Şimdi Ara

SENSÖR

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
637
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2 Hareket sensörü 1 Adet şerit led trafosuna Bağlanırmı?

Bağlanırsa nasıl bağlanır teşekkürler

• Hareket sensörü dediğiniz PIR etiketiyle bilinen ve genelde biri geldiğinde ışığı açan sistemler olsa gerek. BUnlar 220Voltta çalışıyor? Led trafo çıkışı daha düşük gerilimde?

Led trafosunu iki ayrı sensörün de çalıştırabilmesini soruyorsanız eğer; Sensörlerin verdiği faz çıkışı led trafosunda aynı yere bağlandığı zaman hallolur sanırım. Nötr trafoda sabit bağlıdır ve faz anahtarlanır. Eğer çıkışları rastgele bağlarsanız faz nötr kısadevre olabilir.

Daha farklı birşeyler gerekirse araya röle girmesi gerekebilir,220Volt minik rölelerdne ama şu an gerekli olmasa gerek.

• farklı gerilimlere sahiplerse, toprak yada "-" uçları ortak olmalıdır. gerilim farkı çok fazla ise optocuplor ile yalıtılmış bir bağlantı yapılabilir.

• karafetva K kullanıcısına yanıt

Bağlantı resimde gördüğünüz gibi bağlanırsa 2 sensör kısa devre yapmadan çalışırmı bu bağlantı doğrumu?

SENSÖR
  • dergul D kullanıcısına yanıt

Doğrumudur?

SENSÖR
  • hakan b H kullanıcısına yanıt

Neyin ne olduğu belli değil.

Bildiğimiz PIR sensörü ile led mi yakmak istiyorsunuz? Bağımsız çalışan farklı yerlerdeki iki ayrı PIR sensörü ile???

• Evet led yakmak istiyorum Merdiven basamaklara led yapacam Bir sensörü merdivenin üst kısmına ikinci sensörü ise aşağıya koyup . Tek trafoyla çalışırmı onu soruyorum.resimdeki bağlantı gibi

SENSÖR

Tabii ki;

Yalnız çizdiğiniz sarı hattı unutun. Sensörün çıkış verdiği ucu vardır. BUradan fazı anahtarlıyor, hareket tespit ettiğinde faz çıkışı veriyor olmalı. AYnı cins sensörleri aynı sırayla bağlayıp, çıkıştan da faz geldiğine emin olursanız bu hatları trafonun aynı ucuna bağlayabilirsiniz.

Sensöre faz nötr bağlanıyordu direk, bir uc da çıkış. Sensör devreleri aynıdır ve çkış anahtarlama özelliği de aynıdır. Sİz sensörlerin resimlerini koyabilirsiniz bu konuya.

• Sensör almadım 2 sensör tek trafoda çalışıyorsa alacaktım oyuzden resmi paylaşamadım.Ama sensörlerin geneli (f) (n) (ç) üç kablo bulunmakta çizdiğim resimdeki gibi sizin dediğiniz sarı hattı unutun dediğiniz Sarı (faz) Mavi (Notr) Kırmızıysa sensör çıkış sanırsam O Tek bağlanıyor hiçbir kabloya birleştirilmeden Doğrumudur?Çizdiğim resimdeki gibi? BU şekilde bağlarsam sizin dediğiniz gibi oluyor. Kısa devre yapmaz değilmi 2 sensör çıkış ucunu birleştirip kırmızı yani aynı yere bağlayarak?

Sarı hattı trafo toprağına bağlamışsınız gibi görmüştüm, toprak hattı çekiyorsunuz diye "unutun" yazdım.

Sensör çıkışta röle ile tetk alıyor ve fazı anahtarlıyorsa aynı fazı kullandığınız takdirde sorun olmaz. Çıkıştan gelmesi beklenen fazı trafoya verirsiniz diğer sensörle birlikte bağlayarak.

Ancak işin içinden bişi çıkar mı farklı devreli birşeyler soruna sebep olur mu artık sorumluluk siizin. Fikir verenler de katkıda bulunabilirler bu konudan.

Sensörlere aynı sırayla bağlarsınız hattınızı ve çıkışı ölçersiniz ne olduğunu. Her zaman temkinli olup soruna hazır olursunuz.

Konudan resimler de ekleyebilirsiniz. AYrıca bu sensörlerdeki zamanlama farklı ihtiyaçlara uymayabilir. En aından bekleme sürelerine dikkat edin satın alırken Minimum maksmum

• Hocam video da tek sensör bağlantısı var Ben buna aynı şekil bağlantıyla 2.sensör birleştirip bağlaya bilirmiyim? Yani merdivenin üstüne koyduğum sensör ben inerken yanıcak aşağıdaki sensör sönmeden beni görüp yanacağı için bir çakışma olurmu? Tek priz Tek trafo ile

SENSÖRGAMZE GULERyoutube
    HAREKET SENSÖRÜNE LED NASIL BAĞLANIR
    https://www.youtube.com/watch?v=Ob0i5aoi9hw&feature=youtu.be

Alıntı

metni:
    bir çakışma olurmu?

zaten benim ortaya attığım ihtimal de bu. Sensörler aynı devre özelliklerinde ise olmayacaktır. AMa bağlantı sıralamanız önemli. Ve sensörleri tek tek deneyip çıkıştan faz verdiğini tespit etmeniz lazım. Ve de her ihtimali göze alıp montaj öncesi denersiniz bir sorun oluyor mu diye.

Bazen gözden kaçan incelikler olabiliyor. Diğer forumdaşlar da eksikleri kapatmak üzere fikir verebilir.

sana şu bağlantıyı öneririm.

SENSÖR

bunu da kullanabilirsin ama üstteki sensör bağlantısı daha güvenli ve çıkışında yetersiz güç problemi yaratmaz.

SENSÖR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dergul -- 18 Ocak 2023; 23:18:10 >

• Hocam cevap için teşekkür Röle anlamam uğraştırır Bana kısa yoldan bağlantı lazım Bu resimdeki Bağlantı doğrumudur Bunu önerdiler

SENSÖR

olabilir ama 360 derecelik sensörse ve tek bir alana yerleştireceksen, 2.'si gereksiz olur. bu bağlantı için, 2 sensör birbirinin alanını kapsamayacak yada en az kapsayacak şekilde yerleştirilmeli.

• Bir sensör merdiven uste ikinci ise merdiven alta konulacak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 25 A Trafo 16 Metre Led Bu şekide bağlanırsa ışık şiddeti azalırmı ?Bu bağlantı seri bağlantımı?

SENSÖR
  • Evet ışık şiddeti mesafe arttıkça azalır dolayısı ile her 3 veya 5 metreye trafodan doğrudan kablo çekmeniz gerekir.

• Bu Şekilde bağlanır mı?

SENSÖR

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.