Şimdi Ara

Seboreik Dermatit (180. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
8.482
Cevap
199
Favori
1.208.341
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 178179180181182
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • tek çözüm bana göre ılıman,nemsiz bir şehir oda egede veya akdeniz ilçe muğla akdeniz sahil kesimleri güneş + deniz kombinasyonu tek çözüm
  • Müzdarip kardeşlerim,

Yine bir mevsim geçişi dönemine girmiş bulunmaktayız. Dermatit'i atağa geçenler, gazamız mübarek olsun
  • Beyler tedavinin 9. Günü. Sıfır kepdk sıfır yağ. Sıfır dökülme. Beklemede kalın :) Tedavi sürecimi anlatacağım. Hayır dualarinizi lütfen esirgemeyin. 2 ay sonra Harp Okulu mülakatim var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam hangi vichy çeşidini kullandınız rica etsem fotorafını koyarmısınız

• Hocam rica etsem hangi vichy çeşidini kullandınız fotorafını koyabilir misiniz ve ne sıklıkla kullandınız

• quote:

Orijinalden alıntı: anil1098

Beyler tedavinin 9. Günü. Sıfır kepdk sıfır yağ. Sıfır dökülme. Beklemede kalın :) Tedavi sürecimi anlatacağım. Hayır dualarinizi lütfen esirgemeyin. 2 ay sonra Harp Okulu mülakatim var.

Heyecanla bekliyoruz hocam :D

• Sactaki egzamayı elma sirkesiyle mi gecirdiniz

• Beyler,tedavide yardımcı olarak vichy dercos kullanıyorum.içeriğinde selenyum sülfür olduğu için. Zaten vichy dercosun ambalajlari değişti, eczanede tek tip satılıyor küçüğü 40 büyüğü 60 tl.
    Ben tedavide 10.gündeyim 5,6 gün daha devam edeceğim daha sonra bilgi ve birikimlerimi sizlere aktaracağım :)
    bir diğer yardımcı olarak kükürt içerdiği için elma sirkesi kullanıyorum.

• Arkadaşlar cümleten merhaba .

Benim seboraik dermatit sorunum var mı yok mu bilmiyorum doktora gittiğimde hiç bakmadan birazcık var dedi(her ne demekse !!).

Daha sonra eczaneye gittiğimde o da saç köklerinin tıkalı olduğunu ve saçın nefes alamayıp döküldüğünü söyledi.

Bende bunun üzerine
    *Head And S. Clinical
    *Prozinc Salicade

şampuanlarını araştırıp kullandım.

Sizden yardım isteyeceğim husus şudur ki yukarıdaki iki şampuanda açıkcası pek bir işe yaramadı. Ne zamandır Vichy 'kullanmayı düşünüyordum onunda yeni formulü çıktığını ve etki göstermedişği söyleyenler oldu.

Arkadaşlar şimdi lütfen yardım edin Vichy Yeni Formül kullanan varsa bilgilendirsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ozbi

Arkadaşlar,
    Sodium bikarbonat 1 haftada geçiriyormuş.
    Sodium Bikarbonat evet pasta ve böreklerde kullandığınız sodyum bikarbonatın burun yanlarıda dahil vücudun her yerindeki SD'yi yani Seboreic Dermatiti geçirdiği yazılmış. Bana bir arkadaşın annesi tavsiye etti bende bunun üzerine araştırmaya başladım. Aloe VEraya'göre bulması ve yapması çok kolay.
    ancak hiç bir mesuliyet kabul edemem, lütfen herkes kendi araştırsın öyle karar versin.
    Bu konuda bulduğunuz kaynakları paylaşırsanız sevinirim.

Ben elimdeki Aloe vera bittikten sonra deneyeceğim. Sizde araştırıp katkıda bulunursanız faydalı olabilir

Kaynak:http://www.curezone.org/forums/am.asp?i=1557414

Bu karbonat işi ilgimi çekti..paylaştığınız için teşekkürler..bahsedilen forumda saça ve yüze uygulama şekli hakkında ek bilgileriniz de varsa öğrenmek isteriz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu karbonat saç dokebilir beyler ben korkuyorum acikcasi :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Ramazan Yavuz123

Hocam rica etsem hangi vichy çeşidini kullandınız fotorafını koyabilir misiniz ve ne sıklıkla kullandınız

Vichy kepekli ve yağlı saçlar için olan şampuandan kullandım. Normal ve yağlı saçlar diye de geçiyor sanırım şu resimdekinden kullandım, sıklığına da pek dikkat etmedim hocam genelde 2 günde bir yıkıyorum saçlarımı ama belli olmuyor, ona pek takılmıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Rollz'~

quote:

Hocam rica etsem hangi vichy çeşidini kullandınız fotorafını koyabilir misiniz ve ne sıklıkla kullandınız

Vichy kepekli ve yağlı saçlar için olan şampuandan kullandım. Normal ve yağlı saçlar diye de geçiyor sanırım şu resimdekinden kullandım, sıklığına da pek dikkat etmedim hocam genelde 2 günde bir yıkıyorum saçlarımı ama belli olmuyor, ona pek takılmıyorum.

Dostum faydasını gördün mü acep.

• Yüz için sana tavsiyem konazolun köpüğü haftada iki defa ilk kullan hiç bir şey kalmıyor kremlerle uğraşmana gerek yok.Ama saçtakini hala tam olarak yenemedim vichyi deneyeceğim umarım işe yarar

• Freakstory F kullanıcısına yanıt
    Kim diyorsa inanma. Içinde selenyum sülfür var ve 60 tl. Işe yaramiyor diyen kim?
    Bu arada dostlarim tedavinin 11.günündeyim 4 gün kaldi tedavi bitimine...

• merhaba,
    bende uzun yıllar yüzümde egzama ile yaşadım. Bir gün sigara bırakmak için gittiğim küçükbakkalköy de bulunan bir rezonans merkezinde tesadüfen egzamayı tamamen tedavi edebildiklerini öğrendim ve denemeye karar verdim. Önce alerji testi yaptılar. Yaklaşık 30 adet maddeye alerjim varmış. Bunların içerisinde gıdalar, ağır metaller ve polen, kedi tüyü vb. maddeler vardı. Sonrasında rezonans makinasında frekans temizleme dedikleri terapi işlemlerine başladılar. 1 hafta ara ile 6 seans rezonans terapisi yapıldı. Bu süreçte en zor olan taraf alerjim olan gıdaları 3 ay süreyle yiyememek oldu. Ama yüzümdeki kızarıklıklar ve döküntüler kaybolmaya başladıkça yaptığım diyet daha kolay dayanılabilir hale gelmeye başladı.

Sonuç : 6 aydır yüzümdeki egzamadan kurtuldum. Şimdi yavaş yavaş yasaklı gıdalara da dönmeye başladım. Merkezde söylediklerine göre yasaklanan gıdaların en az yüzde seksenini tekrar yiyebilecekmişim. Ben henüz yarısını yonu da azar azar yiyorum. Acelem yok.

• mszdemir M kullanıcısına yanıt
    Güzel reklam.

• Chris Murphy kullanıcısına yanıt
    Kendiliğinden geçti ne yaptım bilmiyorum ama suratımda son hız devam ediyor ekzamalarım kutlu ve mutlu bir şekilde elma sirkesiyle baya gerilettim onlarında sonu yakın

• quote:

Orijinalden alıntı: Freakstory

quote:

quote:

Faydası oldu baya, kullandığım sürelerde kepeğe rastlamıyorum fakat şampuanı bıraktıktan sonra tekrar başlıyor, kalıcı bir çözüm sağlamıyor yani.

Vichy'nin işe yarayacağını düşünüyorum ama dediğim gibi kalıcı değil maalesef. Köpüğe bir göz atacağım dostum teşekkürler tavsiye için.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Freakstory

quote:

quote:

Faydası oldu baya, kullandığım sürelerde kepeğe rastlamıyorum fakat şampuanı bıraktıktan sonra tekrar başlıyor, kalıcı bir çözüm sağlamıyor yani.

Vichy'nin işe yarayacağını düşünüyorum ama dediğim gibi kalıcı değil maalesef. Köpüğe bir göz atacağım dostum teşekkürler tavsiye için.

Benim saç diplerimde kepeklenme var onları halledebilirse ne mutlu bana :)

Peki yağlanma ve dökülme konusunda ne dersin

• 
Sayfa: önceki 178179180181182
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.