Şimdi Ara

Seboreik Dermatit (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
17 Misafir (4 Mobil) - 13 Masaüstü4 Mobil
5 sn
8.436
Cevap
198
Favori
1.206.247
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: semihus

Ginseng+enginar+deve dikeni tabletlerinden kullanıyorum şu an. Karaciğer için özellikle bu üçünden deve dikeni çok etkili. Cilt hastalıklarının çoğu karaciğer kaynaklı .Bu yüzden faydalı olacağını umaraktan kullanmaya başladım 2-3 haftadır. Sizlerede tavsiye ederim. 3-4 ay kullanmak gerekli sanırım.

2-3 haftalik surede iyilesme gorebildin mi hocam
  • semihus saol kardeşim devedikinine şimdi baktım baya faydalı olabilcek bir ürüne benziyor yinede doktora danışmak lazım tabi arkadaşlar böle başka önerisi olabilcek var mı bence tedavi ancak böle olabilir yani içten etkili bişeyle kremle sabunla çok zor
  • Ben sordum doktora ve çoğunluğu bu tür şeylere inanmıyolar. Deve dikeni kullanmaya başladıktan sonra, Karaciğerimde ağrı vardı yağlanmayla beraber ağrı geçti çok şükür.

quote:

Orijinalden alıntı: slayer01

semihus saol kardeşim devedikinine şimdi baktım baya faydalı olabilcek bir ürüne benziyor yinede doktora danışmak lazım tabi arkadaşlar böle başka önerisi olabilcek var mı bence tedavi ancak böle olabilir yani içten etkili bişeyle kremle sabunla çok zor
  • Karaciğere faydalı olduğunu söyleyebilirim ama cilt için bişey diyemiycem. Çünkü saçım için kükürtlü seboroik Capila sabun kullanıyorum. 1 aydır saçıma losyon sürmüyorum. Sabunun etkisimi tam olarak bilemiyorum.

quote:

Orijinalden alıntı: bahadr35

quote:

Orijinalden alıntı: semihus

Ginseng+enginar+deve dikeni tabletlerinden kullanıyorum şu an. Karaciğer için özellikle bu üçünden deve dikeni çok etkili. Cilt hastalıklarının çoğu karaciğer kaynaklı .Bu yüzden faydalı olacağını umaraktan kullanmaya başladım 2-3 haftadır. Sizlerede tavsiye ederim. 3-4 ay kullanmak gerekli sanırım.

2-3 haftalik surede iyilesme gorebildin mi hocam

• En son gittiğim cilt doktoru tanıyı bir kağıda yazıp bir araştır internetten demeseydi bendekinin hastalık olduğunu bilmiyordum. Aman Allah'ım ne çok muzdarip insan varmış bu dertten. Neredeyse aynı şampuanlar, aynı kremler, aynı ilaçlar herkes tarafında kullanılmış ve farklı sonuçlar alınmış. Ben de yazan bir arkadaş gibi iki farklı iğne oldum. 30 gün boyunca mis gibi fakat 31. gün sabahı yine kepek dolu bir kafa ile güne merhaba demek! Neutrogena T/GEL gerçekten iyi gelmişti ama bir süre bulamamıştım onu. Şimdi bu kadar tavsiye aldıysa tekrar almayı düşünüyorum. Stres olayına gelince. Bence de stresle artıyor ama şu aralar en stressiz dönemdeyim yine burun çevresi felaket. İnsanların direk burna bakıp "ne oldu abi tatilden mi döndün?" demesinden sıkıldım. Benim asıl merak ettiğim bu hastalığın tedavisi için kullandığım Prednol ve Ketoral gibi ilaçlarında benden başka kimselerde reflüye yol açıp açmadığı. Stresin tavan yaptığı ve her yerin kepek olduğu bir dönemde bu ilaçları kullanırken birde reflüyle muhatap oldum. Prednol iştahı müthiş arttırdığı için günde 5-6 öğün yemeğe, yağlı yağsız fark etmeden götürmeye başlamıştım. Ve sonuç olarak reflü başlangıcı teşhişi kondu. Asıl merakım reflünün nedeni bu ilaçlar mı yoksa yoğun stres ve o dönemde kullanılan alkol mü? Sigara hiç içmedim reflü sonrası alkol almıyorum ve yediklerime dikkat ediyorum. Reflüden şikayetim çok az bu hastalık hala stabil devam ediyor. Bir de arkadaşın biri yukarıda bu hastalığa muhatap insanların genelde zayıf bünyeli insanlar olduğunu söylemiş. Ben zayıfım ve gerçekten bunun çoğunluk olup olmadığını merak ediyorum. Allah herkese bu acaip dertten kurtulmayı nasip etsin.

Edit 1: Kullandığım ilaçların tamamını yazayım da reflüye neden olmuş mu olmamış mı öğreneyim. İlaçlar: Itraspor, Tetradox, Zoretanin, Prednol, Ketoral, Plaqueil.

Edit 2: Bir de şu aralar Claritine tabletten akşam 1 adet alıyorum. Ayrıca sabah akşam M-Furo krem kullanıyorum. Yatmadan önce de Travocort sürüyorum. Şu an için sıkıntı yok ama bu krem ve ilaçlar zararlı ise kesebilirim. Arada sürerim sadece. Sürekli kullanınca zaten özelliklerini kayıp ediyorlar, etki etmeyi bırakıyorlar. Bir de burnumun üzerinde içi yağ dolu küçük küçük siyah noktalar var. Sanki bu kremleri kullandıktan sonra iyice coştular. Bunları azaltacak birşey var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi silmon -- 4 Ocak 2011; 1:28:03 >

• arkadaşlar bende zannediyorum bu rahatsızlığa sahibim. benim dikkatimi çeken birşey yaşadım size de sormak istiyorum, denize girdiğim dönemlerde saç dökülmem de kaşıntı da kepeklenme de durmuştu. benzer bi durum yaşayan oldu mu aranızda ?
  • Sacimdaki problemleri vichy nin kepek icin olan sampuaniyla cozdum, tek seferde etkisini gosterdi, arada baska sampuan kullansanizda uzun sure etkisini devam ettiriyor. Derideki problemleri ise kortizonla gideremedim. En cok burun cevresinde oluyor, askerdeyken gogsumde vardi doktor antifungal sprey vermisti aninda yok olmustu, acaba ayni sprey ise yarar mi bilmiyorum. Antifungal ile tedavide kalici cozume ulasan varmi?
  • öncelikle şunu söyleyeyim, şu anda 36 yaşındayım ve ilkokuldan beri kafamda kepeklerle yaşıyorum, üniversitye kadar bunu sadece fazla kepeklenme zannediyordum, seboreik dermatitim olduğunu ilk üniversitede öğrendim, daha sonra betnovate, dermovate, nizoral, ketoral gibi sürekli kullanılması gereken ilaçları kullandım, bunlar kullandığın süre faydalı oluyor ama bırakınca aynen eski haline dönüyor, en düzenli kullandığım dönem askerlikte oldu, hiç aksatmadan her gün düzenli kullandım ama denediğim her yeni tedavi yöntemimde olduğu gibi bunada vücut hemen alıştı ve kullanırken bile hastalık nüksetmeye başladı, ömrümde 1 kere şantiye doktorumuz 1 iğne yaptı bana 1 ay boyunca hayatımın en rahat günlerini yaşadım, zannedersem kortizon iğnesiydi, bilmeyen arkadaşlar ne rahatlığı diyebilir, normalde sürekli bir baş yanması, acı, kaşıntı gibi sıkıntılarla yaşıyoruz elhamdulillah, elhamdulillah çünkü etrafımda ne hastalıklar görüyorum bu onların yanında hiç sayılır, benim mesela kafam durup dururken ıslanırdı, daha sonra farkettim kafa derisi sarı sarı irin gibi bir sıvı salgılıyor, sonra yara kabukları oluyor, kaşıyorsun, kanıyor, irite oluyor falan filan, özellikle banyo yaptığım gün kafam komple kabuk bağlar, sonra ben bunları pul pul sökerim elimle, ama görüntü çok iğrenç oluyor tabi, bilmeyenler ne pis adam be şu diyordur ama ne yapalım çaresi yok elhamdulillah, şimdi artık ilaç kullanmaktan bıktığım için hiçbirşey kullanmıyorum, şampuan olarak ise dove un kepek şampuanının çok faydasını gördüm, tabi ilk günlerdeki gibi değil, şu anda vücut buna da hemen tepkisini gösterdi, yani etkisini azalttı, oysa ilk başta tamemen geçmişti, arkadaşlar bile şaşrımıştı ne oldu kepeklerine diye, ben de söylemem sır diyordum, ama yine de faydasını görüyorum, tabi saçlar kısayken, tıraştan 1 ay sonra ne yaparsam yapayım hiçbir şeyin faydası olmuyor, günde en az 2 kere banyo yaptığım havuzlu yaz tatili günlerinde bile kafamdan eksik olmuyor. bakalım bir gün çaresini bulacaklar mı?

• Arkadaslar herkese selam
    Yaklaşık 6 seneden beri bu hastalıkla uğraşmışım ama ismini bilmiyordum internetten araştırınca karşıma cıktı geçtiğimiz yaz aylarında bu olayı çözüme kavuşturmak için ilaçlar kremler vs vs uğraştım hiç birisi bana yaramadı '' saçımda kepek burun kenarlarımda göz altlarımda kulaklarımda beyaz pul pul şeyler kaşıdıkca daha fazla azıyordu ve araştırmalarım sonucunda çok şükür bu illetten kurtuldum ... burada bir kaç arkadasta bahsetmiştir formulün adı ELMA SİRKESİ

sacınızı kepege karşı etkili herhangi bir şampuanla yıkayın durulama suyuna bir çay bardagı kadar ELMA SİRKESİ karıştırın ve sacınızı durulayın kepek namına bir şey kalmıyor bu sekilde 10 15 gün yapın sonucu görüceksiniz...

cildinizdeki kaşıntı pul pul dökülmelere de pamugu alın üzerine ELMA SİRKESİ dökün ve direk suratınızdaki bölgelere sürün 2-3 dk o şekilde kaldıktan sonra yüzünüzü yıkayın günde 2 sefer uygulasanız bunu yeterli sabah akşam sonra 10 15 gün sonra cildiniz bebek gibi oluyor...

sabahları ya da yemekten sonraları bir su bardagının içine bir corba kaşıgı ELMA SİRKESİ dökün ve için bu da karacigerinizi düzenlicektir...

ve en fazla 15 gün sonra değişimi görüceksiniz bende geçti tamamen doktorların kremleri vs vs hiç bir şeyleri işe yaramadı inanın tek işe yarayan ELMA SİRKESİ OLDU... bir kaç arkadasımda cevremde aynı dertten yakınıyordu ve ELMA SİRKESİ uygulamaya başladıktan sonra olay bitti. sizde uygularsanız yenersiniz bu rahatsızlıgı

herkese selam

• quote:

Orijinalden alıntı: Seboreik

Arkadaslar herkese selam
    Yaklaşık 6 seneden beri bu hastalıkla uğraşmışım ama ismini bilmiyordum internetten araştırınca karşıma cıktı geçtiğimiz yaz aylarında bu olayı çözüme kavuşturmak için ilaçlar kremler vs vs uğraştım hiç birisi bana yaramadı '' saçımda kepek burun kenarlarımda göz altlarımda kulaklarımda beyaz pul pul şeyler kaşıdıkca daha fazla azıyordu ve araştırmalarım sonucunda çok şükür bu illetten kurtuldum ... burada bir kaç arkadasta bahsetmiştir formulün adı ELMA SİRKESİ

sacınızı kepege karşı etkili herhangi bir şampuanla yıkayın durulama suyuna bir çay bardagı kadar ELMA SİRKESİ karıştırın ve sacınızı durulayın kepek namına bir şey kalmıyor bu sekilde 10 15 gün yapın sonucu görüceksiniz...

cildinizdeki kaşıntı pul pul dökülmelere de pamugu alın üzerine ELMA SİRKESİ dökün ve direk suratınızdaki bölgelere sürün 2-3 dk o şekilde kaldıktan sonra yüzünüzü yıkayın günde 2 sefer uygulasanız bunu yeterli sabah akşam sonra 10 15 gün sonra cildiniz bebek gibi oluyor...

sabahları ya da yemekten sonraları bir su bardagının içine bir corba kaşıgı ELMA SİRKESİ dökün ve için bu da karacigerinizi düzenlicektir...

ve en fazla 15 gün sonra değişimi görüceksiniz bende geçti tamamen doktorların kremleri vs vs hiç bir şeyleri işe yaramadı inanın tek işe yarayan ELMA SİRKESİ OLDU... bir kaç arkadasımda cevremde aynı dertten yakınıyordu ve ELMA SİRKESİ uygulamaya başladıktan sonra olay bitti. sizde uygularsanız yenersiniz bu rahatsızlıgı

herkese selam

Hocam elma sirkesinin organik olması gerek değilmi? Organik olarak hangi markayı önerirsiniz???

• Aynı soruyu bende sormuştum, ikisini de deneyen forumdaki bir arkadaş organik olmayan elma sirkesinin daha etkili olduğunu söyledi. Geçmiş sayfalara bakabilirsin.....

quote:

Orijinalden alıntı: painkila

quote:

Arkadaslar herkese selam

herkese selam

Hocam elma sirkesinin organik olması gerek değilmi? Organik olarak hangi markayı önerirsiniz???

• quote:

Orijinalden alıntı: painkila

quote:

Arkadaslar herkese selam

herkese selam

cam şişede olan kemal kükrer var ben ondan kullanıom dostum çok şükür ne kepeğim kafamda kaldı ne de suratımda kaşıntı kızarıklıklar vs agustos ayının sonundan beri düzelmş durumdayım ayrıca saçları sirkeli su ile durulamaya devam edilirse saçlara parlaklıkta veriiyo onu da ögrendim :)
    hepinize geçmiş olsun umarım sizlerde de işe yarar

• Elma sirkesi asidik değil mi, kafamızı yüzümüzü yakmayalım.
  • Bana göre sürmeyin, su ile seyreltip için. Ben öyle yapıyordum. Sürmek bana göre risk almak demek.
  • Bende de sedef hastalığı var, bu hastalıkla hemen hemen aynı gibi.(kabuk yapısı vs.) Acaba tam aradaki fark nedir ?
    Gördüğüm kadarı ile kullanılan ilaçlar ve tedavi yöntemleri de benziyor.
  • quote:

Arkadaslar herkese selam

herkese selam

bu soylediklerini uygulayacam bugunden ıtıbaren umarım ıyı olur kafamda daha cok cıkıyor ve buda sacımın dokulmesıne sebep oluyor iciyorumda
    sacıma bi faydası olur mu ?

ayrıca neden bunun bi zararı olur mu ıcmeye ve kafamı yıkamaya 1 karış kullanıyorum her ikisindede

• quote:

Orijinalden alıntı: silmon

Elma sirkesi asidik değil mi, kafamızı yüzümüzü yakmayalım.

sorun olmaz eger suratın için süreceksen pamugu ıslatıp üzerine elma sirkesi döküp suratında hangi bölgede varsa uygula üstad..
    sürmeye başladıktan sonra zaten hastalıklı bölge 1-2 lıgına kızarıyor elma sirkesi bölgeyi yakıo gibi bir his oluyor zaten ve 1 hafta uygula sonucu gör

saclarda ki kepek için de durulama suyunun içine 1 çay bardagı kadar elma sirkesi koyunca da kepek sorunu biter
  • quote:

Orijinalden alıntı: MİY1988

Bana göre sürmeyin, su ile seyreltip için. Ben öyle yapıyordum. Sürmek bana göre risk almak demek.

su ile seyreltilip olabilir direk te olabilir bir sıkıntı olmadı ben dahil etrafımda 2 kişi daha aynı şekilde düzeltti
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kasva...

quote:

Arkadaslar herkese selam

herkese selam

bu soylediklerini uygulayacam bugunden ıtıbaren umarım ıyı olur kafamda daha cok cıkıyor ve buda sacımın dokulmesıne sebep oluyor iciyorumda
    sacıma bi faydası olur mu ?

ayrıca neden bunun bi zararı olur mu ıcmeye ve kafamı yıkamaya 1 karış kullanıyorum her ikisindede

kafadaki kepek için çay bardagı kadar içine döküyordum elma sirkesini yarısını da dökebilirsin...benimde dökülüyordu kepek sac diplerinde kabuk kabuk oluo saclarımı döküyordu siyah bir şey giyemiyordum toz gibi omuzlarıma kepeklerim iniyordu şimdi çok şükür yok eylülden beri bir sorun kalmadı.
    bende kepekle başlayıp suratıma inmişti

elma sirkesinin bir zararı olmaz google a elma sirkesi içmenin faydalarını yazın zaten görüceksiniz yararlarını bilinen bir şey zaten bu ben bulmadım yani elma sirkesini :)) eski yaşlı insanlar kışın sürekli elma sirkesini içerlermiş osmanlıda da yemeklerden sonra elma sirkesi içiliyormuş google da araştırın dostlarım görüceksiniz zaten...
    geçmiş olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: Umutcan

Bende de sedef hastalığı var, bu hastalıkla hemen hemen aynı gibi.(kabuk yapısı vs.) Acaba tam aradaki fark nedir ?
    Gördüğüm kadarı ile kullanılan ilaçlar ve tedavi yöntemleri de benziyor.

doktor değilim dostum ama 2 rahatsızlıkta karacigerle ilgili sanırım... elma da karacigere iyi gelen bir şey sonucta...

sıkıntı stress vs bunlar tetikleyebiliyor bu tip hastalıkları bizde kepek suratta kaşıntı kabuklar oluyor bazı insanlarda bagırsak hastalıkları sürekli ishal olmas vs belirtileri gösteriyor...

hepimize geçmiş olsun
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.