Şimdi Ara

Sherlock Holmes: A Game of Shadows (2011) (14. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
441
Cevap
0
Favori
14.827
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Alper

İlk filmden bence çok kötü olmuş. Bir ara sıkılmıştım. Ayrıca kitabının yüzde 1 etkisini bile verememiş film. Sonu güzeldi ama. 7/10

Önyargılı izlemişsin hocam. Kitaptaki Sherlock Holmes ile Ritchie'nin yarattığı Holmes arasında çok fark var. Misal normalde Holmes çok düzenli birisidir ve kıyafetleri düzgündür ama Ritchie'nin yarattığında öyle değil ve daha fazla aksiyon var. Birnevi Jack Sparrow modellemesi ama böyle Sherlock Holmesta çok harika gerçekten Ritchie ayakta alkışlanır, çok iyi uyarlamış bana göre ki 2. filmi daha izlemedim.
  • 2. film ilk filmin gölgesinde kaldı bence beklentilerimi karşılamadı ne yazık ki 3. film daha iyi olacaktır diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Exhell

quote:

Orijinalden alıntı: Reis-i Eagles

1. kez izlememin üzerinden 24 saat geçmeden 2. kez izledim. :))

güzel olduğu içinmi yoksa beleş biletmi buldun? :)
    güzel olduğu için tabii ki. :) ilki spectrum 14, ikincisi cinebonus.

quote:

Orijinalden alıntı: gegirti

quote:

Orijinalden alıntı: Reis-i Eagles

1. kez izlememin üzerinden 24 saat geçmeden 2. kez izledim. :))

son sahneye

iyice dikkat emişsinizdir ikinci izleyişte. koltukta harbiden çok iyi gizlenmiş. ben ikinci izleyişimde iyice inceleyeceğim çünkü

aynen. :)

daha ne detaylar var gözümüze sokulan ama göremediğimiz. bombalı pasta, büyük elçi vs vs. watson'ın ilk eve gelipde onun ok attğı sahnede de gerçekten orda. :)
  • Amerika gişesi ilk rakamlar beklenin altında kalacak muhtemelen. hafta sonu için 60 milyon dolar civarı bekliyordu boxofficemojo ama 50 civarı kalacak gibi.
  • Sherlock Holmes 2 Gölge Oyunları türkçe dublaj olarak neden yok sinemalarda arkadaşlar bilen varmı ne zaman tr girecek sinemalara?
  • konusu ilk filmden farklı mı yoksa devam niteliğinde mi?
  • Film hakkında detaylı yorumlarımı yazacağım, şimdilik sadece diyeceğim
    "The End?"
  • Filmden az önce geldim ve gerçektende çok beğendim süper olmuş ama bi soru işareti kaldı aklımda

THE END ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Atalay`

quote:

İlk filmden bence çok kötü olmuş. Bir ara sıkılmıştım. Ayrıca kitabının yüzde 1 etkisini bile verememiş film. Sonu güzeldi ama. 7/10

Önyargılı izlemişsin hocam. Kitaptaki Sherlock Holmes ile Ritchie'nin yarattığı Holmes arasında çok fark var. Misal normalde Holmes çok düzenli birisidir ve kıyafetleri düzgündür ama Ritchie'nin yarattığında öyle değil ve daha fazla aksiyon var. Birnevi Jack Sparrow modellemesi ama böyle Sherlock Holmesta çok harika gerçekten Ritchie ayakta alkışlanır, çok iyi uyarlamış bana göre ki 2. filmi daha izlemedim.

İşte izlememişsin zaten. Guy Ritchie'nin tüm filmlerini izledim ve bu onun yaptığı en kötü film. İlk filme kıyasla bence çok yavan bir film olmuş.
  • quote:

quote:

quote:

İşte izlememişsin zaten. Guy Ritchie'nin tüm filmlerini izledim ve bu onun yaptığı en kötü film. İlk filme kıyasla bence çok yavan bir film olmuş.

Sinema eleştirmeni gibi konuşuyorsunuz da nelere dayanarak '' kötü , yavan '' diyebiliyorsunuz böyle bir filme ?

Üstelik şaka gibi 7 puan veriyorsunuz . Fikirlere saygım var fakat karalamaları oldum olası sevmemişimdir .

Açıklayın nedenlerinizi de biz de '' doğru diyor valla '' diyelim .

Biraz mantıklı puanlayın , hakkını vererek eleştirin .
  • 9/10

Filmi nihayet izleyebildim...Tek kelimeyle nefis olmuş...Yorumlardan sonra beklentim iyice artmıştı ama film beklentiminde üzerine çıktı...Guy Rutchie insana bu adam hakikaten işi biliyor dedirtiyor....sırıtan yada tekdüze bir tane sahne yok...slowmotion'lar çok fiyakalı...sonuç olarak ilk defa bir filmden çıktıktan sonra "bir an önce bu filmi tekrar izlemem lazım, doyamadım" deditren bir film olmuş...herkesin izlemesi gerektiğini düşünüyorum...

Son sahneye bende bayıldım bu arada...
  • Genelde yorumlarda tekrar izlemek istiyorum düşüncesi hakim Bende ilk defa ilk izleyişim bu kadar sıcakken bir kez daha izlemek istiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: ControlYourDream

quote:

quote:

quote:

Sinema eleştirmeni gibi konuşuyorsunuz da nelere dayanarak '' kötü , yavan '' diyebiliyorsunuz böyle bir filme ?

Üstelik şaka gibi 7 puan veriyorsunuz . Fikirlere saygım var fakat karalamaları oldum olası sevmemişimdir .

Açıklayın nedenlerinizi de biz de '' doğru diyor valla '' diyelim .

Biraz mantıklı puanlayın , hakkını vererek eleştirin .

İlk önce konu olarak ilk filme göre göre sıradandı. Ben piyasa filmlerine göre kıyaslamıyorum filmi. İlk filme ve Guy Ritchie'nin diğer filmlerine göre kıyaslıyorum. İlk filmden sonra doğal olarak beklentilerim yüksek gittim ikinci filme. İlk filmle aralarındaki tek fark konu farkıdır. Filmde yeni bir şey yoktu. Guy Ritchie'iyi de hiç filmde hissetmedim. Snatch'ten sonra Revolver'ı ve Rocknrolla'yı izleyince ki Revolver'ı şans eseri izleyip bu film kesin Guy Ritchie'nin filmidir diyebilmişimdir. Downey ve Law'un hakkını yiyemem. Güzel bir ikili oldular. Filmde gizem çok azdı. Bir beyazperde filmi için dava hiçte karmakarışık değildi.
  • Daha yeni filmden geliyorum çok iyiydi. 8.5
  • Ben de çok beğendim ve 1.filmi beğenenlere öneriyorum, ama öyle öldüm bittim bayıldım diyemeyeceğim.

Sanki 1.filme göre birşey eksikti demeyeyim de, farklıydı. 2.film biraz daha tribünlere oynamış; konu ve kurgudan ziyade görselliğe önem verilmiş gibi.

Sinemada 2.kez izlemem de, Bluray'i çıktığı zaman evde bir daha izlerim.
  • Ikinci kez seyrettim filme doyum olmuyor :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: koobee24

Amerika gişesi ilk rakamlar beklenin altında kalacak muhtemelen. hafta sonu için 60 milyon dolar civarı bekliyordu boxofficemojo ama 50 civarı kalacak gibi.

50 demişim ama 40 milyon dolar gelmiş gişesi. 60 beklenirken 40 gelmesi bi acayip. ilk film de beğenilmişti aslında daha güçlü bir giriş yapmalıydı.

ben de taa önümüzdeki hafta gideceğim nasip olursa. bir günde hem sherlock hem de görevimiz tehlike'ye gireceğim bakalım. umarım süper bir gün geçiririm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _PoSEİDoN_

Sherlock Holmes 2 Gölge Oyunları türkçe dublaj olarak neden yok sinemalarda arkadaşlar bilen varmı ne zaman tr girecek sinemalara?

?
  • Filmden yeni geldim gayet güzeldi, bi daha izleyip iyice detaylara bakmak gibi bi düşüncem var.
  • quote:

quote:

Sherlock Holmes 2 Gölge Oyunları türkçe dublaj olarak neden yok sinemalarda arkadaşlar bilen varmı ne zaman tr girecek sinemalara?

?

koca bir soru işaretide benden .
  • 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.