Şimdi Ara

Buattan priz yapmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
8.782
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar ben evimdeki buattan priz çekmek istiyorum nasıl çekebilirim buattın içinde 1 nötr ve 1 topraklama (mavi ve renkli) birbirine bantlanmış birde 2 tane faz (kahverengi) birbirine bantlanmış ben önce butun bantlari cikardim ve prize notr toprak ve faz ayri ayri taktim diger geri kalan fazi ise bantlayip geri koydum islem bittiginde sigortayi actim ve ana şartel attı hatam nerde soyleyebilirseniz sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 3prs -- 6 Ağustos 2016; 18:07:20 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bir yerde kısadevre olabilir,Kablo bağlantısını karıştırmış olabilirsin ,hat çekiminde standart renklere uyulmamış olunabilir vs vs .. Sebep çok
  • Ben şarteli açıp baktım bütün kablolara hiç birine elektrik gelmiyo kahverengi olan dahil başka yerden deniycem artık ama buatta niye elektrik yok anlamiş degilim yinede sağolun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 3prs -- 6 Ağustos 2016; 19:38:39 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ana şalter dediğin kaçak akım rölesi mi ?
    @3prs
  • Buhat içinde sarı, mavi ve kahverengi 3 ayrı kablo olmalı. Bantlarını sıyırın ve kontrol kalemi ile hepsini kontrol edin, hangisinde lamba yanıyorsa o fazdır. Buhatta sorun yoksa mutlaka faz vardır. Toprak ile nötr ayrımı için Avometre gerekir ama eski bir evde oturuyorsanız genelde Türk usulü nötr ile toprağı kısa devre yapıp bağlarlar bu sebeple ayıramazsınız ve hangisi olduğu fark etmez.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.