Şimdi Ara

Seboreik Dermatit (182. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir (1 Mobil) - 7 Masaüstü1 Mobil
5 sn
8.481
Cevap
199
Favori
1.207.983
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 180181182183184
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadasim bak Canan Karatay bir iste profesyonel ve uzman oldugu iste ahkam kesebilir. Senin bu isle alakali bilgin, egitimin ne ki gelip burada millete hakaret ediyorsun, oyle degil boyle diye ahkam kesiyorsun?

Eger gercekten bir cozumun varsa gel anlat insanlara yardimci olmaya calis. Ukalaligin luzumu yok.
  • Değerli arkadaşlar,20 senelik dermatidli olarak söyleyeyim;benim saç tarağımı evde zaman içinde "benden habersiz" kullananlar olmuştur (tarağı değişsem bile) ...yinede SD bende kalmayı tercih edip ev ahalisine uğramamıştır...bu konuda direk bulaşır şeklinde genelleme yapmak doğru olmaz kanaatindeyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sefer33

Değerli arkadaşlar,20 senelik dermatidli olarak söyleyeyim;benim saç tarağımı evde zaman içinde "benden habersiz" kullananlar olmuştur (tarağı değişsem bile) ...yinede SD bende kalmayı tercih edip ev ahalisine uğramamıştır...bu konuda direk bulaşır şeklinde genelleme yapmak doğru olmaz kanaatindeyim.
    Sd tarakla vs. bulaşacak bir hastalık değil.
  • gören de arkadaşın yedi ceddine sövdük sanacak. hayırdır lan ne bu ukalalık burda herkes düzgünce fikirlerinş söylüyor. sd tarakla geçen bir hastalık olsa türkiyedeki bütün insanlarda olurdu sanırım. senin berberin senin saçını taradıktan sonra tarağı özel laboratuvarda dezenfekte ettiğini mi sanıyosun cahil herif. yüz tane yabancı forum okudum bizzat doktorlar tarafından da dinledim bu hastalığın daha çok içsel bir hastalık olduğunu. canan karatay gibi tepki veriyormuşmuş sinir etti beni veled.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Le pötiğ

gören de arkadaşın yedi ceddine sövdük sanacak. hayırdır lan ne bu ukalalık burda herkes düzgünce fikirlerinş söylüyor. sd tarakla geçen bir hastalık olsa türkiyedeki bütün insanlarda olurdu sanırım. senin berberin senin saçını taradıktan sonra tarağı özel laboratuvarda dezenfekte ettiğini mi sanıyosun cahil herif. yüz tane yabancı forum okudum bizzat doktorlar tarafından da dinledim bu hastalığın daha çok içsel bir hastalık olduğunu. canan karatay gibi tepki veriyormuşmuş sinir etti beni veled.
    her gün deniz suyuyla yüzümüzü yıkasak tabi günlük denizden almak şartıyla hazır güneşte çıkmaya başlamışken
  • Birde şu yönden bakalım...Hastalığa kesin iyi gelen bir şey varsa o da tatil,deniz ve güneş.
    1- bütçen nisbetinde erken tatil rezervasyonunu yaptır
    2- yıllık iznini dağda taşta değil,mutlaka deniz kenarında ve yüzerek geçir
    3- makul derecede güneşlen,denizden bolca yararlan
    4- deniz ürünleri tüket,iyotlu hava ile temas et.
    5- tatil moralini olumlu yönde etkileyecek,stresini azaltacak,buda vücuduna pozitif yönde yansıyacaktır.
    6- kışın büyük şehirlerdeki hava kirliliği ve eksoz dumanından sonra üstte yazılanların mutlaka faydasını hissedeceksin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sefer33 -- 22 Şubat 2016; 2:32:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: streamin

ben kafa derimi kaşırken benimi koparttım seni çok iyi anlıyorum dostum ..şimdi kopan ben ilerde kansere dönüp gebermiyim

bu arada kulaklarının ici , kulak arkası, göğüs bölgesi ve sakal & bıyık kısmı kepeklenenleriniz var mı yoksa sadece sizlerde kafa derisi ile mi sınırlı öle ise çok kıskanıyorum sizleri
    ARKADAŞLAR BİOREZONANS İLE SEBOREİK VE TÜM ALERJİK HASTALIKLARIN KESİN TEDAVİSİ VAR. BENDE İLERİ DERECEDE SEBOREİK VARDI VE BU TEDAVİ İLE KURTULDUM. KESİN TAVSİYE EDERİİM ARAŞTIRIN VE GİDİN. 3 SEANSTA BİTİRİYORLAR.

• quote:

Orijinalden alıntı: engnsmsk

ARKADAŞLAR BİOREZONANS İLE SEBOREİK VE TÜM ALERJİK HASTALIKLARIN KESİN TEDAVİSİ VAR. BENDE İLERİ DERECEDE SEBOREİK VARDI VE BU TEDAVİ İLE KURTULDUM. KESİN TAVSİYE EDERİİM ARAŞTIRIN VE GİDİN. 3 SEANSTA BİTİRİYORLAR.

Alıntıları Göster
    SEBOREİK BUĞDAY ALERJİSİDİR VE BİOREZONANS İLE KESİN ÇÖZÜMÜ VAR.
  • quote:

Biorezonans tedavisi gördüm. Bir faydasını ise görmedim. :)

Edit: 2 ay kadardır da buğday içeren ürünleri ciddi derecede azalttım, fakat iyileşme de olmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pherus -- 22 Şubat 2016; 11:45:04 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pherus

quote:

Edit: 2 ay kadardır da buğday içeren ürünleri ciddi derecede azalttım, fakat iyileşme de olmadı.

Ben bazen düşünüyorum benimki buğdaydan olabilirmi diye çünkü gıda toleransı testi yaptırdığımda buğdaya alerjim çıkmıştı yüksek seviye ama bırakmakta çok zor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Asterix

quote:

Orijinalden alıntı: Pherus

quote:

Ben bazen düşünüyorum benimki buğdaydan olabilirmi diye çünkü gıda toleransı testi yaptırdığımda buğdaya alerjim çıkmıştı yüksek seviye ama bırakmakta çok zor

Alerji ilacı da kullandım aylarca Rupofin veya Aerius gibi, ama tabii ki onlar da işe yaramadı.

• Asterix kullanıcısına yanıt
    quote:

Dostum gida interolansinda ciktiysa buğday glüten hassasiyetin var büyük ihtimal bugdayi birakirsan yani ekmek,hamur isleri vs iyilesebilirsin.Ben yaza gida testi yaptiracagim gida interolansindan da supheleniyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Chris Murphy -- 27 Şubat 2016; 19:46:46 >
  • Pherus P kullanıcısına yanıt
    Azaltmak birseyi ifade etmez tamamen birakmalisin ve bir sure beklemelisin 3 ile 6 ay sonra belki iyilesebiliriz
  • engnsmsk E kullanıcısına yanıt
    Nerede ne kadara mal oldu hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chris Murphy

Nerede ne kadara mal oldu hocam
    test
  • quote:

Alıntıları Göster
    Keske olsa ama her tedavi herkeste ise yaramiyor maalesef..
  • WhiteCrow6 W kullanıcısına yanıt
    Dostum Aloe Vera'yı inceleyip yorum yapar mısın?
    Evet sürerek kullandıklarımız sadece deride oluşmasını engellemek veya olmuş olanı temizlemeye çalışmak.
    Yalnız karbonatın çok iyi geldiğini yabancı forumlarda yazmışlar.

Seboreik dermatit sayesinde neler öğrendik be

'' Aloe vera’nın kimyasal analizi incelendiğinde, lignin, saponin, anthraquinon, enzim, vitamin, mineral, monosakkaridler, polisakkaridler, yağ asitleri, salisik asit ve aminoasitler gibi çok çeşitli elemanlar olduğu görülmüştür.

Aloe vera’nın vücut dokularına işleme yeteneği, mikrop, mantar ve virüs öldürücü etkisi, yeni hücre yapımını ve yara iyileşmesini sağlaması, sinir sistemi üzerinde rahatlatıcı etkisi, barsakların çalışmasını arttırması ve vücuttan istenmeyen zararlı maddelerin atılmasını sağlaması, vücudun bağışıklık sisteminin kuvvetlendirmesi, yaralara olan anestezik (ağrı kesici) etkisi, ölü dokuların ortadan kaldırılmasının sağlanması gibi çok yönlü etkilerini nasıl gösterdiği uzun süredir merak konusu olmuştur.

Bitkinin bileşiminin yalnız %1 inde 75 den fazla besleyici element bulunmuştur. Bu kadar küçük miktarda bulunan bu bileşiklerin, nasıl bu kadar yararlı etkiler yaratabildiği bilim adamlarının ilgisini çekmiştir. Bugün bu mucizevi etkilerin, bitki yapısında bulunan dünyada bilinmeyen bir maddeden değil, içinde bulunan, çok çeşitli elementlerin en uygun oranda karışımı ile “sinerjik” (biri birlerinin kuvvetini arttırıcı) etki göstermesinden dolayı olduğu anlaşılmıştır. '

3.Enzimler

Aloe vera da fosfataz, amilaz, bradikininaz, katalaz, sellülaz, kreatin, fosfokinaz, lipaz, proteolitaz gibi enzimler bulunur. Bu enzimlerin çoğu sindirimde rol oynamaktadır. ''

Kaynak:http://www.palmiyemerkezi.com/aloe.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ozbi -- 24 Şubat 2016; 8:16:13 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Ozbi

Dostum Aloe Vera'yı inceleyip yorum yapar mısın?
    Evet sürerek kullandıklarımız sadece deride oluşmasını engellemek veya olmuş olanı temizlemeye çalışmak.
    Yalnız karbonatın çok iyi geldiğini yabancı forumlarda yazmışlar.

Seboreik dermatit sayesinde neler öğrendik be

'' Aloe vera’nın kimyasal analizi incelendiğinde, lignin, saponin, anthraquinon, enzim, vitamin, mineral, monosakkaridler, polisakkaridler, yağ asitleri, salisik asit ve aminoasitler gibi çok çeşitli elemanlar olduğu görülmüştür.

Aloe vera’nın vücut dokularına işleme yeteneği, mikrop, mantar ve virüs öldürücü etkisi, yeni hücre yapımını ve yara iyileşmesini sağlaması, sinir sistemi üzerinde rahatlatıcı etkisi, barsakların çalışmasını arttırması ve vücuttan istenmeyen zararlı maddelerin atılmasını sağlaması, vücudun bağışıklık sisteminin kuvvetlendirmesi, yaralara olan anestezik (ağrı kesici) etkisi, ölü dokuların ortadan kaldırılmasının sağlanması gibi çok yönlü etkilerini nasıl gösterdiği uzun süredir merak konusu olmuştur.

Bitkinin bileşiminin yalnız %1 inde 75 den fazla besleyici element bulunmuştur. Bu kadar küçük miktarda bulunan bu bileşiklerin, nasıl bu kadar yararlı etkiler yaratabildiği bilim adamlarının ilgisini çekmiştir. Bugün bu mucizevi etkilerin, bitki yapısında bulunan dünyada bilinmeyen bir maddeden değil, içinde bulunan, çok çeşitli elementlerin en uygun oranda karışımı ile “sinerjik” (biri birlerinin kuvvetini arttırıcı) etki göstermesinden dolayı olduğu anlaşılmıştır. '

3.Enzimler

Aloe vera da fosfataz, amilaz, bradikininaz, katalaz, sellülaz, kreatin, fosfokinaz, lipaz, proteolitaz gibi enzimler bulunur. Bu enzimlerin çoğu sindirimde rol oynamaktadır. ''

Kaynak:http://www.palmiyemerkezi.com/aloe.htm
    Uzun süre kullandıktan sonra vichy yeşil in etkisini kaybetmesi, çok methedilen sedolin in de fos çıkması üzerine dün tekrar dermatoloğa gitmek zorunda kaldım. Ducray Kelual DS önerdi, 53 lira. Kullananların yorumlarına baktım da işe yaramadığını söyleyenler baskın gibi.

Aynı fiyata uzun süredir araştırdığım La Roche Posay Kerium DS var ama ona da yorum yapan çok az.

Hangi şampuanı alsam ki şimdi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lights.Out -- 26 Şubat 2016; 15:14:25 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Lights.Out

Uzun süre kullandıktan sonra vichy yeşil in etkisini kaybetmesi, çok methedilen sedolin in de fos çıkması üzerine dün tekrar dermatoloğa gitmek zorunda kaldım. Ducray Kelual DS önerdi, 53 lira. Kullananların yorumlarına baktım da işe yaramadığını söyleyenler baskın gibi.

Aynı fiyata uzun süredir araştırdığım La Roche Posay Kerium DS var ama ona da yorum yapan çok az.

Ne alsam ki şimdi?

ben sebamed anti dandruff + elma sirkesi kullanıyorum baya işe yarıyor ama herkesde yararmı bilmem para sıkıntı değilse bir dene
  • quote:

Orijinalden alıntı: Asterix

quote:

Orijinalden alıntı: Lights.Out

Ne alsam ki şimdi?

ben sebamed anti dandruff + elma sirkesi kullanıyorum baya işe yarıyor ama herkesde yararmı bilmem para sıkıntı değilse bir dene

Alıntıları Göster
    Seboreik Dermatit
    Seboreik Dermatit
    Seboreik Dermatit

selam beyler buradakilerin çoğu bir şekilde tecrübelidir diye tahmin ediyorm..

gittiğim doktorlar stress kaynaklı diyip yolluyolar. kremler filan geçiriyoar ama sonra tekrar bu hale geliyor.

benimki acaba başka bir şey midir?

• 
Sayfa: önceki 180181182183184
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.