Şimdi Ara

kısa far yanmıyor, ama uzunlar yanıyor... yardım lütfen...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (3 Mobil) - 2 Masaüstü3 Mobil
5 sn
22
Cevap
0
Favori
172.510
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aracım tipo, kısa farlar yanmıyor ama uzunlar yanıyor, birde kısanında kısa farı varya far kolunu bi kere cevirince yanan, işte o farda yanıyor... Yani sadece kısa farlar yanmıyor acaba elektrikciye falan götürmeden kendim halledebilir miyim acaba?

• İLK ÖNCE SİGORTALARA BİR BAKMAN LAZIM ONDAN SONRA BİR TEŞHİS KOYABİLİRİZ ANCAK.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yeakin

İLK ÖNCE SİGORTALARA BİR BAKMAN LAZIM ONDAN SONRA BİR TEŞHİS KOYABİLİRİZ ANCAK.
    Kısanın kısası Kusura bakma hoşuma gitti sadece tabirin.. Parklar la uzunlar yanıyor kısacası.. sigortadan olma ihtimali yüksek gibime geliyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: n2oforce

Kısanın kısası Kusura bakma hoşuma gitti sadece tabirin.. Parklar la uzunlar yanıyor kısacası.. sigortadan olma ihtimali yüksek gibime geliyor..

Alıntıları Göster
    Tipolar bildiğim kadarıyla H4 yani çift akkor telli ampul kullanıyor. Eğer sigortadan değilse bu tellerden kısa far için olanlar kopmuş olabilir. Bu durum aşırı akımdan kaynaklanabilir. Tesisatınızda hata yoksa ampulleri değiştirin kafi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Woodpecker

Tipolar bildiğim kadarıyla H4 yani çift akkor telli ampul kullanıyor. Eğer sigortadan değilse bu tellerden kısa far için olanlar kopmuş olabilir. Bu durum aşırı akımdan kaynaklanabilir. Tesisatınızda hata yoksa ampulleri değiştirin kafi.

Alıntıları Göster
    kesinlikle

kısa hüzmelerde genelde bu srun cıkıyor 15-20 ytl ye yeni ampuller bu sorunu çözer
    quote:

Orjinalden alıntı: Woodpecker

• quote:

Orijinalden alıntı: DG00

kesinlikle

kısa hüzmelerde genelde bu srun cıkıyor 15-20 ytl ye yeni ampuller bu sorunu çözer
    quote:

Alıntıları Göster
    ampüller bozulmuş sigorta sağlamdır. zaten bu far ampülleri bu şekilde bozulur. ben hiç mi hiç görmedimki tüm işlvleri bozulmuş. ya uzun yanmaz ya kısa yanmaz. böyle bozuluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: oneMoreCupofCoffee

ampüller bozulmuş sigorta sağlamdır. zaten bu far ampülleri bu şekilde bozulur. ben hiç mi hiç görmedimki tüm işlvleri bozulmuş. ya uzun yanmaz ya kısa yanmaz. böyle bozuluyor.

Alıntıları Göster
    hocam ampulun kısası bozulmuştur
    bu kadar önemli bir sorun değil
    kısanın kısası dediğin park lambasıdır ayrıca
    bir tane h4 ampul al ve değiştir
    eğer değiştiremezsen bir tamircide veya elektirkçide değiştir
    para almadan değiştirirler
    ampülde zaten en fazla 7-8 ytl'dir

• quote:

Orijinalden alıntı: bucakli

hocam ampulun kısası bozulmuştur
    bu kadar önemli bir sorun değil
    kısanın kısası dediğin park lambasıdır ayrıca
    bir tane h4 ampul al ve değiştir
    eğer değiştiremezsen bir tamircide veya elektirkçide değiştir
    para almadan değiştirirler
    ampülde zaten en fazla 7-8 ytl'dir

Alıntıları Göster
    tipik bir tofaş klasigi... far kolun komple değişecek...

• SIRAYLA, SİGORTA-AMPUL-KISA FAR ROLESİNE BAK...

quote:

Orjinalden alıntı: bloodymoon1907

Aracım tipo, kısa farlar yanmıyor ama uzunlar yanıyor, birde kısanında kısa farı varya far kolunu bi kere cevirince yanan, işte o farda yanıyor... Yani sadece kısa farlar yanmıyor acaba elektrikciye falan götürmeden kendim halledebilir miyim acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Woodpecker

Alıntıları Göster
    AYNEN BENCEDE AMPÜLDEN
    quote:

• quote:

Orijinalden alıntı: altunpul

AYNEN BENCEDE AMPÜLDEN
    quote:

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar benim 96 Model TipoS marka aracım var kısa farlar az yanıyormış gibi hissediyorum.
    yardımcı olurmusunuz bu far ayarının ayarlanabildiği bir yer varmı ampuller sağlam.

• quote:

Orijinalden alıntı: Nick_Name*

Arkadaşlar benim 96 Model TipoS marka aracım var kısa farlar az yanıyormış gibi hissediyorum.
    yardımcı olurmusunuz bu far ayarının ayarlanabildiği bir yer varmı ampuller sağlam.

Alıntıları Göster
    bana yardımcı olucak kimse yokmu farlar az yanıyor hani watı düşük dicem H4 ampul var
    yada aşağı gösteriyor ileri göstermesi için ayar yapılabilirmi.önceden öyle değildi sağ ampul patladıktan sonra yenisini ben taktım ama olmadı sanırım nerde yanlışlık yaptım.
  • Arkadaşlar benimde kasalar yanıyor ama uzunlar yanmıyor nedeni ne olabilir acaba ampulleri değiştirsem düzelir mi veya sigortadaki yerleriyle oynasam
  • dowland33 D kullanıcısına yanıt
    eğer iki tarafta birden uzunlar yanmıyorsa ampulde sorun olma ihtimali çok düşük. far açma kapama butonundan yada sigortadan kaynaklıdır. eğer araçta röle varsa röleyede bakmak gerekir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: muradisdan

eğer iki tarafta birden uzunlar yanmıyorsa ampulde sorun olma ihtimali çok düşük. far açma kapama butonundan yada sigortadan kaynaklıdır. eğer araçta röle varsa röleyede bakmak gerekir.

Çok mantıklı haklısınız hocam fakat role den kaynaklı olduğunu sanmıyorum çünkü lada da bildiğim kadarıyla fan korna far rölesi aynı roleye bağlı sıkıntı plsa diğerlerini de etkilemez mi? Sigortayla oynarım yarın ustam bi kere yapmıştıta kısa.süre sonra tekrar yanmaz oldu uzun
  • Hocam sigorta kutumun resmini attım şimfi ona bakarsak acaba oksitlenmemi yapmış son iki pul mu diyim sıra mı diyim uzunların sigortası acaba ordaki kare şeklindeki tahminimce roleye temas ettiği için mi çalışmıyor
    Bu mesaja eklenen görseller:

• n2oforce kullanıcısına yanıt
    Kısanın uzunu yanmıyor yani hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: dowland33

Hocam sigorta kutumun resmini attım şimfi ona bakarsak acaba oksitlenmemi yapmış son iki pul mu diyim sıra mı diyim uzunların sigortası acaba ordaki kare şeklindeki tahminimce roleye temas ettiği için mi çalışmıyor
    Bu mesaja eklenen görseller:

sigortayı söküp paslı yerleri temizleyin araya bakır tel bağlayın yada elektriği iletecek birşey sokup deneyin. ama sadece deneyin eğer çalışırsa yeni sigorta alırsınız.

• Tamam hocam bi sorum daha olacak ilgilendiğiniz için çok teşekkürler sorum şu en sağdaki alt taraftaki kare şeklindeki parlak yani metal renkteki kutuya baktığınızda acaba sigorta nın yatağındaki yukarı yastık ona deymeli mi? Yani bilmiyorum inşallah anlatabilmişimdir. Çünkü oralara siyah bant ben çektim kısa devre yapar diye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dowland33 -- 16 Mart 2016; 20:26:20 >
  • dowland33 D kullanıcısına yanıt
    farketmez oraya temas etsede etmesede hiçbirşey değişmez bi zararı olmaz.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.