sonuç belli oldu mu aynı bu olay gibi bizimde başımıza geldi yıkamadan çıkarken

• bende merak ettim sonuç ne oldu?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.