Şimdi Ara

Sıfır kombi kaçak akım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
117
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese selamlar. Evin kombisini değiştirdim. Sıfır Buderus marka kombi takıldı. Kombi değişiminden sonra kaçak akım rolesi 2 3 saatte bir atıyor. Bu süre bazen 1 saat bazen 12 saat sürüyor. Ama 1 günü geçmeden hep kaçak akım atıyor. Kombiyi kapattım sigortadan, 2 gün bekledim. Kaçak akım atmadı. Şimdi Buderus yetkili servisi gelecek ama telefonda bana diyor ki "sorun kombiden değildir, evdeki elektrik tesisatı veya başka cihaz attırıyordur."

Belki de benim elektrik tesisatında sorun vardır emin değilim, kombi değişimine denk gelmiştir belki de. Dışarıdan başka kombiciyle görüştüm, ısı pompası dedi sanırım, o arızalıdır bir süre sonra ısınıp kaçak yapıyordur dedi.

Benim düşüncem 2 gün kombi sigortası kapalıyken kaçak akım atmıyorsa ve eski kombideyken de atmayan kaçak akım yeni kombi de atıyorsa sorun kombidedir. Kaçağı hangi cihazın yaptığını en kolay nasıl anlayabilirim. Benim elektrik tesisatında sorun yoksa servis geldiğinde sorunu tesisata atmaması için ne yapabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi etym656 -- 20 Şubat 2024; 23:54:45 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Evde acil olmayan diğer ürünleri de kapatarak dene.

Kaçak akım rölesi 30ma değeri geçilince atar, genelde azda olsa makinalarda kaçak olur toprak hattına gider, öncesinde belki 20ma kaçak oluyordur, kombi ile 30ma değeri aşılıyordur bilemeyiz.

Tek suçlu kombi olmayabilir yani.

• Zaten gerekli kontrolü yapmışsınız, 2 gün boyunca atmadığı tespit edilmiş sonrasında kombi tekrar attırmış.

Ölçü aleti ile toprağa olan kaçak tespit edilebilir. Kombi toprak iptal edildiğinde KAR atmıyorsa yine kombiye işarettir.

Tabii ısındığında sorun başlıyorsa, ısınma anı da beklenmelidir ayrıca.

• -OFLU- kullanıcısına yanıt

SUçlular komple suçludur. Kombi de yen eklenmiş olabilir. Karı attıracak sebep kabahat için yeterli.

• Teşekkür ederim. @karafetva @-OFLU-
    Elektrikci çağırıp kaçak akımı ölçüm yaptıracağım. Kombide varsa kaç ma kaçak var emin olayım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bazı smps beslemelerde sıkıntı oluyor kaçak akımda ne kombici kabul etmez durumda ispatı zor durum. farklı marka kaçak akım deneyin bence.

• Kablo renklerine aldanıp nötr ile topraklamayı karıştırmış usta. düzeldi sorun

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.