Şimdi Ara

SEG 12000 BTU KLİMA (A101 İÇERİR) (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
354
Cevap
15
Favori
68.653
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Ado

Hocam ısıtma soğutma kalite anlamında lafım yok lakin o ürünleri ben kışın ısıtma modunda ses bakımından çok eleştirdim halen de eleştiriyorum. Akşam bakarım üretimde kullanılan kompresör lakin büyük olasılık GMCC çıkacaktır. Bu arada GMCC nin kötü bir kompresör olması değil, o üretimlerde kullanılan kodun küçük kalması nedeniyle eleştiriyorum ben.

Anladım hocam, ben seri no yu vereyim burdan
    Aldık artık olan oldu da,sırf meraktan ilgileniyorum

690479160620001447670052
  • Ado kullanıcısına yanıt
    Tamam üstadım uyarın için teşekkür ederim.Dikkate alacağım mutlaka

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Hocam bu fiyat aralığında regal ve seg için 12000lik klimayla Kalkan'da zemin kat tavanı standardın yarım metre altında olan yalıtımsız 1+1, tek cepheli evi soğutup ısıtabilir miyim sizce? Bütçe maalesef 1800den yukarı çıkmayacak bu şartlarda nasıl bir tercih yapmamı önerirsin? Kendi Evimde me sf42 klimam var onunla bile ısınma işinde sıkıntı yaşamışken bu klimalarla da randımanlı bir ısınma olmayacağını biliyorum. Çok da önemli değil gerekirse klima olan oda da yatıveririm kışın. Sormak istediğim klima full açık bırakılarak ev içinde idare edilebilir bir iklimlendirme sağlanabilir mi sizce? Teşekkür ederim bilgi için.
  • Bu klimadan aldık kullanıyoruz, bir sorunum var. Salınım yapan kapağı üst seviyesinden elle biraz daha yukarı kaldırdığımda kapakta su damlaları oluşup dsmlıyor. Diğer samsung klimamda kapağı daha fazla kapamama rağmen birşey olmuyor. Sorun nedir ya da başka yaşayan var mı

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmahmetahm

Bu klimadan aldık kullanıyoruz, bir sorunum var. Salınım yapan kapağı üst seviyesinden elle biraz daha yukarı kaldırdığımda kapakta su damlaları oluşup dsmlıyor. Diğer samsung klimamda kapağı daha fazla kapamama rağmen birşey olmuyor. Sorun nedir ya da başka yaşayan var mı

aynı durum bende de oluyor,vestel nature plus
    zannedersem tam hava çıkışı olmadığı için oluyor
    bir sorun olduğunu düşünmüyorum
  • brain damage B kullanıcısına yanıt
    Hocam klima konusunda en büyük zaafımız izolasyondur maalesef. Bunun örneğini size Kültür Bakanlığının müze bilet gişelerinden vermiştim, Toplasanız 8 m2 alanda 12 lik klima var, Soğutuyor mu? çatır çatır soğutuyor lakin hiç tasarruf yapıyormu? ASLA. Zira hiç bir şekilde edinilmiş hava muhafaza edilemiyor.

İlgili klimayı (A101 SEG) dün bir köy evine taktım ki çatı yok, direkt beton çatı, gölgelik vs de yok güneş Allah ne verdiyse evin üstünde, evin içerisine bir girdik Allah sizi inandırsın dışarısı o sıcaklığı ile dahi daha serin, bildiğiniz hamam gibi olmuş. Düşünün ki akşam saat 19.00 dan bahsediyorum. lazer dereceyi aldım merakımdan baktım tavan sıcaklığı 44.1 derece Tüketici tutturdu klima ''mümkün olan en yükseğe takılsın'' diye, kendisine durumu izah edene kadar göbeğim çatladı ama nuh dedi peygamber demedi vatandaş. Yerden 2.5 metre yükseğe klimayı taktık, oda sıcaklığı 37 derece ile işleri bitirip klimaya start veerdik ve tüketiciye o klimayı hele ki ilk 24 saat boyunca hiç kapatmamasını tavsiye ettim zira duvarlar bildiğiniz alev kusuyordu, malumunuz termodinamiğin 2 nolu yasası gereği klima odadaki havayı ne kadar soğutsa da, ilgili termodinakik yasası nedeniyle bu sefer duvarlar kendi ısısını soğutulmuş olan bu havaya bırakacağı için içeride büyük bir savaş olacaktı, taaa ki duvarlar tüm ısısını kusana kadar da bu döngü bitmezdi.

Biz bu tavsiye ile klimayı teslim edip evden ayrıldık aslında genelde ilk 15-20 dakika oyalanırım fakat inanılmaz yoğundu ve bekleyemedik yukarı köydeki diğer klima montajına geçtik (BİM REGAL) orada da buna yakın koşullarla montajı yapıp o bölgeden ayrılırken ana yola çıkmak için aynı güzergahtan geri döndüğümüz için bir önceki klimayı taktığımız eve uğradık. Sağ olsun vatandaş tavsiyemizi dinlemiş klima halen çalışıyordu, bir de tavsiye ettiğim üzere (Aklına geldikçe turboya bas demiştim) turbo ve iyonizeride açmıştı, duvarlar halen alev kusuyordu (1.5 saat geçti aradan) ama buna rağmen klima içeriyi 33 dereceye indirmeyi başarmıştı. Tavan sıcaklığı 38.2 dereceydi.

Bakınız bu koşullarda 1.5 saatlik bir çalışma sonrası dahi bu klima bunları başarabiliyorsa, (ki ben geçen seneden beri bu klimaları takıyorum bu güne kadar hiç bir tüketiciden performans sorunu duymadım) Sizin koşullarda da SOĞUTMA işini mutlaka başarır diye düşünüyorum. Lakin söz konusu ısıtma olduğunda aynı zayıf izolasyon söz konusu olduğunda bu kadar iyimser konuşmam bunu açık ve net ifade edeyim.

Isıtma işi zor olan kısmıdır, bunun için sizin de biraz izolasyona yönelik girişimlerde bulunmanız gerekir. kaldı ki bildiğiniz üzere fizik kuralları gereği sıcak hava yükselir, yani klimanın verdiği sıcak hava zaten yukarıda yoğunlaşacak, üzerinde bir de ÜFLEMELİ bir ısıtma aygıtı kullanıyor olacaksınız, bunun negatif etkisini mutlaka hissedersiniz.

Bakınız Soğutma söz konusu olduğunda ZAMAN faktörü BÜYÜK etkendir. Ancak ısıtma da zaman sadece ETKEN dir.

• spyae kullanıcısına yanıt
    Hocam iç ünite seri no vermişsin ama olsun

Ben baktım sizin kompresör Toshiba. Yalnız sevindirici olan şu ki DA108 kodu kullanmamışlar, yine 108 ancak ASN108 ve 12 lik klima olması nedeniyle siz de zamanı gelince teyit edeceksiniz ki ısıtmada da olsa ses sorunu yaşamazsınız diye düşünüyorum.
  • 37 metre karelik salonuma formlardan okuduğum kadarıyla yeterli olmadığını bildiğim halde BİM den regal 12000 BTU luk klima aldım. ( ben salon + mutfak bir diye zaten bölmeyi düşündüğüm için).Klimadan önce,hem aşırı sıcaktan hemde kapı pencere açık dışarıdan gelen araba seslerinden dolayı oturulamayan salon ,4 günlük tecrübeme dayanarak size şunu rahatlıkla söyleyebilirim klimadan çok çok memnunum 37 metrekarelik alan tam yaşanabilir duruma geldi.Klimayı gündüz 24 derecenin altında çalıştırmıyor ve saat 18-19 dan sonra dereceyi 27-28 yapıp çalıştırıyoruz geceleride kapatıyoruz.
    Bu arada Gebze Yenikent mh de oturuyorum salonumun üstü kapalı teras ve saat 17 e kadar güneş alıyor(güney doğu cephe).
  • quote:

Hocam klima konusunda en büyük zaafımız izolasyondur maalesef. Bunun örneğini size Kültür Bakanlığının müze bilet gişelerinden vermiştim, Toplasanız 8 m2 alanda 12 lik klima var, Soğutuyor mu? çatır çatır soğutuyor lakin hiç tasarruf yapıyormu? ASLA. Zira hiç bir şekilde edinilmiş hava muhafaza edilemiyor.

İlgili klimayı (A101 SEG) dün bir köy evine taktım ki çatı yok, direkt beton çatı, gölgelik vs de yok güneş Allah ne verdiyse evin üstünde, evin içerisine bir girdik Allah sizi inandırsın dışarısı o sıcaklığı ile dahi daha serin, bildiğiniz hamam gibi olmuş. Düşünün ki akşam saat 19.00 dan bahsediyorum. lazer dereceyi aldım merakımdan baktım tavan sıcaklığı 44.1 derece Tüketici tutturdu klima ''mümkün olan en yükseğe takılsın'' diye, kendisine durumu izah edene kadar göbeğim çatladı ama nuh dedi peygamber demedi vatandaş. Yerden 2.5 metre yükseğe klimayı taktık, oda sıcaklığı 37 derece ile işleri bitirip klimaya start veerdik ve tüketiciye o klimayı hele ki ilk 24 saat boyunca hiç kapatmamasını tavsiye ettim zira duvarlar bildiğiniz alev kusuyordu, malumunuz termodinamiğin 2 nolu yasası gereği klima odadaki havayı ne kadar soğutsa da, ilgili termodinakik yasası nedeniyle bu sefer duvarlar kendi ısısını soğutulmuş olan bu havaya bırakacağı için içeride büyük bir savaş olacaktı, taaa ki duvarlar tüm ısısını kusana kadar da bu döngü bitmezdi.

Biz bu tavsiye ile klimayı teslim edip evden ayrıldık aslında genelde ilk 15-20 dakika oyalanırım fakat inanılmaz yoğundu ve bekleyemedik yukarı köydeki diğer klima montajına geçtik (BİM REGAL) orada da buna yakın koşullarla montajı yapıp o bölgeden ayrılırken ana yola çıkmak için aynı güzergahtan geri döndüğümüz için bir önceki klimayı taktığımız eve uğradık. Sağ olsun vatandaş tavsiyemizi dinlemiş klima halen çalışıyordu, bir de tavsiye ettiğim üzere (Aklına geldikçe turboya bas demiştim) turbo ve iyonizeride açmıştı, duvarlar halen alev kusuyordu (1.5 saat geçti aradan) ama buna rağmen klima içeriyi 33 dereceye indirmeyi başarmıştı. Tavan sıcaklığı 38.2 dereceydi.

Bakınız bu koşullarda 1.5 saatlik bir çalışma sonrası dahi bu klima bunları başarabiliyorsa, (ki ben geçen seneden beri bu klimaları takıyorum bu güne kadar hiç bir tüketiciden performans sorunu duymadım) Sizin koşullarda da SOĞUTMA işini mutlaka başarır diye düşünüyorum. Lakin söz konusu ısıtma olduğunda aynı zayıf izolasyon söz konusu olduğunda bu kadar iyimser konuşmam bunu açık ve net ifade edeyim.

Isıtma işi zor olan kısmıdır, bunun için sizin de biraz izolasyona yönelik girişimlerde bulunmanız gerekir. kaldı ki bildiğiniz üzere fizik kuralları gereği sıcak hava yükselir, yani klimanın verdiği sıcak hava zaten yukarıda yoğunlaşacak, üzerinde bir de ÜFLEMELİ bir ısıtma aygıtı kullanıyor olacaksınız, bunun negatif etkisini mutlaka hissedersiniz.

Bakınız Soğutma söz konusu olduğunda ZAMAN faktörü BÜYÜK etkendir. Ancak ısıtma da zaman sadece ETKEN dir.

Ado Hocam Vestel'e adınızı yazıp servislerin hepsine kurs vermenizin Vestel markasının satış sayısını ve kullanıcı memnuniyetini artıracağını söyleyeceğim.Geçen gün aracımın bakımını yaptırdım serviste.Normalde araç yetkili servislerin yaklaşımını(ücret ve servis müdürlerinin yaklaşmını) eleştiririm fakat gittiğim serviste çalışan usta o kadar iyi ilgilendi ki çok memnun kaldım servis müdürüne usta için teşekkür ettim yetmedi interneti açtım genel merkeze ustadan dolayı teşekkür ettiğimi ve bu usta gibi ustaların sayısının çok olmasını temenni ettiğimi belirttim.Bunu örnek vermemdeki amaç şu aslında bizler işimizi layıkıyla yaptığımız zaman tüketicilerdeki sorun ve mağduriyet kavramı ortadan kalkacaktır.İnsanın yaptığı işe saygısı olacak evvela.

• Marketlerde hala mevcut mu bu klima arkadaşlar?
  • quote:

Hocam izolasyon iyi ise ve zaman kavramını da kullanırsanız, inverter teknolojisinin verdiği düşük tüketim avantajının da etkisi ile KAPATMAYARAK genel iklimlendirme yapabilirsiniz ancak klimanın bulunduğu alan ile diğer alanlar arasında kısmi hissedilir bir ısı farkı olur bunu unutmayınız, yine de evdeki nem ve ısı faktörünü çok rahat absorbe edecektir.

M2 nin bu konuda büyük bir etkisi olduğunu söylememe gerek yok zaten

Cok tesekkur ederim cevabiniz icin. Tam klimayi almak icin bim e gittim abi sabah satildi dediler... Kismet degilmis takibe devam...

• thuglife kullanıcısına yanıt
    Ben halen montajlarını yapıyorum, (Bu gün 4 tane daha var) isterseniz getirtiyorlar azizim.
  • iandi İ kullanıcısına yanıt
    Nasipten öte köy yokmuş azizim
  • quote:

Ben baktım sizin kompresör Toshiba. Yalnız sevindirici olan şu ki DA108 kodu kullanmamışlar, yine 108 ancak ASN108 ve 12 lik klima olması nedeniyle siz de zamanı gelince teyit edeceksiniz ki ısıtmada da olsa ses sorunu yaşamazsınız diye düşünüyorum.

cevabınız için çok teşekkür ederim hocam;klima,tv konusunda vestel tercih etmemin sebebinin sizin bilginize güvenmemin çok etkili olduğunu belirtmek isterim
    vestel sizi kesinlikle kadrosuna katması lazım,bir danışman olarak çok güzel müşteri-üretici arasında köprüsünüz

• quote:

kusura bakmayın hocam ,iç dış arada sadece son sayı farkeder diye düşünmüştüm
    bu arada kompresörün performans incelemesini buldum,ekte paylaşıyorum

http://www.areacooling.co.uk/files/asn108d43ufz-performance.pdf

• quote:

Orijinalden alıntı: thuglife

Marketlerde hala mevcut mu bu klima arkadaşlar?

Evet var daha dün aldım ben.Farklı mağazalarda varsa getirtebiliyorlar.Talep edin.
  • Ado hocam faydalı bilgileriniz için çok çok teşekkürler. Sayenizde güzel bilgiler edindik.

Size kısa bir sorum olacak. Evin hol bölümüne 24 binlik bir klima almak istiyorum. İsteğe göre soğutmak istediğim odaların kapılarını açarak diğerlerini kapatarak bir kullanım sağlamak istiyorum. Uzun zamandır aşağıdaki ürünü takip ediyorum. Ürün sizce nasıldır. Tavsiye edebileceğiniz alternatif bir ürün varmıdır acaba.

http://urun.n11.com/klima/samsung-ar24msfhcwk-24000-btu-a-ar5400-seri-2017-model-klima-P193257655

• Baymak klimayı öneririm aslında Sessiz ve güzel çalışıyor servis kısmındada bence SEG'den iyidir 200 daha koyup n11 vs bakılabilir araştırın bi derim.
    Hocam ilginiz ve hızlı geri bildiriminiz için teşekkür ederim. Sanırım Seg-Regal tarzı klimalardan birini alcam en yakın zamanda, Kalkan'da a101 ve bim'de klima kalmamış pek getirebilecekmiş gibi bir intiba da vermediler. Eğer sitelerde uygun fiyata bulabilirsem almayı düşünüyorum. a101 veya bim'den alınan klimalarda montaj ücreti alınıyor mu servis tarafından? Yada internetten aldığımız bir klima için vestel servisi bizden ekstra montaj ücreti alır mı?
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.