Şimdi Ara

Sıcak Yerlerde Dam Kireç ile Beyaza Boyanır mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
8.012
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merak ettiğim bir konu. Mersin'deki evimizin damı normal beton dökülü ve evin içi çok sıcak oluyor malum. Beyaz da güneş ışığını yansıttığına göre damdaki taban kısmını beyaza boyarsam alt katın ısınmasını az da olsa engeller diye düşünüyorum. Bunun için de beyaz badana kireçleri işe yarar diye düşünüyorum? Bu konuda ne düşünüyorsunuz? Kullanışlı olur mu? Faydası olur mu sıcağa?

• Kesinlikle olur

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hür Beyin

Kesinlikle olur

Teşekkürler yalnız sonradan aklımıza geldi kireç çabuk çıktığı için oturmak için bir şey serdiğinizde de hep beyaz kireç çıkacak. O yüzden dış veya iç cephe silikonlu boya düşünüyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MGES38

Merak ettiğim bir konu. Mersin'deki evimizin damı normal beton dökülü ve evin içi çok sıcak oluyor malum. Beyaz da güneş ışığını yansıttığına göre damdaki taban kısmını beyaza boyarsam alt katın ısınmasını az da olsa engeller diye düşünüyorum. Bunun için de beyaz badana kireçleri işe yarar diye düşünüyorum? Bu konuda ne düşünüyorsunuz? Kullanışlı olur mu? Faydası olur mu sıcağa?

Kesinlikle olur demiş arkadaş ama yanlış söylemiş.

kireç tabiki vurabilirsin ama yağmurda kireçten eser kalmaz ve dediğin gibi üstüne leke yapar.

Doğrudan dış cephe boyasıda vuramassın boya zemine yapışmaz zamanla güneşten dolayı kavlar.

Etkili bir çözüm istersen ilk önce dış cephe astarı vurucaksın kuruduktan sonra ucuz yollu bir slikonlu dış cephe boyası vurabilirsin daha dayanıklı olur.

• Böyle bir mesaj geldi, ne demek bu arakdaşlar:

quote:

Nuvo'ya hos geldin! Yapi Kredi Bireysel Internet veya Mobil Sube'ye giris yapman durumunda Nuvo uyeligin iptal edilecektir. Detayli bilgi 0850 222 0 555
  • quote:

Böyle bir mesaj geldi, ne demek bu arakdaşlar:

quote:

Nuvo'ya hos geldin! Yapi Kredi Bireysel Internet veya Mobil Sube'ye giris yapman durumunda Nuvo uyeligin iptal edilecektir. Detayli bilgi 0850 222 0 555

Dolandırıcı şirketi kesin arayıp kafaya alabilirsin stres atmak için ben hep öyle yapıorum :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Uzman Boyacılar

quote:

Böyle bir mesaj geldi, ne demek bu arakdaşlar:

quote:

Dolandırıcı şirketi kesin arayıp kafaya alabilirsin stres atmak için ben hep öyle yapıorum :)

Kardeşim ben bu mesajı yanlış konuya yazmışım ya :) kusura bakmasın kimse...
  • Beyaz boya etkili oluyor. Ben de son katta oturuyorum astar boya vurduktan sonra üzerine su bazlı beyaz yol çizgi boyası vurdum çok etkili oldu. Çok fark etti. Dam ısınmıyor artık.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.