Şimdi Ara

SIFIR ARACA SÜT DÖKÜLMESİ VE BERBAT KOKUNUN ÇIKABİLMESİ İÇİN TEK ÇÖZÜM YOLU (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
299
Cevap
36
Favori
59.576
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
458 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Öncelikle çok çok geçmiş olsun, yaşadığınız talihsiz olay için üzüldüm.

Mesajınızı okuyunca da bir nebze olsun faydalı olabildiğim için çok mutlu oldum, işte tam da bu amaçla zaman ayırarak konuyu detaylandırdım ki insanlar benim yaşadığımı yaşamasın, yaşarsa da önlemini zamanında alsın. Forumdaki geçmiş yorumlardan bundan sonra daha dikkatli olacağını söyleyen, arabasına süt koymayacağını söyleyenlerden önlem için bagaj havuzu alanlara değin birçok yorum oldu, üstüne sizin paylaşımınızı görünce, birkişi bile olsa faydalı olabileyim amacıma fazlasıyla ulaştığı gördüm ve mutlu oldum.

Tekrar çok geçmiş olsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Üzerinden bir hayli zaman geçmiş, ne stresli bir süreçti, tekrar okudum tekrar yaşadım. Merak edenler olabilir diye yazayım, araçta hiçbir koku kalmadı çok şükür. Bagaj havuzu çok önemli :)

• onuncu_köy O kullanıcısına yanıt

Geçmiş olsun hocam bişey soracaktım bilginiz var mı başka marka ve modellere yapılıyor mu bu işlem sadece Renault da mı özel. Babamın arabasına da süt dökülmüş hemde baya bi dökülmüş millet dalga geçiyorda gerçekten süt dökmüş caddy SIFIR ARACA SÜT DÖKÜLMESİ VE BERBAT KOKUNUN ÇIKABİLMESİ İÇİN TEK ÇÖZÜM YOLU  oldu bizim araç. Dediğim gibi 2 3 gündür uğraştık olmadı babamın aracı vw caddy ne yapmamız lazım sonax a mı gidelim ne yapalım.Yardımcı olur musunuz nerden başlayalım veya vakum makinesi ile mi çektirelim. 2 3 gündür gerçekten moralim bozuldu bu iş bizi baya bi dert açacak sanırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi i_brahi_m -- 14 Mayıs 2021; 20:34:8 >
  • i_brahi_m İ kullanıcısına yanıt

Araci taban halisina kadar soktureceksiniz, taban halisi sokulup yikanacak, kurutulacak. Evet biraz basiniz agriyacak ama tek cozum bu. Baska turlu o koku gecmez.

Yetkili servise danisin once, sonax gibi yerler yaparmi sorunuzun cevabi calisan ustalarin araclari ne kadar iyi tanidigina, parca bilgisine ve sokup takma kabiliyetine bagli. Ses izolasyonu yapan yerler var onlar bu islerde (aracin ic aksamini komple sokme) daha ustalasmistir bilginiz olsun.

Gecmis olsun.

Edit: Vakumla mi cektirelim ?

Eger dokulen sut miktari fazlaysa ve dokuldugu yerdr direk haliyla temas halinda bir sure kaldiysa alt tabana islemistir. Vakumla cekmek bir ise yaramaz. Tekrar koku yapar. Cekeriz bi koku vs kalmaz diyenler olabilir ona gore onceden bu durumu konusun. Sonra bizden bu kadar bunu sokturmeniz gerek muhabbetine donmesin olay.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nightblueist -- 15 Mayıs 2021; 0:5:28 >
  • nightblueist kullanıcısına yanıt

Cevabınız için teşekkür ederim yarın servis açık olursa arayacağım döşemeciler yapar mı bu işi hadi söktürdük orijinali gibi olur mu. Aklımda bir sürü sorular olmadı biraz araştıracağım inşallah sonuç çıkar. Zaten kime desem döşemeleri sökülecek diyor bu işi sonax veya başka yapan yerler var mı araştırmak lazım. Bayram tatili ve yasaklar ters denk geldi yoksa araştırırdım olmazsa pazartesi ye kalacak sanırım.

Dosemeciler koltuklari soker ama alt taban halisini sokmek icin orta konsolun vs bir cok kismin sokulmesi gerek. Yani bu isin ustasini bulursaniz yapar.

Taban halisinin altindaki keceye kadar sokulecek aracin ic kismi metale kadar inmek lazim. Asil zaten kokuyu yapan en alt katmandaki kece. Yikanip guneste kurutulacak en az 2 kez. Baktin koku gecmedi kece degisecek. Bunu daha once yapip tecrube etmemis kisilere kesinlikle yaptirtmaya kalkmayin.

Merak etmeyin isi bilen ustanin sokup topladigini bile farkedemezsiniz. Zaten isi bilmeyen geri toplayamaz vida arttirir:)

Zaman gecmis bir kac gun ya da bir hafta onemi kalmamis.

Bu islemler icin aracinizin islemi yaklasik 3/4 gun surer. Kuruma suresini baz aliyorum yoksa sokme toplama ortalama 1gun.

Tekrar gecmis olsun kolay gelsin.

Teşekkür ederim ama benim de korktuğum o ustayı nerden bulacağız serviste yapılmazsa sıkıntı olabilir. Bakalım servise bi sorayım belki yaparlar ama bu iş bize baya bi tuzluya patlayacak gibi. Keçe ve döşemeyi drmat mı ne öyle bir şeyle yıkatsak gitmez mi forumda baktım baya memnun olan olmuş.

• Süt dökülen alanda bakteri oluşur,bakteriyi yok etmenin en kolay yolu izopropil alkoldür.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: I_can

Konuyu okuyunca pek alakası olmasada başımdan geçen bu olayı anlatmak istedim.

Ramazan ayı öncesi aracımı ustaya bırakmıştım. Teslim aldıktan sonra evimin önüne parkettim. Korona karantina ve ramazan dolayısıyla sürekli evde olacaktım artık neredeyse aracımı 30 gün kullanmayacaktım hiç. Aracı sabah teslim almıştım ve aynı günün akşamı karşı markete ekmek almaya çıkmıştım ve nedense birden arabaya gidip bakasım geldi. Ön kapıyı açtım durduk yere arka kapıyı da açtım ve içine göz gezdirdim birde ne göreyim arka koltukta ve yerde 2 tane kedi yavrusu. Camlarım tamamen kapalıydı oraya girmelerinin imkanı yoktu. Sanayide ki ustamı aradım ve olayı anlattım. Dükkanın önünde ki kedinin yavruları oraya taşımış olabileceğini söyledi ve kedilerin annelerinin orda olduğunu söyledi. Hemen kalktım ve yavruları annesine kavuşturdum.
    O gün bakkala giderken durduk yere arabaya gidip kapıları açmasaydım belki günlerce bir daha arabayı çalıştırmayacaktım bile. Ve o kedileri cansız olarak orada bulabilirdim. Bu aklıma geldikçe şükrediyorum hep.

Vay be :))

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Geçmiş olsun arkadaşlar iyi iş çıkarmış
    Korona virüse karşı 2 ay etkili dezenfeksiyon mer hocam adamlar güzel sıkmış

Hocam mekanikten anlayan ustaniz varsa rahatlikla soker, yani gozunuzde cok buyutmeyin. Iyi bir ozel serviste (kaporta boya isi yapanda olur) zaman ayirabiliyorsa yapar. Hatta ona sokturup keceyle haliyi kendiniz yikatirsiniz, sonra goturursunuz geri toplar.

Biz mekanikci arkadasimla sunrooftan su alan(acik unutulmus) ve kuf kokusu olan tiguan’i komple taban sacina kadar sokup keceyi vs yikamistik.

Bu islemleri yaptiktan sonra buyuk ihtimal airbag isigi yanacak, koltuk alti soketleri cikarip taktiginiz icin. Onu da cihaza baglatip arizayi silersiniz aklinizda bulunsun.

Kimyasallari bilemem arastirmak gerek.

İyi bir usta var mı bakmak lazım birde elektrikçi çıktı desenize off off ne zor işmiş bakalım hepsini bi yerde yapan usta bulsak çok güzel olacak. Ayrıca keçe ve döşemeyi yıkarken hangi kimyasal daha iyi giderir ki ona da bakmak lazım en iyisi ben bi sonaxla görüşeyim bakalım ne diyecekler

Elektrikcilik bir is yok, Airbag isigi yanarsa özel servislerden birinde cihaza baglatip ariza varsa sildireceksin. Siftah atar cikarsiniz.

Tamam hocam teşekkürler pazartesi bakacağız bakalım

Hocam bu gün bulunduğum ilde araba söküldü yıkanıp kurtulacak gibi değilmiş çıkma bulmaya çalışacaklar sıfır 5 ile 8 bin arasında fiyat çıkardı servis. Umduğumuzdan da kötü olmuş

SIFIR ARACA SÜT DÖKÜLMESİ VE BERBAT KOKUNUN ÇIKABİLMESİ İÇİN TEK ÇÖZÜM YOLU

Uzun sure kaldigi icin kuf yapmis gorunuyor. Taban dosemesi yapan yerler var oralara da sorabilirsiniz. Cok daha ucuza yaptirirsiniz bence.

Servislerde kumas doseme vb bazi yedek parca fiyatlari cok pahali. Ford focus icin ön sag koltuk minder kumasi sorduk 4bin tl dediler ordan kiyas yapin.

Çok fazla kalmadı hocam 2 gün ancak ama hemen küf yapıyor bakalım çıkma parça olursa daha ucuza gelir. Yarın haber bekliyoruz

• Hocam o fiyat neymiş öyle ya. Dışarıdan üniversal bir malzeme alıp kendiniz yapıştırsanız bile olur. Kullandığım aracın kullanıcıları söküp böyle yalıtım yapıp geri topluyorlar. Kesinlikle temiz çıkmasına bakın. Tabi çıkmada da böyle bir sorun yaşanmamış olduğundan emin olun yoksa elinizde 2 tane kokulu keçe ile cebinizden çıkan parayla kalırsınız.

• raxacoricofallapatorian kullanıcısına yanıt

Hocam aramadığım yer kalmadı düşemeciler biz yapamayız diyorlar dün çıkma bi tane bulmuşlar temiz dediler bakalım montajına başlanacak. Nasıl bişey anlamadım hiç bir yerde yok çıkmayı da Ankara dan bulmuşlar başka yerde yok herhalde pert olan arabadan söktüler tam bilmiyorum ustayla görüşmedim.

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.