Şimdi Ara

Seneye PlayOff YOK!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
0
Favori
1.970
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Acaba bu sene ligi birinci bitirdiğimiz halde kirli oyunlar yüzünden sampiyon olamazsak bunun hesabını kim verecek

http://spor.milliyet.com.tr/play-off-sistemi-kalkiyor/spor/spordetay/25.04.2012/1532421/default.htm

Spor Toto Süper Lig Kulüpler Birliği Vakfı toplantısı Ankara’da yapılırken Gaziantepspor ve Sivasspor kulübünün temsilcileri görüşmede yer almadı.
    Başkan Vekili Recep Mamur başkanlığında Sheraton Otel’de gerçekleştirilen toplantıda Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, 2. başkan Ali Dürüst, yönetici Abdurrahim Albayrak, Fenerbahçe başkan vekili Nihat Özdemir, Beşiktaş futbol komitesi üyesi Deniz Atalay, Trabzon Başkanı Sadri Şener hazur bulundu.
    Ankara’daki toplantıya damga vuran ilginç diyalog sonunda Play-Off’un gelecek sezon oynanmayacağı yolunda Futbol Federasyonu’ndan söz alındığı ortaya çıktı.
    Yayıncı kuruluşun sözleşmesinin uzatılması konusunun görüşülmesi sırasında söz alan Aysal’ın, “Bir şartla Rekabet Kurulu’na giderim. O da gelecek sezon Play-Off oynanmaması konusunda söz verilsin” diye konuştu. Toplantıya katılan kulüp başkanları ve temsilcileri bu çıkış karşısında şaşkına dönerken, Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav telefona sarılarak Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören’i aradı. Cavcav konuyu kısa şekilde anlattıktan sonra telefonu Aysal’a verdi. İkili arasındaki görüşmenin ardından Galatasaray Başkanı Play-Off’un oynanmayacağı yolunda söz aldığını açıkladı. Bu gelişmenin ardından Vakıf üyeleri, yayıncı kuruluşun sözleşmesinin uzatılması için ortak hareket etme ve Rekabet Kurulu’na gitme kararı aldı.

• Puan'ın yarıya indirilmesi çok saçmaydı bu bir gerçek. Ama play-off sistemi bence çok da kötü bir şey değildi. Sonuçta, kendi denklerinle yaptığın bir mücadele, ligde o topluluğun en iyisinin ortaya çıkması için yapılan bir organizasyon. Puanların yarıya indirilmesinin mantıklı bir nedenini söyleyen, bana da açıklasın lütfen. Zira, akıl kırıntısı bile yok bence bunu ortaya atanda.

Fenerbahçeli olduğumu belirteyim.
  • yayıncı kuruluş hakkında neden bu kadar kaygı duyuyorlar anlamıyorum,
    - sözleşme şartlarını yerine getirmediği takdirde cezai bir yaptırım yapılamıyor,
    - futbol kuralları kendi isteği doğrultusunda belirleniyor
    - maçların yayın tarih ve saati kendi inisiyatiflerinde
    - ihalede meblağ USD üzerinden belirlenir, dalgalı kur sisteminde dolar biraz yükselirse kuru sabitlemek isterler,
    - ...
    - ...
    inanın digiturk e sağlanan şartlarla bu yayın işini ben bile halledebilirdim, üstelik Türk futbolunu bu hale getirmezdim. Türkiyede futbolun katili digiturk, kulüpler birliği vakfı ve tff dir.
  • Önümüzdeki sezon playoffun olacağını ben de düşünmüyorum; 18 takımlı dünyanın her yerinde olduğu gibi ağustosta başlayıp mayısta biten normal bir lig. Olması gereken bu.

Ama bu sene bu playoff bizi şampiyon yapacak
  • Olan bize oldu Bu ülke de suçsuz da aynı şekilde değerlendiriliyorr suçlu da
  • aslında galatasaray taraftarı olarak bizde de suç var, takım iyi giderken de yayıncı kuruluşa tepkimizi daha çok göstermeliydik sadece kötü giderken değil.

bu yıl açık açık gördük ki bunlar türk futbolunu himayesi altına almışlar parasını verip istediği gibi at koşturuyorlar, bundan sonra ki yayıncı kuruluşlar da bunu gördükten sonra türk futbolunda istediklerini yaptırmaya çalışacaklar buna kesinlikle federasyonca önlemler alınması ve bu konularda taviz verilmemesi gerek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilhan_28

yayıncı kuruluş hakkında neden bu kadar kaygı duyuyorlar anlamıyorum,
    - sözleşme şartlarını yerine getirmediği takdirde cezai bir yaptırım yapılamıyor,
    - futbol kuralları kendi isteği doğrultusunda belirleniyor
    - maçların yayın tarih ve saati kendi inisiyatiflerinde
    - ihalede meblağ USD üzerinden belirlenir, dalgalı kur sisteminde dolar biraz yükselirse kuru sabitlemek isterler,
    - ...
    - ...
    inanın digiturk e sağlanan şartlarla bu yayın işini ben bile halledebilirdim, üstelik Türk futbolunu bu hale getirmezdim. Türkiyede futbolun katili digiturk, kulüpler birliği vakfı ve tff dir.

• Puan farkini yariya indirmen sacmalik.ama ben playoff un kotu birsey oldugunu dusunmuyorum.
  • daha çok maç görmek istiyorlarsa ligi 20 takımlı yapsınlar ne gerek var play-off a
  • Puanlar yarıya inmese bir anlamı kalmaz organizasyonun. Zaten 2. 'ye bilmem kaç puan fark atan 1. takım, şampiyonluğu garantilemiş gibi bir şey olur. Bu daha çok heyecan getiriyor ama tabii ki normal sezonu 1. bitiren takımların bunu haksızlık olarak görmesi normaldir.

Onun yerine belki de basketboldaki sistem getirilmeli. İşte ne bileyim sezon içindeki 2 maçı da kazanan avantajlı olmalı mesela ya da playoff eşleşmelerinde de aynı şekilde bir düzenleme yapılabilir.
  • Maymun gözünü eylülden beri yenimi açtı şimdimi uyduruldu bu şey sene başından beri nerdeydiniz.
  • zaten play off pardon süperfinal galatasaray şampiyon olmasın diye getirilmedimi gs şampiyonluk zora gelince hemen böle bişiyi kabul ettiler.
  • Niyet önemlidir her zaman .
  • En mantıklısı İspanyada İngilterede olduğu gibi ligi 20 takımlı yapmak.
  • bu sene yapilan haksizlik ve emek hirsizliginin hesabini kim verecek?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: =PistoLeRo=

zaten play off pardon süperfinal galatasaray şampiyon olmasın diye getirilmedimi gs şampiyonluk zora gelince hemen böle bişiyi kabul ettiler.

ne alakasi var gs sampiyon olmasin diyeyle sezon basinda neden sesi cikmiyodu kimsenin.

Bu arada play off tam bir sacmalik tabiki normal sezonu 1. bitiren takima haksizlik ama bunu sezon basinda tepki koyulmaliydi

• quote:

Orijinalden alıntı: YoungAnıL

Maymun gözünü eylülden beri yenimi açtı şimdimi uyduruldu bu şey sene başından beri nerdeydiniz.

Sene basindan beri cikaranlara kufur ediyorduk zaten. Asil sen gozunu yeni mi actin?

• fenerbahçe şike davasından temiz çıkarttırıldı, aziz başkanıda yazın çıkartırlar, yayıncı kurulusun zararı karşılandı, şike davası unutturuldu, haliyle playoff u gerektiren birşey kalmadı

• şunları yazanların hepsi eğer fener 9-10 puan farkla lider bitirse ah negüzel playoff cici playoff canım playoff diyeceklerdi şimdi gsye karşı yapıldı diyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ornitolog

şunları yazanların hepsi eğer fener 9-10 puan farkla lider bitirse ah negüzel playoff cici playoff canım playoff diyeceklerdi şimdi gsye karşı yapıldı diyorlar.

Algılamakta güçlük çektiğiniz şey, hiçbir Galatasaraylının playoffu istemiyor olmasıydı. Bu sitem ilk açıklandığında bizden kimse istemedi, lig bitmeden önce de kimse istemedi, şimdi de istemiyor.

Anladın mı, bir daha anlatayım mı ?
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.