Şimdi Ara

Scart to VGA

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
1.385
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar monitörümde bulunan vga girişine kullanmadığım scart uçtu uydu alıcısını bağlamak istiyorum. Bunun için bir devre vs. veya kablo varsa link olarak atar mısınız? Aradığım halde ya ben bulamadım. Ya da piyasada yok. Şimdiden teşekkürler...

• Scart to VGA dönüştürücüyü zamanında ben de çok aramıştım. İnternette birkaç bağlantı şeması paylaşılmış olsa da denediklerimin hiçbiri çalışmamıştı. VGA to scart basit bağlantılarla yapılabiliyor ama ne yazık ki tersinir olarak çalışmıyor.

Sanıyorum hazırda böyle bir dönüştürücü yok, belki tasarlanabilir ama o da buna değmeyecek kadar zahmetli ya da pahalı olabilir.
  • VGA bağlantısında yatay ve düşey senkronizasyon sinyali olması gerekirken SCART'da bu yoktur. Ayırca VGA'da 15. pin cihaz tanıma pinidir. Monitör bu pinden sinyal almazsa görüntü vermez.
  • Yabancı bir forumda şöyle bir devre şeması var, harici 5v beslemeli işe yarar mı bilmem:

Bir de şöyle hazır bir kit var, çoklu çevirici şeklinde. Scarttan video çıkışını alıp rca kabloyla girebilirsiniz bu cihaza...

http://www.sanalpazar.com/Video-Bnc-To-Vga-Converter-Donusturucu__isp7905819

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustyyyyy -- 20 Nisan 2014; 22:38:19 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.