Şimdi Ara

Şerit değiştirirken kararsız kalmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
684
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bazen yan yola girmek için şerit değiştirecekken sinyal veriyorum.Bazen araba az arkamda oluyor hafif hızlanarak geçeyim diyorum bu sefer oda hızlanıyor sonra şerit değiştiremeyince yan yolu kaçırıyorum yada durarak geçersem trafiği yavaşlatırım.Bu durumları yaşayan varmı ? Nasıl gelişir ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• acıma gir makasa şaka yapıyorum tabi ki o anı daha önceden kestirebilmediginiz de gireceğiniz yan yolu kaçırın bence daha iyi en azından ben öyle yapıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tahsinmct -- 1 Şubat 2018; 16:36:54 >
  • biraz daha erken şerit değiştirmekte fayda var.
  • Kararsızlık kaza getirir yolun durumuna göre sinyalinizi verip geçin şeridinize arkanızdaki adamıda zora sokmayın,yani yolu trafiği analiz edin,gerekirse yolu uzatın ama pat diye sinyal verip dönmeyin.

• teşekkürler cevaplar için

• Yahu adam sinyal veriyo dönüş yapacak arkadaki arsç sinyali görür görmez hızlanıyor. Ben genelde sinyal vereni görünce hızımı azaltırım dönüş yapmasını beklerim.

Bu nasıl bir huy anlamıyorum.

• oyle bi durumla karsılasmamak icin 1 km onceden sinyal vermeye basla. elbet biri izin verir.
  • Trafikte en sevmediğim şey karşımdakinin kararsız kalması. çünkü bu durumda benide kararsız bırakıyor.
    size tavsiyem net olun. sinyal verin 2-3 sn bekleyin. herşey normalse sollama yapın, baktınız hızlanıyor geçmesini bekleyin.
  • rampada saatte 50 km hızla giden kaymonu sollamadan evvel sol şeridin en az 100 metre geriye kadar boş olmasını bekliyorum
    yoksa kaymonu takibe devam
  • Almanya'da özellikle sağa geçerken sinyali ver, gözünü kapat gir sağ şeride... Arkadan gelen istisnasız frene basıyor. Gözlerim yaşardı ilk gördüğümde.
  • Ralli efsanesi Colin McRae'nin kendisi gibi efsane haline gelmiş bir sözü vardır: "If in doubt, flat out!" yani "şüpheye düştüysen, gazla gitsin". Aslında ralli için söylenmiş de olsa trafikte de oldukça işe yarıyor, sonuçta önde olan kararını verir, arkadakiler önündeki araca uyar, trafiğin basit bir kuralıdır ama bazen bazı tiplere denk gelirsiniz sinyalinizi verip sollamaya çıktığınız anda bunu gurur meselesi yapıp sizinle beraber gaza asılır, sapağınızı geçmenize sebep olabilir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.