Şimdi Ara

Dış Cepheden Nem Alan Duvara IsoNem Beyaz Boya İşe Yarar Mı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
22
Cevap
1
Favori
8.445
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dış Cepheden Nem Alan Duvara IsoNem Beyaz Boya İşe Yarar Mı ?
    Dış cepheden nem geliyor.
    Su hattı boru hattı gider veya atık su borusu YOK.

İlk ve son halini aşağıda paylaştım.

3 kat IsoNem beyaz suya dayanıklı boya atarsam görür mü ?

Öneriniz nedir ?

Dış Cepheden Nem Alan Duvara IsoNem Beyaz Boya İşe Yarar Mı ?D
    Dış Cepheden Nem Alan Duvara IsoNem Beyaz Boya İşe Yarar Mı ?u
    Dış Cepheden Nem Alan Duvara IsoNem Beyaz Boya İşe Yarar Mı ?ş
    Dış Cepheden Nem Alan Duvara IsoNem Beyaz Boya İşe Yarar Mı ? cephe köşeden alıyor
    Su alabilecek bir su hattı gider veya boru yok.

[simage]https://img.donanimhaber.com/upfiles/2284731/86407f8b-d5ca-44ff-a13d-6c963bd6af8e.jpeg[/simage

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CaptainSkyWalker -- 8 Mart 2020; 13:25:54 >

• Sizin duvar daha çok dısardan su alıyor gibi..montolama varsa dısardan çatlak falan olabilir montolamada..önce dısarudan müdahale etmeyi deneyin
  • ByÇINAR kullanıcısına yanıt
    Nerden alıyor olabilir ?

Balkoın korkuluk demirinin duvara temas ettiği yer olabilir mi ?

İhtimaller neler ?
  • CaptainSkyWalker kullanıcısına yanıt
    Sizin üs katınızda aynı yerde durum nedir ?sizden üstte kaç kat var? Sanki üst kat ve katlardan geliyor gibi yağmur yağdığında daha fazla oluyordur muhtemelen..
    Ordan o kadar su cekmez ,ceksede az bölge ıslanır.muhtemelen üstlerinizden geliyor.diceksinizki üst katla birleşen yerde yok..bazen su o şekil kanal bulup kusma yapıyor..hatta üst katınızdaki balkonun terz aralarında bile bosluk varsa ordan yol bulup geliyordur..
  • İç Nem değil bem olsa küfde yapması lazım.dısardan su alıyor
    Evet üst kat ile ilgizi bağlantısı yok.

Nem tavandan başlamıyor.

Duvarın ortasından başlıyor

Üst kat dubleks ve son kat. ben dubleks altındayım.

Yağmur yağdığında artıyor

üst katta da aynı sorun var.

duvarımın ortasında başlayıp alta doğru yoğunlaşıyor. safha safha aşama aşama fotoğrafladım
    Bence iç nemin verdiği şey değil.montalama yada çatıdan bi yerden alıyor..bence dısa yoğunlaşın..bi yerlerde çatlak var oradan içeri sızıyor..
  • Merhabalar bu konuda da yardım edebilecek bir usta varmidir
    Ben evi geçen sene aldım dış cephe mozaik iç cephe montalama yaptırdım Strafor ile ve saten alçı yapıldı üzerine pencereleri de yeni değiştirdim Pimapen 7m ile en üst kattayım 6. Kat benden sonra cati arası ve çatı var çatıya izolasyon İcin izocam serdim salon kısmı güneye bakıyor ama arka odalarım kuzeye bakıyor zaten mutfak ve pencere kenarı olan yerler kuzeyde kalıyor salonda bir sorunum yok banyomda da kararma var ama 2 kat isonem sürmeme rağmen tekrardan köşelerden kararma başladı cam kenarları daha fazla küflü idi ama temizledikten sonra bu konuda yardım aradım o yüzden görünenin 3 katıdır Baska ne Bilgi vermem gerekiyor bilmiyorum bu konuda da bana yardımcı olabilir misiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oktayliq_ -- 15 Nisan 2020; 23:47:3 >

• oktayliq_ O kullanıcısına yanıt
    Usta değilim..
    Bu sene klima yakmaya başladım öncesi soba vardı.odamın dısa bakan iki duvarında benimde rutubet ve nemlenme küflenme oldu..yalnız benim evde dıs montalama yok kara sıva.öğrendiğim klimalarda dıs montalama olmadığında olabiliyormus ısı farkından ..
    Biraz araştırmada edindiğim bilgi ya odayı sık sık havalandırmak yada içerdeki nemi alacak cihaz almak.o cihazlarda biraz pahallı..
    Bende bu duvarlar için rutubet önleyici boya aldım.bir aya kadar vurup üzerine boya vurucam.sene ye kıs tekrar olursa silinebilir silikon tarzı boya alıp silicez artık..
    Ben ilk resimlerde baktığımda sizin duvarda resmen ıslaklık gördüm.yani su çekiyor duvar bariz belli..önce oraları dısdan iyi izalasyon yapmanız lazı m.oda içinde olan küflenmelerde ya nem cihazı yada biraz daha yüksek ısıda yakıp odada ki nemi ısıtıp duvarda kalmamasını yapmanız lazım.
  • Eğer mutfaksa pişen yemek hava sirkilasyonu olmuyosa ondanda yapar duvar birde kalebodur falan sa daha çok terleme yapabilir..
    Köşelerde olması ısının oralara tam ulaşamamasından kaynaklı olabilir..
    Küf ve nem yazın olmayısından aslında mantık belli nem birikiyor içerde..
  • Mutfakta aspiratör var Ocak çalıştığı sürece çalışıyor şimdi birde mini pervane takacagim bakalım nasıl olacak dolap arkası kalan yerlerde maalesef fayans var
    Seneye tekrar boya yaptıracağım bu sefer nem karşıtı boya İle bende deneyeceğim
  • İşe yaradı mı?

• öncelikle çok geçmiş olsun. tadilatimkacpara.com da fiyatınızı hesaplayabilirsiniz . online ve ücretsiz olarak fiyatınızı hesaplayıp malzemeleri kıyaslayabilirsiniz.

Benim üstümde dubleks var. Yani 2 kat. Orada da aynı nereden geldiği bilinmeyen bir akıntı vardı.

• @ByÇINAR

Isonem ile boyadım. Hafif kabarma oldu. Sararma ve ve dökülme olmadı.

• ventrawall diye bi ürün var pamuk sıva diye geçiyo neme ve rutubete dayanıklıymış ben ısı yalıtımı için evime uyguladım ama rutubetli duvarda da sorunu çözüyomuş bi bakın derim

• isonem şişirilmiş bir balondur. ben de ventrawall uyguladım astara falan gerek yok. çok memnunum direkt tercih edin ve çok uygun fiyatı.

• gyurdakkul_7 G kullanıcısına yanıt
    Selamlar, bu ventrawall boya, yağmur yağdığinda su alan bölge için ise yarar mı? Fotoğrafta görüldüğü gibi yağmur yağdığında tavan köşesinden su geliyor, oraya bölgesel bir çare bulmak istiyorum.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.