Şimdi Ara

Şeker hastalığı olabilir mi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
132
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar. 22 yaşındayım. Dedem seker hastasi.
    Benim sıkıntım 3 sene önce başladı.
    Bir gece 7 defa uyandim. Her defasinda agzim kuru. Dolayisiyla su iciyorum, tekrar tuvalete uyaniyorum agzim kuru vs vs döngü şeklinde. Bu yaklasik 6-7 ay gunde 5-8 arasi uyanmayla sürdü. Sıkıntı basladiktan bir hafta sonra doktora gitmiştim, seker testi yapildi tahlil iki hafta sonra cikti vs normaldi her sey
    2.5 senedir geceleri günde 2-3 sefer agiz kuruluguna uyaniyorum. Ornegin gece 12de yattim, 4 de agzim kuru. Su icerim, tuvalete giderim. 6 da yine agzin kuru ve tuvaletin gelmis uyanirim.
    Gun icinde 3 senedir 2-2.5 litre, gece ise yine 2-2.5 l su icerdim. Ama son bir haftadir gün ici 5 litreye yakin, gece de 2.5 l civari su iciyorum. Bugun yaklasik sabahtan beri 5 litre civari idrara çıktım. Dun de ayni sekilde. Şeker olabilir mi acaba ?
    Bu arada sık acikirim. Saat 10 da tika basa kahvalti yaotim, saat 4 gibi karnim guruldamaya baslar. Saat 5de yine tika basa yemek yedim, saat 9 gibi aclik baslar. Su an acliktan midem bulaniyor neredeyse
    Bir de bana iki defa olan bir sey su ana kadar, gece ruyamda tatli yedigimi gördüm. Uyandim kalbim hizli hizli atiyor, uc-dort kasik cikolatali findik ezmesi yeyince normale dönüyorum
    Boy 200
    Kilo 93. Zayıfim, göbek var baya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Her isi ters giden adam -- 3 Aralık 2018; 1:2:35 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ağız kuruluğu yapan çok sayıda sebep var bu yaşta şeker hastası olabilmeniz için kan değerlerinizde bazı antikorların çıkması gerekir kanınıza baktırdınız mı?

Ve viral bi hastalık geçirdiğinizde veya uzun süre aç kaldığınızda sizi acile kaldıracak kadar bir durum yaşadınız mı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • en yakın sağlık ocağında sabah bir şey yemeden şekerini ölçtürebilirsin. boğazda olan bir hastalık da ağız kuruluğu yapıyor.
  • Merhaba,
    aşağıdaki videoyu izleyin, merak ettiklerinizi öğrenebilirsiniz:)

https://www.youtube.com/watch?v=9Yr6mwbfIQg&index=9&list=PLNNVWfD1-kqDYcO8BNr8WIyuVRrVrS3Mj
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.