Şimdi Ara

Sigarayı Bıraktım Bırakmak isteyene ÜCRETSİZ bir yöntem BUNU SİZDE DENEYİN...! Bırakan 863 Üye (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.714
Cevap
373
Favori
228.605
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
27 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şaka maka 7 saat olmuş. 1.5 paket sigara vardı onu da anneme verdim, babama verirsin içmiyorum artık dedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: van_hoijdonk

Şaka maka 7 saat olmuş. 1.5 paket sigara vardı onu da anneme verdim, babama verirsin içmiyorum artık dedim.

Daha çok 7.5 saatlerin olacak (: Bence saat ve gün sayma videodaki gibi destekleyici hir biş şey yapma.Yani yerine birşey koymaya çalışma ve sigaranın bana bu zamana kadar ne yararı oldu ne kazandım sorusunu sor nikotin krizi geldiğinde.Ben bu şekilde yapıyorum ve şu an gayet başarılı götürüyorum.Beynimde bir şalter vardı onu kapattım ve hayata daha farklı bakıyorum.Umarım sende başarılı olursun.
  • 15 yıllık tiryakiyim. 2 saat önce bitirdim videoyu. Hala da sigara içmedim lo... Bırakıyormuyum yoksa anasını sataym.

24 saat sonra bu konuya tekrar mesaj atçam... Eğer gerçekten bırakmışsam, sabit başlık olması için her yola başvurcam...
  • quote:

Orijinalden alıntı: FatihKOC

15 yıllık tiryakiyim. 2 saat önce bitirdim videoyu. Hala da sigara içmedim lo... Bırakıyormuyum yoksa anasını sataym.

24 saat sonra bu konuya tekrar mesaj atçam... Eğer gerçekten bırakmışsam, sabit başlık olması için her yola başvurcam...

Bence bıraktınız (: Sadece şunu düşünün "Sigara bu zamana kadar bana ne kazandırdı ve bana ne yararı var" bu sorulara cevap veremiyorsanız sigarayı bırakmışsınızdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ForZ4

quote:

Orijinalden alıntı: FatihKOC

15 yıllık tiryakiyim. 2 saat önce bitirdim videoyu. Hala da sigara içmedim lo... Bırakıyormuyum yoksa anasını sataym.

Bence bıraktınız (: Sadece şunu düşünün "Sigara bu zamana kadar bana ne kazandırdı ve bana ne yararı var" bu sorulara cevap veremiyorsanız sigarayı bırakmışsınızdır.

ForZ4 Bende ilk başta FatihKOC gibi tereddüt etmiştim ama daha sonra anladımki bırakmışım. Nerdeyse bir sigara yakıp bıraktığımı kutlayacaktım :) neyseki geçti artık ne kriz kaldı ne canım sigara istiyor. umarım sizlere yardımcı olabilmişimdir.

• FathKOÇ senide yazıyorum buraya :)
  • Çakmağını bana göndersene

Sigaraya başlama sebebim sevdiğim platonik aşk duyduğum kızdan red cevabı almam ile oldu.Çok ciddi düşünüyordum ya bunu yeterince belli edemedim yada bana karşı hiçbir şey hissetmiyordu çok koşmuştum peşinden.1.5 sene kullandım sonra üniversitede bir kız ile arkadaşlığımız oldu,o sırada sigarayı bırakalı 2 ay olmuştu çünkü kendimi rahat hissediyordum o varken içmesem bile. Kendisine açıldım oda olmaz dedi.Onu başkası ile görünce tekrar devam kullanmaya.

Kısacası hayatınızda bir problem boşluk var ise sigarayı istesenizde bırakamazsınız,öncelikle bunları halledin sonradan vakit geçirici aktiviteler bulun.Sigarayı bırakmak istiyorsanız birden bırakın yoksa çözümü olmaz devam edersiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akbaba89 -- 9 Nisan 2010; 22:11:47 >

• 3,5 ay falan oldu
  • 2 ay önce bıraktım
  • Yaw ben videoyu izlerken gaza geldim 1.5 paket vardı anneme dedim babama ver ben bıraktım. Pazartesi vize var, bari ona kadar içseydik. Hem ara ara gelecek nikotin krizleri hem de uluslarası pazarlama krizleri beni nereye sürükler bilemiyorum.
  • 15 gün oldu hala içmiyorum :) cok rahatım sabahları daha dinc kalkıyorum
  • 31 martta izledim videoyu ve 1 nisanda bıraktım sigarayı. ilk gun yanımda camel içinde son 1 sigara olan paketimi taşıdım cebimde. iş yaparken cebimdeydi aklımda ordaydı ama içimdeki nikotin canavarı tırmalıyordu gögsümde kaşıntı hissi veriyordu. içmedim dayandım canavarla savaştım. 2.ci gun paketi evde bıraktım işe gittim. 3.cü gun son paketimin fotografı çekip çöpe attım. 2004 yılında aldıgım zippomu kutusuna koyup sakladım

5.gune kadar ara ara strese girdim agresif oldum. ama şimdi 10.cu gun hiç canım çekmiyor nikotin canavarı can çekiştiğini hissediyorum. şimdi kendime soruyorum devam etseydim ne olcaktı? kokacaktım cigerlerim hırıltı yapıyor olacaktı öksürüyor olacaktım. uyuşuk olacaktım.

sigarayi bıraktıktan sonra neler oldu?

1)uyku kalitesi arttı daha rahat uyuyorum ve çok rahat kalkıyorum hergun 7 de kalkıyorum 5 dk olmadan kendime gelip kahvaltımı hazırlıyorum uykusuz. eski hayatta uyuşuk oluyordum yataktan çıkamıyordum. kahvaltımı hazırlayamayıp geç kalıp dısardan kumru alıyordum.

2)kokular yok oldu. her sabah kalkışta agzımdaki koku yok oldu. hırıltısız ve bogazın açılmış olması sebebiyle rahat nefes almak. ve oksijenin ne oldugunu anlamak

3)izmirde oturuyorum hataydan üçyola metroya eski hayatımda 20 dk da yaya olarak gidiyordum her sabah. ve terleyip yoruluyordum üstelik hızlı tempoda sigarada içiyordum. şimdi yeni hayatta 20 dk değil 10 ile 15 dk arasında metroya varıyorum terlemeden yorulmadan.

4)tepkilerim arttı çabuk tepki veriyorum. ok gibi fırlıyorum :)

5)konuşmam düzeldi sesim berraklaştı. eski hayatta borazan gibi sesim vardı boguk pütürlü tip sesim varken şimdi çok net çıkıyor. insanlar beni daha iyi anlamaya başlıyorlar. tekrar etmeye gerek kalmıyor

6)işitmede değişti. sigara içerken östaki borusu tıkanması yuzunden boguk duyma yerine daha berrak duyuyorsun.

7)iş yaparken eski hayatta sürekli sigara isteği yuzunden işimi yapamıyordum dikkati sigaraya verince gecikiyorsun. yeni hayatta sigaraya değil işe odaklanıyorsun iş yaparken daha duzenli kontrolli dikkatli iş yapıyorsun. iş yerinde sigara içmek mola verdim sanıyorsun ama yanıldıgını çok iyi anlıyorum. kendime nescafe yapar bitinceye kadar yayılırım patron bişey demez bakar ama bişeyi farkeder sigara yok ! ama o fokur fokur içer 2 paket içiyor. ona rağmen patrona acıyorum kendini uyuşturuyor ve yakışını çok dikkat ediyorum gözlerinden okunuyor oh sonunda yaktım der gibi bakıyor.

8)sosyal hayatım yavaş yavaş değişime ugruyor. kokusuz ve sigarasız bi insana dönüştüğüm için arkadaşlarım hep yanımda. eski hayatta dışarda oturalım vs deyip dururdum hoşlarına gitmezdi.

9) kapalı alanlarda çok rahatsın dert etmiyorsun

10)kız arkadaşlara ve akrabalarıma daha rahat sarılıp öpebiliyorum artık

11) maddi durumun kaliteli olmaya başlıyor. 2 gun de bi paket içerdim. şimdi 2 gunde bi 5 lira kumbaraya atıyorum bi yandan sürekli cebinde paran oluyor. sigara parası niyetine arkadaşa kokoreç ısmarlıgım oluyor

sigara sadece uyuşturucu bagımlısıdır bu kadar basit listeye benide yazın !

• Tebrikler, vtecpower aramıza hoşgeldin
  • bende bıraktım 1 aydır içmiyorum benide ekle
  • Paketimin son sigarasını yakarken izleyecem.Yeni aldık paketi boşa gitmesin sonra
  • hadi hadi izlede gör boşamı gidiyormuş o çubuklar
  • Ben dün bıraktım da, benim kendime cevap veremediğim kısım şu. Tamam oradaki anlatılanlaın hepsini biliyorum. Bağımlı olduğumu da kabul ediyorum. Ama maddi durum haricindeki hiç bir şeyi önemsemiyorum ki. Bana koyan hergün 5.5 lira para vermekti. Şimdi düşünüyorum da neden bıraktım?

Dün sabah 7'den bu yana içmedim ama gece aşırı derecede zorlanıyorum. Boğazım dün öğlenden bu yana kaşınıyor. Öksürüyorum...
  • benide ekleyin listeye
    benim baya uzun oldu 2005 te bıraktım ben hiç zorlanmadın içimden geldi ve 20 senedirde içiyordum şimdi o kadar pişmanlık var ki bende keşke içneseydim allah içen herkese bırakmayı nasip etsin....
  • vtecpower güzel ve detaylı yazını ilk sayfaya alıntı yaparak yerlestirdim.. Tesekkürler düsüncelerin için.

Zipponun resmini koyarsan :) Eğlenceli bir paylasım olur .. Son sigarasının resmini koymak isteyende olabilir ilk sayfaya bunuda ekleyim :) konu renklensin biraz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NosWagen -- 10 Nisan 2010; 23:28:34 >
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.